• kingik

Hudebník Michal Malátný z kapely Chinaski nám ukazuje vtipnou formou těžký život gynekologa. A vlastně si ho tak trochu zkomplikoval sám, protože jako ženáč se nezodpovědně spustil s atraktivní Klárou, které sice do ouška asi nezpíval stejnojmenný hit své domovské kapely, ale za to se mu jí podařilo přivést do jiného stavu. To si ovšem jeho žena nenechá líbit, a tak budeme svědky doktorova běhání od milenky k manželce a od manželky k milence, aby si to u obou vyžehlil, když si to tak nezodpovědně u obou rozházel. Mohla to být bezva legrace, a místy opravdu i je, ale ten scénář je slaboučký a jeho vratké nožičky mu podpírají hlavně herci, Nebudu pátrat, proč Kláru s Janou hraje ve dvojroli Tatiana Vilhelmová. Na její adresu můžu říct, že tuhle podivnost ve scénáři sice zvládla i za cenu mírného přehrávání, ale oddělit od sebe obě ženské role nebyl zrovna lehký úkol. Michalovi Malátnému scénář ponechal ve filmu jeho občanské jméno a asi tak nějak předznamenal, že známý zpěvák svého sympatického gynekologa pojme dost civilně, a tak se i stalo. Z ostatních herců stojí za zmínku policejní strážmistr Kryštofa Hádka, který si svoji roli užívá a scéna s nočním výslechem doktora na policejní stanici je pamětihodná. Se zbytkem filmu už to tak jednoznačné není. Režijně se Martin Dolenský nevytáhl, o jeho scénáři už řeč byla, ale kde jinde uvidíte politika Pavla Béma jako taxikáře, režiséra Karla Janáka jako IT a Marka Vašuta uklouznout v garážích. Tak tímto film rozhodně zabodoval. 40%(7.3.2011)

No, co říct... je to taková komedie, u níž se člověk (nejednou) zasměje, na niž se docela dobře kouká... ale o to rychleji zapomíná. Neurazí (někoho), ale ani nenadchne. Ale jak říkám: pár opravdu povedených věcí tam je.(2.7.2008)

Docela sympatický pokus o komedii s trojnásobným dějem. Film, který určitě nikoho neurazí a nemusíte se u něj ošívat kvůli ultratrapným rádoby fórům, a to se v českých filmových luzích a hájích počítá.(30.5.2008)

Michal Malátný coby záletný gynekolog? Inu, proč ne, proti gustu žádný dišputát. Ale nejprve by měl Michal dostat aspoň nějaký rychlokurz herectví, protože mám obavu, že lépe by mu snad šla i ta gynekologie v praxi. Ale když si odmyslíme Malátného malátnost, dá se na filmu najít i pár pozitivních věcí - třeba ty těhotenské testy, co mu Táňa Vilhelmová v jedné ze dvou rolí vysypala na hlavu, tak ty byly všechny do jednoho pozitivní! A za pozornost stojí i štěky Vašuta, Bláhové, Landovského, anebo též (snad?) příprava na budoucí povolání v podání "českého Edmunda Hillaryho" Pavla Béma, urputného to bojovníka proti "kmotrům" a "korupci" (míněna jen slova, nikoliv jejich význam). Po pronásobení pozitiv a jejich následném odmocnění negativy mi vyšlo číslo 55. Procent.(28.5.2013)

Dlouho jsem ten film nechtěl hodnotit, protože jsem si myslel, že jsem jediný exemplář, kterému se líbil. Až včera jsem svoje rozhodnutí změnil, když jsem na jedné akci potkal skupinu chlápků 30+ (pravděpodobně cílová skupina), kterým se ten film líbil snad ještě víc než mně. Není to žádné filmové umění ani to neřeší problémy světa - film pouze baví jednou drobnou nevěrou korunovanou nechtěným těhotenstvím. Zejména díky zábavným hercům ve vedlejších rolích (Hádek toho eMPíka trefil přesně) film v pohodě plyne a není problém si ho druhý den pro pobavení pustit znovu. Je zábavné, když se diváci u filmu baví, jsou v pohodě a pak ho v hodnocení hodí do odpadu nebo do jeho blízkosti jenom proto, aby nebyli obviněni ze špatného vkusu. To hvězdné nebe v hodnocení je samozřejmě jenom protest.(29.11.2008)

• - Role taxikáře pro Pavla Béma je narážka na akci MF Dnes v roce 2005, kdy jako pražský primátor v převleku italského turisty nachytával taxikáře podvádějící zákazníky. (BoredSeal)

• - Ve filmu zaznělo několik písní od kapely Chinaski. Klára, Strojvůdce, Tichý nájemník, Vakuum (česká i anglická verze), Shake it a Basama fousama. (Yardak)

• - Debut ve filmu pro Marii Štípkovou. (M.B)