Když už jsem si začal říkat, že mě ta retro nostalgie moc nebere, najednou se z toho vyklubal příběh jak z Dannyho parťáků. Ten byl značně zábavnější i zajímavější. Jinak je to pohřebejkovsku dobře natočené a hlavně (tradičně) parádně obsazené. A tím nemyslím jen Polívku, Schmitzera a spol., ale tak nějak celou sestavu (70%).(5.6.2008)

Nebýt až přehnaně pomalého rozjezdu, hodnotila bych určitě lépe. Česká variace na "Dannyho parťáky" však funguje naprosto perfektně, a to nejen díky skvělé sestavě herců, ale také díky kvalitně propracovanému scénáři, který obsahuje až podezřele málo nelogičností... Takže nakonec tři a půl hvězdičky, ale i tak je to jeden z nejlepších filmů made in ČR za posledních 5 let.;-)(6.3.2010)

• Subjektiv

Problémy moderní doby převedené v přezábavnou taškařici, v níž postavy zažívají jeden trapný moment za druhým. Tu se musí vypořádat s multi-level marketingem, tu generačním "konfliktem" (říká, že Plastici jsou sračka. NE, fakt!?), ondy s problémy rybaření či, a to už se trochu dá sledovat, skořápkáři. Načrtnutá nic s jednou vlastností, s jedním koníčkem, s jedním způsobem obživy - všichni samozřejmě s dobrým srdcem. Tak jako mladému pankerovi z U mě dobrý, chybí zřejmě i Hřebejkovi ideový nepřítel (nacismus, komunismus), kterého měl v Umíme si pomáhat, Pelíškách či Pupendu. Na ty se dalo koukat, byť možná že ne právě proto. Silná * za chytře vymyšlený plán a solidního Polívku.(11.1.2010)

• Aky

Zdá se mi, že už to nelze znovu opakovat, ale Hřebejk zřejmě svůj problém nevidí a stále se o to pokouší. Klesající kvalita a úspěšnost jeho filmů je podle mne důsledkem stálého opakování typu filmu,v němž absentuje silný příběh, přičemž děj by měly táhnout a utáhnout rozdrobené epizodky a bonmoty, mnohdy navíc s pointami předznamenanými dlouho dopředu. To, co funguje u Pelíšků (protože to hrálo na strunu, která v nás jen jen drnčela; a také proto že to ještě nebylo popáté totéž), v U mě dobý u mě nefunguje.(1.1.2009)

a aby som neoriginálne parafrázoval názov filmu - u mě ne až tak dobrý . . . hlavne prvá polovica filmu je dosť o ničom, chaotické defilé niekde hlboko a v neviemkoľkom pláne zaujímavých postáv, no veľmi povrchne a nezaujímavo spracovaných, prekopávanie filmov a nápadov minulých, recyklácia poetiky, snaha o hláškovosť, ktorá ostáva pri snahe a miestami na povrch presvitajúca nuda okorenené o viditeľne samoúčelnú prehliadku dobových anomálií a normálií (síce milých, no zjavne nefunkčných) - v druhej polovici zachraňuje "žánrová" zápletka (á la "dannyho parťáci po česky"), kde partia porevolučných looserov odrbe partičku porevolučných odrbávačov, aby zistila, aká je sila kamarátstva - čo je už len moje povýšenie niekde hlboko skrytej myšlienky, ktorá vo filme takéhoto razenia nie je vôbec nutná, všakáno? "Dokonce mi naznačila . . . že by chtěla mít se mnou dítě." "Přímo s tebou?!"(21.9.2008)

• - Po natrhnutí obličeje při nehodě s háčkem si osazenstvo hospody dělá z rybáře (Petr Forman) srandu, že je jeseter. Odkazují tak na předchozí Hřebejkův film Pupendo (2003), kde mladí kluci učí kamaráda plavat s přirovnáním "budeš plavat jako jeseter", přičemž událost dopadne také fiaskem. (MTHRFCKR)

• - Na konci filmu, když hlavní postavy plují na loďce, je záběr na dům na břehu, kde se z okna dívá režisér Jan Hřebejk. (žblabuňek)

• - Poslední záběry filmu jsou natočeny na plavebních komorách v obci Hořín pod Mělníkem. (Mackin)