Uomini si nasce poliziotti si muore

Live Like a Cop, Die Like a Man

Krimi / Drama / Thriller

Itálie, 1976, 100 min

Můj oblíbený a mnohými nenáviděný Deodatto nakroutil akcí a cynickým humorem nabyté poliziottesco ještě před svoji kanibalskou érou. Nesází na žádné hlubší poselství či kritiku prohnilé společnosti ale snaží se diváka uspokojit přívalem násilí a nějakého toho cákance krve. Akční sekvence jsou mnohdy těžkopádně sestříhané až mám pocit že je to záměr. Působilo to na mě velmi explicitním až černo humorným dojmem. V hlavních rolích řádí frajeři Porel a Lovelock. Scénář obstaral veterán Di Leo a všechno šlape jak má. Jako fanda poliziotteschi jsem uspokojen.(9.6.2011)

• DonBraso

Nic extra pod sluncem.Ústřední dvojka bohužel na mě moc nezapůsobila,hlavně tedy Lovelock snad ten kukuč buď úměrně či ne přehrával hrozně.Že by tu byl výrazný humor to také ne.Jak už je psáno,někdy to jsou doopravdy spletence scén,který nedrží pohromadě.Kdo rád motorky,tak si přijde na své.První dlouhá akční scéna je právě s vcelku zdařilou honičkou.Renato Salvatori nemá vůbec co hrát a hraju tu mafiána,který nakonec zemře fakt debilně.Rutinní film,kde si pamatuju jen tu honičku s motorkama a střílení v lomu na plechovky:)(28.7.2019)

Pokud přistoupíte na skoro až primitivní hru tohohle filmu, tak je to dost sranda.(3.2.2016)

• kkarx

Tak přidám názor z druhé strany. To co dělalo tenhle žánr tak dobrý a zábavný se tu podařilo akorát z poloviny a tím jsou akční scény, kterými je film napěchován. Dva policisté ze speciální jednotky zabíjí zločince, kteří jim zrovna padnou pod ruku. To se mafii znelíbí, a tak je začnou hledat a snažit se je zlikvidovat. Spousta standardních honiček, přestřelek, výbuchů.... Pokud vám jde jen o tohle, tak směle do toho. To Deodato zvládnul bez problémů. Pokud ovšem toužíte po kompletním polizio se vším všudy, pak budete zklamáni. Film je rozkouskován do jednotlivých epizodek a nemá žádný příběh, není tu žádné morální dilema, ani se nesnažení o nějaké sdělení či sociální kritiku. Scénář Di Lea podle mě tentokrát nestál za moc. Kvůli nepřůstřelnosti hlavních postav chybí i napětí. To lze demonstrovat na sekvenci v lomu, která patří mezi to nejpitomější, co jsem kdy v polizio viděl.(22.12.2018)

Scénář : Fernando Di Leo. Lehce nadpůměrné akční poliziesco..(14.3.2010)

• - Quentin Tarantino řekl, že Live Like a Cop, Die Like a Man je nejspíše úplně nejlepší název filmu, který kdy viděl. (G04T)