Zakázané království

Eric Strand

Scénografie:

Bill Brzeski, Eric Lam
  • CheGuevara

Piráti z východu nedopadli zrovna nijak valně. Jackie Chan prostě není Johnny Depp, příběh není esencí originality a Rob Minkoff je zatraceně pořádný tragéd. Akční scény zůstaly bez náboje (krom té v hostinci) a nemusím být Nostradamem, abych prokoukl celý příběh už při první půl hodince. Tenhle guláš postrádá tempo a váhavě se motá odnikud nikam. Zoufalé, matné a nebesky jednoduché. Další prosím...(29.10.2008)

Nakonec docela fajn pohádka, jenom tomu zoufale chybí hlášky. Ze soubojů sice trčí dráty víc než by bylo záhodno, ale alespoň je jich hodně a díky slušnému střihu i kameře se na ně dobře dívá. Angarano se přežít dá, ač charismatu vážně moc nepobral a Jet a Jackie na tom ještě nejsou nejhůř, i když to doublování je občas docela vidět. Naštěstí to rychle utíká a většinu času se někdo s někým řeže, takže o zábavu je celkem postaráno. P.S. Věřte tomu nebo ne, klidně bych si dal dvojku.(31.5.2008)

K americkým filmom, v ktorých hrajú azijské akčné hviezdy som veľmi skeptický. Nech sa aziati predvedú akokoľvek, nič to nezmení na fakte, že volant drží hollywood. Tak tomu je i teraz. Pýtam sa otázku. Aké by to mohlo byť, keby mal ten film aspoň o trochu menej debilný scénár ? Ano, kľudne to mohol byť vinikajúci film. Pri úvodných titulkoch zaplesá radosťou srdce každého fanúška kung-fu filmov, vo filme je kopec odkazov na filmové klasiky a Jackie Chan a Jet Li (ten je ako Opičí kráľ dokonalý) pod taktovkou Woo-Ping Yuena frčia na plné obrátky takmer ako za mlada. Aziati odviedli svoju robotu na jednotku. Amíci zreciklovali čo sa dalo, pridali ktomu kopec (slušných) efektov a vytvorili neznesiteľne klišovitú i keď neškodnú rozprávku (nezamýšľal to niekto ako paródiu?). Back to Hong Kong. (6/10)(24.10.2008)

Není moc fanoušků kung-fu, kteří by nechtěli vidět vedle sebe Jackieho Chana a Jeta Li. I já jsem byl moc a moc zvědavý, jak se tyhle dvě ikony porvou v jednom filmu a to nejlépe spolu. Zakázané království je proto pro mě poměrně zklamání z tohoto pohledu. Jackie Chan se vrací ke své starší roli a opět neustále pije, aby se mohl rvát a vedle něj Jet Li se nechává maskovat do podoby opice a poskakuje jak nějaký maskot fotbalového týmu a klaun dohromady. Oba by si zasloužili více, ale budiž. Velké klišé o cestě nemehla ze světa lidí k záchraně fantastického světa Opičího krále je ohraná hra na oblíbené téma, ale naštěstí má slušné obsazení a pár hezkých šikmookých slečen. těm patří velké plus, protože jejich postavy jsou krásné a zajímavé. Hlavně ta dlouhovlasá potvora, to je opravdu něco ... Přes známé schéma a tupého Michaela Angaranona, kterému bych nevěřil ani nos mezi očima, jde překvapivě o poměrně zábavnou taškařici, která ale nedokáže uspokojit milovníky pořádné akce, kterou by si Jackie a Jet zasloužili.(9.8.2008)

Koukam kolem sebe a vidím v hodnoceních samé průměrné 3 hvezdičky. Po shlédnutí filmu musím konstativat že ta záplava průměrnosti je tu právem. Jak by to celí krátce shrnul? asi takto: přišel jsem, viděl jsem, zavzpomínal si při tom na starší filmy Jackieho a Jeta, odešel jsem a po pěti minutách zapoměl na většinu viděného. Zakázané království je kupa hezkých obrázků s osvědčenými herci. pryč je lehkost a kvalitní bojové scény obou pánů let devadesátých a osmdesátých. zbývá jen naleštěné sterilní pozlátko pro většinové konzumní diváky čekající na nenáročnou zábavu. Nic víc. Těm trochu znalým a mířícím víše doporučuji třeb staré Police Story, Božské relikvie či když už Jackie hrál toho opilce tak třeba ještě Drunken Mastera. A propo nejlepším Opičím králem alias Sun Wu Kungem je stejně ten seriálový co kdysi běžel na československé televizi :-). a basta!(31.10.2008)

• - O choreografii soubojů se postaral mistr Woo-ping Yuen, jedna z největších autorit v oboru, jež pracovala i na filmech ze série Matrix nebo Kill Bill. (Olík)

• - Jackie Chan se při natáčení filmu po dlouhých 30-ti letech pracovně sešel s věhlasným režisérem a choreografem Woo-Ping Yuenem, jenž na konci 70. let nastartoval Jackieho kariéru legendárním snímkem Drunken Master. Další zajímavostí je, že stejně jako v Drunken Masterovi, i zde Chan používá styl "opilého kung-fu". (Vojcl)

• - Jde o první hollywoodský film Jackieho Chana, na kterém se nepodílel jako choreograf. (SG-1)