V hájence na samotě žijí na hromádce už čtyři generace rodiny Hanákových. Babička překypuje životním elánem a její vášní je psaní detektivek. Její dcera, paní Hanáková, rázná žena s velkým srdcem, miluje zpěv, ale protože nemá talent, celý život dělala kuchařku. Pan Hanák je výpravčí, jeho celoživotními láskami jsou zvířata všech druhů a velikostí, která pěstuje v domě i okolí. Starší dcera Pavla má s mužem Petrem, příležitostným kutilem, který většinou spí nebo jí, dva hyperaktivní syny, jimž nikdo neřekne jinak než Raubíři. Neformálním členem rodiny je pak pan Poštolka, který v domě za městečkem tráví podezřele mnoho času! Jedno úplně běžné rodinné odpoledne oznámí mladší dcera Káča rodině, že čeká dítě. Zdeněk, se chce zachovat jako čestný muž a s Kateřinou se oženit. Jeho matka však pro toto řešení nemá pochopení, a tak se Zdeněk stává dalším obyvatelem rodinného domu Hanákových. Ti si hodlají nového člena pečlivě prověřit. Zdeňka čeká řada nástrah a zkoušek. Projde šťastně až k svatbě a nebo bude soužití s takovou normální rodinkou nad jeho síly? Brzy však do láskyplného, byť potrhlého prostředí zasáhnou další události. Pan Hanák se projeví nejen jako milovník zvířat a Zdeňkova maminka se rozhodne, že překová odpor a seznámí se s novými příbuznými!

Celovečerní film Taková normální rodinka vznikl na motivy jednoho z nejoblíbenějších českých televizních seriálů a knihy Fan Vavřincové. Naváže na to nejlepší z televizního zpracování a zároveň obohatí děj o nové situace a zvraty. Vznikla komedie schopná oslovit diváky napříč generacemi – ty, kteří legendární televizní „Rodinku“ milovali, tak ty, kteří ji nikdy neviděli. Taková normální rodinka chce navázat na půvab a oblibu tradičních českých veseloher. Je to příběh o směšných lidských slabůstkách, komických i absurdních situacích, které nutně musí potkat soužití několika generací, ale především o sounáležitosti, toleranci a lásce, která drží rodinu pohromadě i v těch nejtěžších situacích. (oficiální text distributora)

sona123

Vlastně jsem čekala, že to bude mnohem horší, zejména podle upoutávek na Nově. A ono to až tak zlé nebylo. Líbila se mi Zoubková a Chýlková. Dovolávání se nezapomenutelného seriálu bylo tedy místy velmi trapné, postavička faráře Labudy mi byla nejasná a takové ty rádoby vtipné scénky typu ladění antény na střeše, o tom pomlčím. Přesto, až takový "odpad" to nebyl a českým filmům fandím. Jo, a přidávám se k hodnocení Bluntmana - on je to vlastně stejný styl, jako Jak se krotí krokodýli, ale na ty se fakt nedalo koukat, zde to jde, když u toho člověk navíc něco dělá (surfuje na internetu, cvičí a tak). ()

Marina111

Priam odpudivá komédia. O seriály "Taká normálna rodinka" počúvam samé chválospevy, a lo to viac ma musí tento film zarážať ... Naozaj veľmi nízka koncentrácia vtipov, talentu i nápadov. ()

Trash odpad!

Tak tento "skvost" jsem zhlédl do konce jen z jediného důvodu - ze zásady to dělám vždy, pokud chci daný film potom hodnotit. Nevím proč, ale velice silně mi připomínal Kameňák, asi jakousi divnou šroubovaností jednotlivých scén. Tatínek zoofil byl chvílemi opravdu trapný, Káča se chovala jako opravdová káča, dvě neustále řvoucí otravné děti stěhující obří televizi... No co to má mít společného s původní seriálovou předlohou, to ať mi někdo vysvětlí. Toto byl zfilmovaný Dikobraz. ()

mira007

Taková normální trapnost, která nemá ani s původní předlohou co do činění... koneckonců autorka Fan Vavřincová se o tomto filmu vyjádřila hodně rezervovaně . ()

filipvrbik

Je to špatné, dokonce hodně špatné. Obsazení hlavních rolí je dokonce příšerné, ale je to definováno jako komedie a tuto definici to víceméně splňuje, i když parodie, nebo bláznivá komedie by to vystihovaly líp. Párkrát jsem se zasmál....30% ()

Oxymoron

Do kina jsem šel s tím, že jdu prostě na novou českou komedii. Žádné přemýšlení, jestli to bude podobné starému známému seriálu nebo ne (a proč taky - když ho dávali naposled, bylo mi nějakých sedm let). Z kina jsem odešel s tím, že jsem viděl prostě novou českou komedii. Žádné přemýšlení, jestli to bylo podobné starému známemu seriálu nebo ne :) Taková normální rodinka je klasická česká komedie poslední doby, u které se párkrát zasmějete, párkrát podíváte na hodinky, párkrát zbystříte a párkrát zastydíte. Prostě taková normální komedie na normální sobotní večer u televize. Neurazí, ani vyloženě nenadchne. Mádl ovšem exceluje a s těmi svými ksichty se do tohodle filmu vyloženě hodí. ()

Pavelos

Já bych pro tento film měl mnohem lepší název: Taková normální blbinka.. Ne že bych se občas nepousmál nad nějakou směšnou situací a nad nějakou hláškou.. Ale jako celek je to fakt nuda.. A ještě ke všemu tam hraje Mádl, což je pro mě hereckej antitalent.. ()

Luukec

říkal sem si "česká komedie" ? "Mádl" ? to zas bude další krávovina na typ rafťáků.. ale ani ne.. ono je to kupodivu vtipný.. *** ()

Greg25

Heh, dobře budu předstírat, že neznám původní seriál ani jsem o něm neslyšela, protože to je asi to nejrozumější co můžete v případě tohoto filmu udělat. Problém je ten, že i když film berete naprosto samostatně, tak nějak to nestačí, je to totiž na komedii hodně slabé a na cokoliv jiného snad ještě slabší.... I když na českou kinematografii zřejmě standard.... Vynechám-li scénář asi největším neštěstím filmu jsou herci – nejhůře Lilian Malkina, která mi svým pojetím role lezla neskutečně na nervy a Eva Holubová, která to snad nehraje, což v tomto případě nemyslím zrovna jako pochvalu. Jediný kdo herecky potěší je Dulava a Labuda, ale to je asi tak vše. Film není vtipný ani zábavný a navíc se povětšinu času vleče jak osobní vlak Českých drah. Jediné opravdu vtipné představuje scéna s žárlivým manželem, který zastavý autobus plný lidí před svým bytem a jde vyčinit své ženě, scéna, která se vejde asi do tří minut ze stopáže 90 minut. To už je skoro smutné i na českou kinematografii.... 20% ()

Illy

Špatné až na půdu, na druhou stranu jsem se necítil zase tolik uražen jak u jiných českých slátanin.... ()

embecka

Ja teda neviem, ale označiť toto odpadom sa mi nezdá vhodné. Netvrdím, že je tento film nejaký vrcholový top, ale ja som si lúštila krížovku, pritom pozerala tento počin a celkom príjemne som si oddýchla - a to som od toho nečakala veľa, lebo veď Mádl :/ Až na skutočne trápnu rolu ukrajinskej babičky to bolo náhodou... fajn. ()

Ba-jo

Ačkoliv se režisér dušoval, že nevychází z již legendárního stejnojmeného seriálu, nemohu se ubránit srovnání, které se tu však zřejmě z chladného kalkulu očividně vybízí. Taková normální rodinka je ve srovnání s tou seriálovou příliš normální a o co hůř i dost nudná. Potenciál celkem slušného hereckého obsazení se dokonale rozplynul při odříkávání nepovedeného a už vůbec ne vtipného scénáře. Dočkáme se ještě někdy opravdu povedené české komedie? ()

Kratoc

S ohledem na seriál ze 70. let Taková normální rodina, na který tenhle film má asi ideologicky navázat je to tedy hnus. Jedině Holubová jakž takž, ale sama nic nenadělá, když všechno ostatní je na levačku. Umělé vycpávky, kdy se vlastně deset minut na plátně vlastně nic neděje a vy nevíte, co ten režisér vlastně právě točí, také nejsou úplně to pravé ořechové. ()

Šmoula

Tenhle film musím hodnotit s trochou nadsázky. Člověk se zasmál až dost, scénky byly vtipný, trefný a zábavný. Děj už tak uspokojující nebyl. Jestli od toho čekáte nějakej bomba děj s perfektní pointou tak se hrozně spálíte. Jak říkám berte to s nadsázkou, vtipem a humorem a budete spokojeni. 50% ()