Clona

Benjamin a Jane se právě vzali. On je uznávaný fotograf, a tak na svatební cestu odjedou do Japonska, kam se Benjamin po krátké pauze vrací pracovat. Jedné noci se jim stane autonehoda. Pod kola jejich auta se totiž připlete mladá žena, jejíž tělo ovšem není k nalezení. Oba dva se na tuto epizodu snaží zapomenout, ale náhle se začnou dít divné věci. Na jejich fotografiích se objevuje záhadný stín. Pod drobnohledem se ukáže, že je to dívka, kterou tak záhadně srazili. Zatímco Benjamin začne být tajemnou bytostí ohrožován, a to jak psychicky, tak i jako fotograf, Jane se vydává po stopách podobných příběhů a zjišťuje, že dívka vlastně volá o pomoc…

Film je remakem stejnojmenného úspěšného thajského hororu a je zasazen do kulis současného Tokia. I vzhledem k tomu, že v něm hrají neokoukaní herci a za kameru se postavil japonský štáb, slibuje silnou a napínavou duchařskou podívanou, kde se lidská rozhodnutí dokáží s nečekanou silou vrátit i ze záhrobí. A to i s úroky… (oficiální text distributora)

Pitryx

Já na tyhle psycho studie nějak nejsem. Dívat se na to dalo, herci velmi dobří, ale když uvážím kolikrát jsem se podíval kdy už bude konec... Ten se však vcelku povedl, takže to můj dojem z filmu zlepšilo. 201301018127/bt ()

Brano

Výborný remake ázijskej verzii, ktorý sa mi páčil viac. Nie som fanúšikom hororov podobného žánru, ale toto sa vydarilo. Veľmi zaujímavý príbeh, spracovanie, hudba, herci a aj napätie, ktoré sa pomaly stupňuje. Ale predsa tomu niečo k dokonalosti chýbalo, možno viac strašidelnejších momentov, ktoré by vyhrotili tú skvelú atmosféru. Záver bol celkom slušné zvládnutý, kedy sa divákovi objasní celá zápletka, ktorá ma prekvapivo nenudila. Akurát nechápem toľkú kritiku voči filmu, pretože by si určite zaslúžil väčšie hodnotenie. ()

hRob

Tři hvězdičky za průměrný průměr, u kterého se nebudete ani tak bát, jako spíše civět a čekat. Ne vždy se dočkáte, ale dodíváte se až do konce. ()

Miloško

Originál som nevidel,tak nemožem porovnať.Je to americký remake z azijskymi hercami,azijskym prostredím,azijskym režisérom,a aj trochu z ázijskou atmosférou Tokia.Čo tomu asi chýba je silnejšia atmosféra,pretože scénar,a záverečná pointa sú celkom zaujímavé.Ale týchto hororov,od čias Kruhu kedy Samara strašila v studni,je už až príliš veľa....(DVD,22.08.2008) ()

tremors

Clona se mi líbila asi proto, že jsem neviděl původní asijskou verzi. Film mě dokázal vtáhnout do děje a nenudil jsem se, jak to u některých hororů bývá. Po hororové stránce si sice nezaslouží více než dvě hvězdičky, ale za hezké herečky další dvě. Takže dohromady.......správně Aničko čtyři. ()

CrazymanM

Je to průměrný horor,nic převratnýho,nic úplně hroznýho,prostě standart.Originál jsem neviděl,nemohu srovnávat,musím ale konstatovat,že tyto asijské horrory či americké remaky už mě přestávají brát,je to stále na jedno brdo,i když musím přiznat,že mě ty holky s bílým ksichtem a dlouhými černými vlasy stále občas dokážou vylekat.Chtělo by to svěží vítr do plachet,kluci asijští!!! ()

bobin

Neustálé přemýšlení a koumání nad fotografiemi , kde se vyskytují nejasné stíny , není až tak poutavé . Hororu je zde pramálo , spíš se stále mudruje a zjišťuje . Ale v současně mizerné televizní nabídce zaplať pánbůh i za to . ()

Mustaffa

Jestli za horor považujete 2 - 3 leknutí, sem tam slušnější atmosféru, tak potom Clona je horor. Jinak mi to jako horor moc nepřišlo, bohužel jsem neviděl thajský originál, ale tento remake je ničím nevybočující průměr mezi dnešními rádoby horory. Ke konci se to začíná táhnout jako stín za mrtvou japonkou, která jako kdyby z oka vypadla z hororu Kruh, naštěstí to zachrání úplný konec z lehkým překvapením. No, ze Clony se kultovní horor stoprocentně nestane. ()

Cechyno4

Nikdy jsem se na tuto předělávku nechtěl podívat. Jelikož originál Shutteru patří k mým nejoblíbenějším hororům a řadí se mezi ty nejlepší duchařiny. Jak už to tak bývá, zvědavost mi nedala a musel jsem tento remake vidět. Jestliže originál disponuje skvělými lekačkami a hlavně parádní tísnivou atmosféra, remake jako by na tohle zapomněl. Sice se snaží příběh rozjet o něco rychleji než thajský originál, ale to je vlastně jedno. Protože americký Shutter postrádá skoro vše co thajský originál dělalo hororem č. 1. Ať to jsou výše vypsané problémy nebo třeba i ztvárnění ducha. Některé dobré scény z originálu dokonce úplně v tomto remaku vynechali. Scény s duchem mi spíše přišli více nechutné než strašidelné. Pro mě jakožto fanouška originálu, je tento remake jako rána pěstí do tváře. I kdybych neviděl originál, hodně podprůměrný horůrek. ()

Ltblue

Remake je už o DOSŤ slabšie ale o DOSŤ.Vôbec neviem o čo sa Masayuki Ochiai pokúšal ked vedel,že to vôbec nebude mať zmysel.Ale predsa jeden mal ale neviem aký. ()

dokec

achjo, blbost proste a k tomu Joshua Jackson ja opravdu nevim co si o nem mam myslet...ve fringe ho mam rad, tady mi pusobi jak pest na oko, film uplne k nicemu, jsem zvedav na japonsky origman xD ()

muti

fajn remake, pacilo sa mi zasadenie pribehu do Japonska. keby sa film lepsie drzal predlohy mozno by som siel na 4. zial, lakacky vo filme nefungovali ako mali, mozno aj preto ze som vedel v ktorej scene nastupuju duchovia :) uplny suhlas s: Shit, tombac ()

dynamic_duo

Není to špatné..ale zároveň to ničím nevyniká a neliší se od jiných žánrově podobných filmů. Na zahnání nudy stačí :) ()

FincherD.

Hůů, baff!!! Další z řady zbytečných předělávek asijských hororů přináší pouze velkou přehlídku klišé, ale také velmi hezkou RachaelTaylor a vtipnou závěrečnou pointu, která na vás ovšem pomrkává moc brzy před koncem. Takže vyfotit a nevyvolávat:)) ()