Maynard.

U mě docela dobrý. NA doporučení mýho milovanýho tatínka z Chorvatska sem si to dal. Sice sem teda na poprvý vytuhnul, ale v sobotu ráno sem to v klidu dokoukal a konec byl už docela zábavnej :o). Jako pár scén tam bylo opravdu dobrejch a vtipnejch, ale celkově to mělo (kromě posledních 30ti minut) hodně volný tempo. Polívka a Schmitzer supr výkon. Hřebejch už dávno ztratil můzu, ale i tak pro českej film udělal obrovský kus práce... ()

Maark

Až na první táhlou a někdy až nudnou polovinu,je to celkem povedený biják.Hlavně druhá část filmu startuje od vycházejícího Formana z koupelny po použití šampónu...Pak je to až do konce celkem zábavná podívaná.. ()

bari68

,,U mě výborný,, . Po pozretí do filmografie Jana Hřebejka defacto prvá klasická komédia bez žiadnej dramatickej zápletky či vyvrcholenia , u ktorej by sme hodili slzu. Po slabom Medvídkovi natočil komédiu, ktorú veľa ľudí zrovnáva s Dannyho parťákmi , resp. dávajú mu prívlastky Dannyho Parťáci po česku a pod. Aj tak sa to dá nazvať, avšak môj názor je,že pán režisér z tohto filmu nejako nečerpal a ani neskúšal natočil niečo podobné.Bolek Polívka znovu kraluje medzi hercami na plátne. Po slabšom začiatku začína ta pravá komédia a vtip, ktorý sme od tohto filmu čakali. Spravodlivejšie by bolo určite 4,5* , ale zato, že filmy s logom Made in Czech v poslednej dobe prevyšuje kvantita nad kvalitou musím dať 5*. ()

brooklyn73

Jednotlive postavy pribehu jsou velice zajimave a celkove tvori nadherne seskupeni,ktere se muze ve skutecnem svete sejit dohromady snad jenom u nas. Ocenuji pana Miroslava Vladyku s Vladimirem Javorskym a v kraticke roli se mihnuvsiho Vaclava Koptu. ()

joora1

Jako by to ani nebyl Hřebejkův film.Nezvykle natočený a s netradičním dějem.Rozdělení zhruba na dvě poloviny bylo přesně vyvážené.První polovina pozvolně plynoucí, kde proběhlo seznámení s postavami a jejich streotypními životy a druhá polovina dramatičtější, svižnější a dějově nabitější.Přesto vše možná mohlo být trošku lépe pospojované, ale tím spíš myslím jednotlivé scény a dějové návaznosti.Herci jsou jinak výborní akorát třeba smolař Kája alias Miroslav Vladyka mohl ve druhé polovině dostat více prostoru a zapojit se nějak do "akce".Přesto jde o nadprůměrný český film a Jan Hřebejk dokázal, že společně s Petrem Jarchovským pořád dokáže točit zajímavé a kvalitní filmy. ()

radecacek

Rozhodně nejnudnější Hřebejkův film. Zachraňuje ho až poslední zhruba půlhodinka, která jakoby si brala to nejhorší z Dannyho Parťáků. ()

velkyvezir

Poslední Hřebejkovy filmy ve mně zanechávají rozpačitý dojem, že to nejlepší má tento režisér za sebou. Příjemným překvapením tak pro mne byl film U mě dobrý a ještě více překvapující bylo průměrné hodnocení, kterého se tu film dočkal. Já se totiž u tohoto filmu skvěle bavil, protože tentokrát jakoby Hřebejk do filmu dal to nejlepší, co na jeho filmech mám rád - první půle v poklidném duchu na okraji města v duchu Pupenda, které se v druhé půli změní na neuvěřitelně komické okradení skořábkářů. Úplně jsem měl před očima všechny ty podvodníky, co obléhali v prvních porevolučních letech městské ulice, nemluvě o Izerově scénce "Éééé, tady je kulička, pane, kde je kulička, tady je kulička...":-D Strašně jsem se u tohoto Podrazu II nasmál a jen jsem doufal, že se Hřebejk nepokusí o nějaký zvrat a že nechá tu partičku od vody dotáhnout krádež desetiletí do konce. Opravdu výborný film se skvělým obsazením, které mne velmi překvapilo, protože vedle svých klasických herců Polívky a Formana sáhl i na takové herce jako jsou Schmitzer, Vladyka a hlavně Josef Somr, pro kterého mám absolutní slabost! Opravdu skvělá komedie, ke které se rád vrátím. ()

