V zahrádkářské kolonii na Libeňském ostrově se počátkem 90. let schází v malé hospůdce U Buddyho parta kamarádů, nepříliš úspěšných, přesto ve svém skromném světě více či méně spokojených outsiderů. Bývalý disident Tonda, který vede hospodu se svým synem, pankáčem Jáchymem, a družkou Andulou, rybář Láďa s kamarádem Frantou, nesmělý Kája, Tondův otec Balun, Jáchymova přítelkyně Bára a bývalý kouzelník Mrklas, jehož přezdívka je zkomoleninou jeho uměleckého jména Mr. Class. Hrají desetníkový mariáš, prožívají drobné životní radosti i ústrky, ať už je to Kájova nepříjemná manželka Jíťa, neochota ostatních hrát karty s Mrklasem nebo Tondovy starosti se zlodějíčkem Pepem. Všichni se ale jednoho dne spojí, aby pomohli Kájovi, který zabloudil na velký bleší trh a stal se obětí bandy skořápkářů, jež ho obrala o pracně nabyté úspory. Mrklas, kterého nešťastný Kája požádá o pomoc, vymyslí podraz. Potřebuje však pomoc všech štamgastů Tondovy hospůdky. Vysvětlí jim, jak funguje podvod se skořápkami a v čem spočívá jeho plán. Samozvaní mstitelé nadšeně vezmou spravedlnost do svých rukou a pustí se do velkého dobrodružství. (TV Nova)

Trailer

NinadeL

Hřebejk-Jarchovský-Šabach pokračují ve svém vyprávění o minulých desetiletích, aby "zdokumentovali" podobný fenomén let 90. jakými byli Účastníci zájezdu. Nyní se jedná tedy o Skořápky. Je tu pár pěkných momentů s tradičním hereckým obsazením, kterému vévodí Polívka. Pěknou etudku měla Lenka Vlasáková na téma ekologická kosmetika a prodej ve stylu Oriflame. Svou hodnotu vzpomínka na tento rys porevoluční euforie patrně má, ale hrozím se toho, co přijde příště. Jaké další zbytečné maličkosti budou povýšeny... ()

misterz

Panenko skákavá, a to čo bolo? Po obsahovej stránke totálne o ničom, príbeh ma trochu zaujal až svojim záverom kde Bolek Polívka a spol. napálili tých podvodníkov. Inak len urevané, ufňukané, uťahané a s melanchóliou, ktorá tu bola skôr na škodu ako na osoh, keďže príbeh nemal žiaden poriadny zmysel - také veľké nič. Ešte šťastie, že na hercov sa dalo pozerať. Veľmi slabý priemer, ale so zlým svedomím. 50/100 ()

Jara.Cimrman.jr

"Potom toho blbce oškubou." Počátky kapitalismu v Čechách se sice již podařilo ukázat lépe ve snímcích staršího data výroby, ale jako připomínka prožitého pro mne snímek nebyl ztrátou času. Vrátil jsem se do doby, kdy letadlo značky EmWay vybízelo k letu za bohatstvím spoustu naivních pasažérů, taktika skořápkářských gangů lákala na až trapně snadné zbohatnutí a demolování výloh u McDonalda bylo každodenní zábavou anarchistů. K tomu všemu se mi ještě dostalo "rafinované" akce hospodských povalečů, což v celkovém součtu naplnilo oddychovou spokojenost jednoho nepříliš náročného diváka. ()

korbitch22

u mě teda né.pryč jsou doby,kdy měl český film šmrnc a nepopíratelnou kvalitu.teď?české lvy vyhrávají filmy,které jsou snad ještě horší než uvaďěči samotných lvů.u mě dobrý není nic jiného,než sentimentální seskupení všelijakejch postaviček.naprosto nevtipný humor,strašná režie hřebejka,který snad splodil svůj nejhorší film.nebýt výtečného schmitzera a perfektní miniroličky václava kopty,poslal bych tuhle přebarvenou kravinu rovnou do odpadu.český filme,klesáš a klesáš. ()

hippyman

jelikož prvních 200 uživatelů ocejchovalo tento film na 65%, moc jsem od něj nečekal, ba co říct, dost jsem se obával, jestli to není střelba vedle... ale ono ejhle, celé kolínské kino burácelo smíchy a já s ním, což nepamatuju od Samotářů... takže u mě jednoznačně víc než dobrý ! - - - update - - - při druhém shlédnutí už musím uznat, že jsem se v první půlce zas tolik nebavil, takže snižuji na 80% ()

• Skutečný majitel Hospody u Budyho se jmenoval Milan Bukovský a zemřel v roce 2018. (sator)
  • Podvodníci používají pro pojmenování policisty cikánské slovo „bengo“, což znamená ďábel či čert – odtud se zřejmě dostalo do argotu a pak dále do běžné hovorové řeči. (sator)
  • Když si Kája podruhé zaplatí v maringotce „Peep Show“, tak začne v místnosti dělat striptýz dívka s šerpou, na které je nápis: „Miss.“ Nejprve sundá šerpu a začne si rozepínat šaty. V dalším záběru však má rozepnuté šaty a šerpu stále na sobě. (Jimmy15)

Související novinky

Zemřel herec Josef Somr

Zemřel herec Josef Somr

16.10.2022

Česká kinematografie v neděli přišla o jedno z velkých hereckých jmen, ve věku osmaosmdesáti let totiž odešel známý český filmový a divadelní herec Josef Somr. Mnozí diváci si na něj vzpomenou jako… (více)