poster

Bílá smrt

 • USA

  Whiteout

 • Francie

  Whiteout

 • Slovensko

  Biela smrť

 • Velká Británie

  Whiteout

Akční / Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA / Kanada / Francie / Turecko, 2009, 97 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Sobis87
  **

  Další zprasená komixová adaptace. Dominic Sena není vůbec schopný budovat atmosféru, jeho režie je rutinní, scény s dramatickým potenciálem vyzní naprázdno a o nějakém napětí snad ani nemůže být řeč. Když je tím nejpůsobivějším na celém filmu samoúčelná scéna s Kate Beckinsale ve sprše, tak se tu opravdu něco ošklivě pokazilo. Přes to všechno se ale dá Whiteout přežít, letos se v kinech objevily už větší zvěrstva... 40%(7.1.2010)

 • tom88
  ***

  Klasická tuctovka, ktoré nám Amerika chŕli každú chvíľu. Rozhodne žiadna sláva, ale nakoniec kto nečakal veľa, film ako tak poteší. Keď už nič, tak aspoň že to vizuálne spracovanie celkom ušlo. Drsné chladné prostredie bolo zachytené veľmi dobre. Herci sa príliš nepredviedli, no hlavným lákadlom bola opäť Kate Beckinsale. Po zhodnotení ostávam pri 3 hviezdach. 50%(3.4.2010)

 • klerik
  *

  To bola riadne céčková a riadne riedka stolica. V tomto filme nedáva zmysel absolútne nič. Od účasti FBI a OSN, cez dementnosť "vyšetrovania" ("To je určite Weisova krv." ), odstreľovanie únikového východu z lietadla baterkou od GPS-ky až po napĺňanie schránok lentilkami a ukrývanie tajomného obsahu tak, aby vlastne ostal na základni... Už fakt, že distribútor nevie, či sa udalosti odohrávajú na Antarktíde alebo Arktíde a aká je tam teplota o niečom hovorí... Popri všetkých tých logických lapsusoch ("Sovieti by tam určite dali nálepku, že je to nebezpečné." "Aha azbuka, je to lietadlo americké?"), neuveriteľnej akcii a nulovom napätí je to, že hlavná hrdinka má IQ hlúpejšieho džungárskeho škrečka a behá po vonku v mínus 60°C s odkrytou tvárou a vždy upravenými vlasmi už len nepodstatná drobnosť... Zrazu sa mi zdá, že aj VEC z roku 2011 bol celkom znesiteľný film. A Biela smrť ma utvrdila v správnosti môjho ohodnotenia DUCHOV MARSU troma hviezdami...(15.1.2017)

 • predators
  **

  Jeden z faktů je, jak tady mnozí hodnotí, že čím míň toho má Kate na sobě, tím líp. A udělá dobře, když se tím bude řídit, aspoň se bude na co dívat. V tomto zimním dobrodružství Lary Croft jsem postrádal myšlenku a logické úsudky, které by dávaly smysl raději divákovi, nežli samotným hercům. Ti si je totiž cucají z prstů K. Beckinsale. Jinak není co napsat, snad jen nakonec, že by se sem více hodila nějaká nevysvětlitelná příhoda z Akt X. To bysme se myslím po... 40%(11.4.2010)

 • Thomassi
  ***

  Kate Beckinsale vyšetřuje tajemné vraždy spojené s havárií letadla v 50. letech, a to vše na ledové Antarktidě. Tento film mě zaujal už proto, že zde hraje má oblíbená herečka. Dalším důvodem pak byla samotné prostředí jižního pólu. Po shlédnutí jsem byl ale na rozpacích. Byly tady nějaké výborné momenty a prostředí bylo skutečně drsné, až tak, že mi byla zima i při sledování. Scéna, jak nikdo na sebe nevidí v té vánici, ale chtějí se pozabíjet a jak jsou přichyceni jen karabinou, to se mi líbilo. Ale nemělo to tak velký náboj, jak jsem čekal. Nakonec tedy dávám 60%.(21.3.2010)

 • - Film bol natáčaný v Kanade na území štátov Manitoba a Quebec. (matkoulko)

 • - Počas výroby filmu bol použitý skutočný aj umelý sneh. (misterz)

 • - V roce 2002, kdy byl tento projekt ve stadiu raných příprav, se počítalo s rolí pro Reese Witherspoon. (becki_tu)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace