Reklama

Reklama

Zakázané království

  • USA The Forbidden Kingdom (více)
Trailer 2

Jet Li a Jackie Chan se sešli v akčním pohádkovém příběhu ze starověké Číny. Mladý Jason Tripitikas miluje akční filmy, kde neohrožení kung-fu bojovníci bojují se zlem. Snímky ho zásobuje starý čínský obchodník Hop, který si chlapce oblíbí. Jednoho dne mu vypráví legendu o staré chrámové holi, která patřila už jeho starému otci. Jasona příběh okouzlí. Zanedlouho je Hopův obchod přepaden a stařec postřelen. Jason z rukou umírajícího převezme hůl a od té chvíle se nestačí divit... (TV Prima)

(více)

Videa (3)

Trailer 2

Recenze (495)

Radyo 

všechny recenze uživatele

Úplně se mi vybavily ty kung-fu blbiny, co jsme na konci socíku hltali z obehraných videokazet s monotónním 'one-man' dabingem, a to včetně mírně nahlouplých triků. Kdo mi ale vyloženě lezl na nervy, to byl ten opičí král. To je tak neskutečně stupidní postava... Ale holt je to asi nedílná součást čínské mytologie... ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Fantasy pohádka s příjemným odérem osmdesátek. Na nic si nehraje, byť je jako celek vlastně docela i hravá. U mě vztah výpravy za zkamenělým vopičákem určovala především nostalgie. Pokud se dokážete naladit na dětskou vlnu z dob kdy letěl Nekonečný příběh (s tím to má společného překvapivě mnoho a vůbec není náhoda, že je tu tak často zmiňován), Willow či Zlaté dítě, tak máte zpoloviny vyhráno. Pokud navíc dokážete svou nostalgii vyladit tak přesně, že zapomenete na to jací řízci kdysi Jet Li s Chanem bývali, a že se již zákonitě neohýbají jako mladé proutky, tak jste za vodou úplně. Tady jsou sice po fyzické stránce pouhým stínem své někdejší slávy, ale sympaťáci k pohledání se šišlavou angličtinou to stále ještě jsou jedna báseň. Technická stránka ujde, scénář nevybočuje z mantinelů žánru, vykradená hudba sedne na jedničku, tempo nikde výrazněji nedrhne a tak jediným vyloženě špatným elementem je představitel hlavní role Michael Angarano. I německý fotbalový mančaft pobral více sympatičnosti a charismatu. Nový Bastien se tedy nekoná. Celkově však u mě zavládla spokojenost, byť jak jsem již zmiňoval, hlavně díky té mršce podšité co si říká nostalgie. ()

Reklama

kitano 

všechny recenze uživatele

K americkým filmom, v ktorých hrajú azijské akčné hviezdy som veľmi skeptický. Nech sa aziati predvedú akokoľvek, nič to nezmení na fakte, že volant drží hollywood. Tak tomu je i teraz. Pýtam sa otázku. Aké by to mohlo byť, keby mal ten film aspoň o trochu menej debilný scénár ? Ano, kľudne to mohol byť vinikajúci film. Pri úvodných titulkoch zaplesá radosťou srdce každého fanúška kung-fu filmov, vo filme je kopec odkazov na filmové klasiky a Jackie Chan a Jet Li (ten je ako Opičí kráľ dokonalý) pod taktovkou Woo-Ping Yuena frčia na plné obrátky takmer ako za mlada. Aziati odviedli svoju robotu na jednotku. Amíci zreciklovali čo sa dalo, pridali ktomu kopec (slušných) efektov a vytvorili neznesiteľne klišovitú i keď neškodnú rozprávku (nezamýšľal to niekto ako paródiu?). Back to Hong Kong. (6/10) ()

Stegr 

všechny recenze uživatele

80% - "Vyšleme našeho kráčejícího mnicha." "Nemáte běžícího mnicha?" Krásná, milá, odpočinková pohádka, v níž je všechno naprostý provar, ale vůbec to nevadí! Užil jsem si ji jako už dlouho nic! Jeta Li s Jackiem Chanem ve srandovních dvojrolích, v nichž ukázali jak svůj smysl pro humor, tak vytříbený bojový styl, jsem hltal jako mimino z lahve mlíka... ()

Spooner 

všechny recenze uživatele

O filmu, ve kterém se setkají Jet Li a Jackie Chan snili jejich fanoušci už pěknou dobu. Mohli si vybrat ovšem lepší projekt, než rodinnou podívanou. No ale co, aspoň že už to je. Mohlo totiž být mnohem hůř, protože ohlášení režiséra příšerného Strašidelného domu ve mně ze začátku vyvolalo děsivou reakci. Nakonec se ale rejža trochu převdedl a nabídl nám vcelku příjemnou podívanou s velmi dobrou choreografií. Jackiemu a Jetovi to kope pořád stejně dobře a při akčních sekvencích film dobře utíká a prominete mu i slabší dějovou linii. Scény, kde se nebojuje už jsou malinko horší a zvlášť někdy v půlce to byla trochu nuda, ale pak se to zase zvedlo a závěrečná bitva byla parádní. Jenom ten Michael Angarano mě chvilkama iritoval, duo Jackie-Jet mi to ovšem dokázalo vynahradit. Vcelku je to takový neškodný průměr, který ovšem fanoušky zmiňovacích bijců potěší, zvlášť pokud viděli jejich předchozí snímky (War a Rush Hour 3). ()

Galerie (114)

Zajímavosti (18)

  • Jde o první hollywoodský film Jackieho Chana, na kterém se nepodílel jako choreograf. (SG-1)
  • Jackie Chan okomentoval prvé dni natáčania slovami: „Bolo to veľmi relaxačné. Stále som len chodil, rozprával a žiadna akcia.“ (Greenpeacak)
  • Jméno hlavního hrdiny Tripitikas (Michael Angarano) je přímý odkaz na „Tripitaku“, soubor buddhistických posvátných textů. (Olík)

Související novinky

Del Toro, Cameron, Gaiman a... Opičí král?

Del Toro, Cameron, Gaiman a... Opičí král?

12.03.2011

Než přejdeme ke slavným jménům v titulku, znáte Zhanga Jizhonga (foto)? Já vím, že ne. Je to zřejmě nejvlivnější čínský televizní producent, který platí především za mistra historických a fantasy… (více)

Jackie točí, Woo odpočívá

Jackie točí, Woo odpočívá

14.04.2009

Co nového v Asii? Takhle před rokem mělo premiéru Zakázané království. A Jackie Chan si opět navlékl historický kostým a vydal se na cestu plnou nástrah a kung-fu soubojů. Historický epos Big Soldier… (více)

Asie opět nabízí kung-fu a horor

Asie opět nabízí kung-fu a horor

06.11.2008

Dva tvůrci z Dálného Východu, byť naprosto odlišného zaměření, vládnou dnešní novince. Nejdřív je tady neúnavný, nezastavitelný a nestárnoucí (no dobrá, to poslední není tak docela pravda) Jackie… (více)

Souboj akčních velikánů

Souboj akčních velikánů

11.01.2008

Tak tohle je stoprocentní kachna, a i kdyby náhodou ne, sotva se někdy podobný projekt dočká realizace. Zní to však natolik zábavně, že se s vámi o tu představu musíme podělit. Co napsat na úvod?… (více)

Reklama

Reklama