Sourozenci Jon a Wendy Savageovi spolu nijak zvlášť dobře nevycházejí, ale jsou nuceni postarat se o starého otce, jenž se o ně nikdy příliš nezajímal. V hlavních rolích excelují Philip Seymour Hoffman a Laura Linneyová, režii má Tamara Jenkinsová.  Ve svém druhém celovečerním filmu dosáhla režisérka a scenáristka Tamara Jenkinsová něčeho velmi neobvyklého - její příběh totiž nutí diváky zároveň se smát i plakat.
Jon Savage a jeho sestra Wendy jsou už dávno dospělí a moc dobře spolu nevycházejí, ani se o to nesnaží. Jsou však nečekaně vytrženi ze svých sebestředných životů a musejí se postarat o starého otce Lennyho postiženého demencí, který se však o své děti nikdy příliš nezajímal. Představitelé obou hlavních hrdinů Philip Seymour Hoffman a Laura Linneyová, která byla za ztvárnění této role navržena na Oscara, svými výkony umocňují zajímavý a lidsky silný příběh, který brilantně analyzuje složitou rodinou situaci, v níž se prolíná nechuť a pochyby s bolestí, obavami i láskou. Film měl premiéru na Sundance Film Festival 2007. (oficiální text distributora)

Trailer 1

emma53

Dnes jsem v situaci, kdy jsem vůbec nebyla nastavená na tenhle žánr, ale budiž. Oba herci byli velmi dobře vybraní pro tuto sourzeneckou roli. Philip Seymour Hoffman je opravdu sympaťák a Laura Linney za ním nebyla o moc pozadu. V momentě, kdy bylo zapotřebí postarat se o zestárlého otce se sami sourenci potýkají nejen se svými zdravotními a citovými problémy, ale současně i se vztahem k sobě navzájem. Smutné a uvěřitelné. 75% ()

Matty

Nechtěl bych mít na krku současně čtyřicítku, depku a dementního otce. Ale špatné věci (dále třeba smrt) si člověk nevybírá, ty přicházejí samy a bez zaklepání. Nenásilně úsměvní, věrohodně smutní Savageovi vyzývají k otevřené debatě nad ne zrovna příjemnými věcmi, o nichž sami bez uzardění přemítají. Neochotu zlehčovat jinde zlehčované bych si společně s nikam nespěchajícím tempem vyprávění tipnul za největší překážku na cestě k masovému diváctvu. Savageovi zaslouží naslouchající pozorovatele přinejmenším stejně jako výkony Hoffmana a Linneyové záplavu superlativů. 90% ()

Renton

Scénář: Tamara Jenkins .. Než si pro něj přijde, prožije si sourozenecká dvojice, o kterou se otec ne zrovna staral, pestrou škálu nepříjemných, ale zcela přirozených dilemat, které nejsou vůbec k smíchu, ale ani k pláči. Autorský počin Tamary Jenkins je sice kapánek dlouhý, ale nenudil jsem se ani na moment, protože děj jde pořád dopředu a to hezky civilně, citlivě a v rodinném duchu. Pokud nebyl scénář psán jak se říká na tělo pro perfektní dvojici herců Laura Linney - Philip Seymour Hoffman, tak si další velkou pochvalu zaslouží právě casting. Taktéž producentské duo Alexander Payne - Jim Taylor jde v pozadí velmi cítit - Savages drží velmi podobnou náladu jejich filmů. 75%. ()

EdaS

Černá komedie není nejpřesnější označení, jde spíš o drama, kde se často musíte smát, protože nic jiného prostě nezbývá. Nebo jinak - dokážete si představit opravdově působící příběh o umírajícím otci trpícím demencí a dvou utrápených sourozencích, kteří právě kvůli němu prožili nešťastné dětství, jako komedii? Výtečná dvojice Linney - Hoffman a poklona před paní scénáristkou/režisérkou. FEBIOFEST 2008 ()

kleopatra

Život je stejně nějak postavenej na hlavu. Když jste malý, fotřík na vás prdí a když se pak štracháte po svejch věcech a Guggenheimovo grantech, máte ho tu na vozíku s demencí a starejte se, je to přece táta. Přitom jste sami tak silný, že brečíte nad smaženýma vajíčkama a bez analgetik nezačnete den, protože vstát a jít znovu do boje bolí. "A v pečovatelákách to smrdí". A vy smrdíte taky. Čím? Přece člověčinou. Krásný ztráty a nálezy, na kterejch ulítávám. ()

• Philip Seymour Hoffman hraje staršího bratra Laury Linney. Ve skutečnosti je však Linney starší. (mi-ib)