poster

Televizní hrátky

 • Česko

  Televizní tým

 • USA

  The TV Set

 • Velká Británie

  The TV Set

 • Austrálie

  The TV Set

Komedie

USA, 2006, 87 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Mrkvič
  ***

  O filmu jsem nic nevěděl a v první řadě mě u něj udrželo skvělé obsazení. Na televizi Barandov to byl trochu šok. Až časem jsem zjišťoval zápletku a začlo to být víc a víc lákavé. Rovnou také bylo jasné, že film není pro diváka, který by nebyl trochu znalý poměrů filmové branže. Přítelkyně tak šla spát a já si užíval místy famózní herectví, díky kterému divák vidí každé postavě do hlavy, a druhým okem může sledovat hraní si s dialogy, které ve filmu bylo také dost originální.(27.8.2014)

 • sona123
  ****

  Uteklo to jako voda, bylo to zábavné a já si to užila. Věřím, že se jedná o poměrně realistický pohled do zákulisí televize a možná je lepší nevědět. Sigourney opět v roli, kterou zná jak svý boty a kde jí to sekne nejlíp (drsná šéfka komandující všechny kolem, která ví, co chce a jak je to nejlíp - alespoň podle ní). Taky se mi líbily po dlouhé době dialogy, takové ty "akurátní" - jak co kulantně říct a zaobalit, aby pravda nevypadala tak drsně a tolik nebolela. Jo jo, tyhle hrátky mi fakt sedly.(6.8.2010)

 • Malarkey
  ***

  David Duchovny si prakticky vybírá jenom originální náměty a tenhle na tom není jinak. Film se drží zajímavého faktu, že v Americe ročně vzniká tuna zajímavých námětů na seriály, ale jenom pár jich skutečně vznikne. No a z tý kopy krmení pro diváka je jenom pár zrníček, které například dokážou zaujmout zrovna mě. Tenhle film měl ale problém v tom, že moc nenarážel na dění mezi lidmi v seriálové branži. Tím pádem nebyl ani moc vtipný. Celý se zaobíral jenom skutečností, že vytvořit seriál není žádná prdel. A proč...(8.1.2012)

 • emma53
  ***

  Ode dneška budu asi opatrnější při kritice scénářů u některých filmů. Docela uvěřitelné šachy ze zákulisí tvorby seriálů, od hereckého obsazení počínaje až po daný název. Zřejmě na to, aby se někdo prosadil v dnešní době mezi těmi mraky seriálů, kde je tím pádem obrovská konkurence, musí být hodně silný žaludek. V každém případě by se Mike Klein téhle komedii moc nesmál.(10.9.2018)

 • liuk
  ***

  Další, kapku méně znamý filmeček z produkce Judda Apatowa zabývající se praktikami v amerických televizích tvořící vlastní seriály. Pro fanoušky této oblasti zábavy by měl být The TV Set povinností. A už jen protože lidí, které by zajímal casting, natáčení pilotu, jeho přetáčení, neshody mezi tvůrcem a řediteli TV zas nejsou takové kopy jako u Apatowských klasik, nemusí se zas tolik tlačit na pilu lavinami hlášek, ale spíše natočit komedii dosti hořkou a ne okatě pozitivní. Nebo spíše dramedy jak přežít v televizním šoubyznysu, co vše z vlastní vize bude potřeba obětovat a jak je potřeba najít si někoho s kým v branži táhnout. Toto vše možná nepůsobí nikterak objevně, ale s fajnovými herci a se zapáleností pro seriály vše funguje moc fajn. Teď jen vypisovat sázkové kurzy, kdy se opravdu na americké reality scéně dočkáme show Screwed a Slut Wars.(9.9.2007)

 • - Snímek se do kin dostal až po jednom roce promítání na různých filmových festivalech. (Terva)

 • - Natáčení probíhalo v několika městech Kalifornie. (Terva)

 • - Film měl nesoutěžní premiéru 28. dubna 2006 ma filmovém festivalu Tribeca. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace