• boshke

Vím, že "nevím, co tím chtěl básník říci" je již poněkud otřepané. Mně se však tato fráze líbí a navíc při sledování některých filmů mi často vytane na mysli. Ano, tento je jedním z nich... Nevím, jestli má mít děj o třech větvích nějaké poselství. Třeba se nám autoři snažili naznačit, že když jsme ženatí a vyrobíme si dítě bokem, můžeme si vybrat buď manželku, nebo milenku, nebo je šoupnout do jedné domácnosti a žít s oběma. Pokud se však snažili pouze pobavit (což bude zřejmě trefa do černého), tak je to dost žalostný pokus... Z herců se mi líbil akorát Hádek a jeho autoritářský fízl a tradičně dobrá Vilhelmová, obzvlášť ta "bílá". Malátný by měl raději zůstat u té muziky, do herectví by kolegům fušovat neměl... 30%(8.8.2010)

• kingik

Hudebník Michal Malátný z kapely Chinaski nám ukazuje vtipnou formou těžký život gynekologa. A vlastně si ho tak trochu zkomplikoval sám, protože jako ženáč se nezodpovědně spustil s atraktivní Klárou, které sice do ouška asi nezpíval stejnojmenný hit své domovské kapely, ale za to se mu jí podařilo přivést do jiného stavu. To si ovšem jeho žena nenechá líbit, a tak budeme svědky doktorova běhání od milenky k manželce a od manželky k milence, aby si to u obou vyžehlil, když si to tak nezodpovědně u obou rozházel. Mohla to být bezva legrace, a místy opravdu i je, ale ten scénář je slaboučký a jeho vratké nožičky mu podpírají hlavně herci, Nebudu pátrat, proč Kláru s Janou hraje ve dvojroli Tatiana Vilhelmová. Na její adresu můžu říct, že tuhle podivnost ve scénáři sice zvládla i za cenu mírného přehrávání, ale oddělit od sebe obě ženské role nebyl zrovna lehký úkol. Michalovi Malátnému scénář ponechal ve filmu jeho občanské jméno a asi tak nějak předznamenal, že známý zpěvák svého sympatického gynekologa pojme dost civilně, a tak se i stalo. Z ostatních herců stojí za zmínku policejní strážmistr Kryštofa Hádka, který si svoji roli užívá a scéna s nočním výslechem doktora na policejní stanici je pamětihodná. Se zbytkem filmu už to tak jednoznačné není. Režijně se Martin Dolenský nevytáhl, o jeho scénáři už řeč byla, ale kde jinde uvidíte politika Pavla Béma jako taxikáře, režiséra Karla Janáka jako IT a Marka Vašuta uklouznout v garážích. Tak tímto film rozhodně zabodoval. 40%(7.3.2011)

• Ruuzha

Normálně bych dal asi jen jednu * ale ta druhá je za výkon Táni Vilhemové, ta se mi v tomhle filmu moc líbila, navíc bravurně zvládla roli, dvou rozdílných postav. Michal Malátný mi tam absolutně neseděl, podle mě podal podprůměrný "herecký" výkon, měl by se držet mikrofonu. Celkově mi přišel ten film skoro o ničem, pár rádobyvtipných scén, ale jinak slabota..(8.12.2008)

Strašně televizní pokus o Lolu, ale hrozně sympatický v drobnostech a detailech. Křečovitá snaha o komické situace je spíše výjimkou, převažují vcelku jednoduše nahozené a více či méně vypointované situace a lehký konverzační humor a Malátný je sympatickej moula a jako debutant je celkem fajn. Několik bodů navíc je za zmínku o tom, že v průběhu natáčení zemřela jedna akvarijní rybka.(10.12.2007)

"Kláro, jak to s tebou vypadá..." anebo "Pohoda, klídek, tabáček"....tak o tomhle se může doktorovi jen zdát, trable se ženskými jsou horší jak pitvanda na operačním sále. Štvanice na doktůrka rozvášněnými divoženkami vyhrožujícími zakulacenými břišními partiemi je děsivá. Vcelku ucházející komedie, u které vás nejvíc pobaví duo Vilhelmová+Vilhelmová a Malátný příjemně překvapí, ačkoli kdovíjaký herec to není (ale mně se líbil). Jestli se budete chtít tak jako já v pátek večer třeba s přítelkyní odreagovat, tak neváhejte. Jak prohlásila jedna divačka: tenhle film je pro chlapy dost nevýchovnej :-D (ehm)...vcelku dobrý pokus.(10.2.2008)

• - Debut ve filmu pro Marii Štípkovou. (M.B)

• - Ve filmu zaznělo několik písní od kapely Chinaski. Klára, Strojvůdce, Tichý nájemník, Vakuum (česká i anglická verze), Shake it a Basama fousama. (Yardak)

• - Role taxikáře pro Pavla Béma je narážka na akci MF Dnes v roce 2005, kdy jako pražský primátor v převleku italského turisty nachytával taxikáře podvádějící zákazníky. (BoredSeal)