Mylouch

Velké plus za snahu zachytit kus mizející Prahy, do které definitivně vtrhly všechny tyhle krémíky a kapitáni trhu si tu staví svoje kanceláře, přestože tu hořko-sladkou příchuť devadesátek film neukázal. Pocitově dílo využívá toho, že řeka, kterou kamenem přehodíš, znamená v českém prostředí Rozmarné léto. Javorský si vyloženě vzal příležitost ukázat svojí třídu, výbornou práci odvede Kohákův nadhled, obstojí Schmitzer, Kubaš a Vlasáková, ale i těm se občas nedostává scénáře. "Vlak by měl jet tak pomalu, aby motýli mohli otevřenými okny létat svobodně dovnitř a ven." Navíc skoro všechny scény s Vladykou jsou z hlediska kvality "nadbytečné" a neospravedlní je ani to, že jsou předehrou pro celou poslední třetinu, v níž sice s blížícím se závěrem (tady se naštěstí ukáže, jak dobrá herecká parta se sešla) začíná napětí stoupat a síla scénáře, režijní švih a iluzionistické umění Polívkovo film zvedají málem na úroveň Podrazu !, ale z předchozí trapnosti se dílko vyhrabe s bídou na 3*. Viděl/-a`s ?.."Jsem ti řikal, abys mi nevěřil, p*ča, kur*a!". Cameo barrandovské botičky. ()

Radiq

No tak kromě toho, že Vladyka tam zas hraje uplně stejnyho ňoumu, jak v Románu pro muže, tak jinak to taky neni žádná sláva. Pozná se Hřebejk vs. Jarchovskej, takže za celej film jenom pár dobrejch okamžiků a jinak docela nuda. Ale jako neřikám, že by mě to nebavilo. V podstatě jde asi o druhej podvodnickej film v českejch dějinách (ten první je Velká sázka o malé pivo, chch) a to se dá ocenit. Taky nezklamalo několik dobrejch vtípků a známé oblíbené tváře ksichtů herců. Průměrnej průměr metený průměrným tempem do průměrného konce. ()

StanislachKo

Asi nie úplne objektívne, ale češi nakrútili príjemne melancholickú komédiu a ľudia čudujte sa, nie je protikomunistická, protinacistická a nie je tam Labuda! Za toto symbolické gesto vytiahnutia si hlavy z rite dávam 4*! ()

sator

Vlak života by měl jet tak pomalu,  aby mohli motýli prolétat svobodně otevřenými okny dovnitř a ven. ()

Decker

Hrebejkovina se Soderberghovym korenim? Jo a vlastne proc ne. Jedna se o velmi vtipny a humorny prurez vykutalenejma devadesatyma letma. Bolek Polivka a jeho skupina jednoznacne exceluje. Avsak! ten Hrebejk ze vsech nejhrebejkovanejsi zustava a v mych ocich uz asi navzdy zustane stejne ten starej, dobrej, vyhratej Pelisek. ()

farmnf

Enšpígl má strach napsat U mě na hovno, že prý by byl moc vtipný. Já se nebojím. U Hřebejka dobrý, u mě na hovno. Česká novodobá filmová kreace je z velké části založena na tom, že režiséři jako Sláma a Hřebejk natočí film pro dementy a o dementech. Je to vtipné, že je hrdina filmu blbec? Je to volič a to je především tragédie. Když si to probereme: Vladyka je idiot, chodí za kominíčka pak o peníze přijde se skořápkaři. Vlasáková naletí na letadlo, protože je úplně blbá. Forman se málem utopí a pak si koupí šampon, neboť je to úplný kretén. Šmitzer je taky kretén ale to by chtělo hlubší rozbor. Je tedy zábavný film mimochodem nudně ubíhající o pitomcích? Mě to spíš děsí a když si k tomu připočtu, s kolik debilama se musím setkávat v pracovním procesu, děsí mě to ještě více, žádné směšnosti nemaje! Kdyby Hřebejk na to měl, natočí něco tak famózního jako Rozmarné léto, figury neobyčejné, inteligentní a především krásné...a mohlo by to být i na Libeňském ostrově. ()

