Když už jsem si začal říkat, že mě ta retro nostalgie moc nebere, najednou se z toho vyklubal příběh jak z Dannyho parťáků. Ten byl značně zábavnější i zajímavější. Jinak je to pohřebejkovsku dobře natočené a hlavně (tradičně) parádně obsazené. A tím nemyslím jen Polívku, Schmitzera a spol., ale tak nějak celou sestavu (70%).(5.6.2008)

• mat.ilda

A mně se zdá, že pan Hřebejk ty podbízivé časosběrné rekonstrukce dob minulých, s mottem "takoví jsme byli", točí jen pro peníze, vždyť zárukou "dobré zábavy" posledních let je především lidový humor pro široké masy, které se v epizodkách ze života hmyzu bezpečně poznávají a ještě jim to je k smíchu. Tento výlet do plenek našich kapitalistických začátků těžce zaváněl televizním stylem a špatně zpracovanou zápletkou, hlavně, že herci ze sebe dělali dostatečně velké pitomce. Všechna hřebejkovská období se vzorkem těch nejostudnějších typů figurek se opakují (včetně obsazení) a není těžké odhadnout, kterým směrem se bude ubírat další komedie z této série.(17.10.2011)

Když si čtu u koho všeho dobrý, mám chuť napsat, u mě na hovno, ale zase proč bejt až tak moc vtipnej, že ? Hřebejk měl tak trošku štěstí, že tenhle týden byla v kině premiéra jen nějaký romantický sračky a tak se jeho filmu dostalo té pocty, že jsem na něj zašel do kina. Samozřejmě nejdřív jsem si zjistil, jestli ve filmu nehraje invetář současné české kinematografie Eva Holubová, protože než se dívat na ní, to bych radši šel na hlavák umejvat bezdomvcům prdel. Naštěstí ve filmu hraje jen Holub, ale to nevím kdo je / možná příbuznej / tak vše proběhlo z hlediska obsazení v klidu. Sice se herci až na Polívku zrovna dvakrát nepředvedli, ale docela dobře jsem se pobavil. Teď ještě určitě každýho strašně zajímá jestli u mě dobrý ? Stav bankovního konta - u mě špatný. Zdravotní stav - u mě špatný. Životní jistoty - u mě špatný. Ale pozóóór, teď to přijde, délka mého penisu - u mě dobrý. Konečně si připadám jako pravá česká celebrita vyzradil jsem své soukromí a můžu se cítit děsně zajímavě a za dva dny se začnu pohoršovat nad tím, jak se mě každej hrabe v soukromí.(21.5.2008)

• duklak2

U mě dobrý, aneb "Dannyho parťáci po česku". Ehm. Budu nekompromisní. Co tohle jako mělo být? Na film mě nalákalo hlavně jméno Jan Hřebejk, protože Pelíšky od něj byly vynikající a tak jsem se domníval, že tento film bude na české poměry též dobrý. Jsem nesmírně zklamán. Dějová linie, která se neuvěřitelně vleče mě úplně nudila a když se film pomalými kroky chýlil ke konci, tak se přiznám, že jsem se často díval na hodiny a přál si, ať už je konec. Herec Javorský zde představuje jakéhosi bezdomovce, tedy jestli jsem to dobře pochopil. Tomuto herci sluší jiné role. Polívka ani Schmitzer se moc neukázali. Vladyka hrát nikdy neuměl a Forman? Ten nezklamal. Překvapila mě Simona Babčáková. Dokazuje, že opravdu hrát umí. Vzhledem je nezapomenutelná a každému se hned vryje do paměti. Václav Kopta. Ten měl zústat zmrznutý na horách, kdysi dávno ve Sněženkách a ne tady v mrazáku:-). Nestačím se divit poměrně vysokému hodnocení na CSFD. Já dávám pouhou jednu hvězdičku a nikdo mi to nevymluví.(15.11.2008)

jelikož prvních 200 uživatelů ocejchovalo tento film na 65%, moc jsem od něj nečekal, ba co říct, dost jsem se obával, jestli to není střelba vedle... ale ono ejhle, celé kolínské kino burácelo smíchy a já s ním, což nepamatuju od Samotářů... takže u mě jednoznačně víc než dobrý ! - - - update - - - při druhém shlédnutí už musím uznat, že jsem se v první půlce zas tolik nebavil, takže snižuji na 80%(1.6.2008)

• - Ve skořápkářském baru visí cedule zakazující prodej tabáku osobám mladším 18 let. V roce 1993 se ale smělo kouřit už od šestnácti. (Siriuss)

• - Ve scéně z tržnice se v pozadí mihne plakát k hitu Terminátor 2, který měl v Československu premiéru v březnu 1992. (Siriuss)

• - Filmovalo se v Hoříně u Mělníka, Litoměřicích, Praze - Vyšehradě, na Smíchově, v Libni a na Malé straně. (M.B)