Bratři Bloomovi

• Nový Zéland

The Brothers Bloom

Dobrodružný / Komedie / Krimi / Drama / Romantický

USA, 2008, 108 min

Chápu zdejší poměrně nízké hodnocení, Bratři Bloomovi jsou nadmíru podivnou a velmi pomalou podívanou, která navíc není pevně ukotvena v jednom žánru a neustále bruslí na tenké hraně mezi bláznivou komedií, kriminálkou, dramatem a romantickým dobrodružným filmem. Mně ale stejně jako Johnsonovo předešlé Zmizení tento film dokonale sednul, žánrová roztříštěnost mi vůbec nevadila, neboť jsem na ni zvyklý z mé oblíbené korejské kinematografie a díky pomalému tempu jsem si mohl naplno vychutnat spoustu promyšlených detailů (Bloom a za ním graffiti muže s pistolí u hlavy, přičemž záběr je snímán tak, že pistole míří jakoby na Blooma, následuje rána při otevírání dveří, která evokuje výstřel...) a ztřeštěných nápadů (žonglování s motorovými pilami, odpalování Barbie panenek a sposta, spousta dalšího), které by s přehledem vystačily na několik dalších filmů. Postavy ve filmu jsou taktéž bizardní, titulní dvojice bratrů spolu skvěle funguje a s tvářemi a hereckými projevy Adriena Brodyho Marka Ruffala jim nelze jinak než držet palce. Spolu s bohatou "sběratelkou koníčků" Penelope v podání roztomilé Rachel Weisz pak tvoří partičku smutných klaunů, jejichž motivace by dobře posloužily i kdejaké divadelní tragédii...dobré divadelní tragédii. Demoliční expert Bang Bang, kterou hraje neméně skvělá Rinko Kikuchi, je pak třešničkou na tomto proklatě zábavném (pro mě rozhodně) dortu. Celé je to navíc hezky stylizované, mísí se tu prvký z různých období, scény jsou krásně a vynalézavě nasnímané a k tomu všemu ještě hraje správně pohodová hudba. Ještě několik dní po projekci se mi zpětně vybavuje spousta skvělých okamžiků, které mi Bratři Bloomovi nadělili a to je pro tvůrce zatraceně dobrá vizitka. 90%(1.11.2009)

• The Viper

Bohužel úžasný (jako vždy) Ruffalo nedostal moc prostoru a film ze ve zbytku kaše se utápí v totální nudě.(7.5.2014)

Strašně sympatický film! Plný humoru, skvělých herců a dopré nálady. Nápadů v něm potkáte jak "13" na Stmívání a soundtrack je doslova kouzelný. Jenže někdo při natáčení zapomněl, že vyprávět příběh je stejné umění jako ho vymyslet a to se Rianovi nedaří. Často mu vyprávění vypadne z tempa. Přesto musím výjimečně pochválit stylizaci, tolik odkazů, otazníků a kouzel v jednom filmu jsem ještě neviděl, škoda, že zdi neumí mluvit, aby vyprávěly. Zajímaví film o podvodech, o životě a o lásce, jen ho vypráví velice nesoustředěný vypravěč... 60%(21.9.2009)

Vcelku zajímavý film, kterému ovšem chybí dost velký díl jistého kouzla. Podobný styl hůmoru jako ve filmu Darjeeling limited, akorát s tím rozdílem, že tenhle byl o několik šálků slabší. Určitá poetičnost snímku se upřít nedá, ovšem na zadek jsem z toho rozhodně nepadl. Celkově se dá říct, že je to takové dobrodružno-komediální-drama pro celou rodinu, s přitažlivou Rachel Weisz která je ozdobou filmu.(30.10.2009)

Vůbec ne špatný film, který má dobré obsazení, ale smrtelně pomalé tempo a někdy je zamotané až až. Rachel je zde kouzelná a Brody neškodí, Ruffalo v pohodě. Zajímavý konec. Lepší 3 hvězdy, 70 %(22.11.2009)

• Koři

Tak tenhle film není ani akční, ani napínavý natož vtipný. Je to jedna velká nuda. Nechápu např. scénu, kdy hlavní policista v Praze, odveze ve svém autě Rachel Weizs z Pražského hradu na svobodu! Proč to udělal je mi záhadou. Pokud mi to někdo může objasnit, budu nesmírně rád! Herecké výkony taky mizerné, asi je na vině ubohý scénář s obzvláště nudnými dialogi! Zkrátka protrpěných 109 minut!(30.7.2010)

