poster

Zakázané království

 • USA

  The Forbidden Kingdom

 • Slovensko

  Zakázané kráľovstvo

 • Velká Británie

  The Forbidden Kingdom

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Romantický

USA / Čína, 2008, 113 min

Režie:

Rob Minkoff

Předloha:

Wu Čcheng-en (kniha)

Scénář:

John Fusco

Kamera:

Peter Pau

Hudba:

David Buckley

Producenti:

Casey Silver

Střih:

Eric Strand

Scénografie:

Bill Brzeski
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Blizzard
  ***

  Už trailer dával tušit, že půjde spíše o popkornovou zábavu s prvky sporadického humoru zaměřenou na casual diváky, nežli návrat nějaké legendy ze starých dob. Slza nostlagie mi ukápla když jsem spatřil Opičího krále s jeho kouzelnou tyčí a vzpomněl si, jak požíral císařovi broskve na Hoře pěti prvků. Jet Li i někdy jako opičák vypadá, takže mu jeho postava sedla a Jackie Chan je v rámci role opilce jako ryba ve vodě. Oba zahráli obstojně a je vidět, že "jejich kung-fu" jim ještě slouží. Jason coby wannabe kung-fu bitkař je zde tak trochu navíc a to i přesto, že představuje hlavní roli. Akční scény jsou na slušné úrovni, souboje jsou celkem přehledné a neurazí, zato soubojové hrátky JL vs. JCH zde excelují. Golden Sparrow je sice sladká, ale bílovlasá Ni Chang se svým bičíkem tu dominuje. David Buckley odvedl na hudebním doprovodu kvalitní práci a posouvá film směrem nahoru, i přesto, že jsou některé motivy malinko vykradené. Podtrženo, sečteno - celkem zábavná akční jízda, která však časem zmizí v propadlišti dějin. (6/10)(23.6.2008)

 • Skejpr
  ***

  Příjemné, výpravné, místy patřičně velkolepé a choreograficky brilantní... Ale prakticky po celou stopáž filmu jsem se nemohl zbavit dojmu určité... Nedotaženosti? Neúplnosti? Těžko říct... Z potenciálu šlo každopádně jistě vytřískat mnohem víc... Nedá se říci, že bych byl zklamán, to určitě ne. Ale žě by mě to nějak extra nadchlo.... Kung Fu Panda byla lepší prakticky ve všech směrech...(24.7.2009)

 • B!shop
  ****

  Jo tak tohle me hodne prijemne prekvapilo. Film ma sice jednoduchej predvidatelnej pribeh, ale na druhou stranu je natocenej docela svizne, cemuz taky napomaha chytlava hudba a cela ta legenda je docela fajn. Prislo mi to jako takovej mix mezi Nekonecnym pribehem, Mortal Kombat a Karate Kid. No a jinak bitek je tu docela dost, maj hodne povedenou choreografii, jeste aby ne, kdyz tu je Li a Chan a nastesti to nejsou souboje o trech kopech, ale kazdej souboj je hezky dlouhej. No a co se tyce hercu, Jackie Chan dava vzpomenout na Drunken Mastera, ale zaroven omezil to saskovani na minimum, takze je paradni. A coby staryho prodavace jsem ho skoro nepoznal. Jet Li je jako tichej mnich taky perfektni, horsi uz to je coby Opici kral, tam uz je precejen moc barevnej a saskujici. No a Angarano, ocekavane nejslabsi clanek filmu, neni zas tak hroznej, jak jsem se bal a je docela i sympatak. Takze celkove, diky tomu, ze nejaky saskovani tvurci omezily na minimum, se jedna o moc prijemnej historicko - fantasy film s dvema borcema v hlavnich rolich.(26.2.2009)

 • Dever
  ***

  Soundtrack David Buckley: 1. The Mountain of Fruit and Flowers ,2. The Peach Banquet ,3. Monkey Business ,4. China Begins ,5. Hops' Shop ,6. J and J Temple Fight ,7. The Legend of the Temple Staff ,8. Two Tigers - Two Masters ,9. Tea House Fight ,10. The Tyranny of War ,11. Don't Forget to Breathe ,12. Ni Chang and Her Cult Killers ,13. Drunken Master Wounded ,14. The Seeker of the Prophecy ,15. Let the Journey Begin ,16. Monkey King Released ,17. Battle of the Bride ,18. Her Destiny was Written ,19. As one tale ends... ,20. ...Another tale begins,(12.5.2011)

 • DaViD´82
  ****

  Fantasy pohádka s příjemným odérem osmdesátek. Na nic si nehraje, byť je jako celek vlastně docela i hravá. U mě vztah výpravy za zkamenělým vopičákem určovala především nostalgie. Pokud se dokážete naladit na dětskou vlnu z dob kdy letěl Nekonečný příběh (s tím to má společného překvapivě mnoho a vůbec není náhoda, že je tu tak často zmiňován), Willow či Zlaté dítě, tak máte zpoloviny vyhráno. Pokud navíc dokážete svou nostalgii vyladit tak přesně, že zapomenete na to jací řízci kdysi Jet Li s Chanem bývali, a že se již zákonitě neohýbají jako mladé proutky, tak jste za vodou úplně. Tady jsou sice po fyzické stránce pouhým stínem své někdejší slávy, ale sympaťáci k pohledání se šišlavou angličtinou to stále ještě jsou jedna báseň. Technická stránka ujde, scénář nevybočuje z mantinelů žánru, vykradená hudba sedne na jedničku, tempo nikde výrazněji nedrhne a tak jediným vyloženě špatným elementem je představitel hlavní role Michael Angarano. I německý fotbalový mančaft pobral více sympatičnosti a charismatu. Nový Bastien se tedy nekoná. Celkově však u mě zavládla spokojenost, byť jak jsem již zmiňoval, hlavně díky té mršce podšité co si říká nostalgie.(31.5.2008)

 • Jet Li

 • - Jméno hlavního hrdiny, Tripitikas, je odvozeno od jména Tripitaka, mnicha, kterého doprovázel Opičí král v klasickém románu "Cesta na západ". (SG-1)

 • - Jde o první hollywoodský film Jackieho Chana, na kterém se nepodílel jako choreograf. (SG-1)

 • - O choreografii soubojů se postaral mistr Woo-ping Yuen, jedna z největších autorit v oboru, jež pracovala i na filmech ze série Matrix nebo Kill Bill. (Olík)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace