Jako jedna z pokusných krys kapitalistického zdravotnictví si dovolím tvrdit, že důležité je nemoc hýčkat, hrát si s ní, něco na ní vydělat a udělat vše pro to, aby se pacient neuzdravil. Proto se léčím sám a Ronovi Woodroofovi jsem přál každý den života navíc, aby to těm farmaceutickým šmejdům a úplatným asociacím pořádně znepříjemnil. V této rovině u mne snímek vyhrál, ale jinak mne příliš nebavilo sledovat nemocného rodeadora a zatepleného feťáka v souboji s šikovně rozestavěnými větrnými mlýny, jejichž lopatky by spolehlivě umlátily i dva zdravé jedince zastupované neporazitelným JUDr. Sokolem.(29.10.2014)

Matthew McConaughey je asi blázen. Jak jinak lze vysvětlit, že si ani netroufnu odhadnout jeho váhu, na kterou pro tuto roli zhubnul. Autenticita tedy výborná, ale bylo mi ho až líto. Po herecké stránce už několik let dokazuje, že umí podat fantastické výkony a Dallas Buyers Club rozhodně není výjimkou, právě naopak. Tento film je podle silného skutečného příběhu člověka, který dostane AIDS, ovšem pokusí se nalézt způsob, jak se s tím vypořádat alternativním způsobem a celé je to natočeno tak skvěle. že vás to neunudí, ovšem obohatí o silný a emocionální zážitek. Nejlepší Mattův herecký výkon vůbec! ... 80%(26.1.2014)

Budu se trochu opakovat po Vlkovi, ale Matthew mi opravdu dělá radost. Zde má samozřejmě mnohem více prostoru ukázat, co v něm je. A činí se i Jared, který mi k srdci moc nepřirostl, neb ho mám uloženého hlavně z Mr Nobody a Requiem for a Dream, které u mne zrovna neuspěli... Dallas Buyers Club je každopádně moc dobrým filmem, jehož největší devízou jsou herecké výkony a příběh, jehož zasazení do buranského Jihu tomu dává ještě větší grády. I když je Ron v principu primitiv a smažka, sympatie diváka v jeho boji s byrokratickou mašinérií má jaksi automaticky v kapse. A navíc je to prdel... 90%(23.1.2014)

"Promiňte, slečno, ale radši umřu obutej." Krémová hnedá s prímesou béžovej. Matthew MacConaughey po rokoch romantických komédií/ komédií/ thrillerov nevalnej kvality opäť HRÁ. Dva razy zvýrazňujem a podtrhávam slovo z predchádzajúcej vety, a i keď tým iba budem nosiť drevo do lesa, odvolám sa na otrepanú frázu, že podáva jeden z najvýraznejších výkonov jeho hereckej kariéry, a toho Oscara mu skutočne prajem. Ron Woodroof je v istom zmysle akoby nadviazaním, resp. voľným pokračovaním Matthewovej postavy Marka Hannu z Vlka z Wall Street po tom, čo nadobro skrachoval a utiahol sa do Dallasu, kde pracuje ako elektrikár, holduje pravidelným pohárikom (rozumej fľaškám) whisky a nechránenému sexu s náhodnými dievčatami a prostitútkami. To však trvá len do chvíle, keď mu oznámia, že trpí AIDS... Priznávam, že som sa veľmi bál skĺznutia na parketu rozoberania homofóbie a útrpného vykresľovania spoločenskej nespravodlivosti, sprevádzaného srdcervúcimi výkonmi a melancholickou emocionálnou hudbou, ktorá vás prinúti uroniť slzičku za nejakého toho homosexuála, transku či "hetera", ktorý je v tom nevinne - a ono nie. Miesto toho sa hrdý Kanaďan Jean-Marc Vallée a scenáristická dvojica Wallack-Borten zamerali na vecnú (i keď stále zreteľne hollywoodsky "poupravenú") rekonštrukciu poslednej životnej etapy symbolického "rebela proti svojej vôli", ktorému je jednoducho povedané, koľko dní mu ešte zostáva. Ron sa so situáciou hodlá vyrovnať svojsky, a púšťa sa do boja proti notorickým veľkým zlým vlkom v podaní amerických byrokratov a farmaceutických firiem, a, div sa svete, dosahuje malé, bezvýznamné víťazstvo, aké v dejinách pravdepodobne nemá obdoby. Aby nie, keď má McConaughey k ruke takých skvelých hereckých pomocníkov ako Jared Leto (rovnako zaslúžený Oscar) a Jennifer "ja nie som Elektra" Garner. Ten jeho malý business stál za to a scéna s "kňazom" je na nezaplatenie. Len trochu škoda toho klasického gýčového happyendu v štýle "a žili šťastne, až kým nezomreli". Možno by som šiel aj na plný počet. 85%(11.3.2014)

Vynikající film, přinášející něco navíc nejen o boomu viru HIV, ale i Americe 80. let, etice zisku, duchu koncernového kapitalismu, nutnosti boje proti elitám a autoritám, stejně jako třeba jižanském geniu loci. Zprvu to vypadá jako mírně modifikovaný konkurenční Vlk z Dallasu s AIDS (svým zjevným antihrdinstvím) postavený na poetice Půlnočního kovboje, postupně se ovšem charakteristika hlavního hrdiny změní tak trochu na Elektrického jezdce, což celé je pak korunováno přerodem v soudní drama a klasickým finále á la hollywoodský životopisný film - oslava občanského aktivismu (Tleská se s patosem ve tvářích, i když hlavní hrdina má blíže spíše k Larry Flyntovi, než k Erin Brockovich). Pomineme-li tedy konec, překvapí syrové zpracování, originální forma (nepřisvěcování scény, práce s kamerou atd.), hodně civilní projev a hlavně bravurní herecké výkony. Takový přerod z hollywoodského idolu v jižanskou macho-trosku, jaký předvedl Matthew McConaughey, se opravdu hned tak nevidí. Opravdový herecký koncert, do čehož ale nutno zahrnout i další herce. Hlavně ale oceňuji celkový koncept a přístup tvůrců - místo snímku sentimentálního, slzopudného, emocionálně vydírajícího či téma odlehčujícího rastrem černého humoru jdou na věc přímo, bez konceptuálního balastu, což je největší deviza Klubu poslední naděje.(28.2.2014)

• - V kanceláři Rona Woodroofa (Matthew McConaughey) je možné si všimnout plakátu oranžového sportovního auta. Jedná se o Lamborghini Aventador, které bylo poprvé představeno až v roce 2011, přičemž film se odehrává v 80. letech minulého století. (Adrai)

• - Film je natočen podle skutečných událostí, nicméně interpretace je velmi volná. Kupříkladu postavy doktorky Saks (Jennifer Garner) a transsexuála Rayona (Jared Leto) jsou složeny z několika reálných osob. (kenny.h)

• - Skutečnému Ronu Woodrofovi dávali lékaři třicet dní. Přežil sedm let. (kenny.h)