Thriller Afterwards je natočen podle novely "Et apres..." francouzského spisovatele Guillauma Mussa. Nathan Del Amicoc (Romain Duris) je vynikající a úspěšný newyorský právník. Jeho osobní život je však chmurný od té doby, co se rozvedl s Claire (Evangeline Lilly), jeho jedinou láskou. Až do chvíle, kdy potká záhadného doktora Garretta Goodriche (John Malkovich), jenž se mu představuje jako "posel". Goodrich tvrdí, že dokáže pomocí svých smyslů určit, kdy jistí lidé zemřou a že je poslán, aby jim pomohl, dokud není pozdě. Nathan mu nevěří ani slovo, ovšem brzy poté je svědkem několika znepokoujících událostí, jež Goodrichova slova potvrdí. (Banger888)

sima275

Velmi zajímavý film, ani nevím jestli jsem takový typ filmu někdy viděl. Pomalé a zároveň napínavé tempo vyprávění příběhu, kde až do úplného konce nevíte co se stane. Do toho je film ještě podkreslený výbornou hudbou od Alexandra Desplata, která celému filmu dodává ještě větší dramatičnost. Líbila se mi taky tajemná povaha doktora Kaye a jeho poker face - s tím související také výborný herecký výkon Johna Malkoviche. Také bych ocenil výborně napsané dialogy, obzvláště rozhovory Nathanela s Doktorem Kayem. Vědět, že zemřete je výhoda pro lidi, kteří se s tím dokáží smířit, neštěstí zase pro ty, kteří budou v depresi trávit své poslední okamžiky. na tomto světě. Tahle věta mě napadla okamžitě po shlédnutí tohoto filmu, s velmi originálním a diskutabilním tématem a ani nevím, do jaké skupiny z těch dvou bych se zařadil. Každopádně vím, že tento film můžu zařadit do skupiny filmů, kde s klidem v srdci můžu dát 5*. 85% ()

DavidWebb

Afterwards som chcel vidieť hlavne kvôli Evangeline Lilly, do ktorej som bol kedysi (Lost) platonicky zamilovaný. A keďže nemám problém ani s vierou ako takou, ani s vierou v osud alebo nadprirodzeno všeobecne, tak moja voľba padla na tento kúsok. Nebudem nič predstierať, ani vďaka Johnovi Makovichovi som od toho nečakal príliš a tak nie som nijak zvlášť sklamaný. Má to TV look, nie moc originálnu zápletku a vcelku slušné herecké výkony, čo všetko dohromady stačilo nato, aby si to odo mňa vyslúžilo priemerných 60%. Vlastne som chvíľku aj uvažoval, či dať tri alebo štyri hviezdičky, napokon rozhodol záver, ktorý je nemastný-neslaný a v podstate aj nedopovedaný. Takže, priemerný flik, ktorý má z môjho pohľadu určitú hodnotu kvôli Evangeline. ()

jafuska

tohle je opravdu zvláštní film o životě a určení kdo a kdy zemře, příjemná atmosféra, hudba taktéž, ale vše do sebe dobře zapadalo, a nemůžu tomuto filmu co vytýkat, jen mám problém uvěřit, že by mohli existovat tzv. poslové a že nás osloví a připraví na naši smrt, to je hodně přitažené za vlasy, ale přesto to má svoji pěknou pointu, a kdo ví, třeba skutečně někdo takový existuje, jen je nedokážeme určit nebo vidět, ale třeba jsou kolem nás a ani o tom nevíme, je to hezká představa ()

Cikinko

Niečo medzi Zoznámte sa Joe Black a Nezvratným Osudom. Vcelku skvelé prevedenie (na môj vkus) nudnej tematiky. Nikto nemá moc nad smrťou avšak John Malkovich mal moc držať ma pri tomto filme :) Zaslúžené 3hviezdy , ale opakovane to už nebudem pozerať. ()

dzberry

John Malkovich jako paliativní sudička v akci – aj(!), takového předpovídače bodnout do zad krumpáčem...!! Velmi táhlá deprese o smrti, Final Destination v důstojnějším, poetičtějším a dramatičtějším provedení. Před filmem úzko, během filmu úzko, po filmu na tvářích (pro ten smrtelný pot) kluzko... Smrťáčka z Dařbujána a Pandrholy zvládám líp... Losťačka Evangelína je k smrti nádherná. 3,5 ()

Trishka

Romain Duris, den první. A začnu hned možná kriticky. Co se ústředního námětu blížící se smrti týče, je to téma nevděčný (protože kolik z nás už tam bylo, žejo), přesto na mě daleko silněji zapůsobila kupříkladu taková Veronika decides to die. Vedle ní působí Afterwards jako přehnaně důležité nedochůdče. Další moje výtka směřuje k hudbě. Sic jsem možná neznalec a nelida, ale nemůžu si pomoct - mě v několika bodech rušila. A nakonec již avizovaný Romain Duris - ve francouzštině nepřekonatelný, v ne-rodné angličtině lehce přehrávající je pro mě slabinou i tahounem celého filmu. Nějak si to nedokážu vysvětlit, ale přes veškerou mou kritiku sem prostě patřil. Ale aby to bylo fér a já mohla jít v klidu spát, tak ty čtyři hvězdičky jsou tu za fenomenální střih, poetickou atmosféru, herecké obsazení, (za plakát:)), a umění vědět, kdy je čas skončit :) ()

RoB23

Zajímavé drama s hezkými myšlenkami. "Když vidíš loď mizet. Viděla jsi někdy zmizet loď za horizontem? Když v dálce loď zmizí, už není vidět... Znamená to ale, že už neexistuje? - Ne. Správně. Věřím, že umírání je stejné. Jako loď, mizící na obzoru." ()

dank011

Pro mě jasných pět hvězdiček, protože mám rád tenhle žánr filmu, pomalé tempo vyprávění příběhu, mám rád typově přesně obsazeného Johna Malkoviche, fascinující Desplatovu hudbu, mám rád Romaina Durise ( byť zde ponekud křečovitého..). Mám rád třebas i patos v úměrně padnoucím kabátě. Je to film o odvrácených - ne nutně negativních - stránkách našich životů, o těch, které hloupě upozaďujeme jako nějakou samozřejmost. O oněch "věcech mezi nebem a zemí". Film vyžaduje klid, čas a snad i schopnost se podobně dívat na život. ()

mullpavel

"I believe dying is like that. It´s like a boat vanishing on the horizon. Just because you can´t see it, doesn´t mean it doesn´t exist". ()

RomanT

Asi je to neobjektivní hodnocení, ale bohužel jsem nebyl schopen vystát Malkoviche ani jeho kecy déle než půl hodiny. ()

Sharkman

Zajimave, smutne, provazene "spiritualni" hudbou, lec jako v zivote se stejnym koncem. Nikdo z nas dopredu s jistotou nevi, co nas ceka nasledujici den ... ()

plooter

Důležitý film. Člověk hodně pochopí a možná si i něco důležitého odnese. John Malkovich je opět skvělý a bez jeho velikosti by film nejspíš nepřesvědčil. 80% za něj a za tu příjemnou hloubku, kterou snímek má. ()

skodovak

Já mám prostě podobné náměty rád a to, co jsem od toho filmu čekal, jsem dostal. A to si raději ani nepohrávám s myšlenkou o tom, zda bych se chtěl dozvědět ten svůj den D (v tomto případě D = death). Slušný OST. ()

pichta

Zaujímavý nápad, pomaly rozvíjajúci sa dej, s pochmúrnou náladou. Ťažký film. Zamyslenie sa nad životom a smrťou, posolstvo a moc, ktorú dostal a naloženie s tým je veľmi zložité. Asi toto tým chcel autor povedať. No nenadchol ma a ani nevtiahol tak do deja ako som myslel. ()

Pythonator

Pěkná umírací romantika s lehce depresivním tónem a chytře vymyšlenou pointou. Evandželína je kočka, ale z filmu si stejně zapamatuju jen ten kaktus, co kvete jeden den v roce. ()

Awer

Dobrá atmosféra, solidní námět, jenže v obojím moc kýče a symbolika velmi levná a násilná. Jako pocitový snímek vlastně pět hvězd, má vyznění. Ale takhle se podle mě prostě netočí a nevypráví. Takovýhle život není. Paradoxně nejlepší jsou pak ty ozvučené titulky, to je velmi chytré, elegantní a na rozdíl od celého filmu nenucené. ()