Bill

Pasca na lásku

Drama / Komedie

USA, 2007, 97 min

• Smok

Zazobaný dement pracujúci v rodinnej banke, ktorého opustila manželka (ani sa nedivím) si musí liečiť stresy požieraním čokoládových tyčiniek a ak chce získať manželku naspäť, tak mu musí pomáhať nadržaný školák zo základky. To som sa ale bavil. (irónia)(20.11.2009)

Celkem poloprázdný film. Zezačátku z toho vyzařuje vtipnost, ale po chvíli se ta vtipnost vyřazuje. Pak se to dostává k nudné atmosféře, která si sice hraje na to, že nudná není, ale normální divák dokáže rozeznat, co je nudné a co není. Tohle tedy tvůrcům nevyšlo. Sice se v tom šťourají a snaží se o něco, co diváky mohlo bavit, a někteří jim na to nakonec skočili, ale prostě tohle je šeď a průměr. A co na tom, že hlavní hrdina natočil svou ženu, jak dělá čunačinky s celebritou, když to nedokáže podat vtipně. Ach jo, škoda, potenciál to mělo, stačilo by, aby to bylo trochu ucelenější.(27.1.2013)

Občas vtipné, občas nuda..... nebolo to najhoršie ale ani dáke úžasné...bolo to proste pozerateľné, taký film vhodný na nudný víkendový deň... po tomto filme som mala strašnú chuť na Snickers ale inak asi nič také vo mne nezanechal tento snímok slabšie 3*(19.3.2012)

Všichni víme, co jsou zač americké komedie - buď je to romantické nebo rádoby vtipné nebo pro vyhulence nebo puberťáky nebo prostě nesmyslné, většinou. Tentokrát ne. Málokdy se stane, že dám 5 hvězd filmu a ještě méněkrát často komedii. Ale tohle, to je prostě bomba. Je to inteligentní, vtipné, ze života, vtipné, sympatické, vtipné a Aaron Eckhart je ten, kterej tomu všemu velí (úplně jsem se viděl jednou v jeho kůži, chch). To je dost, že si ho taky režiséři pořádně všimli a začali ho trochu víc obsazovat. Nebudou litovat. Stejně jako vy, když se na to podíváte. "Miluju tě, ale náš život stojí za hovno."(8.1.2009)

Tenhle málo nápaditý film v sobě propadák nezapře. Nepoznal jsem, co přesně Bill od života chtěl. Frustrace u něj dosáhla vrcholu a aby taky ne, když ho jeho atraktivní žena podvedla s arogantním, druhořadým televizním reportérem barvícím si vlasy. Video s jejich milostnými radovánky uniklo na net, ale nic extra to nezpůsobilo. Bill je majitelem banky, chodí na lov kachen, dělá mentora otravně přidrzlému studentovi, je závislý na čokoládových tyčinkách, usiluje o licenci na výrobu koblih a myslí si o sobě, že má nemožný účes a tloustne. V neposlední řadě chodí nakupovat spodní prádlo do obchodu svého homosexuálního bratra, kde obsluhují dvě atraktivní prodavačky, přičemž jedna z nich bude dočasným záskokem za jeho ženu. Ano, hádáte správně, je to Jessica Alba. Film se nedá označit ani za komedii a ani za drama a slušela by mu nálepka podivný slepenec ze kterého se nic extra nevymáčkne. Jen se přihazují další (nepodstatné) věci do placu bez větší potřeby i opodstatnění. A to, co je zajímavé i částečně originální, jde do ztracena.Tohle nekoordinované zahlcení dějem má na svědomí prázdnotu a slabou diváckou reakci na právě probíhané rádoby vrcholné scény. Což je s podivem na to jaké extra herecké obsazení to má. Aaron Eckhart. Elizabeth Banks, Timothy Olyphant, Craig Bierko nebo Logan Lerman. Taková Jessica Alba je tady skoro navíc. Je to divné označit takovou sličnou herečku, že někde přebývá, ale tentokrát funguje jen jako ozdoba a navíc do děje se dostane až ve druhé polovině a to ještě sporadicky. Divák neustále vyčkává, jestli se to všechno nějak zázračně stmelí a ono nic. Druhou polovinu filmu bych označil za vyloženě roztahanou a spíchnutou bez většího nasazení. Někteří účastníci nemají pomalu co hrát a tak všechno leželo na standardně dobrém Aaronu Eckhartovi. Postavy jsou však značně neukotvené a opravdu povrchní scénář s náznaky mediální a sociální satiry je v hlavní myšlence nedotažený potřeboval by dopsat nejméně tucet dobrých scén, aby se divák dějem jen neprozíval, což reálně hrozí. Debutující Mellisa Wallack nebyla v té době příliš dobrou scénáristkou a ani (spolu) režisérkou. Měla opravdu obrovskou kliku, že jí na její nezáživný scénář kývla taková herecká jména, což je pro mě záhada. Záhadou je také pro mě, proč se film v televizi vysílal po 22 hodině. Příliš explicitností neoplývá. Elizabeth Banks se dvakrát předvede ve spodním prádle a pár choulostivých narážek na Billovo mužství zase nejsou taková soda. Tahle studie muže, který zažívá rozkol a krizi mohla dopadnout lépe a výživněji. Není divu, že o filmu skoro nikdo neslyšel a ani ho neviděl. Ani jeho výdělky nestojí za řeč (cca 200 000 $) Mé hodnocení: 50%(15.8.2014)

• - Ve scéně, kdy jsou Jess (Elizabeth Banks) s Billem (Aaron Eckhart) v nemocnici, má Jess v některých scénách vlasy za uchem, v některých zase naopak rovně. (Terva)

• - Natáčení převážně probíhalo v St. Louis v americkém státě Missouri, některé dokončovací scény pak v Los Angeles. (Terva)

• - Film měl nesoutěžní premiéru 8. září 2007 na filmovém festivalu v Torontu. (Terva)