Cestující

Děj filmu začíná leteckou katastrofou. Mladá doktorka psychologie Claire Summersová dostane od svého učitele za úkol psychoterapeutickou práci s cestujícími, kteří tuto katastrofu přežili. Pravidelně se schází s několika přeživšími, nicméně naráží na jejich rozporuplné vzpomínky a výpovědi. Nejvíce ji trápí uzavřený mladý muž Eric, kterému věnuje zvýšený zájem i péči. Jejich vzájemná náklonnost však postupně přeroste v lásku i intimní vztah. Vyšetřování komplikuje zástupce letecké společnosti, v jejím okolí se dějí stále velmi podivné a nevysvětlitelné věci, zjevují se neznámí lidé i zvířata, zbylí cestující začínají postupně jeden po druhém mizet, neznámo kam zmizí i její vlastní sestra. Claire je pečlivá a touží všechny tyto tajemné záhady objasnit a prošetřit. (TV Nova)

baclajean

Názory sú rôzne - mňa osobne KONEČNE po dlhom čase prekvapil film, resp. skončil tak, že som to nečakal. A za to dávam pomerne dobré hodnotenie 4/5. ()

Mawete

Od tohotu filmu jsem čekal opravdu více. Při sledování jsem se nemohl ubránit dojmu, že se vlastně vůbec nic neděje. Od opravdu nudného začátku po nic nedějící se střed až k očekávanému a tudíž otravnému konci. Já osobně jsem velmi trpěl než jsem film dokoukal do konce. Děj celého filmu pro mě vystihuje opravdu jen jedno slovo a to nuda. Poučení pro příště? Až zase uvidím film od režíséra TV seriálů pořádně se proplesknu a řeknu si, že minule mi to stačilo. ()

veverysiak

Každý prelomový film má svoje klony, poväčšine sú to nepodarky, ale tento ďalší Šiesty zmysel celkom ujde, dobre vystavané, od úvodnej scény som premýšľal, kde je pes zakopaný a padlo mi viac tipov na pointu, herecky vydarení sú aj hlavní aktéri, hlavne Ann ma prekvapila, záver mohol byť trochu hutnejší, ale odpúšťam, jediná hádanka, čo mi zostala, je to, prečo to má o.i. nálepku hororu, no ale aká by to potom bola mystéria, takže 60%. ()

fujarik

Zajímavý thriller, který mě zaujal. Atmosféra mi připomínala Šestý smysl nebo také trochu Tajemný let. Jedinou zápornou stránkou tohoto filmu je strašně natahovaná prostřední část děje, ale začátek a závěr vám vyrazí dech. ()

david666

Jen díky Anne se u mě film vyšplhal na průměrnou známku. Film se tváří mysteriózně ale nic moc zajímavého se tady neděje. Podobná zápletka by se dala určitě vyřešit lépe. ()

LeePriest

První půlka opravdu nic moc. Patrick Wilson se snaží nezáživně balit Anne Hathaway, tedy tam nějakou dobu nejde o nic víc než nudné kecy. Pak ale vše začne být napínavé a stupňuje se to až do zvláštního závěru, takže když vše zhodnotím jako celek, tak to nakonec šlo. ()

moriero

Tak zase proti proudu, ale mně se to líbilo. Asi proto, že jsem od toho vůbec nic nečekal. Takové nenápadní béčko se sympatickým obsazením. Hathaway byla tak roztomilá a správně ztracená a Wilson tak znepokojivě euforický, díky čemuž mi celý snímek běhal po zádech mráz. Mám rád konspirační thrillery, i když tento 10 minut před koncem naprosto obrátil a změnil žánr. Hodně lidí tady píše, že okamžitě po závěrečných titulcích na film zapomenete. Mně se to teda nestalo. Celou noc mi v hlavě zpětně šrotovaly scénky, které jsem zkoušel našroubovat na finální šokující pointu. Asi proto si to pustím ještě jednou. A už jen proto, že mě nějaký snímek nutí tohle udělat, si ode mě nezaslouží průměr. ()

oceanic6

Typický príklad pohodového filmu, ktorý neurazí ale nad priemer sa dostane len ťažko. Samotný nápad je viac ako zaujímavý, Anne Hathaway je skvelá a film si stále udržiava slušný stupeň napätia, problém je vsak vo veľmi obyčajnom prevedení, ktoré ničím nezaujme. Záverečná pointa určite nejedného prekvapí ale každý kto má napozeraných aspoň zopár filmov zo žánru "mysteriózny thriller", si na konci bude hovoriť: Veď to som vedel po 20 minútach... :) ()

gejzuško

V prvých dvoch rovinách film, ktorý sa zúfalo snaží fungovať, no nejde mu to. Dej, postavy, všetko je to tak papierom šuštiace až to bolí a ja som si neustále opakoval, aký hlúpy film! Záverečná pointa, o ktorej viete už od prvého záberu nie je prekvapivá, no to ako je natočená, podložená veľmi príjemnou hudbou Eda Shearmura, dodáva celému filmu veľmi príjemné, melancholické až jemne poetické vyznenie. A to ho vyťahuje z podpriemeru. Slušný, ničím zvlášť zaujímavý, no príjemný kúsok. ()

SpeedyL

Odpočinková záležitost. Když člověk přehlédne pár blbostí, tak je to průměrný film s hezkou herečkou v hlavní roli. Herecké výkony opravdu nic moc, avšak záleží také na scénáři...?! Kombinace žánrů Drama/ Thriller/Horor bych poupravil na lehce drama/ lehce romantické/ možná i lehce thriller, ale horor- no vůbec! Námět filmu je na již několikrát hrané téma. Hudba mi taky nepřišla nijak zajímavá, takže maximálně průměrný film. 60% za Anne Hathaway, ale rozhodně nesouhlasím s těmi výkřiky "nuda, odpad", které se v komentářích objevují... ()

Tealc_EU

Po leteckém neštěstí dostává mladá terapeutka Claire (Anne Hathaway) od svého učitele (Andre Braugher) úkol vést konzultace s pěti pasažéry, kteří tragédii přežili. Cestující se s ní dělí o své vzpomínky na nehodu a někteří zmiňují výbuch, který však aerolinie popírají. Claire věnuje největší zájem Ericovi (Patrick Wilson), jenž se zdá ze všech cestujících nejuzavřenější. Ve chvíli, kdy její profesionální vztah s Ericem - přes výčitky svědomí - přerůstá v milostný poměr, cestující začínají jeden po druhém tajemně mizet. Claire má podezření, že tím, kdo může znát odpovědi na všechny otázky, je Eric a roste v ní rozhodnutí odhalit pravdu za jakoukoliv cenu. (Oficiální text distributora) ()

regin

Jedna hvězda za ten půl minuty trvající efekt hořícího letadla... Jinak nehorázná fraška. Kam všude se dají cpát prachy, to je hrůza! ()

pirate

Cestující má relativně zajímavý nápad, ale absolutně nudný. Spíše se koukáte na romantický film, než na záhadu, která téměř vůbec neudrží ani kousek napětí. Slabé dvě hvězdy, 30%. ()

Max Frajer

Dalo se to dokoukat, ale filmů s podobnou pointou již bylo natočeno dost, a to většinou podstatně sofistikovanějších/promyšlenějších, takže se už před odhalením pointy dá tušit, odkud vítr vane. Chybí tomu větší hloubka - jak z hlediska scénáře a jeho promyšlenosti, tak z pohledu hereckých výkonů hlavních hrdinů, které nepatří mezi nadstandardní, i když aspoň na Anne se vcelku dobře kouká.. ()