V hájence na samotě žijí na hromádce už čtyři generace rodiny Hanákových. Babička překypuje životním elánem a její vášní je psaní detektivek. Její dcera, paní Hanáková, rázná žena s velkým srdcem, miluje zpěv, ale protože nemá talent, celý život dělala kuchařku. Pan Hanák je výpravčí, jeho celoživotními láskami jsou zvířata všech druhů a velikostí, která pěstuje v domě i okolí. Starší dcera Pavla má s mužem Petrem, příležitostným kutilem, který většinou spí nebo jí, dva hyperaktivní syny, jimž nikdo neřekne jinak než Raubíři. Neformálním členem rodiny je pak pan Poštolka, který v domě za městečkem tráví podezřele mnoho času! Jedno úplně běžné rodinné odpoledne oznámí mladší dcera Káča rodině, že čeká dítě. Zdeněk, se chce zachovat jako čestný muž a s Kateřinou se oženit. Jeho matka však pro toto řešení nemá pochopení, a tak se Zdeněk stává dalším obyvatelem rodinného domu Hanákových. Ti si hodlají nového člena pečlivě prověřit. Zdeňka čeká řada nástrah a zkoušek. Projde šťastně až k svatbě a nebo bude soužití s takovou normální rodinkou nad jeho síly? Brzy však do láskyplného, byť potrhlého prostředí zasáhnou další události. Pan Hanák se projeví nejen jako milovník zvířat a Zdeňkova maminka se rozhodne, že překová odpor a seznámí se s novými příbuznými!

Celovečerní film Taková normální rodinka vznikl na motivy jednoho z nejoblíbenějších českých televizních seriálů a knihy Fan Vavřincové. Naváže na to nejlepší z televizního zpracování a zároveň obohatí děj o nové situace a zvraty. Vznikla komedie schopná oslovit diváky napříč generacemi – ty, kteří legendární televizní „Rodinku“ milovali, tak ty, kteří ji nikdy neviděli. Taková normální rodinka chce navázat na půvab a oblibu tradičních českých veseloher. Je to příběh o směšných lidských slabůstkách, komických i absurdních situacích, které nutně musí potkat soužití několika generací, ale především o sounáležitosti, toleranci a lásce, která drží rodinu pohromadě i v těch nejtěžších situacích. (oficiální text distributora)

pan_Bily

Dle mého názoru filmu ublížil jeho samotný základ, totiž, že je to jakýsi „remake" legendárního seriálu ze sedmdesátých let. Kdyby byl tento film natočený pod jiným názvem a bez podobnosti postav (respektive složení rodiny) se seriálem, tak by to byla celkem pohodová oddechovka, kterou navíc povyšuje skvělá Eva Holubová. A ohodnotil bych to výš. Ale v porovnání s vynikajícím seriálem nemůže obstát a nenaplnil vysoké očekávání, které jsem do něj (právě díky paralele na onen seriál) vkládal. Proto max. 20%. ()

R.E.M. odpad!

Nemám ráda odvary z úspěšných filmů nebo seriálů. A tohle je hodně nepovedená břečka, která nemá s vtipem a půvabem původního seriálu vůbec nic společného. ()

Pythonator

Taková normální česká sračka do rodinky podobných situačních komedií na úrovni televizních výprců omezených českých tvůrců pro omezené české diváky. ()

dave91

Možná jsem přízemní,ale mě se to líbilo.Film je dle mého názoru podhodnocený.Vynikající herecké výkony.Nad ostatní bych vyzdvihl Chýlkovou,ale ani ti další nijak nezaostávali.Žádná složitá zápletka.Příběh ze života.Nemusím Malkinu,jinak fakt dost dobrý. ()

P@\/EL

Taková pohodová komedie, které nepřekypuje zrovna extra srandičkami, u nichž se budete celou dobu řezat, ale jen tak příjemně pobaví. Každá postava byla svým způsobem svérázná a originální. Děj je nese v poklidu bez dramatičnosti, je tu zpracováno jedno hlavní téma, které doplňují menší příhody jednotlivých členů rodiny. Závěr nekončí samozřejmě jinak než happyendem. ()

ssarka odpad!

