Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Slasher
  ****

  McConaughey se definitivně probíjí do mojí top současných herců. Co předvedl v posledních pár filmech (a seriálu) je samý skvost a tady to snad ještě předčí - protože WOW. Takže v DBC nese na svých zádech celou show, celý film, a jeho charakter jsem si nemohl nezamilovat hned během prvního záběru až do úplného závěru. Rázný texaský kovboj a na počátku naprosto primitivní hovado na cestě do hrobu, poté člověk hodný obdivu tím, jak neuvěřitelně se postaví své situaci a s osobitostí sobě vlastní bojuje až do konce. Rozesmál, dojal, inspiroval.(7.2.2014)

 • gogo76
  *****

  "Padaj baletka, leto ti tie zuby zarazím až do krku..." M. McConaughey preradil do prvej hereckej ligy tak suverénne, že ten oscar je v tých najsprávnejších rukách. Filmy na tému AIDS som už zopár videl, ale tento je rozhodne lepší než Philadelphia. McConaughey schudol na nepoznanie, hrá max. presvedčivo a to, že oscara dostal i Jared Leto je jednoducho pozvánka, aby ste si pozreli film, kde hrajú dvaja oscaroví herci! O tom, že lieky a farmaceutický priemysel všeobecne sú dnes jedným z najväčších biznisov hádam nikto nepochybuje a toto je nádherný obrázok toho, ako to funguje aj dnes. Klobúk dole pred tým, čo tento pán dokázal. Skvelá téma na film, úžasné spracovanie a oscaroví herci. Čo chcete viac ? Film 100%. McConaughey a Leto 100%.(8.2.2015)

 • FlyBoy
  ****

  Nepozdáva sa mi označenie indie, ani mainstream, je to niečo medzi a to niečo prekvapivo funguje. Bude to asi tým, že Valieé dobre vie ako narábať s tak ošemetnou látkou akou je boj s AIDS. V prenesenom zmysle slova to znamená schopnosť nezachádzať do zbytočných extrémov a radšej nechať bez nemiestnych predsudkov i prehnaných sympatií voľne plynúť to čo si tak nejak nepriamo vyžaduje byť voľné (fabula) a naopak atmosfericky zosilovať to, čo si každý priaznivec filmu-katarzie praje mať zosílené (syžet). To sa odráža hlavne v používaní jednotlivých vyjadrovacích prostriedkov, ktoré sa už naďalej nesnažia na seba samoúčelne vzťahovať pozornosť a svojou nestrojenosťou a nedoslovnosťou sa podriaďujú samobytnému fikčnému svetu v ktorom sa ide jak do tuhého, tak sa príhodne odľahčuje. Najzaujímavejšie na "Dallas Buyers Club" potom teda nie sú ani tak bezpochyby brilantné metamorfózy McConaugheyho a Leta, ale skôr ono umné balancovanie medzi príjemnou človečinkou o nádeji a trpkou existenciálnou spoveďou.(26.8.2014)

 • bestlama
  **

  Tak já nevím. Ty oscarovky jsou většinou takové.... jiné. Na začátku vás to vtáhne do děje, jste zvědaví kde a za jakých okolností vytáhne zase ptáka a rozeseje ten AJC. Ale pak se to přehoupne v těžkou konzervačku, kdy to ani přiteplený Jared nezachrání. Já asi chápu ty jejich pocity, že v té době to bylo svinstvo a nevěděli si rady a byli zevnitř zničení, ale tak to prostě je, když je někdo neopatrný se svým životem a šuká každou feťačku, která se namane. A to, že ho okolí zavrhlo, aby se náhodou nic na ně nepřeneslo? V tomhle je chápu, protože jak kdo zachází, tak i schází. Když si uvědomíte dobu a lékařský rozkrok, pardon pokrok, tak je vám od začátku jasné, jak film skončí a proto nesouhlasím s touhle emocionální ždímačkou. A na závěr aby bylo jasno, na film jsem se těšil.(5.1.2014)

 • Xmilden
  ***

  Po nadšeneckých recenzích jsem čekal samozřejmě trošku více. Nicméně stále tomuto filmu nikdo neodpáře fakt že se zde potkávají Matthew a Jared v excelentních rolích, které je zcela pohltily nejen psychicky, ale zároveň i fyzicky. Jedná se o hodně šokující vzhled obou pánů. V mých očích stojí letos výče už jen DiCaprio a jeho Vlk.(11.2.2014)

 • - Když se ze začátku filmu jeden ze sázejících na rodeo zmíní o americkém herci Rocku Hudsonovi, chybně řekne, že hrál ve filmu Na sever severozápadní linkou (1959). (leBIGmac)

 • - Film je natočen podle skutečných událostí, nicméně interpretace je velmi volná. Kupříkladu postavy doktorky Saks (Jennifer Garner) a transsexuála Rayona (Jared Leto) jsou složeny z několika reálných osob. (kenny.h)

 • - Jared Leto (Rayon) si kvůli roli transsexuála nechal několikrát vydepilovat celé tělo, včetně obočí. (Janevarecka)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace