Bill

Meet Bill

Pasca na lásku

Drama / Komedie

USA, 2007, 97 min

Zvláštní mix, ve kterém nefunguje několik linií tak, jak by si asi tvůrci představovali. Emoce jsou na bodu plus čtyři z deseti, scénárista občas netrefí to správné místo nebo na významné cíle pálí slepými náboji. Trošku se tu vaří z ničeho a nebýt kvalitních herců, tak by to byla ještě větší nuda. Navíc postava Aarona Eckharta a její „nerozhoupanost k čemukoliv“ mi postupem času lezla pořádně krkem.. herecká chemie tu ale cítit je. Energický projev sympaťáka každým coulem Eckharta jen potvrzuje, že do první ligy bezesporu patří, Elizabeth Banks dostává opět nepříliš prostoru, ale svůj kus slávy si i tak utrhla (už jenom její blankytně modré prádlo stojí za pozornost). A Jessica Alba? Nerad slýchávám, jak neumí hrát, nějaký ohromující talent rozhodně nemá, ale z fleku vyjmenuju půltucet viditelně horších hereček. Výsledek ale působí přes všechny klady i zápory trošku odcizeně.(21.5.2009)

Jak se to stane, že lehkokomediální variace Americké krásy, v ktére "matthew-perryovskou" roli podváděné podpantoflácké trubky hraje polobůh Aaron Eckhart, uspokojivě funguje? Pravděpodobně, protože to komedie je lehká a hraje v ní polobůh Eckhart... On a skvěle hrající mladík (15 let!) Logan Lerman dodávají každou společnou scénou filmu energii a kvality, bez kterých by se jednalo o velmi průměrný kousek. Krom nich ovšem jsou zapamatovatelné jen křivky sympatické neherečky Alby. Což je škoda, protože tyhle postavy si zasloužili víc. I tak ale...(17.11.2009)

Zadání bylo prosté. Jak se postavit svým neurózám čelem a elegantně vybruslit ze života, který vás již dávno nebaví. Mnohokrát jsem se přistihl, že na film koukám a mimoděčně se usmívám a určitě za to můžou dobře vybraní herci a příjemná atmosféra, kterou film produkuje. Není to dokonalý film, některé scény můžou se zdát velmi nepravděpodobně infantilní, ale náladu mi dokázal vylepšit o desítky procent. 80%(12.12.2009)

• LencaN

On utlačovaný zaměstnanec v tchánově bance, ona jako jeho manželka pěkná potvora, o kterou nemá vůbec cenu se snažit, protože svoji nevěrnost obhajuje jako manželovu chybu. Do toho se přimotá jeden celkem fajn stážista mlaďoch, který se kámoší se sexy prodavačkou spodního prádla Jessicou Alba. Bill se sice snaží rozjet vlastní cukrárnu, ale pořád jako by nevěděl, jestli to vlastně chce. Celé to působilo rozpačitě jako čerstvě narozené hříbě. Romantika tady byla jen co by se za nehet vešlo a víc času jsme koukali na rádoby vypasené břicho Aarona Eckarta a poslouchali řeči o tom, jak je tlustý, přitom se láduje jednou koblihou za druhou. Bill se ztratí v šedi podprůměrných komedií dřív než by řekl "panděro".(26.4.2016)

Celkem poloprázdný film. Zezačátku z toho vyzařuje vtipnost, ale po chvíli se ta vtipnost vyřazuje. Pak se to dostává k nudné atmosféře, která si sice hraje na to, že nudná není, ale normální divák dokáže rozeznat, co je nudné a co není. Tohle tedy tvůrcům nevyšlo. Sice se v tom šťourají a snaží se o něco, co diváky mohlo bavit, a někteří jim na to nakonec skočili, ale prostě tohle je šeď a průměr. A co na tom, že hlavní hrdina natočil svou ženu, jak dělá čunačinky s celebritou, když to nedokáže podat vtipně. Ach jo, škoda, potenciál to mělo, stačilo by, aby to bylo trochu ucelenější.(27.1.2013)

• - Film měl nesoutěžní premiéru 8. září 2007 na filmovém festivalu v Torontu. (Terva)

• - Ve scéně, kdy jsou Jess (Elizabeth Banks) s Billem (Aaron Eckhart) v nemocnici, má Jess v některých scénách vlasy za uchem, v některých zase naopak rovně. (Terva)

• - Natáčení převážně probíhalo v St. Louis v americkém státě Missouri, některé dokončovací scény pak v Los Angeles. (Terva)