Hartl si tímto rezervoval místo v pekle....s původním seriálem nelze absolutně srovnávat, je to jako srovnat supernovu se světluškou...trapné, nudné, s nějakým humorem nebo herectvím to nemá nic společného a nevím proč všichni vypadají jako burani od hnoje... ()

Thalin

Když pominu tak možná dva tři vtipné momenty tak je to otravná a uřvaná rádoby komedie, kde se všichni chovají jako idioti. Celé to působí prkenně. Chýlková a Holubová, které mi jinak nevadí (ba  naopak) tu hrají druhé housle nemastných neslaných charakterů a zbytek to ještě celé podkopává. Jako by nestačila infantilně dětinská postava Zoubkové, která je svým chováním většinu filmu akorát zralá na pár facek, tak tomu  nasazuje korunu přestárlý seladon v podobě Labudy. A že tu herečky, které od sebe jsou deset let, hrají matku s dcerou, to se teda taky moc nepovedlo. Seriálu to samozřejmě nesahá ani po kotníky. ()

sister

Bylo to o trochu míň hrozné, než jsem čekala. Jako odpočinková záležitost určená pro podprahové vnímání to celkem jde. Škoda Chýlkové i její příšerné role. Co mě na českých filmech fascinuje, jsou ad absurdum dotažené stereotypy. Rázná ženská část rodiny buzeruje zakřiknuté chlapy. Bonboniéra a kytka ke každým narozeninám. Nedůstojné řešení podezření z nevěry partnera. Jde z toho trochu hrůza. ()

Lion438

Trochu mi zaráží, že třeba František je děvkař tu má víc procent než tahle komedie. V porovnání s Františkem je to snímek natřískaný humorem. Zasloužila by si alespoň přes 50%. V celku povedené dílko, které stojí zato vidět. ()

missmiri

Nečekejme nic velkého, hlubokého či dojemného...Obyčejný příběh, obyčejné postavy, obyčejné situace. Ze srdce jsem se však zasmála. Třetí hvězdička je pro Evu Holubovou, pronásledující svého potencionálně nevěrného filmového manžela na kole :-) ()

corax8 odpad!

Bohužel jsem toto dílko shlédl. Kdybych mohl chci vrátit vstupný. Na filmu mne nezaujalo absolutně nic, kromě jeho trapnosti. Kdyby alespoň ta byla vtipná. Naprosto strojové chování postov v naprosto strojovém scénáři. Už jen za to co udělali tvůrci původnímu seriálu si odpoad zaslouží. ()

dejf30

Hodně slaboučká „komedie“. Nebýt docela slušné scény s žárlivým manželem, tak mi z tohohle filmu neutkvělo v paměti téměř nic. ()

SimonM

Ach jo, tolik skvělích herců a tak špatný scénář. Žádná legrace, otřelá zápletka ale koukatelné. 30% ()

nimble86

Už po pěti minutách bylo vyčerpáno vše, co název tohohle film spojovalo se stejnojmenným seriálem (mimochodem jeden z mých top). Po těch pěti minutách jsem si ale položila otázku: A co bude dál? Zápletka mě nijak nenadchla, ba si troufám tvrdit, že přímo znechutila, stejně jako některé herecké výkony. Nevydržela jsem se dívat až do konce, těch 38 minut bylo pro mě maximum. Neviděla jsem konec a prosím, neříkejte mi nikdo, jak to skončí, nejsem ani trochu zvědavá. Nuda, nuda, nuda. Jenom poznámka na okraj - kdo zná původní seriál, tak ať chce nebo nechce, musí si v hlavě srovnávat jednotlivé postavy, které hraly tehdy a které hrají ted. Bohužel, u mě vyhrávají pan Řehoř, paní Medřická, paní Rosůlková, pan Hanzlík a další. Paralela mezi rolí Zdeňka (Hanzlík - Mádl) je úděsná. ()

cmman

Těch průměrných 40% asi odpovídá i mému hodnocení. Nebylo to vyloženě trapné, ale ani žádný zázrak - v člověku to nic nezanechá, takový hodný film, neublíží, ale ani nepomůže :-) ()

Ludva

[2009-11-05] * Název zřejmě přitáhl producenty i diváky (včetně mne), ale na druhou stranu vykonal medvědí službu, protože s původním seriálem nemá kromě postav a jejich jmen nic společného. Především se nejedná o komedii, spíše o (průměrné) drama o současné rodině. Dalším problémem je fakt, že mnoho osob je ve filmu naprosto zbytečných a evidentně se zde vyskytují jen proto, že nějaké podobné byly i v seriálu. Nejmarkantněji tento fakt demonstrují pan Poštolka a tchýně (Labuda a Chýlková, v originále zřejmě Koníček a tetička), ale i např. postava babičky píšící detektivky, která byla hybatelem děje a scénáristicky byla velmi vděčná, je tady jen do počtu, a když ji jednou v kůlně něco konečně napadne, nikdy se nedozvíme, co to bylo! Nezvládnutý snímek je tedy především parazitem na slavném jméně. ()