Bílá smrt

• USA Whiteout (více)

Policistka Carrie se z osobních důvodů nechala přeložit na vědeckou základnu v Antarktidě. Zvykla si na drsný humor i milostné návrhy mužského osazenstva a spřátelila se s místním doktorem. Nyní se její pobyt na základně chýlí ke konci a ona má odletět po dvou letech služby zpět domů. Venku je v blízkosti stanice nalezen zavražděný geolog. Policistka se rozhoduje, zda se pustit do vyšetřování vraždy, nebo odletět. S pomocí doktora a pilota Delfyho se vydává na opuštěnou sovětskou základnu, kde vrah s cepínem, maskovaný polárnickou výstrojí, zasáhne dřív, než by mohl důležitý svědek promluvit. Vyjde najevo, že geologové objevili ruské letadlo se záhadným nákladem, které zde havarovalo před padesáti lety. Carrie začne prohledávat všechny místnosti na základně. Brzy zjistí, že tajemný náklad - diamanty - je ukryt v těle zavražděného geologa. Začíná boj o život a navíc se blíží extrémně silná sněhová bouře - bílá tma, ve které není vidět ani na krok. Šance na přežití je mizivá. (TV Nova)

Slavusko

Velka skoda, ze sexi Kate Beckinsale natocila tak nudny a uplne onicom film... O policajtke, vysetrujucej vrazdu na Arktide... Neznie to vobec zle, ale realita je kruta... Krutost spociva v "dokafranom" filme... No nic, nie kazdy film musi byt dobry... ()

felton

Slušná zápletka, která je poměrně chaoticky spracovaná. Neustále se něco děje a divák pomalu neví na co se dívá. Opravdu zvláštní film... ()

BioRaj

Velice kostrbatá a nevěrohodná záležitost , kterou nenapraví ani krásný pohled na stále upravenou a důležitě se tvářící Kate Beckinsale . U těchto filmů se vždycky divím , že s takovým scénářem si někdo dá takovou práci a natočí film . Jedině co dobře u filmu pracovalo tak byla kamera a detaily , s kterými si film pohrával ( i když mě to chvílemi ani nezapadalo do děje ) . Vše podle mě nefungovalo až tak jak by mohlo jen díky zmiňovanému scénáři , který námět moc nezvládl uchopit . Film se odvíjel a mě to tak nějak bylo jedno co se na plátně děje a to si myslím není dobře . ()

Calvus77

Tak atraktivní a neotřelé prostředí pro detektivku a tak zmrvená šance! Tento film si pusťte pouze v případě, že se potřebujete ochladit v parném létu, jinak se mu obloukem vyhněte. Řekl bych, že scénáristé načrtli na A4 zápletku a možná i dějovou linku a pak se všemožně snažili na to naroubovat vše ostatní a všemu navzdory. Vyhnal bych je všechny na mráz! ()

Dexies

A tak já ani nevím, poprvé když jsem to viděl, myslel jsem si, že to je dynamický film, stále se něco děje a děj je celkem svižný ... po druhém a třetím shlédnutí zůstávám u stejného názoru :) ... jen mi trochu vadí, že zde tvůrci použili upravenou hudbu z Vetřelce Vzkříšení ... obsazení je celkem na slušné úrovni, hlavně Tom Skerritt :), ale filmové postavy jsou trochu ploché a hlavní hrdinka moc nezaujme, ale ne vždy musí být tip top ... lepší průměr ... ()

Vlad

Skoda, lebo ma to zaujalo. Ale tie sustavne logicke lapsusy sa nedaju odpustit. Neustale ma vyrusovali a nedovolili mi ponorit sa hlbsie (aj ked velmi hlboko by to nebolo). A Kate mohla pod sprchou aspon nieco ukazat. Aspon nejaky sideboob... Skoda. ()

Vlabajsky

Áno........mal to byť (asi?) nervydrásajúci thriller v mrazivom prostredí Antarktídy, ale v tomto nehostinnom prostredí ,,tvorili,, svoje dielko asi aj scenáristi .............. a zamrzol im viackrát atrament. Toľko WTF momentov som už v takto dôležito sa tváriacom filme dávnejšie nevidel, veď ......spoiler........keď nepilotované lietadlo celkom normal pristane na zamrznutom povrchu, policajtka pri prvom kontakte s vrahom ani nevytiahne zbraň ...??? a iné momentky máme akože stráviť bez zápchy,to už je čo povedať. Nesúrodé, nenapínavé, nezmyselné, béčkové-céčko. Za Katkynu riťku v bielom a bordel vo Vostoku две звезды. ()

RyuzakiSE

Šlo to... hlavně v prvních 30ti minutách, kdy bylo vše hodně napínavé :) Atmosféra skvělá, která vám v některých částech i naháněla hrůzu. ()

BratmMm

Na prvý pohľad možno nič moc film, ale neviem si pomôcť ale mňa celkom bavil. Nevedel som sa dočkať s akým záverom sa to všetko skončí. Taký obyčajný priemerný triller, zase ničím výnimočný. ()

Beliel

Zpočátku docela solidní napětí a tak čekáte kam se to posune, ale časem je to neuvěřitelná nuda. Když zjistíte, že v polovině filmu si čtete novinky na internetu a po očku sledujete co se ve filmu děje, tak je něco špatně. Jedna hvězda je překrásnou herečku v hlavní roli. Jinak vlastně nic zajímavého. ()

JohnnyV odpad!

Škoda, že film je plný samých absurdních debilit, z nichž nejabsurdnější je ta, že venku je mínus 60, vichr jak blázen a Kate si chodí s rozhaleným obličejem a lehkým kožíškem, jako by bylo jen -5. Anebo když dveře zašprajcnuté rýčem rozrazí pomocí stolku. Tak to vypadá, když lidi od filmu mají o filmu nulovýho tucha. ()

lahvi

Hodně slabě zpracovaný. Na to, že tam hraje taková micina a na to, že už ten námět je zajímavej sám o sobě, to mělo člověka přikovat k obrazovce trochu víc, než jednim okem. Vadily mi kostýmy. Moc jsem jim tu zimu nevěřil. A ještě je chuděra tříprsťák. ()

Akinaz

Starý dobrý kriminální thriller, který rozhodně nijak neurazí, ale kromě atraktivního prostředí jižního pólu, kde se odehrává a hlavní hrdinky v podání Kate Beckinsale, film nijak nevybočuje, chyběl mi WOW efekt, kdy bych si řekla: "Tak to je síla." A příště se chtěla podívat znovu. S přimhouřenýma očima 3* ()

Tomas129

Hurikány nad antarktidou.. Sníh ve větru sice letí pomaleji, ale odfoukne vás podstatně rychleji :D No, mohl bych pokračovat. Taková akční Béčková klasika. Děj moc nezaujal. ()

arit

Slušná kriminálka. Přiměřeně akce. Námět ani není tak důležitý ale nějaká osnova být musí a tahle je aspoň originální. Místo děje trochu napětí dodá ale nijak se to nepřehání. Docela dobrý. ()