Režisér a scenárista Gerald McMorrow debutuje ambiciózním psychologickým sci-fi dramatem, odehrávajícím se v současném Londýně a dystopickém Meanwhile City, kde zrušení odluky státu a církve uvolnilo cestu společnosti, ovládané náboženstvím. Ateistický mstitel Jonathan Preest (Ryan Phillippe) chystá odplatu mocnému vládci Meanwhile City, cynismus a deprese konceptuální umělkyně Emilie (Eva Green) se díky obtížnému vztahu s matkou prohlubují – mezitím se citlivý Milo (Sam Riley) pokouší vyrovnat s nedávným citovým úrazem a hluboce věřící Peter (Bernard Hill) přijíždí do Londýna najít svého zmizelého syna, traumatizovaného veterána války v Perském zálivu. McMorrow nechává vyprávění oscilovat mezi reálným a imaginárním světem a zkoumá složité vztahy mezi fantazií, vírou a láskou. (oficiální text distributora)

Holina

je úplně jasné jaké ambice asi tak zhruba měl Franklyn mít. Bohužel to co uvidíte ve šťavnatých trailerech je také to jediné co ve filmu stojí za smrknutí. Choreografie soubojů jsou k smíchu, způsob vyprávění příběhu nehorázně debilní. Dobře udělané jsou samozřejmě masky a kulisy města Meanwhile - to ale na více jak dvě hvězdy prostě nemůže stačit. ()

AngiS

Někdo kdysi řekl, že obyčejní lidé považují náboženství za dobré, moudří za špatné.. A vládci za užitečné.. ()

cab

Dva svety, dve tvare. Nas svet v kterem zijeme s tvari (Eva Green) a na druhe strane svet ponure prazdnoty ovladany silou nabozenskych predstavitelu s tvari (Ryan Philippe). Originalni myslenka narazi na nekompaktnost a tezkost propojit nejak smysluplne oba svety ve stravitelne vyusteni celeho humbuku na viditelne levnem anglickem pisecku. 45% ()

melkor323

Ja viem, že to bolo strašné psycho a do 3/4 človek nevie, čo sa tam deje a čaká, čo majú 3 línie so sebou spoločné.... Avšak tá geniálna esencia Steampunku a New Weirdu z Meanwhile city, to sa iba tak nevidí..... Lebo som velkým fanúšikom New weirdu a takto si predstavujem mesto z pera Chinu Miévila aleebo Jaya Layka....... ()

lucijelucije

No tady zrovna je to velká škoda..Začalo to zajímavě, člověk hledal, tápal, zajímal se. Ale minuta od minuty se stala nudnější a čím dál více nepromyšlenější. Zbytečně brzy se odkrylo to, co by mohlo zůstat tajemstvím pro diváky až na konci příběhu,.mezitím si režisér pohrával, s nezajímavým světem číslo dvě, který bych řekla nebyl pro tento příběh nikterak důležitý..Domnívám se, že myšlenka..prolínání se dvou světů, by mohla být dobrá "hračka" pro obecenstvo i pro tvůrce..ale ne tímto zpracováním, bohužel, tohle až diváka nudí, už ani pravdu znát nechce, hlavně aby byl už konec (mimochodem druhá věc je ta, že už od půlky víte, kdo je hlavní hrdina zač, a kde tkví jeho problém).. Ale není to nic nového ani zásadního, tahle chyba se opakuje docela často, dobrý nápad, ale špatná dispozice, načasování a bohužel i to zpracování.. ()

berry.77

Skládaní příběhu od samého začátku.Máte s filmu chaos?? To já měl taky,ale jako každá skládačka dá všemu život v delší pozornosti a pak si všechno spojíte v pěkný příběh.Chaotický film,který si zaslouží shlédnutí. ()

Zombi

Vizuálně zajímavé, skládání střípků jednotlivých příběhů je taky divácky vděčné, ale bohužel, ten příběh takto složený je trochu plitký pro celý film. Linie z paralelního světa mohla mít víc prostoru. Mimochodem, nečekejte žádnou akci, trailer sice nějakou naznačuje, ale co je v traileru je v podstatě i vše co je ve filmu, o tom to opravdu není. ()

Matros

Bohužel je to celé tak zmatené až je to místama nudné. Ale určitě je to dost originální a na ten ,,fantasy-sci-fi" svět se pěkně dívá. ()

zelvicka.

Tak jsem si koledoval až jsem se dočkal. Eva nikomu nedala, a taky to za houby stálo. Kdyby se celý film odehrával v Meanwhile City, asi by to mohla bejt cool řezačka, ale takhle se dočkáme zvláštního rozbředlýho patokonce. ()

Gore

Vcelku zajímavý a pozoruhodný snímek se zajímavou Evou Green, který ověem odbouchává těžkopádně zvládnutá režie debutanta McMorrowa. ()

Haniczka

Asi jsem to nepochopila a moc mě to netrápí. Buď to bylo příliš složité nebo příliš zmatené. Ale Eva Green jako vždy skvělá. ()

Pidzey

Zajímaví snímek.Zajímavě natočený se zajímavým průběhem,ale ne už moc zajímavým závěrem.Je to škoda,protože celí film spěl k mnohem promakanějšímu konci a určitě by si to zasloužil.Mám rád filmy kde sledujeme příběhy několika postav,které se nakonec spojí v jeden celek,ale tu se to moc nepovedlo,škoda.Co se postav a herců týče tak pro mě byla nejlepší Eva Green.Její postava je slušně propracovaná a Eva dokazuje že je velmi dobrá herečka.Svým výkonem dává na frak ostatním hercům i když ti se taky zas tak neztratili. Na to že je to první počin Geralda McMorrowa tak to nakonec nedopadlo tak zle.Pokud si pán dá bacha na chyby co provedl ve Franklyn tak se v budoucnu můžem těšit na ještě zajímavější snímky. Rozhodoval jsem se jestli udělit 3* nebo 4*,nakonec je to tak nějak mezi tím. Svoje hodnocení beru pocitově,případně nějakým dobrým momentem.Pro pořádek nakonec udělím *** kvůli již zmíněnému závěru. ()

Matli

To jsem z toho psycho. Hvězdička za Evu Green a jinak jsem tak nějak byl celou dobu mimo mísu. Náznak promyšleného děje dvou realit tam byl, ale ...#&*-#I@{#&*-#I..... 19% ()

merigieren

Temný Londýn, někdy v současnosti z pohledu 4 mírně narušených jedinců. Někdo hledá lásku, jiná smysl života, pak zde máme boží cestu a vlastní svět bojovníka se systémem. A to vše hezky pospojováno ve střídajících se kouscích života našich hrdinů. Na konci nalezneme smysl žití i smrti, jen víra tam tak nějak stojí sama :-) Ten plyn to podle mě trochu zkazil, asi by ho zažehl i výstřel z pušky a film by končil jinak... ()

toofo

Rozprávač sa snaží navodiť akúsi snovú kvázi alegorickú atmosféru ktorá ostro kontrastuje s chatrnými dialógmi medzi nezaujímavými hercami, pomstiteľ v maske chce byť vykreslený ako čosi nehmotné, ideové, vševidiace a mýtické no konflikty rieši a nudný dej posúva dopredu smiešnymi béčkovými výpraskami... ()

BathoryMan

Další z radu filmov,ktoré sa navonok tvária zaujímavo a prevratne ale nakoniec aj tak zistíte že sa jedná o zbytočnosť,ktorá ako celok nejako nedáva zmysel!A to hovorím o niekolkých dejovích líniách,ktoré nakonci aj tak nijako nesúvisia alebo o reálnom a fantasknom svete,ktorý posobil akosi samoúčelovo a nedával v deji žiadny zmysel.A to sa radšej ani nevyjadrujem o primitívnych postavičkách,ktorých chovanie postrádalo akúkolvek logiku!Vyzdvihnuť ale aj tak predsa musím úžasný hudobný doprovod a samozrejme nádhernú Evu Green.Ale bohužial na zaujímavý a pútavý film to nestačí! ()

Zemřel herec Bernard Hill

Zemřel herec Bernard Hill