poster

Cizinec (TV film)

 • Velká Británie

  Perfect Strangers

 • Slovensko

  Keď zareve lev

Komedie

Velká Británie, 2004, 85 min

 • Naslund
  ***

  Někdy si říkám, že natočit romantickou komedii je pro filmaře asi ten nejlehčí úkol. Ne suprovou, ale takovou, co zapadne do průměru, co se bude líbit nenáročnému publiku. V tomhle případě hlavně takovému, které má rádo, když se film odvíjí, jak ho odhadnou. Kdo si přečetl obsah, jistě už ví, jak to dopadne. Opravdu být ta komedie jen o trošku předvídatelnější, už bych si pomyslel, že jsem ji viděl. Ale i přesto jsem se nato neznuděně vydržel dívat až do konce. Žádné výtečné vtipy, žádné romantické vzrušení a jedna opravdu děsící scéna s kočkou. Ale i tohle stačí na to, aby se těžko špatně hodnotilo.(21.6.2010)

 • hippyman
  ***

  zkraje trochu křečovitá podívaná se slabšími dialogy, ale postupem času si člověk zvykne, nebo se to prostě snad i zlepší, cojávim... každopádně výsledkem je celkem příjemný televizní průměr. nečekejte moc a budete třeba spokojeni jako já na 60%.(20.6.2010)

 • rikitiki
  **

  Stokrát viděný námět o výměně země a bytu a tudíž i života. Sympatická Anna Friel a umělohmotný Rob Lowe se tímhle přehlédnutelným filmem rozhodně nezapíšou mezi nesmrtelné filmové páry. /24. 2. 14./(24.2.2014)

 • Makky
  ***

  Nádherné. Keď zareve lev je chutná jednohubka, ktorú som zhltol ako malinu. Annu Friel, ako budúcu Báthory, som videl asi prvý raz. Je pekná, milá, zlatá. Príbeh dvoch sympatických ľudí je síce jednoduchý, ale na víkendové popoludnie je tento film ako stvorený. Pravdepodobne si na toto už za týždeň ani nespomeniem, ale momentálne ma to potešilo. Veľmi podarené, dávam lepšie tri hviezdičky :o)(26.1.2008)

 • sorrow
  *

  Film o výměnném pobytu dvou zaměstnanců z reklamních agentur, kdy si ani nevím proč, nevymění jen práci, ale i své domovy, kdy se tato dvojka do sebe na dálku Londýna a New Yorku zamiluje, ačkoli se nikdy neviděli je dopředu čitelný a už na začátku si lze konec velmi lehce domyslet, protože námět je opravdu hloupý, jako tomu bývá u 95 % těchto rádoby romantických komedií. Nechápu proč se vždy postavy v těchto romantických komediích chovají jak naprostí dementi, např. jemu zvoní mobil v divadle a on s tím zvonícím mobilem běží na chodbu, a ještě u toho upadne, jako by nestačilo použitím jednoho tlačítka vypnout zvonění a v naprostém klidu odkráčet z hlediště na chodbu, jí zase začne doma hořet v kuchyni a ona na to kouká jako husa a čeká až se sepne hasící systém, který zkropí celou kuchyni. Hloupé, hloupé, hloupé. Jen se divím, že tento film ještě nebyl zakázán pod tlakem hnutí Blake Lives Matter, když jedinou zápornou postavou je zde černoška, pardon, Afroameričanka, která v NY intrikuje, aby postoupila ve firmě na vyšší pozici a neštítí se ničeho, ani vzít do pusy svého šéfa. Ten film přece jasně ukazuje zakořeněný rasismus, kdy se z těch nebílých lidí dělají ti zlí… No možná na tento film také jednou dojde.(13.7.2020)