Nemilosrdný střelec

• Japonsko Sukijaki Western Džango (více)
všechny plakáty

Snímek se odehrává v dobách válek Genpei v Japonsku konce 12. století. Mocné klany Minamoto a Taira se utkávají v městě Yuda. Obyvatelům přichází na pomoc tajemný ozbrojený muž. (Canal+ Action)

blackJag

Přestylizované westernové divadlo, které klasické motivy žánru roubuje na asijskou kulturu. Nápad to není špatný a ani samotné provedení neukazuje na žádný amatérský počin, ale především ze začátku je to nesnesitelně táhlé a chvílemi i nechtěně směšné. Nicméně, pár scén je hodné zapamatování (pouštění kulek podle větrnostních podmínek, sezoomovaný skok na koně z prvního patra nebo maximálně zábavná scénka s mečem zaseknutým do hlavy) a ke konci to má prostě žádaný spád. Ale zase ty závěrečné plky a dovětky už mohly být vynechány. 55% ()

NoFiction

Slátanina všeho možného dokupy, co bylo zrovna po ruce. Doporučuji pouze otrlým divákům, kteří jsou tak trošku úchylní. Ti japončíci mi tam opravdu nějak nesedí. ()

zigíš

úvodná štylizácija je bezchybná, tarantinova mluva výmluvná, džapanéze vybraný do jedného s vkusom pre to čo je štýlové ...pár chýb by sa našlo ale pretože je to hold najlepší miké tak o nich taktne pomlčím ()

headcrab

Western po Mikeeovsku :). Trošku jsem se bál, aby to nebyla blbost, ale naštěstí je to veliká zábava, a to hned od první scény s mým oblíbencem Tarantinem. Po audiovizuální stránce je to naprosto stylová šílenost. Nebyl by to Miike, aby se neobešel bez krve, jejíž stříkání do všech stran je krásně efektní (samozřejmě tak "over the top" jako v "Ichi The Killer" to není :) ). Příběh už je klasickej, čili nic originálního, ale ani nudnýho. Film má pěknej spád, nenudí, pořád se děje něco, co drží vaši pozornost - když ne super efektní akce, tak vyprávění story, krásnej vizuál, kompozice scén, prostě kamera celkově. Takže spokojenost, 80%. ()

corbeau

Ne, nebudu z toho nadšenej jenom proto, že v tom hrál Tarantino. Kdybych kromě tohohle viděl z japonských filmů jenom Ran a ze spaghetti westernů jenom Djanga, asi bych si řekl, že je Nemilosrdný střelec (s překladem se tvůrčí skupina opravdu vytáhla) spojením dvou žánrů, kterým prostě nerozumím. Protože jsem ale viděl mnoho podařených filmů obou výše zmíněných žánrů, můžu s klidem prohlásit, že je to shit, ve kterém se nepovedlo skoro nic - příběh, humor, postavy, dokonce ani ta převzatá scéna s kulometem. Snad leda ta závěrečná přestřelka je, vzhledem ke směšnému rozpočtu, slušně technicky zvládnutá. Ale to tu zbývající hodinu rozhodně neobhájí. ()

pugs

Má to štýl. Má to atmosféru. Je to masaker. Vynikajúce prestrelky s ešte lepšou kamerou dodávajú filmu neuveriteľný šmrc, ako to máme radi. Po tom, čo som si tu prečítal komentáre som to nečakal... veď to je slušná pecka! Myslel som si prv, že japončíkom kolty a gulomety do rúk nepatria. Skôr ich povestné meče, no ako to býva - mýlil som sa. Naprosto odrovnávajúce prestrelky, skvelé efekty, výborné filtre. The Bloody Benten aneb dvojité B. Slušná akčná jazda. 8/10 ()

Ironfood

Sushi western legendárního japonského režiséra s řadou odkazů na spaghetti westerny. Solidní akce, černý humor a poněkud přebytečný Tarantino. Výsledkem jsou slabší 4*. ()

DeLaMorte

Výborný western v podání mého oblíbence Takashi Miike.Někde se píše,že Miikeho filmy nějak ztrácejí ono kouzlo,ale já si myslím,že právě tento film dokazuje opak a Miike zde opravdu graduje!Líbí se mi excelentní barevné provedení filmu a hlavně to jak pojal westen mistr všech možných filmových"úchylárniček!:-)Výborný děj ve kterém sem se vůbec neztratil a skvělé přestřelky a sympaticky Tarantino mi jasně napověděli že budu hodnotit jak jinak než 100%. ()

