Píše se rok 1985. Elektrikář a příležitostný jezdec rodea Ron Woodroof se od lékařů dozvídá, že má AIDS a že mu nezbývá více než 30 dnů života. Doktoři si s tehdy novou smrtelnou nemocí nevědí rady a tak Ronovi víceméně dokážou poradit jediné – pošlou jej domů umřít. Ale Ron to nevzdává, pouští se do bitvy o svůj život s lékaři, farmaceutickými firmami, úředníky a hledá cestu jak přežít. Vyráží do Mexika, ale nehledá tam drogové bosse, hledá alternativní možnosti léčby AIDS a jeho šancí se tak stane mezinárodní černý trh s neschválenými léky. A protože nemá jinou možnost ani co ztratit, začne tyto léky pašovat přes hranice do USA. Zvláštního spojence Ron najde v Rayonovi (Jared Leto), transsexuálovi, který má stejnou touhu po životě i stejnou diagnózu. Naštěstí Rayon sdílí Ronova podnikatelského ducha a tak spolu začnou hledat cestu, jak se vyhnout vládním sankcím namířeným proti prodeji neschválených léků. Nakonec založí Dallas Buyers Club, který funguje na principu, kdy nemocní lidé platí měsíční členské příspěvky a za to získají přístup k zásobám nových a především neoficiálních léků. Takto vzniklá komunita stejně postižených a často zoufalých lidí se rychle rozrůstá a sílí. Ron už není jen pašerákem léků, stává se i bojovníkem za důstojnost, vzdělání a společenské přijetí HIV pozitivních lidí. A tak díky své snaze o přežití Ron žije naplno jako nikdy předtím, v čase, kdy již měl být spolehlivě a dávno mrtvý. Film Klub poslední naděje je inspirován skutečnými událostmi. (CinemArt)

RonnieR

Inak presne na tomto funguje farma(biznis)-priemysel! Nevylieči Ťa, ale len potlačí príznaky, a tým ti predĺži život o niekoľko rokov! Pretože zdravý človek je pre neho samozrejme nezaujímavý! Ale prejdime k filmu, konkrétne k McConaugheymu! Za posledných pár rokov som nevidel lepší herecký výkon!!! Mám u riti akademikov, je mi jedno či získa plešouna alebo nie, pre mňa je víťazom už teraz! Film 73%+Herecký výkon McConaugheyho 100%=87%. ()

Vlad

Film celkom pútavý, Meťjú hrá amerického white trash low life-a vynikajúco a taktiež oceňujem, že sa tvorcovia vyhli obligatórnemu brnkaniu na city. Niečo mi síce na tom filme k doknalosti chýbalo, zatiaľ to ani neviem presne pomenovať, ale zato lajtmotív filmu- to čo vám hovoria lekári berte s rezervou a hlavne používajte vlastný rozum a vezmite svoj život do hrsti! -oceňujem nadovšetko. ()

The M

Tak som si to pozrel, aby som zistil, pre koho sa to tá Akadémia rozhodla. A neostáva mi povedať nič iné, ako: prepáč Leo. Oscarovia šli zaslúžene práve Mattovi a Jeredovi, pretože ich výkony vo filme sú proste neskutočné. Akokoľvek sa ten Leo snažil a akokoľvek som mu fandil, takto to malo byť! Mimochodom, skvelý film. Som spokojný. Vôbec sa nesnažil hrať na city, čoho som sa pomerne bál. Jeden z tých naozaj lepších filmov minulého roku. :) ()

