Noci v Rodanthe

• USA Nights in Rodanthe (více)

Čtyřicátnice Adrienne Willisová vypraví své dvě děti na víkend s otcem, který rodinu opustil kvůli mladší ženě. Ten jí řekne, že by se k nim chtěl vrátit zpět. Adrienne si vyžádá víkend na rozmyšlenou. Má ho strávit v motýlku na pláži v Rodanthe, o který se bude starat během nepřítomnosti majitelky, kamarádky Jean. Jediným hostem je doktor Paul Flanner. Osamělý muž Adrienne požádá, aby s ním povečeřela. Vyprávějí si o svých životech a Adrienne se dozví, že je Paul rozvedený a má dospělého syna, také lékaře, s nímž však již déle než rok nemluvil. Jeho spory se synem vyvrcholily po operaci, při níž nečekaně zemřela paní Torrelsonová. Její manžel Robert a syn Charles žijí v Rodanthe. Paul sem přijel proto, aby je kontaktoval. Dvojice se pomalu seznamuje a společnými silami se snaží zabezpečit dům před blížícím se hurikánem. Během zuřivé bouře se definitivně sblíží. Jsou zamilovaní, tráví spolu čas na pláži, zajdou si na taneční slavnost v Rodanthe, ale ještě předtím Paul navštíví Torrelsona. Čas běží a Paula čeká cesta do Ekvádoru za synem. Adrienne slíbí, že na něj bude čekat. Jejich nečekaně zrozené lásce se však do cesty postaví nelítostný osud. (TV Nova)

ostre_pero

sú iba dva dôvody, prečo sa vám tento film nemôže páčiť. buď máte zlú náladu, keď ho pozeráte, alebo sa totálne nerozumiete filmovému umeniu (=rozumej - neviete empaticky precítiť osudy hlavných hrdinov). Danceboy - prakticky úplný súhlas. Vynikajúce výkony Diane Lane a Richarda Gereho, netradičný (ne)americký koniec. Skvelý film. ()

Greg25

Je špatné když v romantickém melodramatu hraje jen jeden. Tím je v Nocích v Rodanthe Diane Lane. Richard Gere pouze je, sem tam si stoupne před kameru a tím to hasne. Plytké dialogy nezachrání nic. FIlm který si v ničem nezadá s pilcherovkami ani steelovkami, což se vlastně dalo očekávat - sparksovky jsou jejich nepřiznaní příbuzní. 20% ()

vydumnica

Videla som všetky filmy podľa knižnej predlohy Nicolasa Sparksa (väčšinu kníh mám prečítaných), ten priam vidí do duše romantickej ženy. Môj najobľúbenejší je THE NOTEBOOK a na druhom mieste A WALK TO REMEMBER. Všetky ostatné sú už len priemerné. Film Nights in Rodanthe som mala doma na DVD. Hodnotila som ho už dávnejšie, možno dnes by som už dala o hviezdičku menej, ale nechám to tak. Okrem toho aj Richard Gere aj Diane Lane sú sympaťáci. ()

tom88

Priemerná americká romantická dráma, kde nevyčnieva žiaden aspekt nad priemer, ani Richard Gere ani iný herci ani scenár či réžia. Pekné prostredie a príbeh, ktorý sa dá spracovať aj lepšie. Film je ale na jedno pozretie dobrý a mňa určite ničím neurazil, ani svojou miernou naivitou. Na prvý krát je to na 60% ()

Lilloos

Ani ne tak romantické, jako spíš kýčovité...Vůbec bych se nedivila, když by pod příšerným scénářem byla podepsaná Rosamunde Pilcher. Podobnost s filmem Milý Johne se nezapře, ačkoliv ten dopadl podstatně lépe. Nesympatická a ( to především Diane Lane) nevěrohodně "hrající" ústřední dvojice. Za co tedy alespoň ty 2 hvězdičky? Pěkné prostředí, nešťastný konec a James Franco, který se sice ve filmu jen mihne, přesto se divím, že roli v nečem takovém vůbec vzal. Ale co já vím...možná až budu za pár desítek let osamělá rozvedená čtyřicátnice, probrečím film se sklenkou vína v ruce a pocitem nespravedlnosti světa na srdci. ()

• Vo filme odznela aj pieseň "Wings of Love" od anglického rockového speváka a bývalého člena skupiny Smokie, Chrisa Normana. (monalisa69)
  • Richard Gere a Diane Lane stvárnili partnerov už vo filme Neverná (2002). (executive)

Časové pásmo bylo změněno