• boshke

Vím, že "nevím, co tím chtěl básník říci" je již poněkud otřepané. Mně se však tato fráze líbí a navíc při sledování některých filmů mi často vytane na mysli. Ano, tento je jedním z nich... Nevím, jestli má mít děj o třech větvích nějaké poselství. Třeba se nám autoři snažili naznačit, že když jsme ženatí a vyrobíme si dítě bokem, můžeme si vybrat buď manželku, nebo milenku, nebo je šoupnout do jedné domácnosti a žít s oběma. Pokud se však snažili pouze pobavit (což bude zřejmě trefa do černého), tak je to dost žalostný pokus... Z herců se mi líbil akorát Hádek a jeho autoritářský fízl a tradičně dobrá Vilhelmová, obzvlášť ta "bílá". Malátný by měl raději zůstat u té muziky, do herectví by kolegům fušovat neměl... 30%(8.8.2010)

Neskutocne zabavny film tym jak je nepodareny. A pritom chybalo malo a mohol byt dost dobry. Chcelo by to dramaturga, ktory by ten bordel upratal a lepsieho, skusenejsieho rezisera, ktory by tomu dal jednotnu formu, pretoze to vyzera ako filmovy (vlastne vdaka mizernej vyprave skor televizny) debut. 5/10.(1.11.2010)

• Ruuzha

Normálně bych dal asi jen jednu * ale ta druhá je za výkon Táni Vilhemové, ta se mi v tomhle filmu moc líbila, navíc bravurně zvládla roli, dvou rozdílných postav. Michal Malátný mi tam absolutně neseděl, podle mě podal podprůměrný "herecký" výkon, měl by se držet mikrofonu. Celkově mi přišel ten film skoro o ničem, pár rádobyvtipných scén, ale jinak slabota..(8.12.2008)

• Zdeňka

Fanoušek kapely Chinaski si přece nemohl nechat ujít film, kde má hlavní roli frontman. Bohužel jsem tak nepřekonatelně zklamaná, jeden z nejhorších českých filmů vůbec. Neměl hlavu ani patu, myšlené fórky mi s bránicí nic neudělali a herecké výkony stály za jedno... P. S. Michale doufám, že tě radši uvidím na nějakém koncertě.(2.1.2009)

• imf

Některé cameo role v tomhle filmu by zabily i slona. Režisér nebere rukojmí a v prapodivném mixu situační komedie a thrilleru vítězí "neherec" Malátný nabo dvojitou dávkou ukázkově "ztuhlé" Tatiany Wilhelmové. Zatrolená koncepce děje a jeho odvíjení v trojnásobné variaci uchlácholí i nejnáročnější povahy. Podobně jako u Posledních plavek se budete smát takřka bez přestání, tentokrát však s podvědomím toho, že stačilo pár škrtů a tahů správným směrem, aby z toho bylo něco, za co se český filmař a divák nemusí stydět. A proč čtyřicet? Protože Kryštof Hádek... ty hlášky, které ze sebe vypouští s nenuceností hollywoodských "Áček" budete chtít slyšet. Tak a pro dnešek končíme. Úhoři odjeli a pan doktor... pan doktor už tu neni. :)(11.12.2007)

• - Ve filmu zaznělo několik písní od kapely Chinaski. Klára, Strojvůdce, Tichý nájemník, Vakuum (česká i anglická verze), Shake it a Basama fousama. (Yardak)

• - Debut ve filmu pro Marii Štípkovou. (M.B)

• - Role taxikáře pro Pavla Béma je narážka na akci MF Dnes v roce 2005, kdy jako pražský primátor v převleku italského turisty nachytával taxikáře podvádějící zákazníky. (BoredSeal)