Bílá smrt

• USA Whiteout (více)
Trailer

VOD (1)

Policistka Carrie se z osobních důvodů nechala přeložit na vědeckou základnu v Antarktidě. Zvykla si na drsný humor i milostné návrhy mužského osazenstva a spřátelila se s místním doktorem. Nyní se její pobyt na základně chýlí ke konci a ona má odletět po dvou letech služby zpět domů. Venku je v blízkosti stanice nalezen zavražděný geolog. Policistka se rozhoduje, zda se pustit do vyšetřování vraždy, nebo odletět. S pomocí doktora a pilota Delfyho se vydává na opuštěnou sovětskou základnu, kde vrah s cepínem, maskovaný polárnickou výstrojí, zasáhne dřív, než by mohl důležitý svědek promluvit. Vyjde najevo, že geologové objevili ruské letadlo se záhadným nákladem, které zde havarovalo před padesáti lety. Carrie začne prohledávat všechny místnosti na základně. Brzy zjistí, že tajemný náklad - diamanty - je ukryt v těle zavražděného geologa. Začíná boj o život a navíc se blíží extrémně silná sněhová bouře - bílá tma, ve které není vidět ani na krok. Šance na přežití je mizivá. (TV Nova)

Trailer

grogodil

Rutinne upatlané trillerové remeslo, ktoré keď nemá oporu v skrz-naskrz podpriemernom scenári (záporáka tušíte od začiatku, už len vyčkať kedy a ako to doťukne postavám), tak sa v tej nepriehľadnej chumelici podopiera o Cate Backinsale v spodnom prádle (je to smutné, ale súhlasím s väčšinou, že vrcholu filmu sa človek dočká po piatich minútach) a digitálnu antarktídu s neustálym požmurkávaním na teplomer. 4/10 ()

Hellboy

Možná jako jediný člověk na csfd jsem četl komiksovou knihu Grega Rucky, ze které film vychází, proto jsem se v komentáři chtěl původně zaměřit na rozdílnosti mezi předlohou a filmovou adaptací. Překvapivě je ale film poměrně dost věrný, hlavně první cca půl hodina je skoro nepozměněná, jedním z největších rozdílů je tak poněkud nepochopitelné zařazení prologu. Film jinak dost odpovídá představě, kterou jsem si v hlavě při čtení komiksu vytvořil a celkově ho považuju za dost zdařilý. Jedním z největších kladů tohoto příběhu o první vraždě na Antarktidě je právě ono prostředí. A to je zachyceno velmi dobře. Příběh je poměrně přímočarý a je to vlastně klasický whodunit - tedy pátrání po vrahovi, navíc na značně omezeném prostoru, jen mezi pár desítkama lidí na Scottově-Amundsenově základně na jižním pólu. Film mě prostě okamžitě vtáhnul a to bez ohledu na fakt, že jsem ho již znal! Závěrečná rvačka je naprosto výborná, koukat se na lidi, kteří se mezi sebou rvou a zároveň jsou připoutaní k lanu byl dokonalý zážitek spojující humor s napětím. Zdejší nízké hodnocení ani poznámky k režii Dominika Seny nechápu. Ta sice je poněkud rutinní a třeba David Fincher by z toho vytřískal víc, ale pořád dost dobrá. Ona ani ta předloha není úplně geniální, navíc co funguje v komiksu nemusí automaticky stejně dobře pracovat i ve filmu. Ale rozhodně to není tak špatné jako to vypadá ze zdejších 53% (dle 406). A to, že středobodem většiny zdejších komentářů je scéna s Kate Beckinsale ve sprše, nevypovídá o kvalitě filmu, ale o pozoruhodných preferencích hodnotících... ()

T2

Rozpočet $35miliónovTržby USA $10,275,638Tržby Celosvetovo $17,840,867Tržby za predaj DVD v USA $3,016,036 //počet predaných kusov 187,138║ Fakt len taká malá priamočiara jednohubka, kde v rámci žánru nebolo ani tak moc čo na pokazenie, takže nič sa tam neodohralo také čo by dej nejak príliš otravovalo ale na škodu že absolútne nič neponúkne tento film na vyše. /40%/ ()

Terva

Film natočený podle slavného komiksu Grega Rucka a ilustrátora Steve Liebera, začíná v roce 1957, kdy Ruské letadlo letící nad Antarktidou, ztroskotá a na jehož palubě se nachází truhla z neznámým obsahem. Pak se děj přesune do současnosti a to přesněji na základnu Amundsen - Scott 90° jižní šířky, a 0° východní délky, z teplotou 55°C. Zde se potkáme z hlavní hrdinkou filmu šerifkou Spojených států Carrií Stetkovou ( Kate Beckinsale ). Film se odehrává za stálé účasti ledového počasí. Jde o vyšetřování několika vražd a odhalení vraha a vysvětlení, proč a za jakou cenu zabijí. CITÁT - Milion let starý led a deset let stará Whisky....jó, jó, jó....!!! V tomto průměrně natočeném snímku zazní song skupiny T - Rex Laser love : http://www.youtube.com/watch?v=uQUgcFq9w6U ()

Ampi

Tento film by za normalních podmínek byl mezi 2 až 3 hvězdičkami, ale má dva silné plusy půvabnou Kate Backinsale a exotické prostředí krásné přirody Antarktidy. Možná ta první scéna by mohla být vypuštěna, pak by film byl víc tajemný. Trochu mi to přípomínalo novodobou Věc - ale to bude tím podobným prostředím. Takové trochu prozrazení umíte si sami sebe představít půl roku před závěrem tohoto filmu? Obracím se především k můžské části uživatelů. ()

• Počas výroby filmu bol použitý skutočný aj umelý sneh. (misterz)
  • Film bol natáčaný v Kanade na území štátov Manitoba a Quebec. (matkoulko)