Rachel je divoká sedmnáctiletá dívka a matka to s ní nemá lehké. Pošle ji proto k babičce, kde platí přísná pravidla. V malé vesničce však vyjde najevo jedno velké tajemství, které je možná důvodem jejího chování... Sedmnáctiletá Rachel je dáreček k nezaplacení. Pije, zkouší drogy a je promiskuitní. Její matka Lily si s ní neví rady, a tak ji pošle do domu své matky Georgii, kam přísahala, že se sama nikdy nevrátí. Ta žije životem s jasně danými pravidly – Bůh je na prvním místě a těsně za ním je tvrdá práce. To samé vyžaduje od všech, kteří žijí u ní doma. Pro svou vnučku tedy zařídí práci sekretářky u doktora Simona Warda, místního veterináře, který neoficiálně léčí i lidi. Rachel s ním nejprve flirtuje, ale Simon ji odmítne. Stále chová nějaké city k její matce, se kterou kdysi chodil. Mezitím se Rachel skamarádí s Harlanem. Mladým chlapcem, který je mormon. Ten se Rachel svěří, že je stále panic a že si vezme dívku June, s kterou má domluvený sňatek. Rachel je rebelka, a když tohle slyší, začne jí Harlan lákat. Svede ho a poskytne mu orální sex. Harlan má takové výčitky svědomí, že spolu s Rachel jede za June a všechno jí řekne. Ta mu zakáže se s ní dále vídat a pověří své kamarádky z města, aby Rachel sledovaly. Rachel to štve, a tak jim jednoho dne řekne, že pokud jí budou nadále sledovat, zprzní všechny jejich kluky. Od té doby jí dají pokoj. Jednoho dne Rachel jen tak mezi řečí řekne Simonovi, že ji její nevlastní otec, Arnold, sexuálně zneužíval od jejích dvanácti let. Simon neváhá a prozradí to Georgii. To Rachel nečeká a tvrdí, že si vše vymyslela. Georgia zprávu i tak řekne své dceři, která je nejprve přesvědčená, že si Rachel vymýšlí. Přijede tedy za ní a snaží se zjistit pravdu. Později jí uvěří, začne pít a požádá o rozvod. To Arnold nechce nechat jen tak a za Lily přijede. Georgia ho okamžitě vyhání ze svého pozemku, ale Arnold odejde až pod hrozbou, že mu rozbije jeho nové, vysněné a milované ferrari. Rachel vidí, že její matka nedokáže unést pravdu, a proto řekne, že si celou věc vymyslela, aby zjistila, zda jí uvěří... (TV Prima)

airwolfis

Skvělá Jane Fonda. Lindsay Lohan hraje v podstatě sama sebe. Děj je klasický střední proud. I když tady spousta lidí píše, že byl děj naprosto předvídatelný, tak já osobně jsem předpovědět nedokázal - vymýšlí si to Lohan, aby byla zajímavá?...nebo tam k nějakému obtěžování doopravdy došlo... ()

katchi

Když jsem si tento film poprvé pouštěla, myslela jsem si, že jde o další teen komedii bez hlavy a paty, kde se řeší jen nesnesitelní rodiče a balení kluků. O to překvapenější jsem byla, když se film rozjel. Doslova jsem ho hltala. Velmi mě zaujal trojlístek-babička,dcera,vnučka..Je sice pravda, že tento problém se řeší v hodně filmech, jenže tentokrát to působilo poněkud opravdově. Trojice hereček Jane Fonda, Lindsay Lohan, Felicity Huffman se rolí zhostily vážně skvěle. A velmi překvapily. Co se týká hlavní zápletky, nebyla špatná, ale trošku ničila dojem z vražedné trojky. Nicméně, jedná se o velmi povedený snímek, při kterém nemusíte ani moc přemýšlet. Je to nenáročný film, který rozhodně nenudí. Dávám 5*.. film mě vážně dostal.... ()

Yardie

Komedií bych to teda absolutně nenazval. Romantický, to taky moc ne. Spíše velice nepovedené drama. V podstatě to bylo pojato jako drama, rodinné drama o vztazích v rodině, mezi matkou a dcerou dvou generací. Nicméně, bylo to dosti odfláknuté, postavy nebyly až příliš vykresleny a dramatičnost chyběla. Navíc mi občas přišlo, jakoby byly scény utnuty uprostřed děje a byla už jiná scéna. Nazval bych to prostě - film. A dalo se na něj koukat. Žáden zázrak, ale dalo se na to koukat. Howgh! ()

sona123

Lohanová mě prostě strašně sr....! Scénář byl hodně nedovtipný, konec trapně sentimentální a vlastně mě nenapadá nic, čím by si film zasloužil víc hvězdiček, než mu dávám. A to věčné hádání, zda teda hrdinka lže nebo nelže....ono už to pak bylo i docela jedno, že? ()

