Lidé opustili Zemi před 700 lety a přesunuli se flotilu obřích plně automatizovaných hvězdoletů. Ze Země se stalo jedno velké smetiště a uklízecí roboti, kteří ji měli dát znovu do pořádku, přestali dávno fungovat. Zůstal jen poslední z nich, VALL-I. Ten každý den ráno navlékne housenkové pásy, nabije si sluneční články a se svým kamarádem švábem se vydává do práce. Osamělost, sbírání všemožných lidských předmětů, a hlavně koukání na videokazetu s muzikálem Hello Dolly! ho postupně proměnily v citově uvažujícího tvora, který touží po lásce. VALL-I jednoho dne objeví mezi smetím výhonek rašící zelené rostliny. Tentýž den zažije i další nečekanou událost, setkává se s robotkou Evou, která byla vyslána z hvězdoletu Axiom zjistit, zda je planeta obyvatelná. VALL-I pozve Evu do svého příbytku a ukáže jí všechny své poklady, včetně zelené rostlinky. K jeho úžasu mu Eva rostlinu sebere a vypne se. Čeká pouze, až bude přepravena zpět na Axiom. Když pro ni dorazí raketa, zamilovaný VALL-I ji odmítá opustit. (TV Nova)

Nutrička

Ostatní už napsali vše, co jsem měla na srdci, takže prostě musím svou pozornost zaměřit na opomíjené, přesto však originální závěrečné titulky, které se v podstatě staly jakýmsi epilogem a zobrazují nový vývoj lidstva (nejen svým obsahem, ale taky tím, jak je znázorněn - střídání výtvarných stylů, jak jdou po sobě, počínaje jeskynními malůvkami, přes mozaiku až po impresionistické olejomalby). ()

tomxxx

Za posledních několik let se neskutečně rozjela móda počítačově animovaných pohádek a filmů pro celou rodinu. Tvůrci se jen předhání, kdo bude mít lepší technické zpracování. Wall-e není výjimkou, ale určitě je alespoň trochu zajímavý. Mimika pomocí dvou očí a pohyblivého obočí byla zvládnuta perfektně a ozvučení si také zaslouží pochvalu. Příběh mě neuchvátil, ale ani neurazil. ()

MiCM

Tak to je fakt naprosto úžasný animovaný film.. Od začátku do konce.. Šílený scénář, perfektní zpracování..paráda no..člověk by něco takového vůbec nečekal.. ()

Triny

Jestli si někoho zamilujete na první pohled, pak je to Wall-E.. Tohle zlatíčko a jeho příběh vás nejen pobaví, ale i zaujme.. Příbeh krásný, animace bez chyby, Wall-E k sežrání! Víc takových mouvie!!:)) ()

anli

U Pixaru se nejvic tesim,s jakym napadem zase prijdou.A ani tady nezklamali.Velmi roztomily a nadherny pribeh ze vzdalene(blizke?)budoucnosti s nejakym tim ekologickym poselstvim.Hlavni hrdina ,robot VALL-I je tak uzasne vizualne zpracovan a animovan,az se misty taji dech.Jeho protejsek EVE,ktera vypada,jako novy Ipod od Applu je sice oproti VALL-Imu mnohem modernejsi,ale je stejne tak roztomila a zabavna.Zabery zeme plne odpadku jsou stejne dech berouci,jako cela technicka stranka filmu-od zvuku,pres strih a hudbu az po napady,kterymi film opravdu neplytva.Takze dalsi Oscar za nejlepsi animak roku opet pro Pixar a dalsich 5 nominaci k tomu.To je opravdu vykon hodny mistra.Nadherna,zabavna a mistrovsky natocena podivana,jejiz vizualizace bere dech a posunuje hranici nekam k nekonecnu.Jasnych 100%. ()

