poster

Bílá smrt

 • USA

  Whiteout

 • Francie

  Whiteout

 • Slovensko

  Biela smrť

 • Velká Británie

  Whiteout

Akční / Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA / Kanada / Francie / Turecko, 2009, 97 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tommassi3
  **

  "Jak se sem dostal ??" - "Třeba lez nahoru a spad.." Když po deseti minutách přichází několikáté What the fuck ??, tentokrát docela zásadní, když zjistíte, že postava Toma Skerritta trpí zřejmě stařeckou, či vrozenou, to těžko soudit, demencí, ačkoliv se nakonec vlastně jedná pouze o přípravu autorů na jeden z nepěkných finálních zvrat(k)ů, jeden má chuť vyndat placku z přehrávače a strčit ji do mrazáku, tedy tam kam patří !! Tenhle film měl raději snad opravdu zůstat u ledu, byť potenciál by tu jeden ucítil i s umrzlým nosem, leč díky scénáristické impotenci dokonce čtyř patlalů, či spíš jejich chronické předčasné tvůrčí ejakulaci, si jeden může jen z nudy u velmi hloupého snímku užívat tak leda křivky, byť jen okamžik, Kate Beckinsale či krásně depresivní a očistnou atmosféru nekonečného ledu a sněhu.. Což však může jen těžko stačit.. Tohle sis Dominicu mohl odpustit, zas takový čaroděj jsi nikdy nebyl !! To už raději ty tvoje šedesátivteřinové honičky, kde si divák i dík Angie nestihne v té rychlosti uvědomit, na jakou že se to dívá kupu Sena.. Totiž kupu hnoje !!(3.1.2015)

 • lesumir
  ***

  Fajn thriller, taková oldschoolová jednohubka, která si vybudovala solidní atmosféru a postupně do ní kopala díky primitivně hloupému scénáři. Takovýhle filmy letěly v devadesátých letech, kdy si divák celej film pokládal otázku "kdo je sakra vrah?" a "kolik má kompliců?" ... A ještě takový to jak je divák psychologicky nucen spolupracovat, "panebože vytáhni Kate tu bouchačku, máš ji u pasu" a ona ji stejně nevytáhne. "Kate, je za tebou, dělej, sakra, otoč se" ... :-)(12.1.2010)

 • gogo76
  ***

  “Led starý tisíce let...“ V Češtine sa to pekne rýmuje. Atraktívne prostredie chladnej Antarktídy a atraktívna K. Beckinsale urobili film pozerateľným. Priemerný vyšetrovací thriller dokáže okrem pár zaujímavých scén dať i niekoľko jednoduchých rád do života. Ak ideš von, nechceš zmrznúť a prísť o prsty, dobre sa obleč a nestrať rukavice! Keď fúka silný vietor, drž sa a keď sa cystáš pozerať tento film, nečakaj priveľa. Slabšie tri. 50%.(5.2.2012)

 • JohnCZ
  **

  Prostředí zamrzlé Antarktidy je dostatečné lákadlo, ale výsledek bohužel nestojí za moc. Počínaje příšerně digitálním zpracováním, konče do očí bijícími nelogičnostmi, kdy Kate Beckinsale ve sněžném vichru o síle 160m/s pokřikuje na parťáka jak v lehkém vánku a co víc, on ji dokonce slyší. Film však selhává i v tom nejdůležitějším: ve scénáři, který spíš působí jako průměrná epizoda z nějaké random kriminálky. Pokud to tak ale budu brát, vychází mi z toho v pohodě koukatelný film, který sice do světa díru neudělá, ale nedívá se na něj špatně. A když už nic, tak tam aspoň pobíhá Kate Beckinsale v bílém prádelku.(10.5.2015)

 • klerik
  *

  To bola riadne céčková a riadne riedka stolica. V tomto filme nedáva zmysel absolútne nič. Od účasti FBI a OSN, cez dementnosť "vyšetrovania" ("To je určite Weisova krv." ), odstreľovanie únikového východu z lietadla baterkou od GPS-ky až po napĺňanie schránok lentilkami a ukrývanie tajomného obsahu tak, aby vlastne ostal na základni... Už fakt, že distribútor nevie, či sa udalosti odohrávajú na Antarktíde alebo Arktíde a aká je tam teplota o niečom hovorí... Popri všetkých tých logických lapsusoch ("Sovieti by tam určite dali nálepku, že je to nebezpečné." "Aha azbuka, je to lietadlo americké?"), neuveriteľnej akcii a nulovom napätí je to, že hlavná hrdinka má IQ hlúpejšieho džungárskeho škrečka a behá po vonku v mínus 60°C s odkrytou tvárou a vždy upravenými vlasmi už len nepodstatná drobnosť... Zrazu sa mi zdá, že aj VEC z roku 2011 bol celkom znesiteľný film. A Biela smrť ma utvrdila v správnosti môjho ohodnotenia DUCHOV MARSU troma hviezdami...(15.1.2017)

 • - Kate Beckinsale byla první volbou producenta Joela Silvera pro roli Carrie Stetko. (becki_tu)

 • - Když Carrie Stetko (Kate Beckinsale) otevírá ocelové dveře, vítr převrhne hrnek s čajem a tekutina okamžitě zamrzne. Při teplotě mínus 65 °C se ale postava prochází po Antarktidě bez zahaleného obličeje. (Dlee)

 • - Předlohou pro film by stejnojmenný komix Grega Rucka a Steva Liebera z roku 1998. (Chatterer)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace