Tématem autorské komedie Martina Dolenského je manželský trojúhelník a nevěra, a z nich vyplývající situace, které nikdy nemají jednoznačná a jednoduchá řešení. Michal Goldberg je mladý úspěšný doktor, specializací gynekolog. Má trošku bezvýraznou a plačtivou ženu Janu a dítě, a také atraktivní a sebevědomou milenku Kláru. Doktor proplouvá spokojeně životem do chvíle, kdy za ním přijde milenka s novinkou, že je těhotná. Muž se v této situaci hodlá zachovat tradičně – strčit hlavu do písku. Milenka však zprávu zavolá manželce a ta situaci řeší radikálně. Odstěhuje se k mamince… Třikrát se komedie vrací na tento začátek a třikrát doktor situaci řeší různými způsoby – návratem k manželce, odchodem k milence a nakonec konfrontací obou žen. Humor téhle filmové komedie, která nechce moralizovat ani nabízet řešení, je založen na lidských stereotypech v chování a tomu přispívá obsazení milenky i manželky jednou herečkou – Tatianou Vilhelmovou. V hlavní roli doktora dostal poprvé velkou hereckou příležitost Michal Malátný, známější jako zpěvák skupiny Chinaski, jejíž písně film doprovázejí. (Česká televize)

Trailer

Vitason

Soudce na obžalovaného gynekologa: ,,Můžete nám říct, proč jste tu prostitutku zabil?"-,, Víte, dělám gynekologa už dvacet let a celý den se nedívám na nic jiného a když jdu večer z práce, kde si od toho chci odpočinout, tak na mě bafne, že mi jí za stovku ukáže. No nezabil by jste ji?" Gynekolog Michal Goldberg se zřejmě ještě nevynadíval, takže musí ve třech variantách jednoho dne vyřešit, zda má opustit manželku, zbouchnutou milenku, nebo vyřešit problém úplně jinak. Hlavní role se zhostil zpěvák Michal Malátný, který se sice snaží,ale herec to rozhodně není. Táňa Vilhelmová si zde dokonce střihla dvojroli, kdy póza milenky jí jde o něco hůře, ale alespoň jí to v této rolí sluší. Film je také ozdoben několika pěknými cameo roličkami, kdy mě velice překvapil Karel Janák, co by IT nešika, Pavel Bém jako pražský taxikář a nebo Marek Vašut, který mnohem více pobavil, když se na následné tiskovce vysmál Mirce Spáčilové. Pochválit ještě musím výstup Kryštofa Hádka v roli maminčina mazánka, který jen tak mimochodem dostal do ruky policejní placku. Chyťte doktora je celkem příjemný a svižný snímek, který v záplavě ženských filmů jako jsou Tajnosti či Bestiář působí jako růže v trní. ()

SHI-SHA

Celkem pohodová komedie, která nasadí slušné tempo a tváří se jako slušný snímek, který nejen že půjde dokoukat, ba dokonce zvládne i pobavit. Bohužel se tak (alespoň u mě) nestalo - zápletka slušná, ale spíše pro dvacetiminutovou povídku, než pro celovečerní film. A ani poměrně hvězdné obsazení to nespraví. Přesto mě trochu mrzí fóbie místních hodnotitelů k české produkci. ()

Tosim

Že by všechny ženy byly stejné? Měl by se chlap chlapsky přiznat? Snímek se možná snaží něco říct, ale baví vás na tom ta úsměvná naivita (nic agresivního), se kterou to dělá, baví vás Kryštof Hádek, který sice zase hraje v "blbině", ale skvěle, baví vás Táňa Vilhelmová, která jako uťápnutá manželka září (tvrdá milenka jí zas tak moc nejde), takže to ve výsledku není vyloženě špatné. I když by to mohlo být mnooohem lepší. 50%, no. ()

Lacike

Neskutocne zabavny film tym jak je nepodareny. A pritom chybalo malo a mohol byt dost dobry. Chcelo by to dramaturga, ktory by ten bordel upratal a lepsieho, skusenejsieho rezisera, ktory by tomu dal jednotnu formu, pretoze to vyzera ako filmovy (vlastne vdaka mizernej vyprave skor televizny) debut. 5/10. ()

dopitak

Tak tenhle film by zachránila snad jedině vše přehlušující produkce písniček Chinaski, od první do poslední vteřiny téhle "komedie", protože tak stupidní dialogy a vůbec celý film jsem dlouho neviděl. Vůbec první dobrou větu řekla Iva Janžurová o roční sexuální abstinenci až v čase těsně pod 47 minut: "Jani, aby chlap tohle pochopil, to by musel být ženská. Kurva!"----------------------- Jinak lze film charakterizovat jako šílenou popleteninu s ještě příšernějšími hereckými výkony Michala Malátného a (kupodivu také) Tatiany Vilhelmové. Najdeme tu několik kdysi populárních herců v čele s Luďkem Sobotou a Pavlem Landovským, přidejte k tomu garážní štěk Marka Vašuta, primátora Prahy Béma coby taxikáře a otřesný výkon Kryštofa Hádka a Kristiny Frejové (mimochodem, Hádek mi čím dál víc stylem svého hraní a pitvořením hlasu připomíná Luďka Sobotu v dobách jeho největší slávy, ach jo). --- Ještě trochu tak z téhle squadry vybočuje sympaťák Vladimír Javorský, ke kterému řadím další dvě slušné scénky (ale to je všechno, tím to hasne)- za prvé telenovelu na pozadí pokoje, kde spal, než se k němu přišla ohřát Jana Hubinská; a za druhé (a tady jsem se poprvé trochu zasmál) jeho svéráznou oslavu Michalova nemanželského dítěte "Hele, rozvedeš se, oženíš se, všichni to tak děláme". Na tenhle film lepší zapomenout, i když kdyby se na to šlo odjinud... Dagmar Bláhovou - Serafinu a Zuzanu Stivínovou -Marcelu- obě příště místo pozvání do filmu utopit! ()

• Role taxikáře pro Pavla Béma je narážka na akci MF Dnes v roce 2005, kdy jako pražský primátor v převleku italského turisty nachytával taxikáře podvádějící zákazníky. (BoredSeal)
  • Debut ve filmu pro Marii Štípkovou. (M.B)
  • Ve filmu zaznělo několik písní od kapely Chinaski. Klára, Strojvůdce, Tichý nájemník, Vakuum (česká i anglická verze), Shake it a Basama fousama. (Yardak)