Clona

Benjamin a Jane se právě vzali. On je uznávaný fotograf, a tak na svatební cestu odjedou do Japonska, kam se Benjamin po krátké pauze vrací pracovat. Jedné noci se jim stane autonehoda. Pod kola jejich auta se totiž připlete mladá žena, jejíž tělo ovšem není k nalezení. Oba dva se na tuto epizodu snaží zapomenout, ale náhle se začnou dít divné věci. Na jejich fotografiích se objevuje záhadný stín. Pod drobnohledem se ukáže, že je to dívka, kterou tak záhadně srazili. Zatímco Benjamin začne být tajemnou bytostí ohrožován, a to jak psychicky, tak i jako fotograf, Jane se vydává po stopách podobných příběhů a zjišťuje, že dívka vlastně volá o pomoc…

Film je remakem stejnojmenného úspěšného thajského hororu a je zasazen do kulis současného Tokia. I vzhledem k tomu, že v něm hrají neokoukaní herci a za kameru se postavil japonský štáb, slibuje silnou a napínavou duchařskou podívanou, kde se lidská rozhodnutí dokáží s nečekanou silou vrátit i ze záhrobí. A to i s úroky… (oficiální text distributora)

Litsarch

Další trapný remake asijského filmu... A pořádně nepovedný... Copak v USA nemají vlastní nápady a musí pořád krást asijské filmy? A ještě je špatně "přetočit"? Asi ano... Nicméně na tuto verzi jsem se snažil koukat nezaujatě... Jakoby to byl originál... Ne... Nelíbilo ani trochu... Při srovnání to originálu nesahá ani po paty... Prosím už ne další takové remaky! ()

moviesfan

Tenhle horor není vůbec děsivý. Je to spíš hádanka, kde odkrýváte proč duch mrtvé pronásleduje hlavní postavy. Film se sice snaží o ,,lekavky", ale vyloženě neúspěšně. Vykrádaček z Kruhu, Nenávisti aspol. tady najdeme taky dost. Hodnocení: 40% ()

corpsy

Jeden z dlhej rady pokusov adaptovať kultový ázijský horor pre americké publikum. A dopadol rovnako neslávne ako ďalšie priemerné diela tejto žánrovej minivlny typu, ZMEŠKANÝ HOVOR alebo PULZ HRôZY. Film síce nepostráda napätie a šokujúcu pointu, je to však akosi menej mrazivo podané ako by to mohlo byť. Priemer, ktorý síce hororový žáner nekazí, ale ani ho poctivo nereprezentuje. ()

DDT

Nudný mix duchařských hororů. Všechny scény už jste kdysi kdesi viděli, jen trochu líp natočené. Dokonce i herci mi připadali jako remixy jiných, slavnějších jmen. Například Rachel Taylor vypadá jako perfektní kříženec Naomi Watts a Nicole Kidman, jen bez jejich talentu. A ještě malá poznámka - že by si dnes profesionální fotograf módy sám vyvolával ve vývojce nafocené filmy mi přišlo míň pravděpodobné než porazit na silnici autem ducha. ()

mysiak

Moc japonsko-amerických remakov som nevidel, vyhýbam sa im - výnimkou bolo len Oko aj to len kvôli Jessice Albe a Clona, keďže originál som nevidel....Tí američania sa nepoučia - "nečakané" lakačky, trápnosť cítiť na kilometre, ale aspoň koniec bol dobrý, aj keď očakávaný....Vraciam sa k Ringu a Nenávisti... ()

MikO_NR_1909

No dobre... prižmúrim všetky páry očí a dám tomu 50%. Stále sa to točí dokola, zato vizuálne okúzli, výkony slabé. Je to taký poslabší Kruh. ()

Freemind

Celá tahle vlna mě nechávala od začátku chladným, takže u další kopírky s nafialovělými asijskými dívčinami jsem nehnul brvou. Hvězdička navíc vyskočila za slušnou práci s kamerou a vcelku adekvátní hudbu. Počítám, že za den nebo dva už si nebudu pamatovat ani název, ani děj a toto "dílo" mi krásně splyne s patnácti navlas podobnými kousky. Jako levná thajská prostitutka - úplně škaredé to nebylo, účel to splnilo, tak zapnout gatě a jde se domů. ()

IllIlIlIIl

Pokud bych neviděl originální shutter, tak bych i možná uvažoval nad 4*, ale bohužel (nebo spíše bohudík) jsem originální verzi viděl. Tato verze není rozhodně tak působivá jako původní thajská. Oproti originálu se vytratila silná horrorová atmosféra a závěr není tak výrazně působivý (není tak šokující) jako v již zmiňovaném originále. ()

Kreeki

Popravdě tady si vystačím jen s jednou větou, čekal jsem více než jen jednoduchou a prázdnou variaci na téma Kruh. ()

stration

Zprzněný originál. Doporučuju těm, kteří nikdy neuvidí origiál a těm, kteří chtějí porovnat tyto stejné a přitom tak rozdílné snímky. ()

dawe04

Nudný, ničím výjimečný detektivní horor. Bez atmosférey, bez dynamického konce, bez charakterních hrdinů a s pitomou pointou. Akorát ten bubák měl sakra výdrž a potěšil "Hero" James Kyson Lee. ()

CageDepp

Viděl bych to i na 4 hvězdy, ale když vim, že je to remake thajského hororu, který považuju za jeden z nejlepších hororů tak musim snížit hodnocení, protože thajská verze je dokonalá. Je tady zbytečně nízký hodnocení tohle je pořád dobrej horor. ()

grogodil

Spolu s Temnou vodou najubohejší americký remake nejakého šikmookého hororu.... Kórejský originál je niekde veľmi blízko vrcholu hororového žánru zahrnujúceho malé nasrané vraždiace dlhovlasé dievčatká akoby pretrené Primalexom. Pôvodné scény, pri ktorých mi aj teraz nabehne husacina na chrbte, sú spôsobom "paste/copy" a bez štipky nejakej invencie nasilu natlačené dohromady pričom to podstatné nejak okopírovať zabudli - bubácku atmosféru.... ()