chelseaman22

Film o tom, kterak se hnědočechům z Ústecka nevyplatí okrádat nebohé občany na podpoře při hře s kuličkou. Naštěstí existuje vrchní karbaník Polívka, který má za ušima stejně jako Andrej při získávání dotací. 62% ()

markuc

Davam jen 2* za velmi slaby film, nejhorsi Hrebejkuv, co jsem videl. Dilo postrada jakykoliv dej, nebo alespon jeho naznak. V podstate jen nesourody sled scenek, postav a vtipu. Nektere napady jsou zajimave, ale dohromady netvori zadny pribeh, ten se vyvrbi az kolem padesate minuty deje. ()

Sfinkter

Pomalé tempo, humor pro odrostlejší a výborná zápletka. Kvalita Pelíšků už nikdy nepřijde, ale i tyto pokusy se počítají. ()

Mrkvič

Tak nám tu vzniklo druhé Rozmarné léto a počeštění Dannyho parťáci. Možná je to trochu zvláštní, ale ta druhá část je lepší. Oproti americkému vzoru neví divák celý plán dopředu, jen náznaky, a na atmosféře je to znát. Pro mě česká verze americkou jasně válcuje a byl jsem při skořápkách napnutý, jakobych je tam hrál s nima. První část je naopak bez děje, pomalu plynoucí. Připomene starší klasiky a hlavně díky výborným hercům se na to taky moc hezky dívá. ()

plechulka

Kdyby měl celý film tempo jako posledních cca 20 minut.... jenomže holt nemá. První z Hřebejkových filmů, u kterého jsem se chvílemi nudila. ()

RabbitX

Film hodnotím třema hvězdama ale, dal bych za čtyry.Film bych rozdělil na dvě části ze začátku žádná sláva a na konci se to rozjelo ()

Kamkon

První polovina filmu prakticky bez spojitosti či návaznosti, prostě jen takové nastřihané náznaky a občas nějaký vtip. Druhá polovina má více vtipu, akčnosti a tempa, prostě všeho a může se to rovnat i jiným filmům s tématem sladké přátelské pomsty. Být takový celý film, tak snadno pro někoho překoná i 4 hvězdy, ale takto je nutno dodat, že pan Hřebejk si s tím už z pohledu svého statusu mohl více pohrát. Velká škoda ()

Honzíno

Určitě lepší než Nestyda. Hřebejk zde potvrzuje své nadání a smysl pro jemné vychytávky (intro manželky Vladyky, scéna s háčkem v puse) a mírné kopírování různých jemu blízkých postupů. Uf, po zhlédnutí Nestydy jsem se o něj začínal bát. ()

RonaMidu

celkové nic moc,přestože mi to navodilo trochu nostalgickou vzpomínkovou náladu....ale za tu Lenku Vlasákovou nemůžu míň,než za tři....29.3.2014 - změna....čím víckrát jsem to viděla,tím víc dobrý,některý film je prostě nutno vidět několikrát,aby zabral :-) ()

Elví

Původně jsem chtěla vložit komentář čítající dvě slova; "cože" a "proč" doplněný otazníky, aneb ve stručnosti je síla. Nicméně rozhodla jsem se komentář doplnit i nějakou tou story. Byla jednou jedna slečna, deprimovaná studiem, a ta poslala jen tak ze srandy sms do nejmenovaného moravského rádia. A co čert (ne)chtěl, "vyhrála" tři lístky do kina a rozhodla se obvolat všechny své dvě kamarádky a jít. Po neuvěřitelně trapném výstupu paní moderátorky z rádia film započal a... já jsem pochopila, proč ty lístky dávali zadarmo:) ()

Zemřel herec Josef Somr

Zemřel herec Josef Somr