Rachel je divoká sedmnáctiletá dívka a matka to s ní nemá lehké. Pošle ji proto k babičce, kde platí přísná pravidla. V malé vesničce však vyjde najevo jedno velké tajemství, které je možná důvodem jejího chování... Sedmnáctiletá Rachel je dáreček k nezaplacení. Pije, zkouší drogy a je promiskuitní. Její matka Lily si s ní neví rady, a tak ji pošle do domu své matky Georgii, kam přísahala, že se sama nikdy nevrátí. Ta žije životem s jasně danými pravidly – Bůh je na prvním místě a těsně za ním je tvrdá práce. To samé vyžaduje od všech, kteří žijí u ní doma. Pro svou vnučku tedy zařídí práci sekretářky u doktora Simona Warda, místního veterináře, který neoficiálně léčí i lidi. Rachel s ním nejprve flirtuje, ale Simon ji odmítne. Stále chová nějaké city k její matce, se kterou kdysi chodil. Mezitím se Rachel skamarádí s Harlanem. Mladým chlapcem, který je mormon. Ten se Rachel svěří, že je stále panic a že si vezme dívku June, s kterou má domluvený sňatek. Rachel je rebelka, a když tohle slyší, začne jí Harlan lákat. Svede ho a poskytne mu orální sex. Harlan má takové výčitky svědomí, že spolu s Rachel jede za June a všechno jí řekne. Ta mu zakáže se s ní dále vídat a pověří své kamarádky z města, aby Rachel sledovaly. Rachel to štve, a tak jim jednoho dne řekne, že pokud jí budou nadále sledovat, zprzní všechny jejich kluky. Od té doby jí dají pokoj. Jednoho dne Rachel jen tak mezi řečí řekne Simonovi, že ji její nevlastní otec, Arnold, sexuálně zneužíval od jejích dvanácti let. Simon neváhá a prozradí to Georgii. To Rachel nečeká a tvrdí, že si vše vymyslela. Georgia zprávu i tak řekne své dceři, která je nejprve přesvědčená, že si Rachel vymýšlí. Přijede tedy za ní a snaží se zjistit pravdu. Později jí uvěří, začne pít a požádá o rozvod. To Arnold nechce nechat jen tak a za Lily přijede. Georgia ho okamžitě vyhání ze svého pozemku, ale Arnold odejde až pod hrozbou, že mu rozbije jeho nové, vysněné a milované ferrari. Rachel vidí, že její matka nedokáže unést pravdu, a proto řekne, že si celou věc vymyslela, aby zjistila, zda jí uvěří... (TV Prima)

numi

Lindsay Lohan dostala roli, o kterou si v Disneyovkách s přibívajícím věkem a velikostí košíčků dlouho říkala - femme fatale se sex-appealem Marilyn Monroe. Ve společnosti Felicity Huffman a Jane Fonda rozehrává chytrou a dramaticky dobře vystavěnou hru na kočku a myši, která umí pokládat neustále nové otázky a nedává odpovědi. V závěru Garry Marshall tlačil až moc na pilu, ale jinak jde o zatraceně koukatelný film, který absolutně postrádá hluchá místa. ()

blackrain

Nejlepší byla Jane Fondová v roli panavačné Georgie, která musela mít za každou cenu poslední slovo a řídila se nejrůznějšími osobitými pravidly, na které měla zřejmě svůj vlastní patent a talent. Její pravidla jí ale trošku rozvrátí příjezd vnučky a dcery. Takhle to dopadne, když se neočekáváně střetnou tři generace žen, které jsou z jednoho těsta. Rozehraje se před námi komediální drama o neporozumění mezi dětmi a rodiči. ()

raimi

Je neděle, já jsem na návštěvě u rodičů, jsem po obědě, nohy mám na stole a užívám si hodně línej relax. A ten film co dávají v tv mě vůbec nesere. Ba dokonce mě i zajímá a příjemně odsýpá. Což je trochu s podivem. Ale topi by u toho nadával jak čert! :-) ()

Maq

Romantická komedie? Snad k tomu svádí jméno režiséra, snad obsazení, ale obsah tomu neodpovídá. Rodinné drama, obraz generačního konfliktu? Na povrchu určitě, ale v podstatě jde o moralistní střet tradiční Ameriky, křesťanské a puritánské, zde nazývané „Idaho“, s Amerikou současnou, neurotickou a hédonistickou, zde přijímající pseudonym „Kalifornie“. --- Scénář fandí Idahu, což mě těší. Křesťanská etika v těch lidech je nepřehlédnutelná. „Proč bych dělala pravidla pro někoho, koho bych nemilovala?“ To je důvod Bible. A zde její obsah: „Tady jde hlavně o rozpoznání dobra a zla, pravdy a lži. Bez toho nemůžeš nikomu věřit. A když nemůžeš věřit, nemůžeš milovat.“ To jsou pravdy, kterým se Kaliforňané asi smějí. Češi za ně vyhánějí z hospody. Bezbožná chasa. Mimochodem, mormoni v příběhu nejsou žádnou nadsázkou, v Idahu je to nejsilnější církev. --- Některé věci mě naštvaly. Točilo se v Kalifornii, což je bohužel hodně poznat na vegetaci. Také obsazení Jane Fonda do pozice kapitánky družstva Idaha je sporná, pro mě až nevkusná volba. Ale jinak, film si mě získal. Je velmi chytrý, nevystavuje své hodnoty v prvním plánu. ()

01Zuzana10

3 a pol *. Trochu vážna "romantická komédia" s dostatočným množstvom problémov. Nesadli mi. Ani zápletkou ani charaktermi postáv. Rachel nechutne sebavedomá, tomu chalaniskovi nemôžem uveriť ani slovko o nevinnosti dušičky, predstava zvráteného otca mi príde odporná, nuž nemala som sa čoho chytiť. Dlhé, nudné. Žial, proste ma nezaujali, nechce sa mi hľadať niečo pozitívne. ()

*Elfík*

Dokoukáno jen kvůli Jane Fonda. Odmítám ji skloňovat. A také mám velké zjištění: Lindsay Lohan je opravdu příšerná herečka! Zlatou malinu na ni! Už nebudu náhodně zapínat televizi... ()

maverick10

Precizne zahrany kousek radoby inteligentni a rozmazlene kurvy v podani L.Lohan me privadi na myslenku ze tu holku to musel naucit sam zivot. Kdyz jsem usedal do pohodlne vyhrate sesle a chystal se skouknout tento, na prvni pohled, komedialne romanticky opus me myslenky zaplavovaly takove chmurne snimky jako napr.Denik B.Jonesove a jine romanticke nakysle sladarny. Nicmene po shlednuti jsem byl rad ze se ony chmurne myslenky vytratili a ja shledl spise nez komedialni romantiku, takove odlehcenejsi drama, na pozadi s jakymsi romantickym nadechem. A to je lepsi nez jsem cekal. ()

berusche

No jo, když já pořád vidím Achmeda (mrtvého teroristu), jak řve: Hello, I am Lindsay Lohan! a to prosím ožralej a v kufru na letišti, když do něj spadne (ona). Vtip. Ta herečka je sice dle mého kus, ale ten film zachránila Jane, protože ta hrát skutečně umí. Navíc mi role naší mladé nekonformní slečny prostě nesedla. Já bych ji ani neoznačila jako nekonformní, ale spíš takovou "lehčí". A tím pádem už mě ten zbytek ani nijak zvlášť netrápil. ()

HappySmile

Tento snímek se snaží zkombinovat teenagerskou komedii a drama o zneužívání dětí v rodině. Z kombinace takovýchto dvou různých žánrů často vzniká rozpačitý film, kde divák neví, co si o tom má myslet a do jaké kategorie snímek zařadit. Tady se to spojení ovšem podařilo, a to hlavně díky silným ženským hrdinkám, které jejich hlavní představitelky předvedly opravdu na jedničku. ()

Wiikii

Člověk by si myslel, že je Lohan dobrá herečka.. KECY, ona to nehraje, ona taková je doopravdy... Tři hvězdy dávám především kvůli zbytku hereckému obsazení, a samotný film se mě líbil, ale Lohan opravdu nemusím...HODNOCENÍ: 40% (3*) ()

Aljak

Výborný príbeh zničený chabým scenárom a spracovaním. Je fajn, keď je príbeh postavený na nejakom tajomstve podporenom množstvom pochybností, ale tu to bolo asi až prehnané. Prvá polovica filmu bola slabým odvarom, potom sa to síce zaujímavo rozbehlo a zamotalo. Koniec mohol napokon pozdvihnúť film k nadpriemeru, no napokon sa to otočilo na dojemný záver za každú cenu, čo bolo skôr na škodu ako úžitok. Lindsay Lohan ma ale naozaj bavila a tú rozporuplnú tínedžerku, u ktorej nikdy človek nevedel čo od nej čakať, zahrala vynikajúco. Škoda len, že film bol doslova presýtený rôznymi odbočkami a tak to celé spadlo napokon do čírej priemernosti. ()

bogomira

Takovej koukatelnej filmik o ženskejch pro ženský. Velkým plusem je tu Jane Fonda, která vládne všem scénám, ve kterejch se objeví. Pak jsou tu výrazně dobrý herci, což by byli Mulroney a Huffman, a pak je tu ta Lindsay. Můj názor je, že z ní může bejt jednou dobrá hráčka, jen co si přestane myslet, že je hvězda. Zatím teda ne. Jinak mi celej ten film tak trochu zaváněl Hallmarkem, přeberte si to, jak chcete. U mě za tři. ()

Crawler-D

Jak poznamenala Payushka, Lindsay Lohan jako herečka nepředvádí žádný dechberoucí výkon, mnohem více si však cením vychytralosti castingových agentů, kteří ji obsadili do role velkoměstské fifleny, jež pozná středověk nábožensky upjatého maloměsta, a kuráže Lindsay Lohan do této role jít. Na druhou stranu se pak ale nedaří vytvořit skutečně pevnou dramatickou konstrukci, a tak motiv sexuálního obtěžování otčímem vyjde dost naprázdno. Prostě film, který se snaží být lepší, ale nemá dost odvahy na to nebýt jen další příjemnou americkou tragikomedií. ()

c.tucker

Lehce nadrůměrný generační film. Podle mě jeden z nejlepších Marshall. Felicity Huffman opět předvádí velmi kvalitní výkon a Lindsay Lohan sedla postava bezvadně a dokázala to i uhrát. ()

Riley

Já teda nevím, ale mě to přišlo hodně dobrý! Lindsay Lohan - řekla bych, že její nejlepší role....minimálně nejlepší v jaký jsem ji kdy viděla, hlavně asi proto, že jí sedla jak ulitá a její postava mě ohromně bavila. Felicity Huffman - pro mě je to skvělá herečka. Někdo psal, že nejslabší článek. To bych neřekla ani trochu. Očividně se ale vyžívá v rolích, kdy nezvládá své děti - proč ne. Ne všechny matky jsou dokonalé. A co se tématu týče - je statisticky dokázáno :-), že ohromné procento zneužívaných holek, stáhne svou obžalobu, protože jim jejich mámy nevěří nebo mají pocit, že by jim tím zkazily život...Takže čím víc filmů jako je tento, tím lépe. ()

dr.fish

Polovinu filmu si člověk na ty ženský zvyká a snaží se to pochopit, pak to skončí a člověk je rád, že to dobře dopadlo. Tři hvězdy je málo, čtyři zase moc. Povedené obsazení- babička, matka i dcera. Obyvatelstvo i poměry malého městečka pěkně vykreslené. Vtipné i přes vážně vypadající zápletku.75% ()