Cestující

Děj filmu začíná leteckou katastrofou. Mladá doktorka psychologie Claire Summersová dostane od svého učitele za úkol psychoterapeutickou práci s cestujícími, kteří tuto katastrofu přežili. Pravidelně se schází s několika přeživšími, nicméně naráží na jejich rozporuplné vzpomínky a výpovědi. Nejvíce ji trápí uzavřený mladý muž Eric, kterému věnuje zvýšený zájem i péči. Jejich vzájemná náklonnost však postupně přeroste v lásku i intimní vztah. Vyšetřování komplikuje zástupce letecké společnosti, v jejím okolí se dějí stále velmi podivné a nevysvětlitelné věci, zjevují se neznámí lidé i zvířata, zbylí cestující začínají postupně jeden po druhém mizet, neznámo kam zmizí i její vlastní sestra. Claire je pečlivá a touží všechny tyto tajemné záhady objasnit a prošetřit. (TV Nova)

kleopetra

První polovina filmu je vysloveně nudná. V půlce filmu mě napadla pointa. Říkala jsem si, to už tady bylo, tak snad to bude něco jinéhom, ale nemýlila jsem se. Bylo to opravdu tak. ()

hous.enka

První role, kdy mi byla Anne strašně nesympatická. Pobíhala zmateně jak ovce, vrhala srní pohledy do kamery a cenila zoubky jako veverka. Příliš mnoho zvířátek na jeden film. Celé to vyvážilo rozlousknutí celého filmu, které se mi docela líbilo. Nepovedlo se filmu dodat jiskru, ale aspoň je z toho koukatelný film o partě lidí, co bojují s následky letecké tragédie. ()

ladko

Kto videl trailer a je aspoň priemerne inteligentný, tak ho záver neprekvapí. Ja som síce trailer pred filmom nevidel, ale záver ma aj tak neprekvapil - a to preto, že som videl istý film jedného indického režiséra, ktorý bol pre Passengers asi poriadnou inšpiráciou....ale ten videl asi každý, takže neviem koho to malo prekvapiť:) Napriek tomu bolo posledných azda 15 minút veľmi fajn, dovtedy je to však iba priemerne nudná romanca s pár dobrými scénami. ()

MartinezZ

(spoiler) ~ Líbilo se, proto jsem lehce podiven nad zdejšími komentáři. ~ Praxí nepříliš zkušená psycholožka Claire dostává na starosti pomoci několika přeživším letecké havárie. Během sezení vychází najevo, že že důvod tragédie nemusí být takový, jaký se snaží předestřít zástupci aerolinek. Navíc jedním z přeživších a Claiřiných pacientů je také Eric, který si na rozdíl od ostatních nepřipouští žádné posttraumatické potíže a své přežití bere jako možnost začít svůj život znovu. Ty dva k sobě něco ale táhne. A nejen je, všichni přeživší jsou nějak spojeni. A nejen tím, že si začínají vzpomínat a že je někdo sleduje. Postupem času totiž začíná být jasné, že tady bude něco trochu... hodně jinak. ~ Anne mi nevadila, nevím, proč by mělo. A líbil se mi i film, jehož příběh postupně odvádí diváka záměrně trochu bokem směrem k postavě Erica, přičemž nakonec je všechno jinak. Jediné, co trochu zamrzí, byť ne, že by mě nepřekvapilo, je fakt, že jde o poněkud vykradenou pointu Šestého smyslu. Také závěrečné vysvětlování mohlo být kratší, beze slov, jen s hudbou a záběry, což by finální atmosféře podle mého mnohem více prospělo a zaměstnalo zbytky divákovy představivosti, aby se nemusel domýšlet, proč tedy byla Claire doma v posteli a na rozdíl od ostatních až do konce nic netušila (i když to ten zmatený "chodec" vlastně taky ne...). ()

katasta

Docela mě to dost mile překvapilo...po hodnocení a komentářích ostatních sem nečekala vůbec nic překotného a že se na to kouknu jsem se rozhodla spíše proto, že sem chtěla vidět film, který může být podle všech tak hrozný. Sama jsem se o tom ale vůbec nepřesvědčila. Spíše naopak. Je sice docela hloupost označovat to za horor nebo thriler, ale je to povedené drama, které má hloubku a poselství, že nemáte čekat až na smrt, než začnete doopravdy žít. Je pravdou, že trochu rychlejší tempo by neuškodilo, ale na druhou stranu mi to na konci filmu ani nevadilo, a nakonec to pomalejší tempo mělo i svůj smysl. Já se rozhodně nenudila, naopak mám z toho filmu dobrý pocit. Rozhodně to není obyčejné drama, které má za úkol vás něčím drtit celé dvě hodiny. Zde se k zdrcení dostáváte polehoučku až na konci, a to se mi líbilo. ()

BloodyVamp

V první polovině celkem příjemná romance s přesvědčivými herci (Anne Hathaway tu nespoléhá jen na svou hezkou tvář a Patrick Wilson má také své kouzlo), s přibývající stopáží začne mysteriozně- detektivní linie nabírat na obrátkách, nelogičnosti se začnou vršit a připitomělá finální pointa celý film málem srazí na kolena. Jako konverzační drama solidní, jako mysteriozní thriller selhává na celé čáře. Takže si vyberte. Hudba Edwarda Shearmura sice nevyniká originalitou, zato je však působivá a velmi dobře funguje. 50%. ()

blackrain

Nejdříve jsem si myslela, že Clair je blázen, ale ona bláznivá nebyla. Film se vyplatí sledovat až do samotného závěru, ten totiž všechno vysvětluje. Zvláštní je, jak jeden film dokáže vyvolat vzpomínky na jiný, který takový nápad využil mnohem líp. ()

jajinka

Skvěle natočené a po slabších filmech, kde se Anne Hathaway v poslední době objevila, i výborně zahrané. Postupně se gradující napětí a narůstající tajemnost.. ()

