V hájence na samotě žijí na hromádce už čtyři generace rodiny Hanákových. Babička překypuje životním elánem a její vášní je psaní detektivek. Její dcera, paní Hanáková, rázná žena s velkým srdcem, miluje zpěv, ale protože nemá talent, celý život dělala kuchařku. Pan Hanák je výpravčí, jeho celoživotními láskami jsou zvířata všech druhů a velikostí, která pěstuje v domě i okolí. Starší dcera Pavla má s mužem Petrem, příležitostným kutilem, který většinou spí nebo jí, dva hyperaktivní syny, jimž nikdo neřekne jinak než Raubíři. Neformálním členem rodiny je pak pan Poštolka, který v domě za městečkem tráví podezřele mnoho času! Jedno úplně běžné rodinné odpoledne oznámí mladší dcera Káča rodině, že čeká dítě. Zdeněk, se chce zachovat jako čestný muž a s Kateřinou se oženit. Jeho matka však pro toto řešení nemá pochopení, a tak se Zdeněk stává dalším obyvatelem rodinného domu Hanákových. Ti si hodlají nového člena pečlivě prověřit. Zdeňka čeká řada nástrah a zkoušek. Projde šťastně až k svatbě a nebo bude soužití s takovou normální rodinkou nad jeho síly? Brzy však do láskyplného, byť potrhlého prostředí zasáhnou další události. Pan Hanák se projeví nejen jako milovník zvířat a Zdeňkova maminka se rozhodne, že překová odpor a seznámí se s novými příbuznými!

Celovečerní film Taková normální rodinka vznikl na motivy jednoho z nejoblíbenějších českých televizních seriálů a knihy Fan Vavřincové. Naváže na to nejlepší z televizního zpracování a zároveň obohatí děj o nové situace a zvraty. Vznikla komedie schopná oslovit diváky napříč generacemi – ty, kteří legendární televizní „Rodinku“ milovali, tak ty, kteří ji nikdy neviděli. Taková normální rodinka chce navázat na půvab a oblibu tradičních českých veseloher. Je to příběh o směšných lidských slabůstkách, komických i absurdních situacích, které nutně musí potkat soužití několika generací, ale především o sounáležitosti, toleranci a lásce, která drží rodinu pohromadě i v těch nejtěžších situacích. (oficiální text distributora)

david666

Tak to byla, pánové a dámy, opravdu síla. Taková blbost se jen tak nevidí. Postavy totálně o ničem, zejména tedy L.Malkina a M.Labuda jsou hodně trapní. Vtip? Žádný. Pokud bych tento film měl srovnat s původním seriálem - hodnocení by bylo ODPAD. Ale za scénu, kde Eva Holubová zachraňuje manžela před výpraskem od žárlivého chlapa listonošky dávám jednu *. ()

Callie odpad!

Název láká, obsazení láká , obrázky lákají a o to je horší ta skutečnost. Ono by se to asi nemělo, ale srovnání nabízejí už názvem sami tvůrci. Možná kdyby film nazvali jinak, že by i můj názor byl shovívavější. Ale takhle ??? Odpad .. A rychle s tím do odpoledního vysílání některé stupidní TV stanice..myslím, že se i podíleli na produkci.. ()

Viktor77

Nečekal jsem žádný zázrak, ale přesto musím řící, že jsem byl zklamaný, jak hereckými výkony, tak především režií tohoto rádoby filmu. Dvě hvězdičky jsou za scénu v koupelně a hezkou přírodu. Nevím, ale proč se autor snažil nacpat příběh do Adrspachu, když tam nakonec natočil jen pár minutových záběrů, asi z téhož důvodu, proč použil do názvu jméno skvělého TV seriálu. ()

FandaF

Naprosto nechápu hodnocení ostatních, já jsem se dobře bavil a určitě se na to zase někdy podívám. Je to klasická česká, vesnická komedie, vduchu těch předrevolučních. Herecké výkony jsou téměř bez chyby, výborné obsazení, exteriéry a dobré tempo. Příjemná oddychovka. ()

Honzad007

Když už nulový děj, když už odstrašující zápletka s neoriginiálními fóry, tak aspoň trošku zábavy a smíchu, prosím... Tady jsem se ničeho nedočkal, za zmínku stojí pouze Holubová a Labuda a občas vtipný a naviní Mádl. ()

Snooper

Poslušně hlásím, že znásilnění televizního seriálu proběhlo úspěšně. Díky bohu za Evu Holubovou, která bavila i ve chvílích, kdy vše ostatní zívalo nudou. ()

filip333

Přiznám se, že asi jako jeden z mála z tohoto národa jsem neobdivoval tento seriál. Po shlédnutí filmu ovšem musím jeho filmařské kvality opravdu ocenit. Film byl pro mě celkem utrpením. Ani si nedokáži představit, jak moc z něho byli znechuceni seráloví fandové. Bohužel, film se snaží pouze těžit z nostalgie po tv seriálu - jinak si nedovedu představit, že by na něj někdo šel. ()

paniColombova

Nečekala jsem, že to bude tak NORMÁLNÍ film. Všichni hráli tak jako kdyby nevěděli, že je točí kamera. Prostě název filmu byl přesně vystižen. Taková normální rodinka. Mádl byl roztomilý, jeho snoubenka byla jemná, příjemná. Její rodiče byli fantastičtí, atd. Prostě tahle rodina mě přirostla k srdci i se svými chybami. Tento film mě připoměl takové ty oddechové staré černobílé filmy. ()

Mr. Movie odpad!

