Clona

Benjamin a Jane se právě vzali. On je uznávaný fotograf, a tak na svatební cestu odjedou do Japonska, kam se Benjamin po krátké pauze vrací pracovat. Jedné noci se jim stane autonehoda. Pod kola jejich auta se totiž připlete mladá žena, jejíž tělo ovšem není k nalezení. Oba dva se na tuto epizodu snaží zapomenout, ale náhle se začnou dít divné věci. Na jejich fotografiích se objevuje záhadný stín. Pod drobnohledem se ukáže, že je to dívka, kterou tak záhadně srazili. Zatímco Benjamin začne být tajemnou bytostí ohrožován, a to jak psychicky, tak i jako fotograf, Jane se vydává po stopách podobných příběhů a zjišťuje, že dívka vlastně volá o pomoc…

Film je remakem stejnojmenného úspěšného thajského hororu a je zasazen do kulis současného Tokia. I vzhledem k tomu, že v něm hrají neokoukaní herci a za kameru se postavil japonský štáb, slibuje silnou a napínavou duchařskou podívanou, kde se lidská rozhodnutí dokáží s nečekanou silou vrátit i ze záhrobí. A to i s úroky… (oficiální text distributora)

aLPaC

Děsná kravina. Herci strašní, atmosféra nulová, žádné lekačky ani krev. Jen trapný pár (opět blondýna jak je tomu v podobných filmech zvykem) a jedna šikmooká holka, která se mstí. No a podle těch pár záběrů, kdy byla na plátně i ona musela bejt hrozná kráva, tak se ani nedivim, co jí hoši provedli. Nevim, nevim, jestli se ještě někdy na duchařskej horor podívám, protože se mi snad žádnej kromě Kruhu (USA) nelíbil. Na japonské či thajské originály nekoukám. Možná jsou lepší, nevím, možná je trend oslavovat všechny filmy vyjma amerických nevím. Já každopádně asijské filmy rád nemám a nikdy se na ně dívat nebudu. ()

marttaN

No co říct....Rachael Taylor vypadá jak Elisha Cuthbert, ale proč ne, obě se mi líbí, Joshua Jackson je v mých očích pořád pejsi, takže (i když nehraje zas tak strašně) pořád čekám kdy tam přes okno vlítne Dawson a Joey. Jo a btw nevím jak vy, ale já semse ani jednou nelekl a to už ani nemluvím o tom, že bych se bál....jdu si pustit The Omen ()

wampire23

Amíci proste nedokážu natočiť dobrý remake ázijskej ducharčiny (viď Oko, Nenávisť, ...). Zoberieme si nápad, pretransformujeme ľakačky do mainstreamu, aby neboli diváci príliš prekvapení východným pojatím strachu a spoliehame sa, že pointa všetkých odrovná. No ale takto to nefunguje. Originál je minimálne o dve triedy lepší a to vo všetkých ohľadoch. Už len ľakačky ma v origináli pritláčali do kresla (a to som už pár podobne ladených filmov videl), zatiaľ čo tu mi prídu nezaujímavé, dokonca niekedy vtipné. Prerábať niektoré filmy je proste zločin, a keď to niekto nedokázal na desiaty pokus, nedokáže to ani teraz. No ale konzumný divák si zrejme prišiel na svoje. Ja by som do kín poslal originálny snímok a sledoval rekcie divákov po tomto nášupe. ()

Standic1

Slabý odvar proti originálu, přičemž ani originál mě nenadchl. Ano i tady jsou hezky po Japonsku udělané scény, ale celé je to takové nijaké. Díval jsem se na to sám a občas mi přeběhl mráz po zádech, ale o žádných lekačkách řeč být nemůže. Jediné co tak příběh je zajímavý a důvod proč Joshuu Jacksona bolí záda je taky pěkný :) ale hádám, že koukat na to celé znovu jen kvůli konci je zbytečné :) ()

Betmän

Žádná pecka, ani úplná tragédie, film nadprůměrnej v průměrnosti, ze který vybočuje akorát Joshua Jackson a to směrem dolu. Neni herec a jak už někdo řek v Dawsonově světě, fousy z něj chlapa neudělaj. Pro toho slizáka z Nip/Tuck to zřejmě bude do budoucna téměř profilová role. ()

Šmoula

Posledních 8 minut nemůže zachránit celej film! Celou dobu to prakticky nebylo o ničem smyslu plné a čekat na poslední minuty filmu, kdy se to konečně rozjede se fakt nevyplatí. Jedna scéna se mi tam hodně líbila a to v atelíru, kdy je totální tma a Joshua Jackson se orientuje jen podle záře blesků, to bylo super! Jinak ale jen ... 30% ()

ypres.bass

Jelikož jsem vášnivý fotograf a příznivec značky Pentax, tak mne potěšilo že v tomhle filmu se to Pentaxy jen hemžilo... --- na začátku svatbu fotili PX 645IIN --- pak teda přišel Hasselblad --- jeho manželka tam pobíhala s nějakým PX Optiem --- pak byl jeden z jeho kamarádů zavražděn PX K100D která mu vybuchla do obličeje --- a případ vyřešila nějaká digitální Leica --- ale přiznám se že jsem se i docela bál. ()

Driscoll

Jestli je Clona doslovným remakem svého thajského vzoru, pak ani ten originalitou nehýřil. Clona je klasickou duchařinou ve stylu "Pod povrchem" švihnutá moderním japonským hororem. Přestože to všechno bylo viděno již několikrát (a proto ani pointa nepřekvapí), jedná se o solidně natočený horůrek s relativně sympatickou dvojkou ústředních hrdinů... Hodnotil bych dvě a půl (pokud by to šlo), takže – ve smyslu zásady "v pochybnostech ve prospěch, ehm... filmu" - dávám tři *. ()

Venous666

Lehce depresivní horror, kde se lekačky jen tak nedočkáte. Kombinace herecké dvojice J. Jacksona a R. Taylor dopřála tomuto hororu příjemný spád. Zajímavý konec, čekal jsem ho už o deset min dříve, ale sekl jsem se. 60% ()

Bozvav

Jo nasraná ženská, to je pro mužskýho peklo a zde je zjevně jedno, zda živá, nebo mrtvá. Nicméně herci strašní a celé to bylo nudné jak předvolební mítink do senátu. ()

xavierr13

Horror zo zaujímavou témátikou venujúci sa paranormálnym javom. Jeho atraktivitu zvyšuje japonske prostredie a iný ako americký pohľad/japonský režisér/.Pár scien pripomína legendárny Kruh. Pre miľovníka horrorov dobrá voľba, aj keď mohol byt viac strašidelný a viac do hĺbky sa venovat samotnej téme zobrazovaniu duchov na fotkách. ()

Akana

Další asijský horor v amerických rukou. Docela zdatně plní formulky duchařského žánru, nic překvapivého nenabízí, ale nenudí ani neurazí. ()

DHDV

Nenudil a občas zajímavá kamera a pěkná představitelka. Považuji tenhle horor za dobře odvedenou práci, pořád lepší než kruh 2. ()

Lyžař

Joshuu Jacksona mám rád. Tady předvádí svůj klasický výkon. No ale musím říct, že ani Joshua to nedokáže zachránit. Během několika málo dní jsem viděl jak originál, tak i tenhle remake. Thajský originál je daleko lepší. Asiati holt mají lepší cit pro leknutí. ()