Klub poslední naděje

Klub poslednej nádeje

Dallas Buyers Club

Drama / Životopisný / Historický

USA, 2013, 117 min

Tento žáner a téma nieje moja šálka kávy, ale musím povedať, že ma táto téma celkom zaujala a pomohli tomu aj skvelý herci. Najväčší problém mám asi len s tým, že Dallas Buyers Club sa vlastne za celý čas nikam moc neposunie. Síce bol celý čas zaujímavý, ale niečo navrch nepridá, ničím nestrhne. 70% - 3*(18.6.2014)

Poutavý příběh podle skutečné události, který mne bavil,avšak neposlal do kolen, což jsem od něj trochu očekával. Co však Klubu poslední naděje nelze upřít, je perfektní vystižení atmosféry 80. let, hudba a přirozenost. Film vskutku působí hodně autenticky. Herecké výkony není třeba nějak rozvádět, jsou dokonalé a celý počin tak vyzdvihují do pořádného nadprůměru. Otázka boje proti AIDS je tu patřičně osobitá, asi taková, jako byla celá osobnost Rona Woodroofa. Pěkné 4*.(19.1.2014)

Tenhle film vzniknul mimo jiné i proto, aby jsme si laskavě uvědomily, že Matthew McConaughey už není playboy s pětihvědičkovou postavou plahočící se od jedný romantický zbytečnosti ke druhý, ale herec s pětihvězdičkovým talentem hrající své postavy s takovou dokonalostí, až to bere dech. Klub poslední naděje však není ani zdaleka jen o jednom neskutečným hereckým výkonu, například paní Afflecková mně byla poprvý sympatická. Samotný příběh má největší sílu v dialozích Ron vs. doktoři, Ron vs. FDA, to fakt tesat. Oceňuji, že i do tak zavážného tématu se podařilo dostat humorný pasaže, aniž by mě jejich přítomnost způsobovala pocit trapnosti.(20.1.2014)

Actually quite fun - není to tak slzupudné škemrání o oscary jak jsem předpokládal. Víc než o AIDS, o drogách, a vlastně i o ošklivých zlých spekulantech ve vedení farmaceutického výzkumu, je to o přerodu jednoho člověka ze stavu vyblitého zmrdství do stavu pohodového sympaťáka, který to má dost srovnané. Což nicméně vydrží filmu jen zhruba polovinu a ani bez pochybností impresivní McConaughey to o moc déle naplno netáhne, takže pak už film trochu nudí. I proto, že v následující morálně-právní přetahované s oficiálními úřady o to, jak moc košer je nechat lidi bezmocně chcípat, nejde ani zdaleka tak na dřeň jak by mohl. 7/10(20.1.2014)

O tom, jak zbohatnout na AIDS. Měl jsem trochu problém s vláčným dějem, protože když z vás vyprší nadšení z té originální postavy a poté z té podnikatelské linie zjistíte, že tam už toho vlastně moc nezbývá. AIDS totiž nakonec stejně nevyléčí a ženu a kupu dětí už si taky pořídit nestihne, takže mi přišlo, že to plyne odnikud nikam. Není to žádná uslzená chcojka, ale myslím si že i přes skvělej výkon McConaugheyho ten film stejně zapadne a do roka si na něj nikdo nevzpomene.(5.8.2014)

• - Původně byla součástí obsazení také Hilary Swank, kvůli nabitému diáři se však nakonec před kameru postavit nemohla. (oje)

• - Jared Leto zůstával v roli Rayona během celého natáčení. V jednu chvíli, kdy si z placu odskočil do místní prodejny obchodního řetězce, se proto mohl těšit z mnoha pohledů a zvlášních výrazů ostatních nakupujících. (oje)

• - Jared Leto (Rayon) si kvůli roli transsexuála nechal několikrát vydepilovat celé tělo, včetně obočí. (Janevarecka)