poster

Televizní hrátky

 • Česko

  Televizní tým

 • USA

  The TV Set

 • Velká Británie

  The TV Set

 • Austrálie

  The TV Set

Komedie

USA, 2006, 87 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Greg25
  ****

  Nekompromisně, realisticky, bez příkras. Není to komedie, a když tak s humorem drsným, černým, tragikomickým. Dlouho jsem na takovýhle film nenarazila. Mile mi to připomnělo Děkujeme, že kouříte. Všechno - přes scénář, konec (ano, dokonce ani konec nezmatlali) i herecký výkon Davida Duchovnyho je vynikající. Rozhodně stojí za vidění. 85%(22.4.2013)

 • Aluska88
  ****

  My, pohodlní televizní diváci se dennodenně usazujeme před obrazovky k našim nejoblíbenějším, a také k těm nejpopulárnějším seriálům současnosti. House, Pravá krev, Útěk z vězení a desítky dalších, na něž nedáme dopustit a hltáme každou nadcházející epizodu, charaktery či scénář. Televizní hrátky jsou excelentní, podnětnou a zároveň zábavně podanou exkurzí do zákulisí výroby pilotního dílu jednoho takového seriálu. A konzumní divák si nejspíš nedokáže ani představit, co všechno jeho vznik a výrobu provází a jakým všem problémům, manipulacím, nátlakům a konfliktům musí členové "výrobního" týmu čelit. Ta průmyslová mašinérie cíleně, neukojitelně útočící na diváky zkrátka byla, je a bude stále velkou mocností a my jí budeme i nadále "vděčně sloužit." Společnostem zběsile se hrnoucími za zisky, penězi a sledovaností. A ony zase naopak nám. Není sledovanost, nebude seriál, nebudou zisky, přijde konkurence. Co diváci chtějí a jak to chtějí? Kdy se originalita a inovace v tvorbě vyplatí a může se stát zlatým důlem a kolik třeba vlastně do připravovaného seriálu investovat, aby se to vyplatilo? Boj, konkurence, podrážení nohám jeden druhému. Je to tvrdá branže, a po tomto snímku si možná řeknete, že budete rádi a spokojeni jako diváci, než abyste třeba v takovém prostředí pracovali. Což si často jistě spousta fanoušků přeje, aby mohli být jedním z těch, kteří se budou pohybovat na place, budou pobíhat od jednoho ke druhému a především uvidí své "hvězdy.":)(7.11.2011)

 • hans500
  ****

  Velmi vydařený film o scénáristovi (výborný David Duchovny), jenž svádí marný boj s televizní společností o tom jak má vypadat jeho seriál. Téma je to zajímavé, velice dobře zpracované a působí bohužel i dost opravdově. Herci se svých rolí zhostili na výbornou, výsledkem je svižně plynoucí lehce komediální snímek, který si zaslouží pozonost.(28.3.2011)

 • Mrkvič
  ***

  O filmu jsem nic nevěděl a v první řadě mě u něj udrželo skvělé obsazení. Na televizi Barandov to byl trochu šok. Až časem jsem zjišťoval zápletku a začlo to být víc a víc lákavé. Rovnou také bylo jasné, že film není pro diváka, který by nebyl trochu znalý poměrů filmové branže. Přítelkyně tak šla spát a já si užíval místy famózní herectví, díky kterému divák vidí každé postavě do hlavy, a druhým okem může sledovat hraní si s dialogy, které ve filmu bylo také dost originální.(27.8.2014)

 • liuk
  ***

  Další, kapku méně znamý filmeček z produkce Judda Apatowa zabývající se praktikami v amerických televizích tvořící vlastní seriály. Pro fanoušky této oblasti zábavy by měl být The TV Set povinností. A už jen protože lidí, které by zajímal casting, natáčení pilotu, jeho přetáčení, neshody mezi tvůrcem a řediteli TV zas nejsou takové kopy jako u Apatowských klasik, nemusí se zas tolik tlačit na pilu lavinami hlášek, ale spíše natočit komedii dosti hořkou a ne okatě pozitivní. Nebo spíše dramedy jak přežít v televizním šoubyznysu, co vše z vlastní vize bude potřeba obětovat a jak je potřeba najít si někoho s kým v branži táhnout. Toto vše možná nepůsobí nikterak objevně, ale s fajnovými herci a se zapáleností pro seriály vše funguje moc fajn. Teď jen vypisovat sázkové kurzy, kdy se opravdu na americké reality scéně dočkáme show Screwed a Slut Wars.(9.9.2007)

 • - Natáčení probíhalo v několika městech Kalifornie. (Terva)

 • - Postavu Lennyho měl hrát Ben Stiller, role byla totiž původně napsána pro muže. (Terva)

 • - Snímek se do kin dostal až po jednom roce promítání na různých filmových festivalech. (Terva)