Cracker

Tak toto bol silný kaliber :) Nenahraditeľný Bolek stále hrá s nasadením a ja mu to žeriem dokonale. Už dávno som nevidel nič podobného a už vôbec nie na Českej scéne, a preto 4*, jednoducho u mě dobrý. ()

klúčik

Filmy pána Hřebejka mám rád. No neviem , ale čím viac ich točí tým viac to akosi upadá do nejakej jednotvárnej hladiny. Tento príbeh ma zaujal len svojou druhou polovicou. Okrem B. Polívku sa mi páčil aj J.Schmitzer.... Ináč je to dosť priemerné... Dnes po zhliadnutí film som videl viackrát , musím zmeniť svoj názor. Priznávam, že som sa bavil veľmi dobre a film u mňa zanechal pohodu a dobrú náladu... 80%. ()

Wally

Vůbec nic jsem od tohoto filmu nečekal a jak sem se pobavil :-) Tohle jsou Dannyho parťáci po česku...trošku skromnější, ale rozhodně ne nudný. ()

xaver

U mě taky dobrý. Hlavně, že je tady zase "starý" dobrý Hřebejk. Parádní komedie, krásně vykreslené postavy všedních lidiček, prostě pohoda. A k tomu skvělé herecké výkony, co chcete víc. Dávám 4. ()

zencitizen

Když se Hřebejk nesnaží předstírat, že filmuje skutečnost, a soustředí se jen na historky od piva, tak to funguje. U mě dobrý je určitě jeden z lepších Hřebejků. Možná dokonce nejlepší. Docela se mu daří evokovat jakousi naivitu i pomalost devadesátek (byť na libeňáku rozhodně tehdy nevyhrávala balkánská muzika), o kterých si tehdy všichni mysleli jak moc jsou hektické. Dokonce i to kytarové drnkání, které jinak takřka nesnáším, tady jako soundtrack funguje. I rozžvaněný Polívka je fajn a ta holka s červenýma vlasama! OMG! ()

Madluska

Nečekala bych, že budu muset do Hřebejkových filmů dorůst, ale asi to tak nějak bude. Napoprvé jsem byla mnohem kritičtější, protože jsem čekala NĚCO, protože jsem se těšila na dramatické kasínové drama s humorem černějším než lahodná brazilská káva ("Mistr je velice laskav, ale nejsme tady na kávovém dýchánku." - pozn. Dr. Radosta). No tenkrát jsem se nedočkala, a tak jsem z kina odcházela zklamána. Teď (poučena z předchozího nezdaru) jsem se královsky bavila celou tou bandou, Schmitzerem počínaje, Formanem pokračuje a (kupodivu) excelentním a nepřekonatelným Polívkou konče. Zápletka nijak zvlášť neuchvátí, ale ta atmosféra, ten situační humor, to slunce na obloze i v duši všech kamarádů z mokré čtvrti ano. ()

Zagros

… u mě taky dobrý. To je ovšem „jen“ průměr, se kterým se téměř dá souhlasit. Jde spíše o lehčí českou komedii, která díky absenci silnějšího příběhu bude brzy zapomenuta. Povedených vtipů a dialogů je také na komedii pomálu a proto nakonec jen ty dvě hvězdy. ()

Zemřel herec Josef Somr

Zemřel herec Josef Somr