Reklama

Reklama

Epizody(4)

Obsahy(1)

Německý důstojník wehrmachtu bojuje se svou ctí a povinností německého vojáka, na druhé straně se svým svědomím. Jeho antifašistické smýšlení využije vedoucí odbojové skupiny. Protihráčem Lenze je jeho politický zástupce, který získá informace o partyzánské vysílačce. Hrdinský boj dvou sovětských radistek a jejich smrt zabrání odhalení úkrytu. Velitel partyzánů Vasil a jeho komisař Michal mají zájem se s Lenzem sejít, i když ho podezírají z dvojaké hry. Výsledkem je nakonec odhalení pravého zrádce Felixe, který je dopaden a zastřelen. Příběh končí několik dnů před příchodem Rudé armády. (Elisebah)

(více)

Recenze (13)

pávek 

všechny recenze uživatele

Lexikon českých seriálů o tomto díle píše: .... dílo nebylo příliš vhodné ani pro tehdejší režim a tak se muselo spokojit s okrajovými vysílacimi časy. V tomto týdnu uvedla ČT2 tento serilál po dlouhých letech a znovu ho čekal okrajový vysílací čas. Byl mu vymezen od 03-04:00 nad ránem. Jednu ze svých prvních televizních příležitostí získala Eliška Havránková(dnes Balzerová). ()

ArthasKarfa 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Existencionální pokus o nacisticko-partyzánské minidílo, které se snaží zaujmout černobílým rozdílem mezi nacisty a jejich nepřáteli. Výsledek je ovšem spíš rozpačité drama o lidech a vojácích, kteří spolu soupeří o silnice v lesích, doplněné o dlouhé rozhovory nacistických pohlavárů na místním zámku. Celkově je to prostě hrozné a světlých momentů je v díle jen velmi málo. A ten konec.... ()

Reklama

brooklyn73 

všechny recenze uživatele

Velice osobity,unikatni pocin tvurcu o vztazich v nacistickem vedeni maleho mestecka a partyzanskem oddilu. Osudy hlavnich hrdinu jsou navzajem propojeny. Ctyrdilny film si zdarile pelasi k svemu zajimavemu konci. Milan Holubar v roli Schrotta je vyjimecny,stejne jako v roli majora Lenze Jiri Dusek. Ladislav Lakomy byl pro roli SS mana velice dobre vybran.Skvele zahrano,bravo. Prvni dil : velice zajimava soustava dialogu,akcni scena veskrze zadna, hudba na jednicku. Scena kdy ridic Adler - Stanislav Zindulka utika z vezeni pricemz pada na travniku a vzapeti leze se samopalem pres plot je vice komicka nez vazna. Druhy,treti dil: pribyva tvrdych dialogu,akcni sceny nabivaji na dramaticnosti. Prepadeni stabu partyzanu je zdarile, sceny zajimave. Mistrovsky je zahran uprk jednoho z partyzanu do svahu,cestou je nekolikrate strelen - je videt hercovo usili,o autenticnost,jenz vypada uplne realne. 4 dil: je velice akcni, je mozno videt nekolik poprav. Kameraman si hodne uzival velke detailove zabery na tvare hlavnich protagonistu.Zdarily televizni film z brnenskeho studia. ()

Tommassi3 

všechny recenze uživatele

Nejvíce z tohoto historického seriálku brněnského studia Československé televize vyčnívá výkon Ladislava Lakomého, který tu dokonale ztvárnil zarputile zákeřného "esesáka", jemuž se však v samém závěru za jeho oddanost dostane spravedlivé odměny !! ;) Potěší také obsazení Elišky Balzerové, tehdy ještě Havránkové, v roli partyzánky.. ()

Snorlax 

všechny recenze uživatele

Pohádka o II. světové válce je po všech stránkách průměrná. Příšerné je obsazení Palúcha bez předabovaní, neboť jeho čeština byla na několik pořádných facek. K tomu je miniseriál doprovázen lehce psychedelickou hudbou, která se příliš nedá poslouchat. Třetím nešvarem je katastrofální práce ruchaře, který by si mohl stoupnout hned vedle Palúcha, aby to divák mohl vzít z jedné vody. Vynikající byl Lakomý v roli odporného esesáka, potěšila mě přítomnost Šmídy a mladičkých slečen Doleželové a Havránkové. Samozřejmě nemohu zapomenout ani na Jiřího Duška v roli Mirka Dušína Wehrmachtu. A to nejen proto, že mu ta uniforma značně sekne. ()

Galerie (43)

Zajímavosti (2)

  • Renáta Doleželová byla v době natáčení ještě studentka. (M.B)
  • Seriál se natáčel v Holešově u Brna a okolí. (M.B)

Reklama

Reklama