NDroo

Po delší době Hřebejk, u kterého sem nelitoval času při něm stráveném. Nadchl mě. A váhal sem mezi 4* a 5*!;) ()

BuryGol

Na 3 hvězdy to neni, ale na 4 taky ne. No a jelikož jsem si tenhle film pustil hned po filmu Adulthood tak dostane jen 3 hvězičky. Strašná nuda se prolíná s akcí a dohromady z toho vyjde takovej průměr. Pár dobrejch hlášek, zapojení málo známejch herců. Ale pane Hřebejku, kolik Romů mluví jako ti na tom tržišti? :-D ()

Philoun1

Krásný filmeček o "podnikání" v polovině 90.let. Výborné herecké obsazení, skvělá hudba a hlavně pohodová atmosféra. ()

jenik71

Kdo by si nepamatoval, když byly v devadesátých letech v "módě" skořápky. Hazardní pouliční hra, kde vás dobře organizovaný gang oškubal do posledního halíře. V této komedii jde o to, aby naopak dobře sehraná partička kamarádů obrala skořápkáře. Je tu několik povedených a vtipných scén a herci se celkem také snaží. Bolka Polívku moc v lásce nemám, ale tady se mi opravdu líbil. Film se mi celkově jevil mírně nadprůměrný. Docela příjemná oddechovka, která úplně nenadchne, ale ani neurazí. ()

silent cut

Upravený komentář po zjištění, že je U mě dobrý MODRÝ...(p.s. hodnocení neměním, nemusím) To je prostě problém tý dnešní kultury, že musí bejt všechno komedie... Pak Hřebejk vystřelí tuhle post revoluční sondu, ve který malý lidi žijou svý malý sny a ačkoliv to všechno vypadá jako by to Slámovi z prdele vypadlo, tak na ČSFD je to žalostně modrý... Že jako nebejt Polívky... Hovno! Hipík Schmitzer se Synem, naprosto libově ušlápnutej milující Vladyka... Skořápkáři a nově se otevírající svět tržní (utrhni co se dá) poetiky versus lidi co na to nejsou úplně připravený a vlastně ani zvědaví mě pobavil. původní komentář Doba se mění a lidé se buď mění s ní, anebo se drží svých jistot a postojů někde na okraji dění. Skupinka lidí lapených mezi komunismem a kapitalismem si vytvořila svůj malý Neverland s parníkem a basou lahváčů a sní si svůj malý sen, jehož útržky pouští po proudu řeky. U mě dobrý je pro mne film, jehož nejsilnější myšlenky jsou ukryty pod povrchem těch nejbanálnějších dialogů a kterému "heist" zakončení skoro ublížilo, ale to vše je vlastně jen otázkou vkusu. Celkový duch filmu ve mne evokoval Pupendo a to i díky skvělým hercům, kteří se jakoby zázrakem většinou vzdali i svých trademarkových grimas a postavám dali duši. Vlastně nemám co vytknout. No. Možná bych měl, ale nechci. ()

ssfan

Nevím, ale 64% se mi zdá na film až příliš. První polovina filmu je naprosto nudná a jak se říká "o ničem". Potom se tempo zrychlí a já se docela bavil. I tak to na víc než 50% bohužel nestačí. Herecké obsazení je na naše poměry solidní, a tak hlavním problémem zřejmě byla režie. ()

Jello Biafra

Ďalšia vydarená Hřebejkova komédia sa tentoraz odohráva v roku 1993. Bola to doba nových idejí, snov o podnikaní a hlavne éra zlatokopov, ktorí si chceli po dobách totality namastiť kapsy: škorápkári, píp šou v autobuse, podomoví obchodníci s pochybnou kosmetikou, MCdonaldy a všetky atribúty spojené s dobou. To všetko sa podarilo Hřebejkovi perfektne situovať do tohto filmu a vytvoril dokonalú dobovú atmosféru. Hlavnými hrdinami sú zahradkári z Libeňskej kolónie, ktorí sa schádzajú pri pive a hrajú mariáš. Sú to sympaťáci od kosti a sú hviezdne obsadení (Vladyka, Polívka, Schmitzer, Forman, Somr, Javorský). Jedného dňa sa Kája (Vladyka) stane obeťou podvodu "skořápkárov" a prehraje riadny balík. Zajde preto za svojimi kamošmi a spoločne naplánujú ako škorápkárov oholiť. Zrazu sa z filmu stáva akási česká verzia Dannyho parťákov, ktorá nemá slabšieho miesta. ()

ethos

Film podla mňa dosť dobrý, čo sa týka hlavnej myšlienky, ktorá ináč podľa mňa bola dosť vtipná. Bol aj dosť dobre plynúci ani chvíľu som sa nenudil, ale čo mi chýbalo bolo to čo bolo na pelíškoch tak super. Tie jednorázové fóry, ktoré pri rôznych možnostiach spomíname aj v živote a stanú sa prúpovídkami toho tam bolo dosť málo, čo je podľa mňa škoda. ()