BoncheR

Rozhodne fajn, no len trošku smutný príbeh. Nemáte pocit že je rozťahaný, no zase s každou scénou sa pohrali a dotiahli ju dokonca . Humor nechýbal, a ani romantika. :) ()

tnp101

Géniové z Pixaru mě opět neskutečně potěšili. Vyprodukovali téměř němý snímek, jehož hlavní hereckou dvojkou jsou dva roboti s omezeným hereckým vyjadřováním, kteří jsou sehranější, než lecjaká „živá“ dvojka. Silný příběh, který pohladí na duši, vynikající atmosféra s báječným hudebním podkresem, perfektní práce s kamerou i střihem, prvotřídní komediální prvky, prostě dokonalost v té nejčistší podobě pro všechny bez věkového vymezení. RECENZE ČESKÉHO BLU-RAY: Počítačem animované filmy patří ve světě Blu-ray mezi ukázkové příklady možností formátu a ani v případě „WALL-Eho“ tomu není jinak. Obraz je tentokrát prezentován v anamorfním poměru stran 2,39:1 (horizontální černé pruhy). Referenční je v každém ohledu, drobnokresbě, černé, hloubce, datovém toku a dále. Dokonalá je i ostrost, která se v tomto případě zaměřuje především na postavy a centra dění. Pozadí jsou v závislosti na blízkosti bodu zájmu kamery více, či méně rozostřená. Jakékoliv zrno zcela chybí, obraz je tedy stoprocentně čistý, barvy pak jedna báseň s mdlým až špinavým podáním na povrchu Země a zcela sterilním, ale barevnou pestrostí neomezeným, na palubě lodi. K dokonalosti a především k realistickému prožitku dopomáhají i záměrné defekty jako opožděné zaostření a podobně. Totální pastva pro oči! Originální zvuk je zastoupen formou DTS-HD 5.1 MASTER stopy a ani ten svou referenční kvalitu nezapře. Absolutní prostorovost, agresivita silná, když je potřeba, těch několik málo dialogů hlasitých a zcela čistých, detailů nepřeberné množství, podání hudby bezchybné a pokračovat mohu dál a dál. Stopa je to velice atmosférická a v celkovém zážitku je stejně důležitá jako obraz. Česká stopa je zastoupena formou DD 5.1 a úroveň dabingu je na vysoké úrovni. Sice se toho ve filmu moc nenamluví, pro děti je to však nutnost a je to kvalitně odvedená práce. Přítomen je i neméně kvalitní slovenský ve stejném formátu. Staršímu divákovi bych doporučoval držet se originálu. Zvukový i umělecký přednes je pochopitelně o něco kvalitnější a i jedinci, kterým se nechce číst titulky, toho v tomto případě nemají na čtení tolik. Od chvály přejdeme ke kritice. Přecházíme totiž na bonusy a jak už jsme u Disneyho titulů zvyklí, i tentokrát jsme o většinu z nich přišli. Potisk disku napoví, že jsme ne poprvé (a ani naposled) přišli o druhý bonusový disk. Ve dvoudiskovce u nás vyšel i na DVD, což je docela paradoxní. No, musíme se s tím holt smířit a koukneme se, co nám zbylo. Ve statické hlavní nabídce na nás v bonusové sekci čeká nejprve velmi povedený, 5 minutový, kraťas „Sim Salabim“ a poté druhý, neméně povedený, 7 minutový, tentokrát již s filmem na disku související „BURN-E“, který je vybaven i dabingem. Následuje pět krátkých filmečku společnosti „BNL“ (korporace, která ve filmu mimo jiné „renovovala“ Zemi) o celkové stopáži 9 minut. Opět hodně zábavný materiál. Dále jsme se na disku dočkali i 14 minutového dokumentu o vytvoření podoby filmu, respektive o způsobu natočení a dosažení realistické podoby filmu v podobě různých defektů, s jejichž eliminováním dodnes bojují kameramani hraných filmů. Posledním bonusem je dvojice vystřižených, či spíše původních podob scén s pokročilým, ne však finálním stádiem animace s doprovodným komentářem v úvodu i na konci. Všechny bonusy jsou prezentovány v HD a vybaveny českými titulky. Všechny jsou velice povedené, bohužel se jedná jen o takový nástin velkoleposti bonusové sekce u plnohodnotných zahraničních verzí. Přesto mohu titul doporučit, pokud vám jde především o film jako takový, jelikož technická kvalita obrazu i zvuku je bezchybná. Celkově slabších 70%. () (méně) (více)