Jedním slovem – podivnost. Otázka je, jestli to divák akceptuje. Já moc ne. Navíc je film ňákej roztěkanej nebo co, moji pozornost se mu udržet nepodařilo a některý dějový zvraty mě unikly. Nedotaženej film. Ovšem Rachel Weiszová je famózní.(3.12.2010)

• Paity

Až přestane Adrien Brody hrát pořád ty utrápené typy s utrápeným výrazem, který má snad už od té doby, co vylezl z lůna matky, tak se na jeho filmy bude dát dívat. Do té doby to bude hrůza.(25.6.2013)

Bratři Bloomovi se pokoušejí zašlou stylovostí (nemoderní obleky, z Řecka do ČR parní lokomotivou) napodobit ducha starých časů, které často zaměňují až za němou grotesku (viz ta nemluvící Japonka). Jenže podivný humor často míjí cíl, připočteme-li k němu překombinovaný a nedomyšlený scénář, dostaneme pouze příjemnou (zvlášť díky živelné Rachel), ale kulhající podfukářskou historku.(8.4.2015)

S úžasnou lehkostí natočené zamilované dobrodrůžo. Film krásně odsýpal a na herce byla radost pohledět. Nejen hudebním doprovodem mi Bloomovi připomněli filmy Wese Andersona. Dopručuji na příjemné nedělní odpoledne k vínečko po dobrém obědě, když venku není zrovna nejpřívětivěji ;) ...jen škoda té poslední nadstavované půlhodiny...(16.11.2009)

• Wally

Jeden podfuk střídá druhý až se v tom úplně zcela zamotáte a zjistíte, že i samotný film je ze strany režiséra na vás jeden velký podfuk...škoda. Potenciál příběhu a herecké obsazení mělo na víc.(19.3.2013)

Je tam pár fakt vtipných vtípků a češi jsou zas za totální idioty. Taková oddychovka, ale podruhý bych to vidět už nemusel.(23.9.2009)

77%(17.10.2009)

• cab

Uz podruhe mi reziser dava pod nos hluboce nudny a radoby chytry film, kterey ma stesti na prostredi Prahy a dobre herce. Zbytek z dvojice podivinskych lumpu uprostred sveho trmaceni se si moc nevybavuju. 40%(1.11.2009)

První polovina se mi fakt líbila, ale pak se to zamotává a ta očekáváná překvapující pointa pořád nepřichází, až to tak podivně skončí. Příjemný film, ale po zhlédnutí traileru jsem očekávala víc. Adrien a Rachel jsou skvělí.(23.6.2011)

• tterez

Na každého jednou dojde.. Né, jde o to, že mi tu celou dobu něco chybělo. Nemělo to ten správný magnet, který by mě u toho udržel. Pořád jsem měla pocit, že marním čas. Tak by to být určitě nemělo. Ale v zásadě nevím, co jiného mám přesně vytknout. 50%(11.3.2012)

• KatRi

Jestliže jste u filmu Darjeeling s ručením omezeným, kde hrál můj oblíbenec Brody nedávno, lapali po dechu, v případě bratří Bloomových už budete potřebovat kyslíkovou masku, abyste to vůbec vydýchali. Ono je někdy spíš na škodu dělat za každou cenu film, který má prapodivný, řekla bych až místy postmoderní děj, v němž nechybějí motivy béčkových thrillerů nebo typicky brownovské inspirace...(11.10.2009)

hezkej nabeh na dobrou podvodnickou komedii, ale je to takovy rozvlekly, pruhledny, natahovanej zaver, vubec ten scenar je postavenej na hlavu, chovani postav sem fakt nechytal obcas, atp.... Bourani symbolu v praze zajimavy, ale jinak ve vsech ohledech prumer.(12.10.2009)

Rozpolcené kino a stejně tak i moje hodnocení...V úvodní třetině film sršel půvabem, zábavou, nápady i poetikou...Byl jsem okouzlený světem, který svými podvody Bloomovi bratři vytvářeli, i zvolenou stylizací, která jakoby se vymykala a bránila přesnému dobovému zařazení...Podobalo se to listování dobrodružným rodokapsem...Bohužel se ale pak děj i atmosféra zlomí...Příběh ztratí na hravosti, naopak přibude sentimentu a celé to tragicky zvážní...Škoda přeškoda, protože nástup i obsazení byly parádní...(16.10.2009)

• ddf76

Cistokrevna nuda, co tim chtel reziser a scenarista rict nechapu.(13.10.2009)

• aLPaC

Podobné žánry a typy filmu mám rád, tohle však byla strašná nuda. Nezáživná, rozvleklá nuda!(24.3.2018)