Bill

Starting Over

Drama / Komedie

USA, 2007, 97 min

• svobik

Adept na nejzbytečnější film všech dob. Přijde mi, že herci někdy ani nečtou scénář, protože jinak si nedokážu představit, jak mohl takový herec, jako je Eckhart, vzít roli debila, který je fascinován franchise koblihy (existuje vůbec něco takového??). V té roli je mimochodem hrozný, stejně jako Jessica Alba. U ní jsme si na to ale zvykli. Velké plus za zbytek dámského osazenstva :-)(24.5.2008)

• predators

Takže si to shrneme...ženská podvede manžela a ještě mu dá pořádnou čočku, piškot balí o 10 let starší prodavačku tím, že jí kupuje spodní prádlo, dále pozorujeme detailní záběry na holícího se A. Eckharta a to vše dohromady má být drama nebo ještě lepší, komedie. Ha! Větší blbost jsem už dlouho neviděl... 10%(22.7.2010)

Bill mě, podobně jako nedávno Dan in Real Life, úplně "pohladil na duši", jakkoliv kýčovitě to zní. Je to totiž krásný příběh chlapíka, který v pár dnech přijde prakticky o všechno a trošku tápe při hledání cesty ven z problému. Aaron Eckhart zahrál Billa skvěle a - jak napsal už Lichty - po filmu Děkujeme, že kouříte je tohle další jeho skvělý výkon. Vůbec se mu nedivím, jak nepřítečtně se choval vůči Chipovi, taky bych mu to nandal:-)(28.7.2008)

takmer do konca sa mi film javil ako paródia na všetko. Bol tam mladý študent, ktorý vnášal do deja ľahkosť a marihuana... až pri konci som si uvedomila, aspoň tak som to pochopila, že celá postavička Billa, bola nielen postavičkou v komédií, ale tiež mužom, ktorý si svoj život dokonale zbabral a o tom, ako nebolo a nikdy nie je jednoduché sa postaviť, všetko nechať tak, a urobiť to odznova... možno lepšie, horšie, ale prirodzene, bez nátlakov. Preto 4 hviezdy. Pretože to dobre skončilo a nemalo to nič komediálne v sebe. Tých pár minút.(10.9.2017)

• ladko

Zbytočný a hlavne väčšinu času nudiaci film. Nefunguje v podstate žiadna línia - tá s nadržaným otravným teenagerom ani s Billom a podvádzajúcou manželkou. Humoru je na komédiu málo a drámou by som to tiež nenazval. Proste divný mix a k tomu snáď najotrasnejšia a najzbytočnejšia rola Alby. Jedna hviezda za pár úsmevných momentov a jeden trefný Billov monológ...(22.10.2008)

• - Natáčení převážně probíhalo v St. Louis v americkém státě Missouri, některé dokončovací scény pak v Los Angeles. (Terva)

• - Ve scéně, kdy jsou Jess (Elizabeth Banks) s Billem (Aaron Eckhart) v nemocnici, má Jess v některých scénách vlasy za uchem, v některých zase naopak rovně. (Terva)

• - Film měl nesoutěžní premiéru 8. září 2007 na filmovém festivalu v Torontu. (Terva)