a aby som neoriginálne parafrázoval názov filmu - u mě ne až tak dobrý . . . hlavne prvá polovica filmu je dosť o ničom, chaotické defilé niekde hlboko a v neviemkoľkom pláne zaujímavých postáv, no veľmi povrchne a nezaujímavo spracovaných, prekopávanie filmov a nápadov minulých, recyklácia poetiky, snaha o hláškovosť, ktorá ostáva pri snahe a miestami na povrch presvitajúca nuda okorenené o viditeľne samoúčelnú prehliadku dobových anomálií a normálií (síce milých, no zjavne nefunkčných) - v druhej polovici zachraňuje "žánrová" zápletka (á la "dannyho parťáci po česky"), kde partia porevolučných looserov odrbe partičku porevolučných odrbávačov, aby zistila, aká je sila kamarátstva - čo je už len moje povýšenie niekde hlboko skrytej myšlienky, ktorá vo filme takéhoto razenia nie je vôbec nutná, všakáno? "Dokonce mi naznačila . . . že by chtěla mít se mnou dítě." "Přímo s tebou?!"(21.9.2008)

No u mě dobrý moc ne. Pane Hřebejk co má znamenat ta první polovina filmu? O co tam vlastně má jít? Chápal jsem to trošku jako reklamu na rybaření, McDonalds a cigarety. Opravdu si stačí film pustit v momentě kdy skořápkáři oberou Vladyku. Pak už je k vidění česká odpověď na Dannyho parťáky. S kterou jde ruku v ruce pro mě nostalgie na ty časy, které se již nikdy nevrátí a které uměl Hřebejk podat jak v Pelíškách tak v Pupendu. Mé resumé: První polovina o ničem a druhá strhnující.(24.1.2009)

Na Hřebejka zklamání, ale v kontextu jiných nových českých filmů stále ještě nadprůměr. Každopádně spousta výborných nápadů (kominíček, peep show...) a kdo tehdá nenaletěl skořápkářům asi není hravý typ (já hravý typ rozhodně jsem - ale poté co jsem v jedné hře takto pozbyla 1/3 tehdejšího platu, tak jsem se z té iluze lehké výhry vyléčila). Rozhodně je skvělé, že se v té naší "zahuštěné Praze" dají ještě najít takovéto oázy klidu.(17.12.2008)

• Psema

Nebavil jsem se. Hřebejk se sice režijně zvednul ze dna, na které dopadl s Kráskou a Medvídkem, ale Jarchovského scénář mu nadále hází klacky pod nohy. První hodina a něco je jen nafouknutou bublinou plnou vakua, v níž se naprosto nic neděje a já měl pocit, že bych se šel raději kopat do prd... Závěr naštěstí mnohé zachraňuje, ale překrýt tragickou předchozí část zkrátka nedovede. Nebo mám snad kvůli povedenému skořápkovému podfuku zapomenout na šedesát minut sterilní nudy, ve které kdyby nebyl masakrální Polívka, šel by celý film absolutně do ři..?(6.5.2008)

• Janek

Standartní režii a vcelku dobré herecké výkony (tím bych chtěl v podstatě upozornit hlavně na Polívku a Schmitzera) přebijí scénář, který nemá hlavu ani patu. Ona nadsazenost posledních dvaceti minut je vůbec tak nějak vedle (do očí bijící lepidlo, které drží dvě naprosto odlišné části pohromadě). Oceanovská část sice baví, ale rozhodně nezachrání negativní dojem, který se ve mně během filmu vršil. Nejhorší Hřebejk. 40%(16.5.2008)

• - Scéna v McDonald´s je natočena v dekoraci postavené ve vedlejším průjezdu a do toho skutečného vidíme pouze oknem. (Mackin)

• - Poslední záběry filmu jsou natočeny na plavebních komorách v obci Hořín pod Mělníkem. (Mackin)

• - Během natáčení došlo k technickým potížím na kameře - na obraze docházelo k lokálním neostrostem, kvůli čemuž se musela část scén přetáčet. Výsledný sestřih musel být digitálně upravován, aby nebyly patrné rozdíly mezi zachráněným (vyretušovaným) a bezchybným později natočeným materiálem. (R.Drson)