Jeho život byla nuda a šeď... dokud se neobjevila ona! Bill (Aaron Eckhart) je nešťastný; ženatý s dcerou majitele banky, ve které jako bezvýznamný úředník také pracuje, sní o vlastní cukrárně a finanční nezávislosti. Jeho žena Jess (Elizabeth Banks) je přespříliš připoutána ke svému otci a navíc si začne s místním televizním reportérem. Bill, který neustále pojídá nějaké sladkosti, zjišťuje jak moc mu mezitím narostlo břicho. To poslední, co by chtěl, je stát se mentorem jednomu prostořekému klukovi. S ním a s pomocí jeho kamarádky Lucy (Jessica Alba) se pustí do boje o svoji ženu a svůj sen. (oficiální text distributora)

Trailer

castor

Zvláštní mix, ve kterém nefunguje několik linií tak, jak by si asi tvůrci představovali. Emoce jsou na bodu plus čtyři z deseti, scénárista občas netrefí to správné místo nebo na významné cíle pálí slepými náboji. Trošku se tu vaří z ničeho a nebýt kvalitních herců, tak by to byla ještě větší nuda. Navíc postava Aarona Eckharta a její „nerozhoupanost k čemukoliv“ mi postupem času lezla pořádně krkem.. herecká chemie tu ale cítit je. Energický projev sympaťáka každým coulem Eckharta jen potvrzuje, že do první ligy bezesporu patří, Elizabeth Banks dostává opět nepříliš prostoru, ale svůj kus slávy si i tak utrhla (už jenom její blankytně modré prádlo stojí za pozornost). A Jessica Alba? Nerad slýchávám, jak neumí hrát, nějaký ohromující talent rozhodně nemá, ale z fleku vyjmenuju půltucet viditelně horších hereček. Výsledek ale působí přes všechny klady i zápory trošku odcizeně. ()

kingik

Tenhle málo nápaditý film v sobě propadák nezapře. Nepoznal jsem, co přesně Bill od života chtěl. Frustrace u něj dosáhla vrcholu, a aby taky ne, když ho jeho atraktivní žena podvedla s arogantním, druhořadým televizním reportérem, barvícím si vlasy. Video s jejich milostnými radovánky uniklo na net, ale nic extra to nezpůsobilo. Bill je majitelem banky, chodí na lov kachen, dělá mentora otravně přidrzlému studentovi, je závislý na čokoládových tyčinkách, usiluje o licenci na výrobu koblih a myslí si o sobě, že má nemožný účes a tloustne. V neposlední řadě chodí nakupovat spodní prádlo do obchodu svého homosexuálního bratra, kde obsluhují dvě atraktivní prodavačky, přičemž jedna z nich bude dočasným záskokem za jeho ženu. Ano, hádáte správně, je to Jessica Alba. Film se nedá označit ani za komedii a ani za drama a slušela by mu nálepka podivný slepenec, ze kterého se nic extra nevymáčkne. Jen se přihazují další (nepodstatné) věci do placu bez větší potřeby i opodstatnění. A to, co je zajímavé i částečně originální, jde do ztracena. Tohle nekoordinované zahlcení dějem má na svědomí prázdnotu a slabou diváckou reakci na právě probíhané rádoby vrcholné scény. Což je s podivem, na to, jaké extra herecké obsazení to má. Aaron Eckhart. Elizabeth Banks, Timothy Olyphant, Craig Bierko nebo Logan Lerman. Taková Jessica Alba je tady skoro navíc. Je to divné označit takovou sličnou herečku, že někde přebývá, ale tentokrát funguje jen jako ozdoba, navíc do děje se dostane až ve druhé polovině a to ještě sporadicky. Divák neustále vyčkává, jestli se to všechno nějak zázračně stmelí, a ono nic. Druhou polovinu filmu bych označil za vyloženě roztahanou a spíchnutou bez většího nasazení. Někteří účastníci nemají pomalu co hrát, a tak všechno leželo na standardně dobrém Aaronu Eckhartovi. Postavy jsou však značně neukotvené a opravdu povrchní scénář s náznaky mediální a sociální satiry je v hlavní myšlence nedotažený, potřeboval by dopsat nejméně tucet dobrých scén, aby se divák dějem jen neprozíval, což reálně hrozí. Debutující Mellisa Wallack nebyla v té době příliš dobrou scénáristkou a ani (spolu)režisérkou. Měla opravdu obrovskou kliku, že jí na její nezáživný scénář kývla taková herecká jména, což je pro mě záhada. Záhadou je také pro mě, proč se film v televizi vysílal po 22. hodině. Příliš explicitností neoplývá. Elizabeth Banks se dvakrát předvede ve spodním prádle a pár choulostivých narážek na Billovo mužství zase nejsou taková soda. Tahle studie muže, který zažívá rozkol a krizi, mohla dopadnout lépe a výživněji. Není divu, že o filmu skoro nikdo neslyšel a ani ho neviděl. Ani jeho výdělky nestojí za řeč (cca 200 000 $). 50% ()

Slartibarkfast

Typická rodinná komedie o muži, trpící krizí středního věku, kdy jej trápí nadváha, zaměstnání v tchánově bance, stres a záletná manželka. Podobně jako v Americké kráse se pak snaží o životní zvrat a začíná se sebou něco dělat s pomocí dvou mladistvých, kteří ho vracejí do života, plném zábavy. Celkem průměr, ale celkově to vyznělo opravdu legračně a navíc se mi líbil konec, kde typicky americké sračky vcelku smetl svým nečekaným vyvrcholením. Taky Eckhart je sympatický herec, kterému prostě ty trampoty nepřejete. 65% ()

MMR

Celkem poloprázdný film. Zezačátku z toho vyzařuje vtipnost, ale po chvíli se ta vtipnost vyřazuje. Pak se to dostává k nudné atmosféře, která si sice hraje na to, že nudná není, ale normální divák dokáže rozeznat, co je nudné a co není. Tohle tedy tvůrcům nevyšlo. Sice se v tom šťourají a snaží se o něco, co diváky mohlo bavit, a někteří jim na to nakonec skočili, ale prostě tohle je šeď a průměr. A co na tom, že hlavní hrdina natočil svou ženu, jak dělá čunačinky s celebritou, když to nedokáže podat vtipně. Ach jo, škoda, potenciál to mělo, stačilo by, aby to bylo trochu ucelenější. ()

Jara.Cimrman.jr

"Jednoho dne se probudíš a zjistíš, že nemáš život, jaký jsi chtěl." My se známe, Bille? Asi ne, protože uvedené moudro čas od času napadne každého chlapa. Většina z nich však nezmlátí milence své ženy, nezačne po ránu plavat, neoholí si ochlupení, nevezme útokem obchody, nezačne hulit a taky nehodí tchánovi do ksichtu skvěle placenou práci. Bill to vzal z gruntu a já mu rozumím. Dokonce jsem se přitom chvílemi i pobavil, navíc Lucy i Jess bych bral jako protivnice do postelového šťourání a to je přece jen o něco víc, než jsem od toho čekal. ()

• Ve scéně, kdy jsou Jess (Elizabeth Banks) s Billem (Aaron Eckhart) v nemocnici, má Jess v některých scénách vlasy za uchem, v některých zase naopak rovně. (Terva)
  • Film měl nesoutěžní premiéru 8. září 2007 na filmovém festivalu v Torontu. (Terva)
  • Natáčení převážně probíhalo v St. Louis v americkém státě Missouri, některé dokončovací scény pak v Los Angeles. (Terva)