Minimie

Film jsem si pustila, abych zjistila, čím si zasloužil místo mezi 250 nejlepšími na imdb - a už chápu. Jde totiž o jeden z nejpovedenějších animáků, co jsem kdy viděla. Rozhodně jsem nebyla připravená na tak přesný obraz konzumní společnosti... Z odpadkových mrakodrapů až mrazilo. Kdo by navíc čekal, že postavičkám z kovu se dá vdechnout tolik života a emocí. Úžasné technické zpracování, zejména zvukové efekty jsou na jedničku. ()

sahe

Je vidět, že amíci jsou rádi středem "vesmíru"... jako kdyby jiný kontinenty neexistovali... je to tu docela vidět.... a tlustí už jsou teď... ale přesto přezevšechno je to pěkný animák... a "uklízeč" Wall-e je roztomilej... a aspoň někde je šváb v pozitivním světle :-) ()

Mihail123

Kraťas Presto, ktorý je uvádzaný v kinách pred Wall-em je omnoho zábavnejší ako celý film. Pixar sa snažil do každého záberu natlačiť niečo roztomilé, avšak po pár pokusoch to omrzí. Príbeh mal radšej zostať na Zemi, pretože v kozme mu to moc nesluší. Film má hlbšiu myšlienku, avšak dosť presladený moralistický záver. Pixar ako keby nevedel pre koho má tento animák smerovať. Robotkovia sú cooloví, myšlienka tučných a lenivých ľudí je fajn, technológia ako obvykle bezkonkurenčná avšak...snaha o čo najväčšiu roztomilosť u mňa zabíja takmer celý film. Pri Autách alebo Kung-fu pande som sa bavil viac. 6/10 ()

Timak

Kdyby to šlo, tak přihodím ještě jednu *. Bylo to naprosto fantastické. Kombinace Pixar a Disney se povedla více než na jedničku. Nevím co dodat. Teď se mnou cloumají emoce a rozčarování. Vůbec to nebylo hloupé, vůbec to nebylo jen pro děti jak jsem slýchával - je to úchvatné. Už dlouho jsem nezažil, abych si na konci filmu přál, aby to ještě pokračovalo. Aby to snad nikdy neskončilo. Děkuju Stantone a děkuji všem, co na tom makali. Good job guys! ()

yeniczek

Nádherná romantika.. Vážně..:) Vůbec nechápu jak se dá neustálým opakováním jmen dvou robotů dosáhnout takových vyjadřovacíh schopností. Kouzelné, dobrodružné s klasickým pixarovským příběhem. Bál jsem se, že se budu díky němu trochu nudit, ale bavilo mě to královsky. Nedostavil se onen pocit, který jsem měl např. u předchozích dvou filmů od Pixaru, že jsem to už stokrát viděl.. Trocha moralizování přítomno je, ale není to zas tak hrozný... P.S. Dočetl jsem se, že vyrobili hračku Wall-E, kterej reaguje na všechno možný.. Sem s ním:-D 8/10 ()

Master19

Příběh je hloupoučký (jak jen může příběh o polooživlém robotovi z roku 2700 být...), ale pěkný. Animace bezesporu vrcholová - ačkoliv animovat hranaté (či lehce matematicky popsatelné) roboty jde určitě o poznání lépe, než oblé a vlasaté lidi. Co mě zklamalo, je nápad. Číslo 5 už dávno žije a pokud jde o přikrášlenou vizi post-post-postmoderního světa, všechny má v kapse Futurama, jakkoliv jsou tamní roboti politicky i sociálně nekorektní. Takže výsledek pěkný, ale jsem rozmazlený a čekal jsem víc... ()

Aven

Musím říct, že jsem čekal podstatně víc, ale asi je to dáno současným hodnocením filmu na csfd. Wall-E je bezesporu animák, který stojí za vidění. Je vizuálně nádherný, sice s jednodušším příběhem (ale koho to u animáku zajímá) a ani ekologická agitka mi vůbec nevadila. Narozdíl od Ratatouille se mu však nepodařilo mě dojmout a vlastně ani nemám chuť se na Wallyho podívat v brzké době znovu, takže na víc než tři hvězdičky to u mě prostě není. ()

Tom Cruise – poslední muž na Zemi?

Tom Cruise – poslední muž na Zemi?

25.05.2011

Kdybyste z nějakého bizarního důvodu zkombinovali Já, legenda a Vall-I, dostali byste Oblivion. Ve vzdálené budoucnosti je Země zdevastovaná a lidstvo žije v oblacích. Na povrchu už pracují jen… (více)

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

06.04.2011

OSCARY – výsledky