FilmFan24

Velkým kladem je herecké obsazení tohoto snímku. Bohužel ani Patrick Wilson a Anne Hathaway nejsou odpovědni za práci režiséra, střihače a hlavně produkce, která neměla asi tak docela jasno jakým směrem se ubírat. Velká škoda, že ve filmu převažuje romantická linie a chybí větší napětí. Každopádně ale závěrečné rozuzlení je zajímavé i když, přiznám se, nebylo pro mě nečekané... ()

Dubro

Anči to v Prade či v Smartovi išlo rozhodne lepšie od ruky a v týchto Pasažieroch som jej neuveril ani nos medzi očami. Čakalo sa od nej, že potiahne celý film a miesto toho sa tam motala ako Maďar v kukurici. Triky jedno zúfalstvo a námet prevarený až hrôza. Celý filmový štáb vedený scenáristom by mal naskákať naspäť na stromy a zamyslieť sa, kadiaľ vedie cesta k svetlým zajtrajškom. Dva litre a sedem deci. ()

maverick10

Prumernej, vcelku utahanej snimek s absenci vyraznejsich momentu. Vyjimkou je snad konec, kterej nebyl zrovna originalni, avsak docela pusobivy. Anne Hathaway je nadherna, avsak prumerna herecka, ktera by se neujala ani v Liptakovskem divadle. Filmu chybela jiskra, dejovy zvraty, proste neco co by to ozivilo. Takhle to pripomina dlouhou nudli, kterou nemuzete dostat ven, ovsem na jejim konci vas ceka prekvapeni :-D ()

Aljak

Dosť som si od toho sľuboval, ale žiadneho zázraku som sa nedočkal. Prvé dve tretiny skôr pripomínali akýsi podivný romantický film bez väčšieho zmyslu. Aspoň že posledná pol hodinka stála za to a nabralo to napokon dobrý spád, a aj dosť nečakaný a pri niektorých nových zisteniach Claire prišli aj jemné zimomriavky. Ale ako celkovo to nebolo nič prevratné, možno keby sa celý film vyvíjal v inej a mysterióznejšej logickejšej línii, mohlo z toho byť niečo oveľa vydarenejšie. Za týchto okolností to bol taký slabší priemer, dokonca ani Anne a Patrick to až tak nezachránili akoby sa dalo čakať. ()

honajz2

Sice je to celkem průměrně natočené a taky to celé působí průměrně, ale mě se ten film docela líbil. Pravda, to "šokující" vysvětlení sice vůbec není překvapivé a nebylo ani v roce 2008, pak ten film taky působí utahaně, ale jinak se mi fakt celkem líbilo, mysteriózní to opravdu bylo, takže ok. A to jsem si ten film vlastně sehnal omylem, když jsem sháněl jiný film s názvem Passengers, každopádně toho nelituji, i tihle Passengers za to stáli. Víc jak na 3* to opravdu nevidím, ale film to vůbec není špatný. 3* ()

dezorz

V celku by ma zaujimala statistika, kolko filmov rocne pocituje potrebu napinat twistom, ktory obsah filmu prehodnoti naopak alebo aspon inaksie. Z tejto inakosti pouzitia zavereneho twistu ako keby sa stavala vsednost a cim trapnejsi scenar, tym potreba twistu narasta, ()

O´Neill

Prožil jsem příjemný čas při sledování tohoto filmu, ale není to nic, co bych měl nutnost pustit si znova. Máme tady super herce, včele s krásnou Annou, perfektní soundtrack, a typickou thrillerovou/mysteriózní atmosféru, která je ovšem opravdu na úrovni. Příběh graduje, a konec je absolutně nečekaný. Znova si to nejspíš nepustím, přesto si ale myslím, že 70% si to zaslouží. Uživatel Ai.ma je typický příklad uživatele, který do komentáře napíše neskutečnou sračku, která nemá se skutečností nic společného, a to jen proto, aby si obhájil své hodnocení. A můj vzkaz? Pokud nerozumíš ani takovému filmu, kde se člověk na konci dozví absolutně všechno, měl by jsi zvážit, zda-li by pro tebe nebyly lepší no-brain komedie, kde není třeba nad ničím přemýšlet. ()

matt6

Mierne nudná dráma, ktorá je na prvý pohľad iná ako v skutočnosti. Atmosféra je zvláštna a film nás drží v nevedomosti až do konca. Anne Hathaway sa v tomto filme prekonáva, jej výkon sa mi páčil. Patrik Wilson bol divný a pripadal mi trochu neúprimný a nedôveryhodný. Romantická linka sa mi už toľko nepáčila, ale záver stojí zato. 60% ()

Andre3000

Pro mě docela zajímavý film, ano pravda neměl uchvacující tempo, ale byl tu náznak tajemna, který udržoval mou zvědavost jak to dopadne. No a dopadlo to opravdu nečekaně, čekal sem toho dost, ale tahle varianta by mě ani ve 3/4 filmu nenapadla. Herci taky ušli, ale něco tomu chybělo holt. ()