• tron

„Tomuhle vy říkate ´reprezentovat´?“ Mám rád Táňu Vilhelmovú a zbožňujem českú kapelu Chinaski, ktorej líder, Michal Malátný, v CHYŤTE DOKTORA hrá titulnú rolu prelietavého doktora s neposedným vtákom. Bohužiaľ, snímka pôsobí ako pilot k TV seriálu. A nie dobrý pilot a nie k dobrému seriálu. Neprekáža mi ani tak to, že relatívne vážna zápletka je poňatá ako vyložený sitkom. Prečo nie. Ale nie je to DOBRÁ zápletka. Sympatický gynekológ (Malátný) sa v jeden krásny deň dozvie, že k jeho šťastne vydanej manželke (Vilhelmová) s bábätkom pribudne tehotná milenka (Vilhelmová). Čo teraz? Nastáva, či skôr MAL nastať, besný (v dobrom) sled akčných dialógových udalostí, zvratov a zrážok. Nanešťastie, snímka nemá tempo, dialógy nie sú príliš vtipné (ale niečo sa nájde - „Otehotnět s gynekologem je pracovní úraz.“) a hoci sa mi na všetkých tých hercov pozeralo fajn (najviac ma bavila Iva Janžurová a čoraz lepší Krištof Hádek, pretože Malátný jednoducho NIE JE herec ako ja nie som basketbalista a Vilhelmová v tomto filme hrala len aby si vyskúšala zábavné nakrúcanie dvojúlohy) a atmosféra bola príjemná, stále som pozeral na hodinky.(17.12.2009)

Neber si gynekologa! Kdo s čím zachází, s tím taky schází…. Již úvodní titulky mne přesvědčili o tom, že budu sledovat nenáročnou podívanou s neokoukaným M.Malátným. Ten spolu s T.Vilhemovou předvádí variaci na téma nevěry, aneb co by kdyby. Na českou komedii jsem se zasmál celkem dost (největší perlu hodil stejně hodil Landovský). Zajímavé jsou tedy i vedlejší role. Možná i díky nim je to taková jiná, pohodová komedie. Nezůstane dlouho, ale humoru není nikdy dost.(10.7.2008)

Znáte film Lola běží o život? Tak tohle je taková vykrádačka Loly, která podle mě nedopadla zase tak špatně, jak by se podle komentářů a hodnocení mohlo zdát. Jeden den se odehraje 3× a pokaždý trochu jinak. Občas jsem se něčemu zasmál a těch 85 minut celkem svižně uběhlo. Herci taky nejsou špatný, vyzdvihnul bych Kryštofa Hádka v roli městskýho fízla a gynekologa Vladimíra Javorskýho. Docela dobrý byly i "štěky" Marka Vašuta a Pavla Landovskýho. Překvapil i Luděk Sobota, kterej tady hrál snad poprvé v životě něco jinýho než Františka Koudelku. Kdyby poslední příběh přines nějaký aspoň trochu normální rozuzlení, tak bych dal možná i 4 hvězdičky. Jinak vůbec netušim, co tam měl hrát Čtvrtníček. Jeho jsem ve filmu opravdu neviděl.(24.8.2008)

Po dlouhé době jsem se vydal do kina opět na nějakou tu českou komedi a musím říct že na české poměry to celkem ušlo a já se zas po delší době docela i zasmál..Ostatně tomu napovídala i atmosféra v kině, kde se lidé stále něčemu řehtali, no, spíše tedy ženy:-) Kdo poznal některé situace na vlastní kůži, tak nejspíš i ví, o čem je řeč, a v postavě Michala Malátného (gynekolog Michal Goldberg) se možná i tak trochu viděl. Snímek měl docela kvalitní herecké obsazení, zaujala mě zejména krásná Vilhemka ve své dvojroli nejprve jako manželka, ale jinak uťápnutá intelektuálka, Jana, podruhé jako krásná milenka imagí à la Kleopatra, jinak redaktorka časopisu, Klára, tak trochu stylizovaná jako žena vamp. Dále třeba Iva Janžurová (matka Jany), Kryštof Hádek (směšný tupý policajt, který je nakonec i lidský) nebo v menší roli Pavel Landovský s jeho "Co chcete, chlape:-)"!? Naopak zklamali Luděk Sobota (stále stejný exot, i když se snažil hrát přece jenom trochu civilněji), Michal Malátný (do filmu se prostě nehodí), bizarní kartářka (to byla fakt síla), televizní redaktor Pavel Weiss (co ten tady?) a Pavel Bém (no comment), ti všichni tam podle mého neměli co dělat. Komedie plná slovního a situační humoru ze života. Jinak až na těch pár hereckých výkonů je to spíš sotva průměrný a ve své podstatě i strašně jednoduchý film bez nějakého složitého děje (velký propletenec milostných vztahů). Špatný nápad film určitě nemá, ale převážně stále se opakujícími a chabě provázanými scénami a situacemi začne po chvilce nudit a ztrácet tak na zábavnosti. Některé scény byly opravdu přehnané až trapné, byla to vlastně taková směsice nebo spíše jakási návaznost na dnes už klasické české filmy jako Svatba jako řemen nebo třeba Básníky. Snímek tedy doporučuji spíše ženám.(27.1.2008)

• Slarque

Táni Vilhelmové není nikdy dost. To je rozumný předpoklad. Jako castingová blbost se ovšem jeví dát jí za partnera neherce. Malátný stačí tak na videoklipy své kapely, ale v jednom záběru s Vilhelmovou, Janžurovou nebo i Hádkem je to prostě amatér, který se tam jen připletl. Ale nechci to celé házet na něho. Ten film hlavně působí dojmem, že je tam řada scén házena halabala bez jakékoli vnitřní logiky. Celé to na sebe občas navazuje způsobem, který snad ani nedává smysl. Výsledkem je pár dobrých herců v nezvládnuté komedii. Ale nějak strašné to tentokrát není.(24.1.2010)

• - Ve filmu zaznělo několik písní od kapely Chinaski. Klára, Strojvůdce, Tichý nájemník, Vakuum (česká i anglická verze), Shake it a Basama fousama. (Yardak)

• - Role taxikáře pro Pavla Béma je narážka na akci MF Dnes v roce 2005, kdy jako pražský primátor v převleku italského turisty nachytával taxikáře podvádějící zákazníky. (BoredSeal)

• - Debut ve filmu pro Marii Štípkovou. (M.B)