Kuličky jsou komediální povídkový film o tom, jak ženy manipulují s muži. O drobných vydíráních, o pláči, o slzách, o schopnosti se obětovat pro vysněný cíl, o sexu ve službách, o tom jak využít empatie. Začíná to už v dětství na hřišti a nekončí ani po smrti. Postupem let se ženský mechanismus manipulace rozvíjí, formuje, zraje až dospěje k dokonalosti. Jednotlivé příběhy se odehrávají na techno-party i na katolické faře a završují se ve spokojené domácí rutině dvou starých lidí, kterou už nemůže narušit nic – ani smrt. Povídky o ženách různého věku a životního stylu dohromady složí příběh celého lidského života, který byl díky manipulaci s druhými prožit podle plánu a zároveň ze stejného důvodu promarněn. (oficiální text distributora)

dawe787

Tři bakalářské povídky, kde poslední je nejslabší a proto jen tři hvězdičky. První a druhá povídka mě potěšily. Nosek jako technař taky dobře exceloval :-) ()

R4d3oN

Myslím, že film zachycuje zajímavé příběhy, ale ve špatném podání. Herecké výkony byly minimální a hrozně nepřirozené. Dialogy mi občas připomínaly jak čtené z papíru. Rozhodně nejsilnější dojem na mě udělala poslední část Mravní imperativ. ()

Fifer

Sám nechápu, jak mi film scenáristky Samotářů mohl prokloznout, aniž bych ho vůbec zaznamenal. A scenáristicky je to velmi kvalitní snímek, který převyšuje většinu české produkce filmů o vztazích. Všechno už za mě napsali jiní, velkou nevýhodou jsou špatné herecké výkony některých, zbytek je skvělý. Jako ostatní, i já oceňuju, že autorka nestraní svému pohlaví, vlastně to spíš vypadá, že lehce straní mužům. Nicméně, ono je tu vůbec velmi malé množství kladných postav. U povídky o puberťácích jsem si uvědomil, jak přehaná byla stopáž Pusinek. Všechno, co Karin Babinská vyprávěla 100 minut, je tu řečeno lépe za 30! Poslední poznámka už je jen úsměvný detail: Točit noční scénu může být obtížné, ale myslím, že je lepší raději obětovat další finance a vymyslet důmyslnější osvětlení, než přejít k variantě: muž přijede ke svému domu a světla auta nechá rozsvícené (kvůli kameře). Jakéhokoli řidiče tenhle nesmysl doslova udeří přes oči. ()

Olík

Prací na celovečerním filmu doposavad nepolíbená Olga Dabrowská nelichotivě staví ve čtyřech generačních povídkách, dle úsloví „za vším hledej ženu“, něžné pohlaví do rolí muži manipulujících loutkohereček. Pohled genderově nevyvážený, pohled odvážný, pohled jedním směrem. Z mé strany určitě nic zásadního proti. Všichni víme, kdo je oním pověstným krkem, který otáčí hlavou………..po filmařské stránce však nic světoborného. Každopádně uvidíme, na koho začínající režisérka ukáže prstem příště……kuráž jí zřejmě nechybí. ()

martiňák

Dost smutná podívaná. Režisérka působila v rozhovoru, který jsem s ní četl, velmi sympaticky a věřím, že film dělala s nejlepším vědomím. Výsledkem jsou však 4 povídky, z nichž ani jedna za moc nestojí (můj subjektivní pohled, byl bych rád kdyby se ostatní na ně dívali pozitivněji). První povídka je jen takovou krátkou anekdotou, ta není špatná. Druhá je však, především technicky, téměř nestravitelná, působí jako nízkonákladový amatérský film se špatným obrazem a tragickým zvukem – hercům není často vůbec rozumět. Co naplat, že v některých scénách je vidět, že o dobré nápady režisérka nouzi nemá, když herecké výkony jsou děsivé a povídka coby celek nefunguje. No a třetí a čtvrtou povídku bych si dovedl představit v televizních Bakalářích (a i tam by byly průměrné), ale moc ne v kině. Je to rozporuplný pocit – s tvůrci sympatizuju, ale film doporučit nemůžu. ()

xxxleo

Přiznám se, že od českého filmu označeného jako komedie a k tomu ještě s názvem Kuličky jsem moc nečekal. Nicméně jsem byl velmi překvapen, co se z toho vyklubalo (komedie tedy ale ne). V jednotlivých povídkách pozorujeme jak ženy umí manipulovat s muži již od ranného dětství až do konce života. Což mě dost vyděsilo a říkal jsem si, to neni přece možné, pak jsem se zamyslel a zjistil, že něco na tom bude. Doporučuji shlédnot a zamyslet se. ()

BaruM

Zajímavé povídkové příběhy, které jsou ze všedního života. Jsou úsměvné, ale i bolestivé, stejně jako sám život. Celkově příjemný zážitek. ()

mystrdat odpad!