KR4T4S

První polovina je trochu vlažná ale pak se vše rozjede tím správným směrem a tempem. A hlavně není to za každou cenu vtipné. Což je plus. ()

Thurin

Nazval bych to Malostranští parťáci. Zpočátku zdlouhavý občas rádoby vtipný slepenec podivných postaviček se po půli mění ve snadno předvídatelný a znovu místy jen rádoby vtipný pokus o jakousi akci. Za zmínku stojí snad jen výkon Polívky. Jen další snadno zapomenutelný film... ()

Rousse

Bohužel - očekávání bylo opět velké a naplnění bylo méně než nobrý - teda aspoň u mě. Proto říkám - úsměvná komedie, při které má bránice byla občas hodně kvalitně podrážděna... Bohužel jen občas. Možná příště bude lepší od dvojky Hřebejk-Jarchovský nečekat vůbec nic a budu moct napsat, že u mě to bylo výborný. Každopádně ohrané triky s Maršálem Malinovským nebrat! Ale ráda jsem po dlooooouhé době viděla Vladyku, Schmitzera i Javorského. ()

ArdathBay

První polovina bylo jen kupení scén za sebe bez vytváření celistvého děje ( stejně jako v Nestydovi :( ). Bolestně to odhalila ta druhá, vedená Dannym, éé tedy Mrklasem alias stárnoucím eskamontérem. Atmosféra byla nicméně vylíčená dobře, postavičky také hráli slušně, jen ti policajti. To byla tragédie. Nejvtipnější mě přišla scéna se šlauchem, kterým se jedna postava, zle zřízená, snaží napojit a druhá pronese zlatou hlášku. Must see. Kamera také potěšila, hlavně při záběrech na prostředí okolo vody. Takže název filmu se i sám ohodnotil, alespoň v mých očích. Je to naštěstí rozdíl oproti těm Medvídkům, Nestydům a Kráskám ve srajdách. ()

sedm.1

Jan Hřebejk si sice odskočil od těch svých vztahových depresáren,ale že by si u mě nějak polepšil touto komedií tedy tvrdit nemůžu.Ona to vlastně ani čistá komedie moc není,neboť i zde jsem ze snímku(což mám u Hřebejkových filmů ostatně běžně) spíš vycítil ponurost a smutek čišící z životních osudů všech hrdinů než jejich vtipnost a nadhled.I zde se spíš všechny postavy plácají jako kapři na suchu,než aby oplívali životním optimismem a humorem.Celý scénář mi pak přišel až moc sešroubovaný,prvoplánovitý.Sice jsem v U mě dobrý pocítil i trochu poetiky jak z Menzelových legendárních snímků,ale nudnější osa příběhu jí o dost přehrává.O to víc je to pak ještě škoda,že Hřebejk měl k dispozici opět to nejlepší z české herecké stáje,Polívka,Javorský a především můj osobní český klenot Jiří Schmitzer zde vesměs excelují,ale co naplat,když je to tak nemastné,neslané.Já se zkrátka tímto filmem spíš protrápil,než probavil,závěrečný "podfuk" na mě pak zapůsobil až spíš křečovitě,já prostě moc spokojený nejsem,ale o úplnou trapnost také nejde,takže alespoň že to. ()

ZkuKol

Stydlivý pokus o žánrovku v poetických kulisách se sympatickými postavami a v době, kdy bylo možné více než všechno. Pan Malíř je hoden svého jména a své scény maluje pestrými barvami, láme světelné paprsky pro dobro věci, ale s kamerou nepohne ani o píď a brání tak nabrat filmu více než jen průměrný švih. Hřebejk si vybral hezký příběh a postaral se o tradičně skvělé obsazení, jenže úvod je tak dlouhý a defacto zbytečný, že na závěr má divák pocit, že tohle vyprávění šlo sfouknout za půl hodiny. Tradičně násilné vyhýbaní se silnému konci netřeba zmiňovat a zbytečný důraz na "stolové scény" taky nezmizel. Prostě, kdyby se víc tlačilo na vyprávění než popis a gagy byli tak dobré jako ten pěnový, mohli jsme mít v Čechách jeden hezký podvodnický snímek, jenž by strávil i divák v cizině, takhle je to zas jen místní průměr. Kája se nechá u skořápek oholit do leskla a tak mu kamarádi ze zahradnické kolonie/přístavu pomůžou získat zpět jeho peníze a konečně naplno využijí umění Mr. Class... 50% ()

Cejny

Docela pěkná česká komedie od stejného štábu, který natočil i Pelíšky. V tomto případě už to ovšem nebylo tak unikátní a originální, ale šťávu to mělo. ()

Zemřel herec Josef Somr

Zemřel herec Josef Somr