Bill

Pasca na lásku

Starting Over

Drama / Komedie

USA, 2007, 97 min

Bill mě, podobně jako nedávno Dan in Real Life, úplně "pohladil na duši", jakkoliv kýčovitě to zní. Je to totiž krásný příběh chlapíka, který v pár dnech přijde prakticky o všechno a trošku tápe při hledání cesty ven z problému. Aaron Eckhart zahrál Billa skvěle a - jak napsal už Lichty - po filmu Děkujeme, že kouříte je tohle další jeho skvělý výkon. Vůbec se mu nedivím, jak nepřítečtně se choval vůči Chipovi, taky bych mu to nandal:-)(28.7.2008)

Všichni víme, co jsou zač americké komedie - buď je to romantické nebo rádoby vtipné nebo pro vyhulence nebo puberťáky nebo prostě nesmyslné, většinou. Tentokrát ne. Málokdy se stane, že dám 5 hvězd filmu a ještě méněkrát často komedii. Ale tohle, to je prostě bomba. Je to inteligentní, vtipné, ze života, vtipné, sympatické, vtipné a Aaron Eckhart je ten, kterej tomu všemu velí (úplně jsem se viděl jednou v jeho kůži, chch). To je dost, že si ho taky režiséři pořádně všimli a začali ho trochu víc obsazovat. Nebudou litovat. Stejně jako vy, když se na to podíváte. "Miluju tě, ale náš život stojí za hovno."(8.1.2009)

takmer do konca sa mi film javil ako paródia na všetko. Bol tam mladý študent, ktorý vnášal do deja ľahkosť a marihuana... až pri konci som si uvedomila, aspoň tak som to pochopila, že celá postavička Billa, bola nielen postavičkou v komédií, ale tiež mužom, ktorý si svoj život dokonale zbabral a o tom, ako nebolo a nikdy nie je jednoduché sa postaviť, všetko nechať tak, a urobiť to odznova... možno lepšie, horšie, ale prirodzene, bez nátlakov. Preto 4 hviezdy. Pretože to dobre skončilo a nemalo to nič komediálne v sebe. Tých pár minút.(10.9.2017)

"Jednoho dne se probudíš a zjistíš, že nemáš život, jaký jsi chtěl." My se známe, Bille? Asi ne, protože uvedené moudro čas od času napadne každého chlapa. Většina z nich však nezmlátí milence své ženy, nezačne po ránu plavat, neoholí si ochlupení, nevezme útokem obchody, nezačne hulit a taky nehodí tchánovi do ksichtu skvěle placenou práci. Bill to vzal z gruntu a já mu rozumím. Dokonce jsem se přitom chvílemi i pobavil, navíc Lucy i Jess bych bral jako protivnice do postelového šťourání a to je přece jen o něco víc, než jsem od toho čekal.(14.1.2016)

Musim přiznat,že jsem toho moc nečekal,a možná proto je ten film opravdu skvělej.Už jenom to,jak se Aaron tváří nebo co dělá je vtipný,je tam ale spousta humoru situačního i konverzačního.Opravdu skvělej film,a když k tomu připočtu i dobrej konec a písničku od Royksopp,který mě potěšej vždy a všude,tak musim dát za 90%.(15.11.2009)

• - Film měl nesoutěžní premiéru 8. září 2007 na filmovém festivalu v Torontu. (Terva)

• - Natáčení převážně probíhalo v St. Louis v americkém státě Missouri, některé dokončovací scény pak v Los Angeles. (Terva)

• - Ve scéně, kdy jsou Jess (Elizabeth Banks) s Billem (Aaron Eckhart) v nemocnici, má Jess v některých scénách vlasy za uchem, v některých zase naopak rovně. (Terva)