Lidé opustili Zemi před 700 lety a přesunuli se flotilu obřích plně automatizovaných hvězdoletů. Ze Země se stalo jedno velké smetiště a uklízecí roboti, kteří ji měli dát znovu do pořádku, přestali dávno fungovat. Zůstal jen poslední z nich, VALL-I. Ten každý den ráno navlékne housenkové pásy, nabije si sluneční články a se svým kamarádem švábem se vydává do práce. Osamělost, sbírání všemožných lidských předmětů, a hlavně koukání na videokazetu s muzikálem Hello Dolly! ho postupně proměnily v citově uvažujícího tvora, který touží po lásce. VALL-I jednoho dne objeví mezi smetím výhonek rašící zelené rostliny. Tentýž den zažije i další nečekanou událost, setkává se s robotkou Evou, která byla vyslána z hvězdoletu Axiom zjistit, zda je planeta obyvatelná. VALL-I pozve Evu do svého příbytku a ukáže jí všechny své poklady, včetně zelené rostlinky. K jeho úžasu mu Eva rostlinu sebere a vypne se. Čeká pouze, až bude přepravena zpět na Axiom. Když pro ni dorazí raketa, zamilovaný VALL-I ji odmítá opustit. (TV Nova)

Shredder

Pochopitelne po technickej stranke su dnesne animaky na ovela vyssej urovni nez tie z minuleho storocia, no o obsahovej ci emocnej stranke to neplati. Wall-E je vizualny skvost, ktory si priam ziada o sledovanie vo Full HD, ine kvality som vsak unho hladal marne. Hlavny hrdina je kopiou Cisla 5, dej je pozliepany z klise situacii, zasadenych do pestrofarebneho prostredia, nad ktorym si vsak animatori podla mna nelamali prilis dlho hlavy a to, ze ide az o nechutne evidentnu agitku na ekologiu a zdravy zivotny styl mi celkovy dojem nevylepsilo. Zbytocne nadhodnoteny film, ktory sice ma putavy vizual, ale je rovnako povrchny a bezduchy ako vacsina Disneyho filmov z poslednych rokov. ()

xylofonka

Mám moc ráda animované filmy, hlavně ty, které jen bezduše nebaví a přesto člověka náramě pobaví. Eva budu ze spaní volat ještě hodně dlouho. ()

sima275

Hezký animák z roku 2700 místy i k zamyšlení s roztomilým robotem a s robotkou Eve. U tohoto filmu se musíme zamyslet jak to bude dál když lidi budou jíst jenom z Mc donaldu a vyhazovat papírky jen tak na chodník.Opravdu tento film má všechno co má skvělý animák - hezký děj, roztomilé postavy, něco k zamyšlení, místy napínavé.Kdyby tadyk tenhle film měl 6 hvězdiček dal bych mu ho. 100% P.S: Určitě se podívám na Burn-E: Světlo galaxie doprovodný filmeček k VALL - IMU. ()

Ninivius

Wall-e je roztomilý,hodný,odvážný a kamarádský,snad každé dítě si ho musí zamilovat.Jo možná je podobný jako Číslo 5 ale co na tom dokud to baví, a mě to bavilo moc. Určitě bych neřekl že je film určen jen pro děti, které ve filmu nejspíše ani nezaznamenají ekologický podtext, ale zabavit dokáže každého, komu nevadí animované filmy od Pixaru, a že se jim tenhle povedl :) ()

Don82

RETRO KOMENTÁŘ: Pixarovky mám rád hlavně kvůli jejich humoru, šílenostem a skrytému poslání těm starším. WALL-E který je podle některých považován za nejlepší Pixarovku vůbec je dle mého postaven na jiných základech něž třeba Ratatouille nebo Cars, ty se nyní pokusím rozebrat. Při prvním vykreslováním opuštěného města a obrovského množství odpadků, ponurého města a nějakého jezdícího robota vám musí dojít že toto bude jiný animák. Brzy vám bude jasné, co WALL-E musí každý den dělat a po čem touží. Jeho nerušené lisování ve prospěch lidstva je přerušeno příletem kosmického plavidla které přivezlo robota Eve. Zde jsem se zapřemýšlel, jak se u robota pozná pohlaví, pokud nejde o humanoida...nebo spíš jak budou rodiče malým dětem vysvětlovat že WALL-E je "chlap" a Eve je "žena". No pokračujeme dál...sledujeme jejich vztah kde se nenuceně rýsuje přátelský vztah. V této části mně bezkonkurenčně dostala scéna kde WALL-Eho sešrotují nákupní vozíky :D zde jsem se opravdu dost nasmál. Potom postupně děj plyne. Vesmírná loď je opravdu fascinující a obtloustlí lide jsou jasná narážka na současný stav nejen v USA. A pak nastávají komplikace a přichází první záporák....a...nějaké ty dojemné scény které ale nejsou jinak vynucené a doslova si je prožijete. Konec je jak jinak šťastný, ale nechává za sebou vztyčený ukazováček jako varování... ()

