O dívce, která proskočila časem

(festivalový název)
  • Japonsko Toki o kakeru šódžo (více)

Jednoho všedního dne se dívce Makoto stane ve školní laboratoři fyziky velmi zvláštní příhoda. Po této příhodě Makoto zjišťuje, že umí cestovat zpátky v čase. Schopnost vrátit se v čase s sebou nese velké výhody a radosti, ale jak si Makoto později uvědomuje, bohužel i starosti. Ovlivnění minulosti totiž neovlivní jen její život, ale i životy ostatních lidí a zejména přátel, na kterých jí záleží. (Asgy)

Barahir

Nevím čím to je, ale anime mě poslední dobou dostávají čím dál víc.....objektivní to asi nebude, ale nemůžu jinak než za pět. :-) ()

DExUS

Nádhera, aj keď animácia mi moc nesadla ale príbeh bol skvelý. Neni to nič prelomové ani veľkolepé ale príbeh je povedaný tak dobre a výstižne že divák sa silne zabaví. ()

Bobofon

Možná bych se měl bát místní projaponské kliky, ale nebudu - vzhledem k tomu, že stejně nikdo nečte hodnocení těch druhých. Takže na rovinu: nikdy nepochopím (mimo jiné), proč si styl zvaný anime dá tak ohromnou práci s úžasnými obrázky pozadí, krajiny, města atd atd - to někdy opravdu bere dech - a na druhou stranu obličeje lidí tu zřejmě kreslí nějaký retardovaný pavián pazourou na které mu poslední dva měsíce nepřetržitě souložili sloni, takže v ní nemá vůbec žádný cit a svede nakreslit jen podivné placky s dvěma vyvalenýma očima. Což mi tedy vadilo i na tomto filmu, zjevné modle příznivců tohoto stylu (je to šestý nejlepší japonský film za posledních deset let - viz žebříčky. A zajímavé je, že první tři jsou taky animáci. To si japonské hrané filmy nezaslouží, myslím). U tohoto filmu příběh průměrný, kouzlo se nedostavilo. ()

3KAVKY

Nemohu jinak. Po shlédnutí mi bylo jen líto, že nemohu dát ještě šestou hvězdičku. Nádherné animace a skvělý příběh, třebaže námětove vystavěn na japonském filmu z osmdesátých let. Už jen ze zvědavosti se musím podívat i na tento hraný film, ikdyž má lehce rozporuplná hodnocení. Na každý pád je tohle to nejlepší, co jsem mohl za poslední dlouhé měsíce shlédnout. Romantika, sci-fi, drama i komedie v dokonalé rovnováze a tak dále. Podívám se na to určitě ještě jednou nebo dvakrát... ()

Rediik

Skvělé, úžasné, nádherné, perfektní, dokonalé - a tak dále.. Říct by se dalo mnoho, protože tohle anime je pro mě jedno z nejlepších vůbec, které jsem viděla a opravdu - klobouk dolů! Ale nestačila by mi asi slova. Takže jednodušší pro každého bude, když se sám podívá a sám si z něho něco odnese. Makoto, Chiaki a Kosuke - osudové setkání, které bohužel nemohlo netrvat věčně.. ()

Parisée

Tohle je výborné dospělé anime, Nečekejte přehuštěnou smršť efektů, ale plnokrevné, místy trochu naivní, lidské drama. ()

pida123

Byla jsem našená...taky bych chtěla umět skákat v čase :) Ten konec byl sice jiný, než v jaký jsem doufala, ale přesto moc krásný a dost se mi líbilo, že holka která zjistí, že dokáže skákat v čase, se hned nerozhodne zachraňovat lidstvo, ale používá to přesně tak jak by to použil každej normální člověk - tedy pro zábavu a svoje vlastní cíle. Škoda, že ke konci to už moc zvážnělo...jinak jsem se dost nasmála. ()

dudo24

Veľmi som sa bavil. Klasický príbeh s opletačkami okolo cestovania časom a neustáleho menenia minulosti, ale bol tu veľmi dobrý humor. Dva krát som dokonca dostal záchvat smiechu, čo nie je také bežné. Ku koncu film celkom zvážnel, ale vôbec mi to neprekážalo. Myslím si, že to spojenie a ten prechod boli spravené skvele. ()

vlny

Chvílemi jsem byla zklamaná a film mě vůbec nebavil, ale po skončení jsem si uvědomila, že to vlastně bylo geniální! ()

Muf911

Nechal jsem se zlákat zdejším vysokým hodnocením a byl jsem mírně rozčarován. Čekal jsem něco ve stylu Cesty do fantazie nebo Princezny Mononoke, ale tohle je film pro mládež o středoškolačce, která může o chvilku vrátit čas a pokusit se ovlivnit, jestli se kamarád rozhodne chodit s tou a nebo s jinou spolužačkou. Sice je to zajímavý sci fi nápad, ale ani provedením, animací, náladou, ničím se to nepřibližuje mým oblíbeným kresleným japonským filmům. Film je z roku 2006, ale celou dobu jsem si myslel, že je tak minimálně o 10 let starší, možná i o 20. ()

Sakikura

Zajímavá podívaná, která umožňuje podívat se na cestování časem taky z jiné perspektivy. Anime by bylo perfektní, kdyby v něm nebyla jedna velká chyba, čímž myslím charakter hlavní hrdinky. Mám pocit, že byla asi trochu jednoduší, protože kterému normálnímu člověku, co má najednou schopnost cestovat časem by nedošlo, co asi znamená to číslo na jeho zádech, které se ,,záhadně,, zmenšuje s každým dalším časovým skokem. To, že málem zamordovala svého kamaráda, protože se furt dokola vracela v čase, aby nepotkala kluka co se jí vyznal, bych jí tolik nevyčítala, protože každý dělá chyby. Zkrátka mi na hlavní charakter přišla moc prostomyslná a obyčejná, ale v tom měl být možná ten význam. Jinak se mi ale anime líbilo, takže dávám 3***. ()

Magi90

Ze začátku mě to moc nenadchlo, ale pak jsem se do děje vžila. Japonci jsou v tomto žánru mistři. Animace jim snad jde od ruky. Plyne to hezky a nenuceně, bavila jsem se. A ten konec filmu je moc povedený. Moc pěkný snímek o přátelství a o tom, co přináší cestování časem. Moc se mi to líbilo :-) ()

wray

take tie azijske mangy mi proste nesedia. akoze, ano viem ocenit tu ich kulturu, peknu animaciu, komikosvy scenar a klasicku hudbu od japonskych skladatelov ale - stale je to len take - ako animovane serialy pre mladez. v tomto filme, je prave to "pre mladez" dolezite, cielovou skupinou su totiz podla mna mladsi teenageri, alebo asi skor mladsie teenagerky. mne ako dospelejsiemu divakovi sa pozdava ten scifi motiv, ale bohuzial sa zufalo straca v tej lacnej romantike :) Je mozne (ked citam tie dalsie komentare) ze som nepochopil vsetky tie nuansy a skryte posolstva - nuz, nie som az taky fanusik anime. Napriek tomu vsetkemu - Je to fajn film. Mozem ho vlastne odporucit a nevadilo by mi ho pozriet si znova. Davam "len" 2* (skoro 3...) ale to len preto, lebo 2* u mna znacia taky fajn priemerny film. ()

Desmi odpad!

Jsou příběhy, kde je animace naprosto k ničemu. Přesně tenhle případ. Japonská mužatka hrající baseball uprostřed dvou publescentů, kteří prahnou po její sukýnce. Ta její roztomilá nešikovnost mi byla tak cizí a tak se mi z toho zvedal kufr, že jsem to prostě nevydržel do konce.. Co tu čtu, tak on ten konec byl asi taky jedna velká "paráda"... Mimochodem. To si neodpustím. Naše české pohádky haníme a srážíme hodnocení za každou ptákovinu, abychom týhletý japonský sračce dali 85% ???? Hnus.. Fakt hnus. ()

tzcomics

Celkově na mě film působil příjemně a plynule ubíhal. Téma cestování v čase a různé návazné paradoxi mám rád, ovšem zde hlavní roli spíše hrali vztahy hlavních hrdinů, což ke konci přerostlo možná až v moc velkou romantiku. Rozhodně netradiční animák na který se určitě někdy opět podívám. ()