Zoufalý muž pátrá po genetickém původu mozkové choroby, které podlehla jeho dcerka. Samotářský detektiv vyšetřuje vraždu starého podivína, jehož pohnutá minulost mění zdánlivě běžný případ v bizarní mystérium. Obě příběhové linie se postupně proplétají v divácky nejúspěšnějším islandském filmu všech dob, nejnovějším snímku Baltasara Kormákura. (kwejgaar)

monikka87

Mýrin je v podstate len priemerná krimi. Prečo si ju ale predsa pozrieť? Jej sila a výnimočnosť tkvie v tom, že sa odohráva na magickom Islande... tá zvláštna zem obývaná zvláštnymi človiečikmi prepožičala Mýrinu takú atmosféru, že som nemohla odtrhnúť oči od obrazovky. Za toto filmárom vďaka, podarilo sa im to zúročiť na výbornú. Celkovo 70%. ()

iz67

Ze začátku je to příjemně sirové, pak začnou Islanďani nepředloženě žertovat a pouštět se i do jiných věcí, které jim zjevně nesedí, až to (z)končí strhujícím sledem pompézních banalit a klišé. Do toho všeho ještě vývoj komisaře - hlavního hrdiny - prostě hnus. ()

Loreleis

Zfilmovani me nejoblíbenější detektivky a musím říct, že se dílo zdarilo velmi dobře. Atmosféra typicky mrazivá, úžasný příběh a deprese na každém kroku. Prostě úžasná podívaná pro milovníky tohoto stylu. ()

Plastík

Znáte to? Dostanete jídlo a né a né ho dosolit. Přitom na pohled obrovsky lákavá dobrota. Ale když tomu něco chybí, tak si prostě nepochutnáte. ()

LuckyK

Krásně ponurá islandská krajina s foukajícm větrem a nevlídným mořem. Syrový thriller se zápletkou týkající se výzkumu a zneužití genetických informací, což je téma skvělé a ještě skoro nezpracované. Výborně propletený scenář s pointou. Islandské filmy nikdy nezklamou. Už jen slyším hudbu Sigúr Rós se nade vším vznášet. ()

Clee

Me to atmosferou pripominalo neco mezi Kruhem a Insomnii, takze hodne dobry. PS. jo obcovani s Purpurovejma rekama taky sedi. ()

Muff

Vydařená detektivka z exotického prostředí Islandu s charismatickým detektivem a tajemnou a ponurou zápletkou. Zpočátku jsem si nemohl zvyknout snad až na zběsilé tempo. Tři příběhové roviny, poměrně krátké scény bez nějakého zvolnění či hlubšího vysvětlení. Ale po chvíli jsem se správně naladil na vlnu a zbytek filmu si užíval. Jakkoli byl příběh velmi civilní a dobře zahraný, nebyl nějak výjimečně oslňující, dávám tedy 70% ()

bobin

Je zde sice poněkud děsivo, ale románová předloha z toho na dálku trčí. Paralení vyprávění také nesvědčí spádu filmu. Postupné odhalování, směřující k dalšímu odhalování , směřuje k očekávanému odhalení. Skromné napětí bez akce a dynamiky. Dá se na to dívat, ale je to poněkud nudné. ()

kolacky

Strašně zvláštní film. Jasně, detektivka, problémy generační i pracovní, to by šlo. Ale ten mysteriózní Island, krajina, moře, a hlavně ten mužský chór ... to vzalo za srdce. ()

PamelaJJK

Mám rád ponuré severské detektivky, mám rád přeskakování v čase, mám rád, když atmosféru dotváří zaběry do krajiny. Ano, mám to rád. Ale tohle mě šíleně nudilo a nebavilo. Myslím si, že námět byl skvělý, ale režie a zpracování tento film pohřbila šest stop pod zem. Nebo pod podlahu? Tohle mohl být fakt trhák, který by si právem zasloužil těch 72% (i víc), které si zde vysloužil. Mohl být, ale není. Bohužel. Zdejší hodnocení je neskutečně, ale fakt MEGANESKUTEČNĚ, nadsazené!!! A tak jsem zažil další velké zklamání... :-( Ale samosebou existují mnohem větší sračky a propadáky... A jen tak na okraj: Vím, že pro hodnocení filmu to není podstatné, ale ve filmu nefigurovala jediná sympatická a hezká postava. Ani ženská, ani mužská. A když si vybavím třeba zpěvačku Björk, tak na Islandu asi na moc sympatických (ne nutně krásných) lidí nenarazíte... ()

Gortyna

Souhlas s KUFIm. Chaos v postavách a jejich příbuzenských a sociálních vazbách, nehledě na jména - to úroveň filmu hodně snižuje. A nejhorší je, když si ho pustíte večer na krásné, prosluněné, pohodové dovolené v Alsasku jako se to stalo mně... ()

Martyyn

Celkem povedená detektivka z prostředí Islandu, kde od sebe všichni bydlí daleko, ale přitom si vidí i do talíře. ()

brasek

Musím uznať, že vo filme všetko hraje ako má... myslím teda krimi zápletku, rodinné problémy inšpektora, pohľad na islandskú krajinu za spevu mužského zboru, prelínanie prítomnosti a minulosti.. atď. Zo spomínaných paralelných dejov ten kriminálny je viac ako len dominantný, príbeh genetického inžiniera zaostáva a keď sa spája s kriminálnym tak na chvíľu odvedie pozornosť diváka od potencionálneho vraha. Musím súhlasiť aj s tým, že úroveň krimi je na takej úrovni tv filmu... áno je tam pekná súhra všetkého čo dali do filmu, ale krimi thriller by mal byť naplnený aj niečim iným, v snímku Mýrin sa veľmi rýchlo až naivne dopracovali v niektorých scénach k pozitívnemu výsledku. ()

Scaevola

Zvláštně podmanivá směs věčného pološera, civilní nesympatičnosti detektivů a záběrů, ze kterých je vám zima. Jen je škoda patetického konce. ()

karnifex

Mohla to být skvělá severská detektivka. To by se ale museli tvůrci vyvarovat té spousty klišé, kterého je film plný.. Přidávám půl hvězdičky za krásnou ukolébavku ze začátku filmu a půl za záběry nádherné islandské krajiny - ale na víc než **1/2 to nestačí.. ()

kolly13

Syrový, ale ne příliš. Dojemný, ale jen lehce. Krásný jedině zvrácenou osobou. Atmosféru podtrhující hudba jde časem spíš na nervy. Ale "Město sklenic", zde se skrývá odpověď. PS: dejte čas filmovému tempu a ono se vám to vrátí. ()

Narkobaroni jdou po krku Owenovi

Narkobaroni jdou po krku Owenovi

31.12.2008

Jižní Amerika je v kurzu. Včera jsem se rozplýval nad mimořádně šťavnatě obsazeným Stalloneovým The Expendables, které se brzy začne natáčet v Riu, a dnes je tady Cartagena. To není jen název… (více)