Bílá smrt

• Francie

Biela smrť

Akční / Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA / Kanada / Francie / Turecko, 2009, 97 min

Kate Beckinsale měla v Miami velké problémy. Zradil ji parťák a tak se rozhodla pro práci na americké výzkumné stanici na Antarktidě. Se zradou svého parťáka se doposud nevyrovnala. Do výru vzpomínek ji uvrhne nalezená mrtvola. To ještě neví, že jí zradí i další člověk, od kterého by to nejméně čekala. Mě teda krev v žilách rozhodně netuhla, ale příběh to není špatný. Odehrává se v atraktivním prostředí výzkumných stanic, které jsou odříznuté od světa a jediná cesta k nim je letadlem. Ono vlastně letadlo tady hraje hlavní roli. Kdyby se tu nezřítilo sovětské letadlo, tak by k žádným vraždám nedošlo a Kate Beckinsale by řešila jen obyčejné drobné přestupky.(3.3.2010)

• Brouk

Zajímavá myšlenka (námět), co zůsatala využita v půli cesty..... Neberu teď logickou stavbu děje (ta by šla), ale vizuální provedení je takové rozpačité... Na Kate je sice hezký pohled, ale málokdo by věřil, jak může při minus padsáti pěti a výše jen tak hopkat po arktických pláních bez zahaleného obličeje a bezvadně nalíčená a to jen jeden z mnoha postřehů, ktří činí tento film průhledným a nepřesvědčivým... 50%(25.3.2010)

• Tommassi3

"Jak se sem dostal ??" - "Třeba lez nahoru a spad.." Když po deseti minutách přichází několikáté What the fuck ??, tentokrát docela zásadní, když zjistíte, že postava Toma Skerritta trpí zřejmě stařeckou, či vrozenou, to těžko soudit, demencí, ačkoliv se nakonec vlastně jedná pouze o přípravu autorů na jeden z nepěkných finálních zvrat(k)ů, jeden má chuť vyndat placku z přehrávače a strčit ji do mrazáku, tedy tam kam patří !! Tenhle film měl raději snad opravdu zůstat u ledu, byť potenciál by tu jeden ucítil i s umrzlým nosem, leč díky scénáristické impotenci dokonce čtyř patlalů, či spíš jejich chronické předčasné tvůrčí ejakulaci, si jeden může jen z nudy u velmi hloupého snímku užívat tak leda křivky, byť jen okamžik, Kate Beckinsale či krásně depresivní a očistnou atmosféru nekonečného ledu a sněhu.. Což však může jen těžko stačit.. Tohle sis Dominicu mohl odpustit, zas takový čaroděj jsi nikdy nebyl !! To už raději ty tvoje šedesátivteřinové honičky, kde si divák i dík Angie nestihne v té rychlosti uvědomit, na jakou že se to dívá kupu Sena.. Totiž kupu hnoje !!(3.1.2015)

• Xmilden

Dlouho jsem si lámal hlavu s motivací vraha, přecejen kdo by chtěl vraždit v takové zimě. Ve filmu jsem si potvrdil že z Gabriela Machta nikdy nic nebude, také jsem si ověřil že Kate je stále kočka k nezaplacení. Kdo by si to chtěl ověřit doporučuji úvodní sekvence ve sprše. Člověk pak musí závidět filmovému štábu :) K filmu není moc co napsat, moc mě totiž nechytil. Zdráhal bych se nazvat Whiteout akční záležitostí. Tou akcí se totiž povážlivě ve filmu šetří.(12.3.2010)

Tak tento snímok drží pokope len tak tak. Či je to zlý film s prvkami hororu alebo príjemná kriminálka povedať neviem, jedno je však isté, nenudí a nieje to ani tak strašné, akoby sa podľa hodnotenia zdalo. Áno, scenár má svoje nedostatky bijúce do očí, ale do tých očí bije aj jedná krásna bytosť a tou je Kate. Vlastne som to pozeral len kvôli nej a zatial nikdy nesklamala. S týmto faktorom som nadmieru spokojný. Napočudovanie sa mi páčila ešte aj kamera, čo som neočakával a záverečná exteriérová naháňačka dokázala vyvolať napätie. Takmer bezproblémová podívaná. 65 - 70%(18.2.2010)