Stupidnější už to asi být nemohlo. Navíc mě překvapuje, že někteří z našich minimálně populárních a zkušených herců si dovolí v tomto paskvilu "zahrát" Že by peníze za každou cenu? ()

Ilus

Já nevim, kdy konečně tvůrci pochopí, že se podobné české komedie lidem už prostě nelíbí, a přestanou jich sypat z rakávu ročně několik. Asi až publikum pochopí, že se v tomto žánru už nejspíš nic dobrého nezrodí, a přestanou brát kina masově útokem pokaždé, když nějaký takový skvost spatří světlo světa. ()

sydney

Jedním slovem strašné. Na to, aby někdo natočil celovečerní film na základě kultovního seriálu, si musí být zatraceně jistý v kramflecích. Hartlovi se to naprosto nepovedlo a navíc stáhl ke dnu i herecký ansámbl. Nahradit Marii Rosůlkovou ukrajinskou babičkou bylo pro mne nejméně akceptovatelné - i když proti Malkinové nic nemám. Herci mi připadali jako v křeči, nucené humorné situace, nepřesvědčivé scény - zbytečně vyhozené peníze a čas. Ať žije Fan Vavřincová. ()

neurvalec odpad!

Tento film mě štve, štve mě, že se mi na něm snad nic nelíbilo, štve mě, že se na něj našly peníze, že vznikl namísto nějakého jiného.. snad lepšího. Takováto česká produkce mě fakt hodně mrzí! Ty herecké výkony jsou tak z 99% tristní, za něco by herci být placeni neměli... Trochu úlet s Monikou Zoubkovou, ne? Její herecké působení jsem zatím nikde nedokázala ocenit, ale pravda je, že ho ani nevyhledávám... No, někdy jsem "odpad!" dát musela... ()

Ironhead

Tak sem si myslel, ze ten film nedava uplne smysl proto, ze jde o sestrih ze serialu, ale zjevne neni. Potom opravdu nechapu urcite sceny/minipribehy v nem, ktere jakoby bud nemely zacatek nebo naopak pointu... zvlastni. Dobri herci, kvalitni kamera, ale jinak to vubec nestoji za to... bohuzel... :_( ()

unclejack

Podobné komédie pozná snád už každý - tvorcovia typu Poledňáková sa v nich snažia seberealizovať a divákov naučiť napr. jak se krotí krokodýli alebo ako sa rodina dáva znovu dohromady. Asi každý tuší, ktoré momenty mali byť tie vtipné, problémom je, že práve tie spadajú do kategórie nervózne škrabanie sa na hlave so vzdychom - vo co go? Režisér má moju pochvalu, že našiel pre Kostelného takú úlohu, kde sa strapní len trochu, na druhú stranu Labudu by som najradšej zabudol po jednom poriadnom pretiahnutí bezbalkou cez hlavu - keby niekto mal záujem o výkon tohto činu, píšte mi do Pošty. Mádl si svoj výkon v Rodinke do zlatého fondu asi nepridá, Chýlková určite nie a presvedčenie tvorcov, že všade kde sa objaví mierne nahorklá Holubová bude hitom teda rozhodne nezdielam. Každopádne bude to asi ona, kto z celej squadry podal najlepší výkon. ()

FILMOVKA

Ten název to kazí, kde kdo čeká spojitosti s původním čsr seriálem, i přesto, že tam stejné motivy jsou. Mě to v celku nudilo a ani si nemyslím, že by šlo o klasickou českou komedii. Jak se tenhle film náhle objevil, tak také náhle zmizel. ()

Teachman

Námět a zápletka: 3/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 2/10 ... Celkový dojem: 2/10. ()

Išak

Jak tak civím na hodnocení ostatních připadám si trošku jako blázen.Mě se film docela líbil, i když opravdu v něm bylo pár nudných místeček.Ale jak jsem četl, že v něm není jediný vtip, tak s tím bych až tak nesouhlasil.Někdy může herec mlčet a přesto se "valím" smíchy.Lepší než kdyby ze sebe nuceně chrlil jeden stupidní vtip za druhým, viz. Kameňák nebo nejmenované americké "komediální" seriály, při nichž se mi spíše chce brečet.Pro mě je film prostě a jednoduše jasný průměr a rozhodně nelituji zakoupené vstupenky.Tři hvězdy ()

RomanL

Není to žádné veledílo, ale celou dobu jsem se pochechtával a po skončení jsem měl dobrou náladu. Je to laciná zábava, ale mně se to líbilo. ()