Kuličky jsou komediální povídkový film o tom, jak ženy manipulují s muži. O drobných vydíráních, o pláči, o slzách, o schopnosti se obětovat pro vysněný cíl, o sexu ve službách, o tom jak využít empatie. Začíná to už v dětství na hřišti a nekončí ani po smrti. Postupem let se ženský mechanismus manipulace rozvíjí, formuje, zraje až dospěje k dokonalosti. Jednotlivé příběhy se odehrávají na techno-party i na katolické faře a završují se ve spokojené domácí rutině dvou starých lidí, kterou už nemůže narušit nic – ani smrt. Povídky o ženách různého věku a životního stylu dohromady složí příběh celého lidského života, který byl díky manipulaci s druhými prožit podle plánu a zároveň ze stejného důvodu promarněn. (oficiální text distributora)

TdP

To, že som videl Kuličky v kine bola asi vážna chyba, nakoľko ma film prestal baviť už po 15minútach. Úvod: Milý a zábavný. Druhá poviedka: nic moc, ale nie zlé. Ttretia poviedka ma však natoľko znechutila, že som mal čo robiť aby som nevstal, a neodišiel. Najhorší moment bolo farárove dlhé kázanie v kostole. (v podstate o ničom ako to majú vo zvyku). To som už myslel že ma rozhodí. Posledná pasáž ako tak zachránila situáciu, no na celkový dojem to u mňa veľký vplyv nemalo. Slabé... ()

rene75

Dávám za 4 a to díky povídce z prostředí "křesťanského spolča", která si příjemně dělá srandu z "echtovního" křesťanského spolča a zároveň se zabývá vážnými věcmi. Sám jsem v takovém "opravdu echtovním" spolču fungoval a musím říct, že je to přesné. Někdo tu zmiňoval, že to je na samostatný film. Souhlasím. A scéna s temným hlasem dalšího kněze (nebo biskupa?) na telefonu je výborná. ()

hrabě_olaf

líbilo, a až se člověk diví, že toto dílko natočila holka. hmmm - asi to zná (jenom malonko, aby to nepřečuhovalo - hehehe-mrk,mrk) 8-) ()

jitul

Na Kuličky jsem šla omylem (nečekaná změna programu) a musim říct, že už se budu vždycky pozorně dívat na změny v programu kina. Být v kině sama, odcházím už po prvních 5 min. - a to nemám ve zvyku nedokoukávat filmy. Bylo to celé takové nijaké. Asi jediná část, která stála za to byla "Pomalu, ale stárnu", ještě koukatelná byla i "Mravní imperativ" - i když to bylo dost na hraně. Myslím, že téma křestanství, katolictví, celibát a uvědomělí lidé kolem toho je už dost provařené. Když mám na podobné téma chut, tak si přeci pustím Monty Pythony :) a ne tenhle odvar. Taky mě dost rozčilovala místy až nehorázně rozmazaná kamera. Takže závěrem - hvězdy dám 2, ale film si to vůbec nezasloužil. Jedna je za skvělou společnost (byla jsem v kině s kamarádem a výborně jsem se bavila a to udělalo tenhle nudný film zábavným) a druhá je za prázdné kino - ještě jsem nebyla skoro sama v kině a je to super zážitek, když hrají vpodstatě jen pro vás :) ()

KcarlosK

Upřímně řečeno, čekal jsem větší průser. Ale ono to skutečně ukázalo, jaký jsou ženský čubky. To se cení. ()

Khotzilla

Rozhodně ne dokonalý, provedením místy skřípající, ale ve svém hledačství i neotřelém pohledu rozhodně zajímavý film. A také jeden z těch, který diváky jasně rozděluje na ty, kteří se chtějí jen bavit a ty, kteří jsou ještě občas ochotni myslet. Jeví se mi až zábavné, jak se oni "pitomci" (jak je definoval film Knoflíkáři, kde si režisérka kdysi zahrála prima roli mladé hysterky) u podobného filmu musejí rozčilovat jen proto, že je záměrně irituje. Za mě 70% - ale s přesvědčením, že ten film bude zrát a vyvolávat emoce i s odstupem času. ()