V hájence na samotě žijí na hromádce už čtyři generace rodiny Hanákových. Babička překypuje životním elánem a její vášní je psaní detektivek. Její dcera, paní Hanáková, rázná žena s velkým srdcem, miluje zpěv, ale protože nemá talent, celý život dělala kuchařku. Pan Hanák je výpravčí, jeho celoživotními láskami jsou zvířata všech druhů a velikostí, která pěstuje v domě i okolí. Starší dcera Pavla má s mužem Petrem, příležitostným kutilem, který většinou spí nebo jí, dva hyperaktivní syny, jimž nikdo neřekne jinak než Raubíři. Neformálním členem rodiny je pak pan Poštolka, který v domě za městečkem tráví podezřele mnoho času! Jedno úplně běžné rodinné odpoledne oznámí mladší dcera Káča rodině, že čeká dítě. Zdeněk, se chce zachovat jako čestný muž a s Kateřinou se oženit. Jeho matka však pro toto řešení nemá pochopení, a tak se Zdeněk stává dalším obyvatelem rodinného domu Hanákových. Ti si hodlají nového člena pečlivě prověřit. Zdeňka čeká řada nástrah a zkoušek. Projde šťastně až k svatbě a nebo bude soužití s takovou normální rodinkou nad jeho síly? Brzy však do láskyplného, byť potrhlého prostředí zasáhnou další události. Pan Hanák se projeví nejen jako milovník zvířat a Zdeňkova maminka se rozhodne, že překová odpor a seznámí se s novými příbuznými!

Celovečerní film Taková normální rodinka vznikl na motivy jednoho z nejoblíbenějších českých televizních seriálů a knihy Fan Vavřincové. Naváže na to nejlepší z televizního zpracování a zároveň obohatí děj o nové situace a zvraty. Vznikla komedie schopná oslovit diváky napříč generacemi – ty, kteří legendární televizní „Rodinku“ milovali, tak ty, kteří ji nikdy neviděli. Taková normální rodinka chce navázat na půvab a oblibu tradičních českých veseloher. Je to příběh o směšných lidských slabůstkách, komických i absurdních situacích, které nutně musí potkat soužití několika generací, ale především o sounáležitosti, toleranci a lásce, která drží rodinu pohromadě i v těch nejtěžších situacích. (oficiální text distributora)

ToddB odpad!

Znásilnění legendy! Některým hercům z tohodle paskvilu bych dal za předvedený výkon nejraději do držky. Např. Malkině. ()

Killy

Bohužel, nepochopila jsem smysl tohohle filmu. Ve filmu bylo pár scén u kterých jsem se zasmála, na 90minut ale zoufale málo. Některé "vtípky" mi přišly vynucené, jen aby se mohl film nazvat komedií. Krajně nesympatická je mi však hlavní postava Kateřina, nevím proč obsazují paní Zoubkovou do rolí na které se absolutně nehodí. To že je ušlápnutá diblice jsem jí nevěřila ani v Ordinaci natož tak tady. Jedna hvězdička za vynikající Evu Holubovou a za Mádlovy xichty :) ()

cachanell

Kniha od Fan Vavřincové patří mezi mé nejoblíbenější. Černobílý seriál taky. Vtipný a skvělý. Film volně zpracovaný na tuto tématiku považuji za nudu a velmi mě zklamal. ()

trulda

Pokaždé se těším na nový český film. Bohužel téměř vždy bývám více či méně zklamán. Film Taková normální rodinka je příkladem té první varianty. První nemilé překvapení mě čekalo po zjištění, že kromě hlavních postav a názvu nemá film s původním (vynikajícím) seriálem vůbec nic společného. Laciné ukradení názvu a postav však nemůže zamaskovat slaboučký a bezduchý scénář. Obsazení „oblíbených“ herců jako Mádl, Holubová, Malkina a další je opět důkazem režisérské impotence a absence vlastního rukopisu. Navíc když tito herci nemají co hrát a jen na sebe kupí tu více, tu méně trapné scénky. Za celý film jsem se upřímně zasmál asi dvakrát, ale i tyto světlé chvilky byly absolutně zabity následným rádobydějem. Jedním z mála kladů filmu je fakt, že nám chtěl režisér asi upřímně věnovat klasickou českou komedii, kterých je dnes nedostatek. Snaha bez talentu je však zoufale málo… Mladý režisér jako by za každou cenu chtěl najít vlastní cestu, na což ale v tomto případě opravdu nemá. Navíc nevidím nic špatného přiznat si inspiraci u starších děl, resp. jejich tvůrců… Jde jen o to znát svoje limity. I přes nelichotivé hodnocení neztrácím naději a důvěru v české tvůrce a i nadále se budu tešit na domácí tvorbu. Už jen fakt, že u nás ročně vzniká 30 – 40 celovečerních filmů, z nichž 3 až 4 snesou přísné srovnání se současnou evropskou tvorbou, je téměř zázrak. ()

Mka

V tomto filmu vyzdvihuji Ivanu Chýlkovou a Evu Holubovou, obě excelují. Jinak jsem trochu počítala minuty a stepovala, než bude konec, abych mohla jít spát. No, no, bohužel, nic moc.. :-( ()

waxtrax

Jediné nad čím jsem se pousmál je to, že tento film má v popisku žánru napsáno "komedie". Ta jedna udělená hvězda je za pěknou výpravu a exteriéry. ()

Gustik5

Příjemná rodinná komedie ze života, u které se dá příjemně strávit večer. Komentáře místních "znalců" se mi zdají poněkud upjaté a rádoby nesmírně nad věcí... ()

pan Spock

Další z kupy rádobykomedií, která mě odrazuje od české kinematografie. Záplava podobně laděných filmů je pro mě nepochopitelná. Skoro to vypadá, že u nás už nic jiného, než tyhle slátaniny, točit neumíme. Dost dobře nechápu kde se pořád berou investoři ochotní vložit své peníze do takovýchhle projektů. Vezměte kupu známých herců (některých dokonce dobrých), poskládejte nahodile na hromadu kupu scének a máte recept na dokonalý filmový eintopf. Většinou se z něho vyklube slušný divácky i komerčně úspěšný hit. A to se dostáváme k jádru pudla. Jde jenom o prachy a o ty jde vždy až na prvním místě, ne? ()

trollfjord odpad!

Kazdy kdo miloval klasicky serial ceske televize nad timto paskvilem musel mit tezky sok. Strasidlo v podobe Evy Holubove zakopalo do zeme i ty posledni naznaky nejake zajimavosti. ()

acruj

Já miluju tu původní rodinku a taky mi nevadí její pokračování, ale tento remake je hroznej, dobrá je tam akorát Malkina. Káča tam je škaredá a pořád ubulená zmaštěnka, zdenek kretén, otec vypadá jako homeless petr jako ožralec.......a Chýlková s tou nechutnou parukou na hlavě :D:D:D a ještě je vtipný, že se vlastně má stát babičkou..no hnus ()

Janh

Mě se to docela líbilo. Pravděpodobně je důležitý faktor, že jsem nikdy neviděl původní seriál. Ve filmu mě dojala scéna, kdy Eva Holubová vyjde z toalety v bytě domělé milenky. I vyznání lásky jejího manžela je kouzelné, a když pak spolu odjíždí na kole po louce jdou mi slzy do očí. Nejspíše proto, že je tam pohled na pískovcovou věž, ze které jsem před osmi lety z jedenácti metrů sletěl. Jen si na to vzpomenu, začnou mě bolet záda... ()

yelowangel

Kdyby se tento film nejmenoval stejně jako černobílí seriál dalo by se říct že je to křečovitý, dialogy strašně vyumělkované ale vtip to má. S tím seriálem to má společné leda jména postav, děj je naprosto jiný. Čekala bych spíš jeho vtipné shrnutí nebo pokračování. Podtrženo sečteno dá se na něj dívat, divák se občas i pobaví ale nečekejte žádný zázrak. Takže dvě hvězdičky - jedna za Evu Holubovou která nikdy nezklame a druhá za Lilian Malkinu jakožto skvělou i když od seriálu poněkud odlišnou babičku. ()

KristKrist

Taková normální rodinka nebo spíš taková normální uvalená rodinka? Humor nebyl místy tak vtipný,jak by měl být,ale kdybych to měla shrnout do celku,bavila jsem se. Znám rozhodně lepší komedie,ale také horší. ()

Milabusek

No celkem povedený český film ( spíš komedie) , já sice moc české filmy nemusím ale jen tak jsem se mrknul jak se daří čekému filmovému průmyslu a hele ono to zato stálo příemně sem se pobavil a to my stačilo dávám 65 % ()

Baruska.8

Rodiný film podle stejnojmoného seriálu z roku 1971. Stejně jako v seriálu na plátně nalezneme tatínka, který se stará o své želvičky, bláznivou babičku posedlou vraždami i kluky rošťáky se kterými se žádný divák nebude nudit. Velice povedená komedie, která stojí za schlédnutí. ()