• Snorlax
  ***

  Pohádka o II. světové válce je po všech stránkách průměrná. Příšerné je obsazení Palúcha bez předabovaní, neboť jeho čeština byla na několik pořádných facek. K tomu je miniseriál doprovázen lehce psychedelickou hudbou, která se příliš nedá poslouchat. Třetím nešvarem je katastrofální práce ruchaře, který by si mohl stoupnout hned vedle Palúcha, aby to divák mohl vzít z jedné vody. Vynikající byl Lakomý v roli odporného esesáka, potěšila mě přítomnost Šmídy a mladičkých slečen Doleželové a Havránkové. Samozřejmě nemohu zapomenout ani na Jiřího Duška v roli Mirka Dušína Wehrmachtu. A to nejen proto, že mu ta uniforma značně sekne.(16.1.2013)

 • Tommassi3
  ***

  Nejvíce z tohoto historického seriálku brněnského studia Československé televize vyčnívá výkon Ladislava Lakomého, který tu dokonale ztvárnil zarputile zákeřného "esesáka", jemuž se však v samém závěru za jeho oddanost dostane spravedlivé odměny !! ;) Potěší také obsazení Elišky Balzerové, tehdy ještě Havránkové, v roli partyzánky..(7.5.2013)

 • pávek
  ***

  Lexikon českých seriálů o tomto díle píše: .... dílo nebylo příliš vhodné ani pro tehdejší režim a tak se muselo spokojit s okrajovými vysílacimi časy. V tomto týdnu uvedla ČT2 tento serilál po dlouhých letech a znovu ho čekal okrajový vysílací čas. Byl mu vymezen od 03-04:00 nad ránem. Jednu ze svých prvních televizních příležitostí získala Eliška Havránková(dnes Balzerová).(14.5.2011)

 • tatopulos
  ****

  Nečekaně velice kvalitní partyzánský seriál. Nedá se říct, že by klaďasové byli totálně kladní a záporáci úplně negativní. Záporáci jsou zobrazeni ve své nízkosti, ale jsou velice inteligentní /tedy nikoli emočně, ale racionálně a ekonomický kalkul je podle dnešních měřítek až na prvním místě:-) /. Nacisté věří své věci nebo jsou fanatičtí, možná idealističtí (navrátilec z fronty- "hrdina" Felix). A mají charisma /viz Ladislav Lakomý, po charismatu se přece dnes tolik volá:-)/ Stoicky rezignovaní, ale podvolující se nacismu- viz Bohumil Šmída. A nejistý a skeptický "dobrý Němec" Jiří Dušek. Hypercynický a přemýšlivý gestapák Kurt. Nebo jsou emočně rozháraní jako černá hraběnka a vedou filosofické hovory /někdy hodně divadelně, ale to není na škodu/. Tomu se říká super- záporáci bez jediné přednosti... Když povzbudím své ironické já, tak tito záporáci mají přesně vlastnosti, které se požadují po zaměstnancích- flexibilitu a dravost, dávají svou kreativitu a individualitu pro zájem firmy jménem NSDAP... A super klaďáci ? Velitel partyzánů je pruďas, tvrdý, zásadový, nedůvěřivý (nesnáší lidi, kteří sedí na dvou židlích) , je plný úzkosti a bolesti, další vůdce odbojářů si příliš neváží svého života a riskuje život své rodiny, partyzáni jsou naivní, idealističtí, neváží si vlastního života. Hudba podprahově naznačuje v jak neklidné temnotě vystavěné mrtvými postavy žijí.. Když čtu tady některé kriticky negativní komentáře, tak si říkám, že jsem viděl asi jiný seriál. Komu se tento seriál nelíbil doporučuju mu psychologicky- místy až "bergmanovsky" náročnou Kriminálku Las Vegas nebo Comeback Ulice do Ordinace v měděné zahradě(29.10.2015)

 • sharka.68
  ****

  Sice si nařizuju budík, ale vidět herce Lakomého jako SS nebo Švandovou jako partyzánku... to je věc...a Středa jako cyklospojka, to je taky něco... ale i přes všechny nedostatky, mi to přijde reálné...přece jen neleželi v lese a nestříleli na všechno,co se hnulo...byli to lidi...možná jen proto, aby nepoškozoval ideovou stránku věci,se ten seriál nelíbil ani době,kdy byl natočen....(9.5.2013)

 • - Seriál se natáčel v Holešově u Brna a okolí. (M.B)

 • - Renáta Doleželová byla v době natáčení ještě studentka. (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace