Já si nemůžu pomoct, ale navzdory všem špatným kritikám, co jsem četl, se mi tento film strašně líbil. Ještě to umocňovalo to, že jsem čekal hodně příšerný film. Všichni herci jsou skvělé, jednotlivé scény taky, příběh trochu kulhá a nejvíce se mi na filmu líbily ty drobné detaily jako Pavel Bém jako taxikář, naštvaný Marek Vašut, cameo Karla Janáka, a třebo že v každém příběhu j osoba vyhazovaná z domu v různých stádiích sbalení. Takže ****(26.5.2008)

• Ruuzha

Normálně bych dal asi jen jednu * ale ta druhá je za výkon Táni Vilhemové, ta se mi v tomhle filmu moc líbila, navíc bravurně zvládla roli, dvou rozdílných postav. Michal Malátný mi tam absolutně neseděl, podle mě podal podprůměrný "herecký" výkon, měl by se držet mikrofonu. Celkově mi přišel ten film skoro o ničem, pár rádobyvtipných scén, ale jinak slabota..(8.12.2008)

• dopitak

Tak tenhle film by zachránila snad jedině vše přehlušující produkce písniček Chinaski, od první do poslední vteřiny téhle "komedie", protože tak stupidní dialogy a vůbec celý film jsem dlouho neviděl. Vůbec první dobrou větu řekla Iva Janžurová o roční sexuální abstinenci až v čase těsně pod 47 minut: "Jani, aby chlap tohle pochopil, to by musel být ženská. Kurva!"----------------------- Jinak lze film charakterizovat jako šílenou popleteninu s ještě příšernějšími hereckými výkony Michala Malátného a (kupodivu také) Tatiany Vilhelmové. Najdeme tu několik kdysi populárních herců v čele s Luďkem Sobotou a Pavlem Landovským, přidejte k tomu garážní štěk Marka Vašuta, primátora Prahy Béma coby taxikáře a otřesný výkon Kryštofa Hádka a Kristiny Frejové (mimochodem, Hádek mi čím dál víc stylem svého hraní a pitvořením hlasu připomíná Luďka Sobotu v dobách jeho největší slávy, ach jo). --- Ještě trochu tak z téhle squadry vybočuje sympaťák Vladimír Javorský, ke kterému řadím další dvě slušné scénky (ale to je všechno, tím to hasne)- za prvé telenovelu na pozadí pokoje, kde spal, než se k němu přišla ohřát Jana Hubinská; a za druhé (a tady jsem se poprvé trochu zasmál) jeho svéráznou oslavu Michalova nemanželského dítěte "Hele, rozvedeš se, oženíš se, všichni to tak děláme". Na tenhle film lepší zapomenout, i když kdyby se na to šlo odjinud... Dagmar Bláhovou - Serafinu a Zuzanu Stivínovou -Marcelu- obě příště místo pozvání do filmu utopit!(23.5.2008)

• D.Moore

Michal Malátný sice umí hrát na kytaru, ale hrát neumí. Určitě se však nedá říct, že by za totální nepovedenost Chyťte doktora mohl jen on. Za to můžou víceméně všichni. A Luďka Soboty ani Ivy Janžurové ve filmu nebylo tolik, abych kvůli nim dal alespoň jednu hvězdu.__P.S. Marek Vašut se objeví v další z řady zbytečných a blbých miniroliček, jimiž je proslulý, ovšem tentokrát bohužel nezemře. Škoda.(15.6.2012)

Po dlouhé době jsem se vydal do kina opět na nějakou tu českou komedi a musím říct že na české poměry to celkem ušlo a já se zas po delší době docela i zasmál..Ostatně tomu napovídala i atmosféra v kině, kde se lidé stále něčemu řehtali, no, spíše tedy ženy:-) Kdo poznal některé situace na vlastní kůži, tak nejspíš i ví, o čem je řeč, a v postavě Michala Malátného (gynekolog Michal Goldberg) se možná i tak trochu viděl. Snímek měl docela kvalitní herecké obsazení, zaujala mě zejména krásná Vilhemka ve své dvojroli nejprve jako manželka, ale jinak uťápnutá intelektuálka, Jana, podruhé jako krásná milenka imagí à la Kleopatra, jinak redaktorka časopisu, Klára, tak trochu stylizovaná jako žena vamp. Dále třeba Iva Janžurová (matka Jany), Kryštof Hádek (směšný tupý policajt, který je nakonec i lidský) nebo v menší roli Pavel Landovský s jeho "Co chcete, chlape:-)"!? Naopak zklamali Luděk Sobota (stále stejný exot, i když se snažil hrát přece jenom trochu civilněji), Michal Malátný (do filmu se prostě nehodí), bizarní kartářka (to byla fakt síla), televizní redaktor Pavel Weiss (co ten tady?) a Pavel Bém (no comment), ti všichni tam podle mého neměli co dělat. Komedie plná slovního a situační humoru ze života. Jinak až na těch pár hereckých výkonů je to spíš sotva průměrný a ve své podstatě i strašně jednoduchý film bez nějakého složitého děje (velký propletenec milostných vztahů). Špatný nápad film určitě nemá, ale převážně stále se opakujícími a chabě provázanými scénami a situacemi začne po chvilce nudit a ztrácet tak na zábavnosti. Některé scény byly opravdu přehnané až trapné, byla to vlastně taková směsice nebo spíše jakási návaznost na dnes už klasické české filmy jako Svatba jako řemen nebo třeba Básníky. Snímek tedy doporučuji spíše ženám.(27.1.2008)

• - Debut ve filmu pro Marii Štípkovou. (M.B)

• - Role taxikáře pro Pavla Béma je narážka na akci MF Dnes v roce 2005, kdy jako pražský primátor v převleku italského turisty nachytával taxikáře podvádějící zákazníky. (BoredSeal)

• - Ve filmu zaznělo několik písní od kapely Chinaski. Klára, Strojvůdce, Tichý nájemník, Vakuum (česká i anglická verze), Shake it a Basama fousama. (Yardak)