Zombi

Začal jsem na to koukat s tím, že jde o romantickou komedii, ouha, kdo na to proboha (mejdlo do pusy) přišel? pár vtipných situací tu je a slovní přestřelky jsou ostré jak břitva, ale jde především o rodinné drama, jakkoliv lehce natočené a příjemně utíkající, i navzdory delší stopáži. Lohan tu většinou běhá ve volným tílku, nebo tak něčem a fakt jí to sluší, mimo to slušně hraje, stejně tak i ostatní, především Fondová, která je na starý kolena hrozně podobná Henrymu Fondovi. Celkově je to povedený film, ale romantickou komedii od toho fakt nečekejte. ()

lareinna

V úvode to na mňa pôsobilo dosť povrchne s tými maniermi štetky, ktoré Lindsay predvádzala, ale postupne dej nabral hĺbku a zmysel. Tri ženy, v tomto prípade tri generácie, jasné to nemusí vždy dobre dopadnúť keď sa dajú dohromady. ()

Martin_W

Dvou hodinová nuda o rozmazlené mrše, která mládí trávila uspokojováním svého otce. Hlavní hrdinka jde celou dobu člověku "na nervy" a ostatní to alespoň svou osobou zachraňují. Ne, tohle je i na mě moc. 32% ()

Skywalkers

Tři ženy které se nenávidí, ale i přesto má každá každou ráda. Tento film jasně svědčí o tom že Lindsay Lohan je i bude dobrá herečka i když se chová ve svém osobním životě tak trochu neurvale.. ()

TaanStari

Za první půlhodinu bych klidně 5* dal. Ale potom to prostě přestává být zajímavé. Cary Elwes se tam vůbec nehodí a Felicity Huffman začne se svým duem výrazů naštvaná/zoufalá brzo nudit. Naštěstí to hodně zachraňuje krása Lindsay Lohan charisma Dermota Mulroneye. ()

Luqi

Tých 108 minút je fakt moc, vzhľadom na to že celý film je vlastne len veľká prerušovaná hádka troch žien. A tá postupne akože graduje, no mňa to bohužiaľ časom skôr viac nudilo. Kľudne by sa z toho dala zostrihať jedna štandardná seriálová epizóda............. Ale koho bavia takéto filmy, kde sa riešia rodinné problémy, ten si asi prišiel na svoje, lebo ono je to aj celkom solidne zrežírované a aj zahrané............. ()

jane1106

Král romantických komedií Garry Marshall zabrousil do trošku dramatičtější roviny, i když stále v rámci žánru, a vylezl z toho lehký nadprůměr. Lindsay Lohan role určitě sedla a hádám, že většina diváků si kladla otázku, jak blízko má ta postava k jejímu skutečnému životnímu stylu. O komediální linku se stará především nestárnoucí, energická Jane Fonda a většinu sympatií "vyžírá" zvěrolékař Mulroney. I přes "traumatičtější" témata jako alkoholismus a zneužívání nezletilých je to klasická hollywoodská oddechovka. Čas od času, proč ne. ()

pend

Zajímavé herecké obsazení, ve kterém Lindsay Lohan hraje prakticky sama sebe, Cary Elwes správného slizouna. Jinak ve filmu je dost hlášek, naprosto jedinečná je naivita místní mládeže při setkání s Rachel. ()

film-fancz

Stupidni pribeh, zbytecne dlouhe, cely film se resi jestli Rachel byla jako dite znasilnena nebo ne, lez pravda lez pravda lez pravda, kolikrat jen tohle uslysite ve filmu nechci ani pocitat. Velke zklamani. :-( ()

Dement

Docela bych věřil, že tohle nemusela Lindsay Lohan ani moc hrát - vzhledem k tomu, co se o ní píše v různých bulvárních škvárech...Rodinné story tří generací, které je spíše určené nežnější části populace a které mně ke konci už trochu nudilo. ()

merigieren

Na jedné straně máme sexi ďáblici v sněhově bílých šatech (kde stále bere nové?) a na té druhé, dívka ujíždějící na básničkách, citlivá, hledající tulení. Ze začátku máme mnoho vtipů. Po půl hodině dojde k zveřejnění znásilnění a tím započne i odvíjení příběhu ve lžích (neustálé veletoče a podrývání důvěryhodnosti), kolem 50 minuty dojde k přesvědčivému důkazu. Mýdlo se mi moc nelíbilo, ani způsob vylévání alkoholu (dal by se využít na pokusy s ohněm :-)), alkoholička se povedla, dokonce i strup na rtu jí zůstal až do konce. Docela božské bylo vyhrožování zprzněním všech kluků :-) ()

Olík

Pragmatická babička (J. Fonda), matka alkoholička (F. Huffman), rebelující dcera (L. Lohan), pedofilní otčím (C. Elwes), venkovský veterinář (D. Mulroney), nábožensky založený mladík (G.Hedlund) – šestice propletených postav, řešící si své osobní bolístky stejně tak problematické vztahy navzájem. Specialitou šéfkuchaře Garry Marshalla (Deník princezny, Pretty Woman, Přes palubu) bývá romantická komedie – to jde však ve Vlastních pravidlech na druhou kolej a režisér se více zabývá hlubším rozborem jednotlivých postav a jejich dramatickými vztahy mezi sebou. Perličkou je fakt, že rebelka na plný úvazek Lindsay Lohan hraje tak trochu sama sebe (tím nechci říct, že jí otec od 12 zneužíval). ()