U MĚ DOBRÝ je divácky hodně vděčný a myslím, že bude i komerčně úspěšný, přesto ale s nejlepším Hřebejkem za poslední roky mám několik vážných problémů._____ První hodina není nic jiného než nesnesitelně natahovanou a nevtipnou expozicí s nesympatickými postavami a snad až moc nápaditě inscenovanými jednotlivými scénami pro tak příšerný scénář plný figurkaření, pozéřiny a dialogové nemohoucnosti (řeknu to otevřeně: Jarchovský, chcípni). Jenže závěrečná půlhodina je vyvedenou žanrovkou s výborným a charismatickým Bolkem Polívkou._____ V podstatě je to film tématizující starou Hřebejkovu tvorbu, a proto se půlí (pokud máte rádi jeho epizodické retro filmy jako PUPENDO, oceníte první hodinu, pokud žanrovky jako ŠAKALÍ LÉTA, pak tu druhou), a chcípáčkovský český film, který americkým vzorům ukazuje, že na to taky máme (pokud se zrovna nesnažíme podat zprávu světu, viď, Hřebejku?)._____ Přirovnávání k DANNYHO PARŤÁKŮM ale není na místě, protože ti nebyli standardní heist-movie, ale klišé a schémata nadsazovali a žánr dekonstruovali. Hřebejk nic takového nedělá, točí čistou žánrovku za pomocí výborné hudby a hlásí, že "u něj dobrý". U mě taky, Honzo. Takže to máš za tři, když dobrý.(17.5.2008)

Tento snímek je taková kombinace Hrabala a Rozmarného léta v první pohodové polovině filmu a českého Podfucku a Dannyho parťáků v polovině druhé. Samozřejmě je to nadneseno. Film mě dlouhou dobu míjel ( z nějakých důvodů mně zůstal utajen ), až jsem na něj narazil zcela náhodou.Podle nízkého místního hodnocení jsem neočekával nic " převratného " a nakonec byl hodně příjemně překvapen a potěšen! Vůbec mně nevadilo ( jako většině z vás ) pomalé tempo v první polovině, ba právě naopak jsem si doslova vychutnával každičký záběr. Výborné herecké výkony včech zůčastněných, ať už je to Bolek Polívka jako bývalý kouzelník Mr. Class, totéž platí i pro Jiřího Schmitzera, Petra Formana, Miroslava Vladyku, Josefa Somera a ostatní. Během sledování snímku mnou " prostoupila " neskutečná uvolněnost a pohoda, jako se to už nepovedlo dlouho žádnému snímku. Když si k tomu ještě namýcháte GIN - TONIK s GINEM, máte o parádní zážitek postaráno :o) p.s. U mě taky dobrý, Honzo!(5.3.2009)

• RHK

Dosti nudná Hřebejkova taškařice z prostředí hospůdky v zahrádkářské kolonii a jejího okolí. Potěšili jako vždy výborní Schmitzer a Polívka, ale scénář a režie už ne. Film má sice pár dobrých jednohubek - např. scénu spláchnutí rybáře dvojící motorových lodí, nebo Vladykovu roli falešného kominíka vydělávajícího si jako maskot na svatbách, ale celkově mi v tomto prostředí film více než Menzelovy Slavnosti sněženek či Rozmarné léto bohužel připomínal humor Troškových vesnických Slunce, seno filmů. A to není u mě dobrý. Trailer: http://www.csfd.cz/film/233444-u-me-dobry/videa/(7.3.2010)

• becki_tu

Ze Hřebejka se stal průměrný rutinér, který točí scénáře vyčpělého Jarchovského a jako rukojmí si bere známé herecké tváře, které jen odříkávají prázdné dialogy v neexistujícím příběhu. Ono to totiž chvílemi působí, jako by tvůrci ze Šabachových povídek chtěli udělat něco na styl Dannyho parťáků v českém venkovském prostředí. A podle toho to taky dopadlo. Hřebejk a Jarchovský by měli další podobné scénáře házet rovnou do koše a přijít s něčím, co nebude jen další konzumní komedií v českých kinech.(7.3.2010)

"Potom toho blbce oškubou." Počátky kapitalismu v Čechách se sice již podařilo ukázat lépe ve snímcích staršího data výroby, ale jako připomínka prožitého pro mne snímek nebyl ztrátou času. Vrátil jsem se do doby, kdy letadlo značky EmWay vybízelo k letu za bohatstvím spoustu naivních pasažérů, taktika skořápkářských gangů lákala na až trapně snadné zbohatnutí a demolování výloh u McDonalda bylo každodenní zábavou anarchistů. K tomu všemu se mi ještě dostalo "rafinované" akce hospodských povalečů, což v celkovém součtu naplnilo oddychovou spokojenost jednoho nepříliš náročného diváka.(16.5.2016)

• - Ve scénách na Smíchovském nádraží se v pozadí několikrát objeví vagóny ČD ve světlezeleno-bílém nátěru. Ten se ale v roce 1993 nepoužíval. Taktéž se v jedné scéně objeví vlak společnosti Vogtlandbahn, která byla však založena až v roce 1998. (Lkprak)

• - Hospoda "U Budyho" je v skutočnosti funkčná krčma na Libeňskom ostrove, ktorú práve tento film preslávil. (Jello Biafra)

• - Když Vladimír Javorský krade na tržišti skořápkářům kuličku, má čepici na hlavě připevněnou gumičkou. V průběhu záběru mu totiž spadne a zase se vrátí zpět. (Mackin)