Reklama

Reklama

Píše se rok 1985. Elektrikář a příležitostný jezdec rodea Ron Woodroof se od lékařů dozvídá, že má AIDS a že mu nezbývá více než 30 dnů života. Doktoři si s tehdy novou smrtelnou nemocí nevědí rady a tak Ronovi víceméně dokážou poradit jediné – pošlou jej domů umřít. Ale Ron to nevzdává, pouští se do bitvy o svůj život s lékaři, farmaceutickými firmami, úředníky a hledá cestu jak přežít. Vyráží do Mexika, ale nehledá tam drogové bosse, hledá alternativní možnosti léčby AIDS a jeho šancí se tak stane mezinárodní černý trh s neschválenými léky. A protože nemá jinou možnost ani co ztratit, začne tyto léky pašovat přes hranice do USA. Zvláštního spojence Ron najde v Rayonovi (Jared Leto), transsexuálovi, který má stejnou touhu po životě i stejnou diagnózu. Naštěstí Rayon sdílí Ronova podnikatelského ducha a tak spolu začnou hledat cestu, jak se vyhnout vládním sankcím namířeným proti prodeji neschválených léků. Nakonec založí Dallas Buyers Club, který funguje na principu, kdy nemocní lidé platí měsíční členské příspěvky a za to získají přístup k zásobám nových a především neoficiálních léků. Takto vzniklá komunita stejně postižených a často zoufalých lidí se rychle rozrůstá a sílí. Ron už není jen pašerákem léků, stává se i bojovníkem za důstojnost, vzdělání a společenské přijetí HIV pozitivních lidí. A tak díky své snaze o přežití Ron žije naplno jako nikdy předtím, v čase, kdy již měl být spolehlivě a dávno mrtvý. Film Klub poslední naděje je inspirován skutečnými událostmi. (CinemArt)

(více)

Videa (20)

Trailer 1

Recenze (865)

Spooner 

všechny recenze uživatele

I přes všechny ty oscarové ambice vlastně hodně příjemné překvapení. Čekal jsem totiž hlavně klasický akademicky chladný kalkul s výtečnými hereckými výkony. Místo toho jsem však dostal skvěle zrežírovaný film, v němž je bezchybný výkon McConaugheyeho a nečekaně přirozeného Jareda Leta jen třešničkou na dortu. Výborný scénář, skvěle napjatá atmosféra tehdejší doby a hlavně spousta emotivních momentů, u nichž vám nebude zrovna nejlépe. Hlavně díky ním ve mně tento skvěle odsýpající snímek každým dnem čím dál více rezonuje. Ano, letošní oscarová sezóna se zatím rýsuje hodně nadějně a tento výtečně znepokojivý snímek se v ní rozhodně neztratí. 80% ()

dr.horrible 

všechny recenze uživatele

Kolega ScarPoul má pravdu, chýba tomu silnejšia scéna. Predstavoval by som si niečo na štýl Crashu, niečo čo by sa vrylo do pamäti a už nezmizlo, niečo ako keď sa dve natoľko odlišné postavy Leta a McConaugheyho objali... Takýchto scén tu ale pre civilný prístup, moc nie je. Paradoxne, práve to vlastne dosť pomáha (keď sa nedokážete stotožniť s transvestitom, ani homofóbom), keď to celé vyzerá ako skorodokumentárna realita. Veriť sa tomu dá, na úkor emócií, čo je po Valleého maximálne preexponovanom predošlom filme, iba dobre. Ale na oscary by som zas nevidel, aspoň ja by som takto neosobnú látku oceniť nechcel, ani nedokázal. ()

Reklama

nunka 

všechny recenze uživatele

Matthew McConaughey mi z filmu Magic Mike zostával v pamäti ako parketový šašo a prototyp mužskej estetiky a zrazu úplne iná herecká poloha. Precítená, s úplne odlišným fluidum, proste iná a absolutne pre neho netypická. Veľmi zapôsobil, nielen kvôli figúre hraničiacej so sebadeštrukciou, no bolo vidno ako dáva zo seba úplne všetko. Zaujímavé bolo sledovať štruktúru charakteru hlavnej postavy, ako sa postupne odhaľujú všetky zákutia osobnosti, životného príbehu a konečného prínosu jednej veľkej snahy o ľudský život a dôstojnosť. Film bez príkas, technických, trikových, jednoduchým naratívnym štýlom si získava sympatie. ()

TeeAge 

všechny recenze uživatele

|| Scenár: Craig Borten, Melisa Wallack | Produkcia: Robbie Brenner, Nathan Ross, Rachel Rothman | Distribúcia: Focus Features | Štúdio: Truth Entertainment, Voltage Pictures | Rozpočet: 5 miliónov $ | Tržby: 29,848,515 $ || McConaughey-ho herecký koncert, vo filme, kde hraje hlavé husle premena osobnosti a s tým súvisiace životné hodnoty. Napriek háklivej téme morálne omnoho korektnejšie, než Wolf of Wall Street a historicky neporovnateľne dôležitejšie. Jared Leto je až k neuvereniu ženou, možno až príliž - priestoru vo filme však nemá priveľa, takže jeho postava neirituje, no ani neohúri. Je to film prakticky bez hudby, a nakoľko kinematografické dielo pre mňa nemôže byť plnohodnotné bez hudobnej stránky, neni ním ani moje hodnotenie. Ps: Oscara môže zhrábnuť Matthew, aj napriek tomu, že som bol presvedčený, že medzi Bale-a a DiCapria sa už nikto na môj zoznam favoritov nedostane. 84% | HD, THX, EN DTS | ()

Kaka 

všechny recenze uživatele

Akademici a většina ostatních si opětně sedla naprdel z placebo efektu, podobně jako někteří pacienti v tomto filmu. Vážná existencionální tématika jim zatemnila mozek a na 2 hodiny přestyla fungovat klasická filmová měřítka, aneb to, co obvykle na filmech vidíme jako špatné, tady neexistuje. Tenhle snímek je malý, skromný a tématikou nepochybně vážný, nutící k zamyšlení, alarmující. Zároveň tam ale kromě brilantních hereckých výkonů, dobových vypalovaček a výtečných kostýmů není zase nic tak převratného, proč se k němu upírat jako k bombě roku. Neříká toho totiž ve finále zase až tak mnoho. Nutno podotknout, že zároveň ale nic nevnucuje a nepodsouvá. Tedy historická rekonstrukce ok, ale do strhujícího filmu to má daleko. Nebyl jsem nadšen, byl jsem spokojen, nikterak extrémně obohacen. ()

Galerie (80)

Zajímavosti (24)

  • Náklady na výrobu byly zhruba 5 milionů amerických dolarů. (NIRO)
  • Severoamerické tržby byly 27,3 milionu amerických dolarů, celosvětové pak 55,2 mil. (NIRO)

Související novinky

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

27.01.2024

Před deseti lety byl Matthew McConaughey na absolutním vrcholu. Hlavní role v nolanovce, která je jednou z nejlepších sci-fi poslední dekády. Za Klub poslední naděje vyfoukl DiCapriovi Oscara, navíc… (více)

Slavné značky se dočkají navázání

Slavné značky se dočkají navázání

17.03.2023

Sledování televize a potažmo streamovacích služeb je i po pandemii Covidu-19 a s tím spojených lockdownech pořád na vzestupu a není se tedy čemu divit, že produkční společnosti hledají stále více… (více)

Zemřel režisér Jean-Marc Vallée

Zemřel režisér Jean-Marc Vallée

27.12.2021

Velice nepříjemná zpráva nás zasáhla krátce před koncem roku – oceňovaný kanadský režisér Jean-Marc Vallée zemřel nečekaně v pouhých 58 letech. Filmař stojící za oscarovým Klubem poslední naděje,… (více)

Ben Foster jako Jan Žižka

Ben Foster jako Jan Žižka

24.08.2018

Necelý měsíc před začátkem natáčení odtajnil producent a režisér Petr Jákl jméno herce, který ztvární hlavní roli v připravovaném historickém velkofilmu Jan Žižka. Je jím americký herec Ben Foster,… (více)

Reklama

Reklama