Zakázané království

Casey Silver

Eric Strand

Scénografie:

Bill Brzeski

Absolutní souhlas se Shadwellem. Děkuji mu za vynikající komentář, shrnul vše podstatné. Za sebe dodám, že kromě výborného obsazení a mých oblíbených akčních ikon, kvituju s povděkem citace na staré kung fu filmy. Už jen začátek filmu, respektive úvodní titulky jsou skvěle udělány. Film má příjemnou hudbu, parádní choreografii soubojů, dost vtipu, viděl jsem to fakt několikrát a líbilo se mi to pořád stejně.(30.5.2008)

I keď zo stretu dvoch bojových legiend je nakoniec len vcelku priemerná záležitosť, vzhľadom na zvolený, typický ázijský, rozprávkový príbeh, to nie je zlé a z každej kultúry si berie to najlepšie. Z tej ázijskej pestrofarebný look a z tej americkej filmárske spracovanie, ktoré je pre priemerného diváka neulietavajúceho každodenne na ázijských historických kung-fu filmoch predsa len polopatistickejšie. Oba do seba dobre zapadli a to vďaka choreografovi bojových scén, takže nikto nemôže šomrať že film postráda patričné množstvo prehľadne natočených bitiek. Oddychovka ako má byť.(1.6.2008)

K americkým filmom, v ktorých hrajú azijské akčné hviezdy som veľmi skeptický. Nech sa aziati predvedú akokoľvek, nič to nezmení na fakte, že volant drží hollywood. Tak tomu je i teraz. Pýtam sa otázku. Aké by to mohlo byť, keby mal ten film aspoň o trochu menej debilný scénár ? Ano, kľudne to mohol byť vinikajúci film. Pri úvodných titulkoch zaplesá radosťou srdce každého fanúška kung-fu filmov, vo filme je kopec odkazov na filmové klasiky a Jackie Chan a Jet Li (ten je ako Opičí kráľ dokonalý) pod taktovkou Woo-Ping Yuena frčia na plné obrátky takmer ako za mlada. Aziati odviedli svoju robotu na jednotku. Amíci zreciklovali čo sa dalo, pridali ktomu kopec (slušných) efektov a vytvorili neznesiteľne klišovitú i keď neškodnú rozprávku (nezamýšľal to niekto ako paródiu?). Back to Hong Kong. (6/10)(24.10.2008)

Nenáročná kungfu pohádka o tom jak zbabělý loser Jason Tripitakas (che) získá odvahu, legendární zbraň, bojové dovednosti, krásnou dívku a přátelství několika nesmrtelných. Není to nikterak omračující film, ale koukat se na to dá bez návalů nevolnosti a zoufalého prohryzávání polštáře. A docela se povedlo obsazení, jak hrdinové tak antagonisté nevzbuzují odpor ani ve chvílích, kdy z nich padají tradičně strašlivá klišé o soustředěné mysli.(3.12.2009)

Na setkání dvouch legend jako jsou Jet Li a Jackie Chan se čekalo hodně dlouho, až jsem se nakonec dočkal. Bránil jsem se zdejšímu hodnocení a byl jsem opravdu zvědavý jak to nakonec dopadlo. Po pravdě, nedopadlo to vůbec špatně, ale také ne nijak dokonale. Je to dobré, ale tak trochu průměrné a normální. Bojové scény, kde se Li s Chanem řeže je nespočet a rozhodně stojí za to, ale z filmu je znát, že se autoři inspirovali strarýma asijskými bojovkami a to mě trošičku zamrzelo a roznudilo. Možná právě proto dávám pouhé tři hvězdičky. Jinak je to rozhodně zábavná akční jízda, které ale chybí trošičku šmrnc a něco trošičku víc, než do toho tvůrci nakonec dali.(15.6.2008)

• - Tento film prošel pěti úpravami scénáře, většina úprav byla provedena během natáčení. (SG-1)

• - Jméno hlavního hrdiny Tripitikas (Michael Angarano) je přímý odkaz na „Tripitaku“, soubor buddhistických posvátných textů. (Olík)

• - Předtím, než Vrabčák vrhne šipku po generálovi, vyřkne větu: "Come drink with me." To je anglický název pro klasický wuxia film Spojení Shaolinů, ve kterém hrála Cheng Pei Pei. (SG-1)