Jeden z nejhorších snímků, co jsem v životě viděl. Amatérismum v maximální podobě, především však v dialozích a jejich patetické snaze o ztvárnění "běžného života". Olga Dabrowská never more. ()

kittyMITTY

Tak tohle bylo dost o ničem. A proč sakra jsou v tom špatné pořád ženské? Dost jednostranný pohled na svět vztahů. Nic moc nového. Prostřední část je jakousi podivnou snahou o filozofování? Kdybych tenhle film neviděla, tak bych rozhodně o nic v životě nepřišla, jen bych možná měla min. hodinu navíc na to, věnovat se něčemu smysluplnějšímu... ()

Furry_Sheep

Slečny "Sebralamivodku" a "Fiktivnírakovina" mě donutily k obligátnímu "WTF???", kněz s bandou retardovaně působících oveček konfrontovaný s těhotnou svůdkyní (sorry, tenhle film je tak předvídatelnej, že nemůžu ani napsat "spoiler-alert") to dorazil. Nedokoukala jsem to. (Nvotovou bych ovšem sežrala :-))) ()

Hrabovo

Na film jsem se pokusila podívat po té, co jsem zhlédla po všech stránkách perfektní Murénu, kde jsem rozuměla každému slovu a viděla každý detail. Zde jsem se dívala v nejvyšším možném rozlišení na rozmazaný obraz a rozuměla tak každému třetímu slovu v rodné řeči. Vydržela jsem to 8.50 minut. Tvůrci zřejmě netuší, že technická stránka je podstatnou součástí filmového vyprávění! ()

Binne

Předně, velké množství žen, které jsem poznala v životě, jsem poznala také v tomto snímku. Za druhé, velkou část své sobecké a egocentrické osoby jsem poznala ve snímku také. Navzdory tomu si myslím, že podstata i popis filmu je ve skrze velmi misogynní. Ženy přemýšlejí jinak než muži, to je odvěká pravda. Vedou k tomu ale jednoduché motivace, které jsou bohužel poněkud nešťastně ve snímku upozaděny. Jednou z nich je logická touha po rodině, která příliš nehledí na logiku věci stejně, jako mají muži touhu oplodňovat. Druhým základním motivem je ochrana této rodiny. To, že každý člověk nemá sebereflexi neznamená, že jsou postupy ve snímku, blízké většině ženám. Jednoznačně mě nejvíce zasáhl poslední příběh, který se věnuje apatii a oddanosti starého pána vůči své manželce. Navzdory tomu, že jsem přesvědčená o tom, že chyba je na obou stranách, nedochází ani na konci příběhu k satisfakci v podobě samoty, opuštěnosti a smutku hlavní hrdinky - naopak, pokračuje ve své, (skvěle) nastavené životní strategii, což jí vlastně udržuje naživu. Každopádně, Kuličky jsou skvělým českým počinem, o jejichž existenci jsem neměla ponětí, a vůbec nelituji tohoto nálezu. ()

FosaCZ odpad!

Za tento film by paní autorka měla vyfasovat hadr, aby mohla vytírat zvratky z podlahy kin, které tam po projekcích jejího výtvoru zbyly. Amaterismus čpí z každého záběru. Dabrowská by nedokázala vytvořit pořádný film ani kdyby měla k dispozici několikanásobně vyšší rozpočet. S tak neuvěřitělně špatným filmem by se člověk měl stydět hlásit na FAMU, natož jej uvést v kinech. Tomu se říká ODVAHA. ()

Sonick

Vyrazil jsem na Kuličky, jako na letošní Pusinky, název to tak trochu evokoval. Co jsem však zažil, byla jen hrůza a kroucení hlavou nad nesmyslností dialogů, neskutečně špatným obrazem (v Palace, takže kinem to nebylo), nepovedenou snahou o poselství a viditelně projevovanou záští scénáristky a režisérky vůči křesťanům. Takže kolem a kolem, mnohem více než Pusinkám se to blížilo Crash road. Ta hvězdička je za druhou povídku. ()

kokofek

Velmi dobře jsem se bavila a hlášky z tohoto snímku u nás doma žijou stále.Mám moc ráda humor,který není umělý, ale zároveň neotřelý a laskavý.To přesně v kuličkách najdete. ()