Reklama

Reklama

Zakázané království

  • USA The Forbidden Kingdom (více)
Trailer 3
Akční / Dobrodružný / Fantasy / Romantický
USA / Čína, 2008, 113 min

Jet Li a Jackie Chan se sešli v akčním pohádkovém příběhu ze starověké Číny. Mladý Jason Tripitikas miluje akční filmy, kde neohrožení kung-fu bojovníci bojují se zlem. Snímky ho zásobuje starý čínský obchodník Hop, který si chlapce oblíbí. Jednoho dne mu vypráví legendu o staré chrámové holi, která patřila už jeho starému otci. Jasona příběh okouzlí. Zanedlouho je Hopův obchod přepaden a stařec postřelen. Jason z rukou umírajícího převezme hůl a od té chvíle se nestačí divit... (TV Prima)

(více)

Videa (3)

Trailer 3

Recenze (497)

Radyo 

všechny recenze uživatele

Úplně se mi vybavily ty kung-fu blbiny, co jsme na konci socíku hltali z obehraných videokazet s monotónním 'one-man' dabingem, a to včetně mírně nahlouplých triků. Kdo mi ale vyloženě lezl na nervy, to byl ten opičí král. To je tak neskutečně stupidní postava... Ale holt je to asi nedílná součást čínské mytologie... ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Zastaralý, nenápadný a nenápaditý film. Ale zároveň tak neškodný a bez konkrétnych chýb, že mu proste niet čo vytknúť. Pamätať si aho ale budeme asi iba preto, kto sa v ňom stretol. A osobne si cením, že k ním bol scenárista stopercentne férový a obaja tu majú fakt pekné role, zužitkovávajúce parametre ich osobnostných kultov. ()

Reklama

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Nakoniec celkom milé. Nenadchne, ale ani neurazí a rozhodne nenudí. Súboj Jeta a Jackieho som si vychutnal. V tomto filme boli rovnocennými partnermi: Jackie je zábavnejší (Jet bol vždy suchár), Jeta zase lepšie poslúchajú staré kĺby. Výprava veľkolepá, Angarano znesiteľný, dekoračné šikmoočky chrumkavé. Asi som viac ani nečakal. ()

Blizzard 

všechny recenze uživatele

Už trailer dával tušit, že půjde spíše o popkornovou zábavu s prvky sporadického humoru zaměřenou na casual diváky, nežli návrat nějaké legendy ze starých dob. Slza nostlagie mi ukápla když jsem spatřil Opičího krále s jeho kouzelnou tyčí a vzpomněl si, jak požíral císařovi broskve na Hoře pěti prvků. Jet Li i někdy jako opičák vypadá, takže mu jeho postava sedla a Jackie Chan je v rámci role opilce jako ryba ve vodě. Oba zahráli obstojně a je vidět, že "jejich kung-fu" jim ještě slouží. Jason coby wannabe kung-fu bitkař je zde tak trochu navíc a to i přesto, že představuje hlavní roli. Akční scény jsou na slušné úrovni, souboje jsou celkem přehledné a neurazí, zato soubojové hrátky JL vs. JCH zde excelují. Golden Sparrow je sice sladká, ale bílovlasá Ni Chang se svým bičíkem tu dominuje. David Buckley odvedl na hudebním doprovodu kvalitní práci a posouvá film směrem nahoru, i přesto, že jsou některé motivy malinko vykradené. Podtrženo, sečteno - celkem zábavná akční jízda, která však časem zmizí v propadlišti dějin. (6/10) ()

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Zprvu jsem se podivoval nad tím, proč zrovna Rob Minkoff, ale jak to začalo jet v lajně Nekonečného příběhu, zalitoval jsem, že mi není dvanáct, protože pak bych jej rozhodně docenil. Ten film vlastně vznikl kvůli jediné scéně, která je ale zbytečně přetažená a ty zbylé se vám vykouří z hlavy se závěrečnými titulky. Minkoff je pouze suchý rutinér, který vrší jeden hezký obrázek za druhým, ale nic z toho. Děj toho moc nevyřeší a Yuen Woo-Ping se bez drátů už taky neobejde. V asijské produkci by to byl souboj dekády, takhle jsem necelé dvě hodiny koukal na pohádku, která děcka moc nepobaví a dospělé nenadchne. Aspoň že to uběhlo obstojně. ()

Galerie (114)

Zajímavosti (18)

  • Jméno hlavního hrdiny, Tripitikas, je odvozeno od jména Tripitaka, mnicha, kterého doprovázel Opičí král v klasickém románu "Cesta na západ". (SG-1)
  • Jackie Chan priznal, že sa mu s Jet Lim pracovalo veľmi dobre. Ich bojové scény sa natáčali rýchlo a hladko. (Greenpeacak)
  • Jméno hlavního hrdiny Tripitikas (Michael Angarano) je přímý odkaz na „Tripitaku“, soubor buddhistických posvátných textů. (Olík)

Související novinky

Del Toro, Cameron, Gaiman a... Opičí král?

Del Toro, Cameron, Gaiman a... Opičí král?

12.03.2011

Než přejdeme ke slavným jménům v titulku, znáte Zhanga Jizhonga (foto)? Já vím, že ne. Je to zřejmě nejvlivnější čínský televizní producent, který platí především za mistra historických a fantasy…

Jackie točí, Woo odpočívá

Jackie točí, Woo odpočívá

14.04.2009

Co nového v Asii? Takhle před rokem mělo premiéru Zakázané království. A Jackie Chan si opět navlékl historický kostým a vydal se na cestu plnou nástrah a kung-fu soubojů. Historický epos Big Soldier…

Asie opět nabízí kung-fu a horor

Asie opět nabízí kung-fu a horor

06.11.2008

Dva tvůrci z Dálného Východu, byť naprosto odlišného zaměření, vládnou dnešní novince. Nejdřív je tady neúnavný, nezastavitelný a nestárnoucí (no dobrá, to poslední není tak docela pravda) Jackie…

Souboj akčních velikánů

Souboj akčních velikánů

11.01.2008

Tak tohle je stoprocentní kachna, a i kdyby náhodou ne, sotva se někdy podobný projekt dočká realizace. Zní to však natolik zábavně, že se s vámi o tu představu musíme podělit. Co napsat na úvod?…

Reklama

Reklama