Rachel je divoká sedmnáctiletá dívka a matka to s ní nemá lehké. Pošle ji proto k babičce, kde platí přísná pravidla. V malé vesničce však vyjde najevo jedno velké tajemství, které je možná důvodem jejího chování... Sedmnáctiletá Rachel je dáreček k nezaplacení. Pije, zkouší drogy a je promiskuitní. Její matka Lily si s ní neví rady, a tak ji pošle do domu své matky Georgii, kam přísahala, že se sama nikdy nevrátí. Ta žije životem s jasně danými pravidly – Bůh je na prvním místě a těsně za ním je tvrdá práce. To samé vyžaduje od všech, kteří žijí u ní doma. Pro svou vnučku tedy zařídí práci sekretářky u doktora Simona Warda, místního veterináře, který neoficiálně léčí i lidi. Rachel s ním nejprve flirtuje, ale Simon ji odmítne. Stále chová nějaké city k její matce, se kterou kdysi chodil. Mezitím se Rachel skamarádí s Harlanem. Mladým chlapcem, který je mormon. Ten se Rachel svěří, že je stále panic a že si vezme dívku June, s kterou má domluvený sňatek. Rachel je rebelka, a když tohle slyší, začne jí Harlan lákat. Svede ho a poskytne mu orální sex. Harlan má takové výčitky svědomí, že spolu s Rachel jede za June a všechno jí řekne. Ta mu zakáže se s ní dále vídat a pověří své kamarádky z města, aby Rachel sledovaly. Rachel to štve, a tak jim jednoho dne řekne, že pokud jí budou nadále sledovat, zprzní všechny jejich kluky. Od té doby jí dají pokoj. Jednoho dne Rachel jen tak mezi řečí řekne Simonovi, že ji její nevlastní otec, Arnold, sexuálně zneužíval od jejích dvanácti let. Simon neváhá a prozradí to Georgii. To Rachel nečeká a tvrdí, že si vše vymyslela. Georgia zprávu i tak řekne své dceři, která je nejprve přesvědčená, že si Rachel vymýšlí. Přijede tedy za ní a snaží se zjistit pravdu. Později jí uvěří, začne pít a požádá o rozvod. To Arnold nechce nechat jen tak a za Lily přijede. Georgia ho okamžitě vyhání ze svého pozemku, ale Arnold odejde až pod hrozbou, že mu rozbije jeho nové, vysněné a milované ferrari. Rachel vidí, že její matka nedokáže unést pravdu, a proto řekne, že si celou věc vymyslela, aby zjistila, zda jí uvěří... (TV Prima)

KdG

Celkem nudný chaotický rádoby drama. Lohanová je chvílema celkem rajcovní, ale fakt jen chvílema. Jane Fonda hraje dobře, ale film to z nudy nevytáhne. ()

dogma97

Absolutně bez vtipu, chatrný scénář, celkově nevěrohodný a vlastně zbytečný film. Lindsay Lohan hraje sedmnáctiletou Rachel, v době natáčení jí bylo dvacet a vypadala na třicet. Rachel je veskrze nesympatická provokatérka, notorická lhářka s chováním děvky. Felicity Huffman nesnáším, a babička Jane Fondové je spíš trapná než směšná. Kleopatro, má referenční hvězdičko, kam jsi dala oči? ()

DadysGirl

Super... Problematické vztahy matek a dcer... To já prostě můžu... LiLo je tady krásná a sexy... Doufám, že se jí to ještě podaaří vrátit... Jane Fonda mě tu trochu děsí, ne povahou, ale vzhledem.. Plastiky a botox nejsou dobrý... Dámy, stárněte se ctí... Jinak jí ale nemám co vytknout! Dobrej film... ()

Berry0153

Život není snadný a obzvlášť ne, když si nerozumíte s vlastní matkou a dcera je tak trochu „praštěná“. To je pak naprosto jednoduché sáhnout po skleničce a utopit svá trápení v alkoholu. Jenže jednoho dne je toho až příliš. A tak se zoufalá matka Felicity Huffman rozhodne dát svou dceru Lindsay Lohan do „výcvikového tábora“ své matky Jane Fondy. O tom, že to mladá holka z velkoměsta nebude mít snadné, není pochyb. Zajímavé drama o vzájemném pochopení tří generací. Jane Fonda je s baseballovou pálkou bezkonkurenční. Škoda jen toho zbytečného převracení pravdy na konci filmu. 65% ()

fordhont

Kvůli začátku filmu jsem jej nechtěl mít rád. Už kvůli Lindsay Lohan a jejímu opět namyšlenému chování. On ale o něčem je - příběh je velmi zajímavý a místy i vtipný. Bohužel je ke konci zbytečně roztáhlý a nesmyslně komplikovaný. ()

jafuska

docela povedená romantická komedie, i když děj někdy pokulhával, ale je to vlastně jedno, hlavnií je, že si matka uvědomila, že dcera nelhala, a opustila svého manžela pedofila, ale šlo se na to dívat, průměrná film, i když na odpoledne by se tovíc hodilo, než večer ()

eredin

komedie ktera moc nepobavi ani neurazi. Jane Fonda je jako panovacna babicka fakt dobra. nektere sceny uplne zbytecne, nektere genialni ("najdu si vase kluky a vsechny je zprznim" :))). primlouval bych se taky za zkraceni tak o 20 min. ()

lusa

Čakala som romantiku, strelenú komédiu, ale na to, ako som prerevala koniec, klobúk dolu! Neviem, čím to je, ale tak rozcitlivene som už dlho žiaden film neprežívala :'( 4* ()

Tominni

Těžko říci, jestli Vlastní pravidla jsou opravdu komedii nebo se jedná spíš o drama. Ve filmu se střetávají tři generace dcera-matka-babička a jiskří to mezi nimi o stošest a trochu překvapivě je zde herecky nejlepší Lindsay Lohan. Konec už pak směřuje ke klasickému hollywoodskému zakončení. Takový trochu lepší průměr. ()

Cherry_Bomb

Zo začiatku typická tinedžerská komédia. Matka nezvláda svoju rebelskú dcéru, ktorá ju viac menej ignoruje a tak ju pošle k babke. Na miesto, kde nemá žiadnych priateľov a čaká ju tam práca a večné pravidlá. Neskôr sa film začne vyvíjať dramatickejšie a vzniká z toho dosť podarená rodinná dráma. Začína ísť o viac než len rozdielne názory, začína ísť o dôveru medzi matkou a dcérou. Matka sa dozvedá nové skutočnosti vo vzťahu jej dcéry s nevlastným otcom, ktorý ju zneužíval. Prichádzajú výčitky a mnohé vysvetlenia správania jej dcéry, ktorá jej pripadala nezvládnuteľná. Popri dramatickým udalostiam zostáva vo filme aj dosť humoru a vtipných scén. Fakt super spracované! ()

Jerris008

Myslím, že spolu s filmem Mezi námi děvčaty je to jeden (a zatím jedinej) nejlepší film Lindsay. Škoda jen, že film má dost slabý scénář, mohla mít prostor se ještě více blýsknout... ()

kslaww

Vnučka v maloměstě kde se všichni znaj hned způsobí poprask... Podle čích pravidel to teda je? Asi nejlepší film s Lindsay Lohan ()

cinema_cz

Nepříliš zajímavě natočený snímek bez přidaných materiálů se orientuje především na ženskou část publika, nohy mu bohužel podráží slabší scénář a křečovitý herecký výkon Lindsay Lohan. (Leoš Flodr, Ci 09/2008) ()

PlysovyMacko

Napoly oddychovka a napoly rodinná dráma o troch generáciách žien, ktoré riešia pošramotené vzťahy konkrétne dcérine obťažovanie otčimom. Až do konca divák nevie či hovorí pravdu alebo si vymýšľa. Chválim obsadenie herečiek, ktoré sa na seba podobajú. Lindsay hrá to čo vždy-drzú puberťáčku čo každého provokuje. ()

pOne

Vcelku povedená, svižná, oddychová komedie. Nic víc. Nic míň. Dobré herecké výkony všech představitelek. Balancování na hraně "je to pravda nebo ne" mi nevadilo. ()

Prubner

Už dlouho jsem neviděl něco tak z prstu vycucaného. Scenárista by měl trochu vyjít mezi normální lidi, zjistit, jak se doopravdy chovají a jednají, dřív než začne psát ty svoje bláboly. Jednání postav nemá sebemenší logiku, chovají se tak, jak chce autor, a ne tak, jak by velel zdravý rozum. Občas jsem nevěřil vlastním očím, hlavně ve scénách s tím mormonem. Scenáristo, vyjdi ze své slonovinové věže a poznej normální život, uvidíš, že příště napíšeš něco aspoň trochu uvěřitelného. Aspoň že Lindsay je kus a je se tedy na co dívat. ()

bigfish00

Od filmu jsem nic nečekala, jen jsem si chtěla odpočinout večer u televize, nakonec překvapil. Lindsay Lohan mi nevadí, dá se říct, že její herecký projev je mi něčím sympatický. Zahrála to dobře, i Jane Fonda (babička), Celkem dobrá byla ještě tak Felicity Huffman (matka), ale mužské obsazení nic moc. Pár věcí mne pobavilo („drhnutí huby“), jinak mi to jako komedie (a romantická už vůbec) nepřipadalo, spíš jako zamyšlení nad rodinnými vztahy a celkově vztahy mezi lidmi. Nechtěla bych být tou matkou – věřila bych takové dceři?? V hodnocení jsem váhala mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, kdyby šlo, dám tři a půl, nakonec dávám tři – silné tři.. Když se dívám na originální název, Georgia Rule, tak český překlad je ještě dobrý. To Slovákům se to moc nepovedlo vystihnout.. ()

Keen.lady

Tady se těží jen z Lohan a její necudnosti. Absurdita některých momentů je naprosto nesnesitelná, stejně jako Fonda a Huffman. Přehnaný vulgární kousek o ničem. ()