dewil21

Číslo 5 žije! Akorát se jmenuje VALL-I, je animovaný, promyšlenější a zábavnější, perfektní vizuální stránka, nad kterou se tají dech, je doprovázená dechberoucí hudbou, nese to ekologické poselství, nechybí romantika, láska, napětí i akce... Jasně, je to pro děti, ty to stejně tak moc neocení, ale není nad to, když si s potomkem sednete k pohádce a bavíte se oba dva... Pixar prostě umí ()

RAFT

VALL-I je dokonalá pohádka . Robot VALL-I ,který toho v anomovaném filmu moc nenamluvý , a přesto je dokonalý.Chtělo by to časem i nějaké to pokračování . Za mě 95% ()

Stanix

Animák tvářící se jako jednoduchá robohříčka svou roztomilou formou lehce klame, totiž pod touto slupkou nachází se hlubší postapokalyptický podkres, který já osobně mám tak moc rád. Dalo by se říct, že přízvisko rodinný je opravdu na místě, neboť své si najde mamka romatik, taťka technoid a dítka smějíce se jednoduchému milému humoru. Přestože já nepatřím přímo ani do jedné z uvedených kast, své jsem si našel a i po druhé projekci jsem se dobře bavil. Nabízí se srovnání s jiným postAPOanimákem "Číslem 9", který je ve všech směrech o mnoho dále, jenomže je mnohem serióznějšího ražení a rozhodně není rodinný. ()

smajliss

Romantický slaďák v kresleném provedení. Lidské emoce zde mají roboti a lidé naopak jsou pouze stádo ovcí. Ekologická podzápletka tomu dodala další rozměr. Paráda. ()

zuzka236

Animák Wall-E nemusí ani prehovoriť a napriek tomu patrí medzi elitu medzi rozprávkami. Jestvuje vôbec niečo úžastnejšie, keď človek natočí rozprávku bez zmyselného kontextu s menšiou hatlaninou a dostane tak dobrý ohlas a paradoxne sa vyšplhá v popredie? Ak tomu nechápete, jednoznačne si musíte pozrieť tento animák skonštruovaný tak trochu na vesmírnej báze a miernej romantike, ktorá vykvite zo starej topánočky. Nuž, láska sa rodí na rôzne spôsoby a na celom svete. ()

baltik

Trochu mi to připomnělo "9" a trochu mi to připomnělo Equilibrium. Sice je to průhledné, rafinovanost tu není taková jako klasické filmy s touto tematikou pro "dospělé" ale trochu sám film z toho vlastně teží. Může si dovolit to co klasické filmy nemohou s hlavičkou "je to i pro děti". Ještě pochvalim zvuk alias zvukové efekty a písně opravdu povedený svazek. ()

Jacccob

K Wall-Imu jsem se dostal až nedavno, dlouho jsem film odkládal, neboť jsem měl špatný pocit, že po vlně pozitivních ohlasů mého okolí budu mít jendoduše přehnaná očekávání a budu zklamán. Nebyl jsem. Úžasný příběh, úžasný Wall-I , kterému stačí prakticky jedno slovo za celý film, a budete ho milovat. Navíc je zde představené i klasické "pondělní ráno", ve kterém jsem se našel v každém detailu. U jedné projekce to rozhodně nezůstane. "Wall-I - Evaaa" ()

