Cesta do lesa

Česko, 2012, 110 min (Alternativní 105 min)

Honza Marák (Tomáš Hanák) dávno rezignoval na kariéru „ajťáka“ a koupil chalupu na konci malé vesnice, kde se zabydlel se svoji ženou Markétou (Bára Schlesinger), dcerou Anynou (Anna Linhartová) a synem Sayenem (Vojta Vovesný). Honza pracuje v lese jako pomocný dělník, spravuje cesty, oplocenky, těží dřevo, pomáhá lesákům. Markéta se živí masážemi a alternativním léčením pacientů, kteří za ní dojíždí na chalupu. K tomu používá různé psychotropní rostliny a houby, což vede ke konfliktu se starousedlíky a poté s protidrogovou policií. Dcera Anyna navštěvuje přespolní ZDŠ, kde však stále propadá, protože se toulá po lesích a místo z učebnic se učí z přírody. Mezi starousedlíky patří zemědělná rodina Papošova. Ludva Papoš (Bolek Polívka) má svůj statek a polnosti, celý rok se stará o úrodu nebo chodí střílet divočáky nebo chlastá v hospodě. Jeho žena Vlasta (Eva Holubová) pracuje jako lesní dělnice. S dalšími ženami z vesnice sází stromky, žne buřeň, pálí dřevo, sbírá šišky. Jejich syn Ludva jr. (Tomáš Vorel jr.) na statku s rodiči nebydlí a s otcem sedlačit odmítá. Vystudoval vysokou lesnickou, takže pracuje jako adjunkt v revíru Josefa Cvrka (Jiří Schmitzer) a bydlí na hájence uprostřed lesa, sám se svým psem. Po práci chodí střílet škodnou, když tu se jedné noci potká s divoženkou Anynou, vegetariánkou... (Česká televize)

Vasyl

Tohohle Vorla mám prostě rád. A tu mladou nádhernou zrzku vybral moc dobře, neskutečně jí to slušelo celej film. ()

Honzulik

Cesta do lesa - film má dobré herecké obsazení, celkem koukatelný děj a tvůrci si dali záležet na správné "myslivecké latině". Proto tento film ocení nejen běžný divák, ale hlavně členové "Hubertova cechu"... ()

hippiesak

Nějak jsem se toho obával... Původní Cesta z města byla cool, ale já jsem si to fakt užil :) A je to první film, kde mi "mladej" Vorel fakt nevadil :) Smám jsem se u toho, bavil se, Polívka a Holubová jsou super, prostě fakt paráda. Ikdyž mě ta zelená EKO aktivistka v první půlce celkem dost srala, tak pak mě i bavila :) A k tomu song "Matko Země" - no pecka :) Za mě SPOKOJENOST a důstojná "dvojka" dost ulítlé "jedničky" :) ()

ZHODNOTITEL

Cesta do lesa je především plná krásných záběrů. Příběh je trochu prázdnější, nebo spíš táhlejší. Alespoň na mé gusto. Docela mě tam rozčilovaly ty animovaný zvířátka. Ale asi nakonec lepší, než to tam střílet doopravdy v přímém přenosu. Jako lesnický film dobré. Třeba tomu časem přijdu na chuť. ()

HellFireFery

Dvanáct let po filmu Cesta z města jsme se dočkali pokračování, které však zcela nenaplnilo představy. Hlavní postavy z původního filmu jsou odsunuty na pozadí a celý děj filmu "Cesta do lesa" se odehrává mezi "novými" postavami (mladý myslivec Ludva byl již v předchozím dílu). Více však zamrzí, že se vytratil humor a vše je zahaleno mírnými náznaky smutku a beznaděje, což je poměrně škoda, protože "Cestu z města" jsem bral právě jako takový příjemný film, u kterého mohu myslet především na to dobré. "Cesta do lesa" je natočena zcela jiným stylem. Příroda je zde ještě více v popředí a je škoda, že se více nezapracovalo na samotném příběhu, který by se více věnoval i hlavním postavám z jedničky. Navíc se zde opět nachází hned několik zcela nelogických chyb (herci z jedničky zde hrají zcela jiné role apod.). Přesto jsem se u filmu i tak bavil. ()

Valenta28

O něco slabší než jednička - už se nemusí řešit dilema přírody a programování, přichází na řadu potomci. Film mě potěšil. Supr hlášky a momenty zůstaly, legrace taky, herci skvělí. Ubírám o jednu hvězdu z principu - už to není jednička, děj už není tak prošpikovanej - ale stále super. ()

Rodriguess

Siel som do kina s malym ocakavaním ale musim sa priznat naramne som sa bavil a nakoniec to bol velmi prijemny vecer v kine. Herecke vykony boli na vysokej urovni, nic mi na tomto oddychvoom filme nechybalo. Samozrejme to nie je nic narocne - taka prijemna oddychovka. ()

lasida

Pro mě osobně zatím nejlepší český film roku 2012. Vorel nezklamal! Tenhle druh filmu nemůže u diváků bodovat masově, nicméně kdo je podobně naladěn, projekci si užije! ()

BarVo

Cestou z mesta do lesa sa Vorel zlepšil. Keď sa zmierim s tým, že v jeho filmoch je všetkého a všetkých tak nejak veľa a netreba to brať moc vážne, je to príjemný oddych. Zápletku jak hrom ani nečakám, napokon v tom lese by prekombinovaná story pôsobila skôr nepatrične. A Vávra ma vyslovene potešil. ()

fafejt001

JE FAKTEM , ŽE CESTA Z MĚSTA JE O NĚCO LEPŠÍ . JSOU TU PRAVDA PĚKNÉ ZÁBĚRY V PŘÍRODĚ , HUDBA ROVNĚŽ , VELMI DOBRÝ SCHMITZER , TROCHU LEPŠÍ VOREL ML. NEŽ V GYMPLU , ALE TEN HON A MRTVÁ ZVĚŘ - TO FAKT NEMUSÍM . TAKŽE SUMA SUMÁRUM SLABŠÍ TŘI . ()

rigby

"Matko země, tvá síla je ve mně..." Zkrátka moje krevní skupina. Filmy Tomáše Vorla mám rád už od jeho začátků, a tak není divu, že i tento mi krásně sedl. Možná chvílemi je to trochu přehnané a trochu přehrané, ale stále to má svůj vnitřní řád a smysl a poselství. Hvězdička dolů za houbičky, toto téma bych vypustil nebo aspoň nechal nerozvedené, ale postavit na tom půlku filmu - to je snaha zavděčit se měšťákům. ()

Ondrew

Neuveritelne pohodovy filmik z ceskej produkcie, ktory si ma svojou pokojnou atmosferou totalne omotal okolo prsta. Priznam sa, ze som cakal vsetko mozne i nemozne, no vysledok je neskutocne prekvapivy. Pohoda, klidek, konuopka :). Iste je, ze prave tuto snimku si cim skor pozriem znova. 80%. ()

MUNRO odpad!

Co to jako mělo být za fantasmagorii?Jak se mohli upsat týhle kravině borci jako Bolek Polívka,Jiří Schmitzer,nebo Eva Holubová?Nevím,co to je za novátorský styl,cpát hercům kameru do ksichtu a nechat je dělat cukající paobličeje?To si jako režisér Vorel hraje na Amélii z Montmartru?Korunu všemu nasazuje Tomáš Vorel ml.,který je silně nesympatický a amatérismus z něj sálá na všechny strany. ()

v.indruchova

ZA krásnou přírodu dávám hodnocení. Příběh dobrý. Hudebně nic moc. Mysliveček pro mne charismatu moc neměl a vegetariánka byla příliš fanatická a hloupá.. SPOILER: závěr jak Anyna uždibuje prase protože přece v těhotenství a dítě potřebuje maso na vývoj.: blbost. Scénky s houbičkami lysohlávkami (psylocibe) mi nepřišli zábavné. Moc jsem se nenasmála. ()

blekekeke

Jednička měla gusto, šmrnc, humor a příběh. Kouzelnej příběh. Tady chybí gusto, šmrnc, humor a snad zbyl jen ten příběh. I když Vorel ml. drží film na hraně. Je to žalostně málo. I tak dávám za 3 hvězdy, dal bych dvě, ale soucítím s lesem, takže 3 :o) ()