Bertramm

Podle skutečného příběhu, drogy, přátelství, doktoři, korporace, nevyléčitelná nemoc, lékařství, naděje, AIDS, transvestita. Deset důvodů proč. Ať už to tázavé proč má jakýkoli důvod. ()

hujerita

chvalabohu za to že to nehralo na city, ale bol to jednoducho film. Samozrejme Jared a Matthew super a myslím že obaja si Oscara zaslúžili. ()

filmgirl22

Život elektrikáře závislého na drogách, alkoholu, ženských a sázkách na americké rodeo se změní ve chvíli, kdy je u něj diagnostikován vir HIV. V hlavní roli Matthew McConaughey, který zde předvádí svůj životní výkon. Divák ho sleduje na cestě od popírání svého stavu přes smíření a založení výdělečného businessu na dovozu léků až po boj za lepší podmínky pro život nejen svůj. Oskara si Matthew McConaughey rozhodně zasloužil a stejně tak Jared Leto, který byl v roli transsexuála famózní. ()

dominick123

No já nevím tenhle film mně subjektivně naštval ještě před tím než jsem ho viděl a to proto, že McConaughey dostal Oscara namísto mnou oblíbeného DiCapria, no ale budiž. Přesuňme se k filmu, hlavní hrdina je vlastně děvkař, který chudák dostane HIV a potom se mu jeho zdravě zakázanou léčbou povede svůj imunitní systém rozmlátit natolik, že výtečník nečekaně dostane AIDS. Nemá žádnou rodinu, ani přátele, prostě nikoho, takže je vlastně logické, že byl obklopen jen těmi slečnami zabývajícími se nejstarším řemeslem. Nezbývá mu tedy nic jiného než se obklopit lidmi se stejnými problémy a stát se jakýmsi "spasitelem", kdy za 400 USD přivezeme, třeba i laboratoř s jejíma doktorama. Herecký výkon byl tak půl napůl, prostě nemám oči kritiků filmové akademie, kteří se asi na Vlka z Wall Streetu ani nedívali jinak by Oscar skončil na jiné adrese. Prostě, abych to nenatahoval ještě nikdy se mi nestalo, že by mi byl hlavní hrdina tak nesympatický a jeho osud tak ukradený. ()

Brain32

Matthew McConaughey / Jared Leto dokonalé! Skvělé výkony a oscar asi ve správných rukách (i když bych ho možná raději dal Danieli Brühlovi za výkon Nickyho Laudy v Rush, popřípadě DiCapriovi na Vlk z Wall Street). Ovšem něco mi prostě chybělo, výkony skvělé, scénář už mírně zaostává. ()

billcarson

Pro mě jeden z nejintenzivnějších filmových zážitků poslední doby díky McConaugheymu, který se posunul úplně někam jinam aneb Rona Woodroofa nic nezabije za 30 dní. Homo Leto celou tragikomedii dokreslil svými teplými kreacemi. ()

JakuBBukaj

Mrzí mě, že jsem nepsal hodnocení k tomuto filmu bezprostředně po jeho shlédnutí. Dle mého názoru jeden z nejlepších vývojů postav na filmovém plátně za poslední léta. Z Alkoholika, feťáka a největšího homofóba pod sluncem, se ke konci filmu stává soucitný, i když stále peníze rád mající chlápek, který svou nenávist k homosexualitě převrátil k přátelství k transsexuálovi. Silný příběh, silný námět. Po ,,Vlkovi z Wall Street" jsem si říkal, jak někdo může tento rok na oscarech předčit Lea?!! Jak může. Pochopil jsem. Nechalo to ve mě silnej odkaz. ()

triplecross

Zoberiem to z inej strany. Film som pochopil až časom, keď som sa vrátil do minulosti, keď som sa raz na tému AIDS rozprával s priateľkou, do vtedy som bol človek, ktorý nechápal nič zo sveta LGBT komunity a videl za tým iba sexuálnu preferenciu a chorobu AIDS, práve spájanú najčastejšie s touto sexuálnou menšinou. A práve tento film mi trocha otvoril oči, aké ťažké bojovať s niečím, ktoré už dávno nad tebou vyhralo. Po rokoch film, čo má ducha a posolstvo. A Matthewu, takýto film potreboval ako lusk. No a Jared Leto, hraj, prosím ťa hraj, scéna pri zrkadle ma v tom len usvedčila. ()

milunech

Na tento film se ráda podívám ještě jednou, dvakrát i vícekrát. Uvěřila jsem hercům absolutně všechno. Gratuluji. ()

Shoshanna

Po krásnej Philladelphii a nevkusnej Skrotenej hore som si myslela, že téma homosexuality a AIDS je pre mňa na filmovom plátne už vyčerpaná. Na tento film som teda bola zvedavá hlavne kvôli presláveným hereckým výkonom hlavného, aj vedľajšieho protagonistu. Film hodnotím ako priemerný, až na spŕšku vulgarizmov ma nič nepohoršilo, neprekvapilo, nerozľútostilo. Teda až na...herecké koncerty Matthewa McConaughtyho a Jareda Leta. McConaughtymu som totálne uverila jeho premenu svalnatého cukríka na zhýralú vulgárnu promiskuitnú trosku, závislú od alkoholu a ktovie čoho všetkého ešte. A Letovo "I don't wanna die" mi zovrelo srdce. Naozaj zaslúžené Oscary. ()

Edwin44

Zpočátku jsem byl trochu zklamaný, že Leonardo nedostal (opět) Oscara. Po shlédnutí tohohle filmu, mé zklamání opadlo. To co tady předvádí Matthew McConaughey to je hodně velká paráda. Skoro na způsob Ch. Bale ve filmu Fighter, akorát tady nespíš musel Matthew shazovat váhu postupně během filmu, což je mnohem těžší. Jinak zpátky k ději. Pokud tohle je aspoň ze 70% pravda, tak ten Ron Woodroof vlastně byl dobrej člověk. Udělal toho pro nemocný lidi víc než nějaká Americká vláda. Jak bylo řečeno ve filmu, občas je zákon v rozporu se zdravým rozumem. Další skvělý výkon předvádí Jared Leto, kterýmu jsou ty feťáci a celkově takovy trosky snad souzený - v Requimu za sen byl stejně ale nejlepší. Role Jennifer Garner byla taková až moc zbytečná, celkově se film bez ní mohl hladce obejít. Stačilo by dvojka Conaughey a Leto. Čekal jsem že konec bude dost tlačit ne emoce, ale nakonec se tak nestalo a jsem za to i rád, protože by to k filmu, o chlápkovi kterej bojoval za nemocný AIDS, ani nesedělo. Zkrátka perfektní film a perfektní výkon. Oscar letos zásluhou patří McConaugheymu ()

Lazy87

Když někomu teče do bot, tak je třeba se dát dokupy. Tady pan kauboj to zvládl s grácií. Film o přerodu, pochopení a pomoci. Zní to sice trochu dojemně, ale tento snímek není jen o tom. Bohudík. ()

Elanornegra

Matthew zacal prejavovat svoje kvality ked upustil od romantickych comedy, kde tazko ukazat co v nom bolo, prvy krat mozem povedat ze sa podriadil naplno svojej ulohe, ktorej sa zhostil vynimocne dobre, Jared tak isto, co on za ulohy zahral, pesnicky naspieval klobuk dole, pribeh o AIDS je velmi malo vyuzivany aj preto bol dej zaujimavy a hoc druha polovica pribehu taka strhujuca nebola, bolo to stale zaujimave, aj vdaka tejto postavu Matthew hral v TD kde bol este o triedu lepsi, hold aj vdaka tomu 90% ()

Danny71

Klub poslední naděje je výjimečný, silný film, který se Vám zadře pod kůži a na který jen tak nezapomenete. Matthew McConaughey (který byl za tento film zaslouženě oceněn Oscarem v kategorii nejlepší mužský herecký výkon) exceluje v roli HIV pozitivního člověka, který se odmítl vzdát své naděje a stal se díky tomu hrdinou. ()

Dunric

Civilní a přitom intenzivní drama o jednom nezdolném bojovníkovi a jeho obchodním "partnerovi". Matthew McConaughey hraje jak o život a je jednou z hlavních deviz filmu, vedle dobře napsaných dialogů a satirické linky. Ač patří DiCaprio k mým oblíbeným hercům, tak i v "jeho" Vlkovi z Wallstreetu se musel sklonit před hereckým uměním Matthewa, který tu měl epizodní roli. ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm