Reklama

Reklama

Bílá smrt

  • USA Whiteout (více)
Trailer

VOD (1)

Policistka Carrie se z osobních důvodů nechala přeložit na vědeckou základnu v Antarktidě. Zvykla si na drsný humor i milostné návrhy mužského osazenstva a spřátelila se s místním doktorem. Nyní se její pobyt na základně chýlí ke konci a ona má odletět po dvou letech služby zpět domů. Venku je v blízkosti stanice nalezen zavražděný geolog. Policistka se rozhoduje, zda se pustit do vyšetřování vraždy, nebo odletět. S pomocí doktora a pilota Delfyho se vydává na opuštěnou sovětskou základnu, kde vrah s cepínem, maskovaný polárnickou výstrojí, zasáhne dřív, než by mohl důležitý svědek promluvit. Vyjde najevo, že geologové objevili ruské letadlo se záhadným nákladem, které zde havarovalo před padesáti lety. Carrie začne prohledávat všechny místnosti na základně. Brzy zjistí, že tajemný náklad - diamanty - je ukryt v těle zavražděného geologa. Začíná boj o život a navíc se blíží extrémně silná sněhová bouře - bílá tma, ve které není vidět ani na krok. Šance na přežití je mizivá. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (364)

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $35miliónovTržby USA $10,275,638Tržby Celosvetovo $17,840,867Tržby za predaj DVD v USA $3,016,036 //počet predaných kusov 187,138║ Fakt len taká malá priamočiara jednohubka, kde v rámci žánru nebolo ani tak moc čo na pokazenie, takže nič sa tam neodohralo také čo by dej nejak príliš otravovalo ale na škodu že absolútne nič neponúkne tento film na vyše. /40%/ ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Odznak je len odznak.“ Mne to sadlo. Mám slabosť pre podobné filmy. Silná produkčná záštita Joela Silvera a Susan Downey (Robertovej manželky) vytvorila  vhodné podmienky pre vznik solídnej, v dobrom nenáročnej fušky, ktorej najväčšími kladmi sú predovšetkým šarmantná Kate Beckinsale, môj miláčik Tom Skerritt z Votrelca tentokrát v úlohe doktora, atraktívny mysteriózny nádych, pozoruhodné prostredie Arktídy (kde ak rozbijete pohár s vodou, tekutina zmrzne skôr, než sa stihnete porezať o sklo), mrazivá scéna s prstami ("Si statočné dievča. Už sme v polovici.") a tajomný príbeh, od ktorého neviete, čo máte čakať, čo je super. Identitu človeka, ktorý za všetkým stojí, som síce vytušil v podstate hneď, no potešilo ma, že SPOILER jeho finálne odhalenie spätne nenarušilo pekný vzťah, ktorý dovtedy mal s hrdinkou (a jeho odchod zo scény pripomína Kill Bill 2) SPOILER. ()

Reklama

POMO 

všechny recenze uživatele

Thriller, v ktorom sa neustále niečo deje, odohráva sa v atraktívnom prostredí a pred kamerou sa mu špacíruje kočka Beckinsale. A napriek tomu nedokáže strhnúť či zaujať. Toto je výtvor štyroch scenáristov? A producenta Joela Silvera? Whiteout pripomína skôr lepší béčkový DVD release, obdobný napríklad Babylonu A.D.. Rutinná zápletka, ploché postavy, ale hlavne že sa tvorcovia hrajkajú s kamerovými filtrami, ktoré robia Antarktídu farebnejšiu než dažďový prales. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Náhodou je Bílá smrt docela dobrý film, než jak se tady prezentuje. Dokázal mě zaujmout už logem společnosti, která nad filmem držela ochranou ruku. Ještě aby ne, když se jednalo o Warner Bros a ten byl kompletně zamrzlý a zasypaný sněhem. Od toho by ale člověk zákonitostně měl čekat daleko víc, než jsem se ve skutečnosti dočkal já. Ale tak nějak jsem si zvyk, že i od nich kolikrát přichází nesmysly, které nemají ani hlavu, ani patu a člověk se diví, proč do toho ty prachy vůbec cpou. Bílá smrt se tváří solidně. Vždyť je to docela zajímavý kriminálka z prostředí Antarktidy. Ta se snad ani jinak tvářit nemůže. Jeden z průserů je příběh, který se celou dobu táhne jak dědek, když se nocí vrací navátej z knajpy. A ten ještě horší průser je především v efektech, který jsou naprosto trapný a kolikrát bych je přirovnal i k filmu Jezero 3, což je jeden z nejdebilnějších filmů, co jsem kdy v životě viděl a viděl jsem ho čerstvě po tomhle filmu. (Alespoň jsem se u něj ale zasmál). Tady jsem se pro změnu nesmál vůbec, ale ono ani nebylo proč. Kdyby si tvůrci rozmysleli, jestli z toho chtějí kriminálku s efekty nebo přírozenej film o první vraždě na Antarktidě, tak to tak udělaj. Jenže neudělali. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Filmu určitě hodně pomáhá prostředí ve kterým se odehrává, z toho mrazu a vichru na mě šla nepěkná deprese. Na druhou stranu spolehnout se, že veškerý napětí a atmosféru odtáhne digitální sníh a digitální vítr je celkem hodně nepoctivý přístup k divákovi. Přece nejsou lepší podmínky pro krimi, než když se odehrává v uzavřeném kolektivu a ještě ke všemu na takovýmhle místě. Napětí jsem však bohužel pociťoval minimálně. Líbila se mě hlavně úvodní scéna, která nás přesvědčí, že Kate bílé spodní prádlo sluší a zadeček má rozhodně lepší než tenhle film pointu. Jak dobrej pamlsek byla úvodní scéna, tak přepálenej dezert je závěrečná venkovní bitka, byla trapná a nepřehledná jak naše reformy. ()

Galerie (19)

Zajímavosti (8)

  • Počas výroby filmu bol použitý skutočný aj umelý sneh. (misterz)
  • Film bol natáčaný v Kanade na území štátov Manitoba a Quebec. (matkoulko)
  • Dominic Sena je fanúšikom románu "Whiteout", predlohy, podľa ktorej bol natočený film. Keď sa dozvedel, že produkčná spoločnosť Dark Castle Entertainment nadobudla práva na sfilmovanie, osobne požiadal prezidenta spoločnosti o príležitosť zasadnúť na režisérsku stoličku. (misterz)

Reklama

Reklama