VOD (1)

Jeho život byla nuda a šeď... dokud se neobjevila ona! Bill (Aaron Eckhart) je nešťastný; ženatý s dcerou majitele banky, ve které jako bezvýznamný úředník také pracuje, sní o vlastní cukrárně a finanční nezávislosti. Jeho žena Jess (Elizabeth Banks) je přespříliš připoutána ke svému otci a navíc si začne s místním televizním reportérem. Bill, který neustále pojídá nějaké sladkosti, zjišťuje jak moc mu mezitím narostlo břicho. To poslední, co by chtěl, je stát se mentorem jednomu prostořekému klukovi. S ním a s pomocí jeho kamarádky Lucy (Jessica Alba) se pustí do boje o svoji ženu a svůj sen. (oficiální text distributora)

Trailer

bourec

Musim přiznat,že jsem toho moc nečekal,a možná proto je ten film opravdu skvělej.Už jenom to,jak se Aaron tváří nebo co dělá je vtipný,je tam ale spousta humoru situačního i konverzačního.Opravdu skvělej film,a když k tomu připočtu i dobrej konec a písničku od Royksopp,který mě potěšej vždy a všude,tak musim dát za 90%. ()

blackJag

Zadání bylo prosté. Jak se postavit svým neurózám čelem a elegantně vybruslit ze života, který vás již dávno nebaví. Mnohokrát jsem se přistihl, že na film koukám a mimoděčně se usmívám a určitě za to můžou dobře vybraní herci a příjemná atmosféra, kterou film produkuje. Není to dokonalý film, některé scény můžou se zdát velmi nepravděpodobně infantilní, ale náladu mi dokázal vylepšit o desítky procent. 80% ()

Necrotongue

Ani nevím, jestli film pojednával o krizi středního věku, nebo šlo jen o to, že stokrát nic umoří i osla. Každopádně je mi to úplně jedno, Bill mě totiž bavil. Nešlo přitom o žádnou akční záležitost, nešlo ani o snímek, v němž by měl děj strhující tempo, a přesto jsem si ten poklidný kousek užíval. Aaron Eckhart podal příjemně civilní výkon, ostatní za ním příliš nezaostávali a ve chvílích, kdy jsem se začínal cítit ohrožen nějakým tím klišoidem, zachránili mě sami tvůrci tím, že nic zbytečně nerozmazávali a nechali příběh plynout. Při opakovaném shlédnutí filmu často snižuji původní hodnocení, tady to ale nepovažuji za nutné. Nenarazil jsem na nic, co by mě výrazně iritovalo a občas jsem se přistihl při tom, že se připitoměle usmívám, takže teď nebudu hrát machra a nekompromisního filmového kritika a v klidu přiznám, že se mi film líbil. ()

Jara.Cimrman.jr

"Jednoho dne se probudíš a zjistíš, že nemáš život, jaký jsi chtěl." My se známe, Bille? Asi ne, protože uvedené moudro čas od času napadne každého chlapa. Většina z nich však nezmlátí milence své ženy, nezačne po ránu plavat, neoholí si ochlupení, nevezme útokem obchody, nezačne hulit a taky nehodí tchánovi do ksichtu skvěle placenou práci. Bill to vzal z gruntu a já mu rozumím. Dokonce jsem se přitom chvílemi i pobavil, navíc Lucy i Jess bych bral jako protivnice do postelového šťourání a to je přece jen o něco víc, než jsem od toho čekal. ()

castor

Zvláštní mix, ve kterém nefunguje několik linií tak, jak by si asi tvůrci představovali. Emoce jsou na bodu plus čtyři z deseti, scénárista občas netrefí to správné místo nebo na významné cíle pálí slepými náboji. Trošku se tu vaří z ničeho a nebýt kvalitních herců, tak by to byla ještě větší nuda. Navíc postava Aarona Eckharta a její „nerozhoupanost k čemukoliv“ mi postupem času lezla pořádně krkem.. herecká chemie tu ale cítit je. Energický projev sympaťáka každým coulem Eckharta jen potvrzuje, že do první ligy bezesporu patří, Elizabeth Banks dostává opět nepříliš prostoru, ale svůj kus slávy si i tak utrhla (už jenom její blankytně modré prádlo stojí za pozornost). A Jessica Alba? Nerad slýchávám, jak neumí hrát, nějaký ohromující talent rozhodně nemá, ale z fleku vyjmenuju půltucet viditelně horších hereček. Výsledek ale působí přes všechny klady i zápory trošku odcizeně. ()

• Ve scéně, kdy jsou Jess (Elizabeth Banks) s Billem (Aaron Eckhart) v nemocnici, má Jess v některých scénách vlasy za uchem, v některých zase naopak rovně. (Terva)
  • Film měl nesoutěžní premiéru 8. září 2007 na filmovém festivalu v Torontu. (Terva)
  • Natáčení převážně probíhalo v St. Louis v americkém státě Missouri, některé dokončovací scény pak v Los Angeles. (Terva)