V1ctor_

VALL-I co dodat, moc povedená pohádka o robotovi, jenž byl vyslán na znečištěnou planetu Zemi spolu s ostatními spolurobůtky konat svou předurčenou misi, uklízení všeho odpadku, které si zde lidstvo vlastním jednáním zavinilo. Netrvalo dlouho a VALL-I se ocitá kompletně sám, odříznut od ostatních robůtků, kteří se svou monotónní prací přepracovali a to doslova. Vallimu se zdá, že je navěky opuštěn a nikdo už ho nenajde, to se však za nedlouho plánuje změnit, s příchodem mimozemské lodi neznámého původu na planetu Zemi, která zde přistála pod tajuplným rozkazem najít jakoukoli známku života na Zemi. Valliho, jakožto opuštěného robota, zvyklého jen na svou a švábí přítomnost to ovšem zajímá mnohem více, než by očividně mělo a tak se pokusí té mimozemské entitě podívat pod "podklopec". VALLIMU se s touto záhadnou věci podaří navázat kontakt, však bez snahy cizího tělesa odpovědět. Jsem jeden z mála fanoušků Pixaru, kterému se tato pohádka jako malému vyhnula. Film jsem viděl až v nynější době a musím konstatovat fakt, pro jakou věkovou skupinu byl film cíleně animován, že se jedná o film zaměřený pro mladší publikum mi bylo jasné, ale pro člověka zvyknutého na větší standard to bylo kupodivu dobré a pobavilo. Z důvodu kratší stopáže děj není až tak složitý, ale stále nápaditě vynikající. Konceptem nepřibližující žádnému mě známému Sci-fi snímku. Snímek je i kapánek dramatický, potažmo v závěru smutnější. ()

TaNya_

Je to rozkošné, film má nějakou (i když dnes tak už trochu ekologicky klišoidní) myšlenku a věřím, že dětem se to líbilo. Mě bohužel zas tolik nebavil. Pěkně se na to kouká a romantická linka robotů je kouzelná, ale nevím no. Jakoby mi tam chybělo něco podstatnějšího. ()

papadoce

Pred rokmi ma to nezaujalo. Zrejme mi vadila dialógová minimalistika alebo čo a v podstate ma svojim výzorom nezaujali ani hlavné postavy. Tentokrát som si rozprávku užil viacej. Objavil som Walleho čaro, rozumiem prečo bol do Evy 🥰 a ocenil som aj príbehovú stránku. Stále trvám na tom, že seknúť z toho dole tak 15 minút by rozprávke riadne pomohlo, ale hodnotil by som to do červených. Tak na tých 70%. Čo je tu jednoznačné, nedá sa tomu uprieť absolútna originalita. No a keďže koniec bol krásne roboticky romantický, tak dávam spokojné 4. Ale robte také rozprávky kratšie prosím. Ďakujem. Eeeeeeeevaaaaaaa. ()

SHpeK

Kolega Shadwell by řekl PARCIÁLNÍ NEGACE VE STRUKTURÁLNÍ KONTINUITĚ MATERIÁLU, já bych řekl DÍRA. Opájení se schopností psát tak, že ti pomalu nikdo nerozumí a ještě to zdůraznit tím co je v první větě??? Jinak film mě perfektně pobavil a upřímně dojal. To co ostatním vadí, ta zelená skrytá vložka mě vůbec nevadila, protože sloužila jako backround příběhu a spíš bych místo řečí o agitování šáhl na srdce a zeptal se sám sebe, jestli mi ta vize lidstva není proti srsti proto, že k ní pomalu ale jistě spějeme. Kdyby každý desátý po tomto filmu začal třídit odpad, tak to bude největší Pixarovský úspěch. Jinak o vizualním zpracování není pochyb, Pixar vždy udával směr a tak to už asi zůstane. Co mě překvapilo asi nejvíc, tak to, že ze mě dva roboti dokazali vymačkat víc emocí (měl jsem skoro slzy na krajíčku) než leckterý hraný film. A to bych řekl, že je asi největší úspěch animátorů... ()

mekele

Když jsem viděl všechny ty hodnocení..nenechalo mě to klidným a prostě jsem musel Valliho shlednout.Vzal jsem 7 letýho brachu a šli na to.Ze začátku jsem se opravdu nepřestal smát..první pul hodinka skvělá=5*,pak řekl bych 20 min.hluché místo,představování života na Axiomu atd.-ikdyž všudy přítomní "Fat people"jsou zajímavý až až :)=3*A závěr??Neuvěřitelně dojemná romantika..když se i muj malej bráška při zavěrečné scéně rozplakal..neměl jsem od ukápnutí slzy moc daleko.=5*-celkově užasnej film, kterému neubralo nic na kráse i to, že byl více-méně beze slov.Užasnej zažitek. ()

Tom Cruise – poslední muž na Zemi?

Tom Cruise – poslední muž na Zemi?

25.05.2011

Kdybyste z nějakého bizarního důvodu zkombinovali Já, legenda a Vall-I, dostali byste Oblivion. Ve vzdálené budoucnosti je Země zdevastovaná a lidstvo žije v oblacích. Na povrchu už pracují jen… (více)

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

06.04.2011

OSCARY – výsledky