Tento snímek je taková kombinace Hrabala a Rozmarného léta v první pohodové polovině filmu a českého Podfucku a Dannyho parťáků v polovině druhé. Samozřejmě je to nadneseno. Film mě dlouhou dobu míjel ( z nějakých důvodů mně zůstal utajen ), až jsem na něj narazil zcela náhodou.Podle nízkého místního hodnocení jsem neočekával nic " převratného " a nakonec byl hodně příjemně překvapen a potěšen! Vůbec mně nevadilo ( jako většině z vás ) pomalé tempo v první polovině, ba právě naopak jsem si doslova vychutnával každičký záběr. Výborné herecké výkony včech zůčastněných, ať už je to Bolek Polívka jako bývalý kouzelník Mr. Class, totéž platí i pro Jiřího Schmitzera, Petra Formana, Miroslava Vladyku, Josefa Somera a ostatní. Během sledování snímku mnou " prostoupila " neskutečná uvolněnost a pohoda, jako se to už nepovedlo dlouho žádnému snímku. Když si k tomu ještě namýcháte GIN - TONIK s GINEM, máte o parádní zážitek postaráno :o) p.s. U mě taky dobrý, Honzo!(5.3.2009)

Česká komedie, kterou na motivy povídek Petra Šabacha a podle scénáře Petra Jarchovského natočil Jan Hřebejk, se odehrává v originálním prostředí zahrádkářské kolonie na libenském ostrově, v přilehlém přístavišti a na velkém bleším trhu. Příběh je zasazen na počátek 90. let. Šest přátel, zahrádkářů a rybářů, se schází v malebné přístavní hospodě u mariáše. Letní idylka však končí ve chvíli, kdy se jeden z nich stane obětí skořápkářů, kteří ho oberou o všechny peníze. Jeho kamarádi vymyslí velkolepý podraz a získají zpět kamarádovy prohrané úspory a navíc při tom prokážou odvahu, mazanost i sílu přátelství. Dannyho parťáci po česku, tak by se dala charakterizovat komedie, která srší nápaditostí i výbornými hereckými výkony v čele s Bolkem Polívkem, má sice pomalejší rozjezd, ale v druhé polovině to bohatě vynahradí. 60%(15.1.2009)

"Potom toho blbce oškubou." Počátky kapitalismu v Čechách se sice již podařilo ukázat lépe ve snímcích staršího data výroby, ale jako připomínka prožitého pro mne snímek nebyl ztrátou času. Vrátil jsem se do doby, kdy letadlo značky EmWay vybízelo k letu za bohatstvím spoustu naivních pasažérů, taktika skořápkářských gangů lákala na až trapně snadné zbohatnutí a demolování výloh u McDonalda bylo každodenní zábavou anarchistů. K tomu všemu se mi ještě dostalo "rafinované" akce hospodských povalečů, což v celkovém součtu naplnilo oddychovou spokojenost jednoho nepříliš náročného diváka.(16.5.2016)

No u mě dobrý moc ne. Pane Hřebejk co má znamenat ta první polovina filmu? O co tam vlastně má jít? Chápal jsem to trošku jako reklamu na rybaření, McDonalds a cigarety. Opravdu si stačí film pustit v momentě kdy skořápkáři oberou Vladyku. Pak už je k vidění česká odpověď na Dannyho parťáky. S kterou jde ruku v ruce pro mě nostalgie na ty časy, které se již nikdy nevrátí a které uměl Hřebejk podat jak v Pelíškách tak v Pupendu. Mé resumé: První polovina o ničem a druhá strhnující.(24.1.2009)

Hřebejk mi po nepříliš zajímavém Medvídkovi spravil chuť touto povedenou letní komedií kříženou s podrázáckým filmem. Ze začátku nás režisér seznamuje s partičkou zajímavých postaviček ve které si nejvíce zapamatujete vysloužilého kouzelníka s tváří Bolka Polívky, hostinského s hypiesáckou vizáží Jiřího Schmitzera a úšlápnutého Miroslava Vladyku, který občas melouchaří jako kominík pro štěstí na svatbách. Ze začátku film plyne pomalu a postupně nám ukazuje stereotypní život lidí na začátku 90. let. V druhé půlce však film změní směr a ve chvíli kdy parta chystá plán na podvodníky, kteří obrali jednoho z nich začíná ta pravá zábava. Na filmu je sice vidět, že Hřebejk nejspíše nevěděl jaký film chce natočit ale i tak je to zábava, která se sice pomalu rozjíždí ale poté už se nezastaví.(27.11.2008)

• - Dublérem Bolka Polívky v kouzelnických scénách je profesionální kouzelník Petr Kasnar, který se v roli kouzelníka objevil například ve filmech Černí baroni (1992) nebo Samotáři (2000). (The.Joker)

• - Vůz, v kterém ujížděl pan Mrklas (Bolek Polívka) se svou partou z tržiště, byla užitková Škoda 1203 vyráběna v letech 1968 - 1982 v AZNP v závodu Vrchlabí. (JARDAHONDA)

• - Ve scéně z tržnice se v pozadí mihne plakát k hitu Terminátor 2, který měl v Československu premiéru v březnu 1992. (Siriuss)