ZkuKol

Slátanina, nepochybně. Není jasné, zda jde o poctu, či vznovuvzkříšení žánru, každopádně během těch 100 minut se člověk kouká více na hodinky než na monitor. Western o pomstě s efektními přestřelkami a slabými triky, jenž by mohl být o hodinu kratší... 50% ()

sedm.1

Pár kousků už jsem od Takeshiho Miika viděl,ovšem zatím mě žádný neohromil a ani tento zatím jeho nejserióznější počin mě zrovna neuzemnil.Nutno však dodat že ani nezklamal.Hlavně jsem se u tohoto snímku bál,že forma bude vládnout na úkor děje,což se ale naštěstí nestalo.Celé je to sice přestylizované až na půdu,ale naštěstí se to vše podrobuje příběhu a né naopak.Onen příběh je pak ale hodně jednoduchý a přímočarý,ovšem díky za to,neboť kdyby se do toho všeho megamaglajzu zamotalo ještě zamotané a přeplácané story,málo kdo by se asi z toho vymotal.Směs žánrů je zde pak skutečně obrovská,celé to ale tak nějak funguje,ikdyž chvílemi se přeci jen jisté křeče dostavují.Herci jsou fajn,vesměs byl casting ok,jen Tarantino byl trochu hodně navíc,prostě to berme tak,že měl asi jen přilákat diváka,no.Zkrátka Nemilosrdný střelec není určitě filmem pro každého,já se u něj bavil řekněme průměrně,chvíli by film nudný,chvíli měl šmrnc a dynamiku,něco do sebe sice prostě má,ale co,to si v něm musí najít každý sám a výběr je vskutku dost velký :). ()

adamulefa

Vyše dvojhodinová nepretržitá akčná westernová jazda. Čakal som možno trocha viac, ale zase nemôžem povedať, že som bol sklamaný. Nudiť sa isto nebudete! Na to nieto času. Bolo to občas vtipné, občas trápne... Záleží aj na tom v akej nálade si k tomuto filmu sadnete. Ja som otvorený chujovinám tohto typu takže u mňa je to za 3*. Možno keby sa Tarantino ujal réžie dopadlo by to lepšie. Cinematik 2012 ()

Kracken

Zájímavě pojatý a natočený japonský western, ve kterém nechybí akce ani hůmor. Docela chápu proč si v tomhle filmu chtěl Tarantino zahrát, film má jednoduše styl. Přesto to není film který bych si chtěl pustit znova. 60% ()

killjezor

Nevím, jak začít. Prostě paráda. kdo se dokáže odprostit od klasického pojetí spaghetti westernu nebo i samurajských klasik, tak se nadmíru pobaví. Trošku mi vadila angličtina, v japonštině by celý film vyzněl lépe, ale zase na druhou stranu jsem měl pocit, že se herci učili řeč měsíc před natáčením (což považujte jako klad snímku). ()

Torako.chan

No, viděla jsem už lepší a zábavnější věci. Nicméně to ani nebyl vyloženě propadák, slušný průměr. Plno fešných japončíků, ale western, což neni můj šálek kávy a co víc celý je to takový Tarantinovský. No budiž. Dle mě má Miike mnohem lepší snímky. 3* ()

fantasmic

Japonský western??!! Život je plný prekvapení...no ale k filmu...Zo začiatku som bol dosť stratený v deji i v postavách (nech sa na mňa nikto nehnevá ale tí Aziati vyzerajú fakt všetci rovnako). Bohužiaľ mi film moc dobre nesadol...väčšinu času som sa nudil...pár celkom slušných akčných scénok a 2 vsuvky s Tarantinom...to je asi tak všetko... ()

Tarantino: Kill Bill 3 nebo western?

Tarantino: Kill Bill 3 nebo western?

16.02.2010

Už jsme si zvykli, že když se Quentin rozhoduje, do čeho se pustí příště, má... hm, jak říct slušně „plnou hubu keců“? Asi takhle: „mluví o mnoha různých projektech, které by rád natočil“. V… (více)

Miikeho samurajská jatka

Miikeho samurajská jatka

13.05.2009

To zas půjdeme do kina v igelitových pláštěnkách a pod DVD přehrávače budeme strkat vědra, aby nám všechno nezacákala krev. Japonský úchyl/génius Takashi Miike po spaghetti-westerny inspirovaném… (více)