Doktor Strange

všechny plakáty

Dr. Stephen Strange je špičkový neurochirurg, ovšem jen do té doby, než jedné podivné noci utrpí při autohavárii poranění rukou. To prakticky vylučuje další vykonávání jeho profese. Vrhne tedy všechny prostředky na nejrůznější způsoby léčby, ale bezvýsledně. Když už je na dně svého konta i sil, dozví se od neznámého muže, že jeho naděje spočívá v cestě do Tibetu. Zde objevuje své dosud skryté magické vlohy a dozvídá se o existenci mocné entity, která se chystá vtrhnout do naší dimenze. Než však bude připraven na rozhodující boj, musí se ještě vypořádat s vlastní minulostí.
Doctor Strange se zrodil roku 1963 jako comicsový hrdina z pera legendárního Stana Lee. (Chřástal)

KatanaCZ

S anime od Marvelu se poslední dobou roztrhl pytel a je to dobře! Většinou se jedná o méně či více nápadité příběhy, které fanoušci komixu jistě ocení nejen na papíře, ale také v této filmové podobě. Doctor Strange patří k těm méně známým, má opravdu zajímavý příběh a dobré zpracování. Najdete v něm akci, myšlenku, poznání i poučení. ()

Liznic

Marvelovská představovačka dalšího hrdiny. Jejich animáky si drží příjemný standard, kteří sice extra nenadchne, ale určitě neurazí a nezačne nudit. Zajímavý svět, černobílé postavy (až na Dr. Strange) a drsný záporák. Ještě zmíním snahu o zajímavější práci s hudbou v akčních scénách - ano, jen snahu. ()

drackula

Doktor Strange nie je zatiaľ v našich končinách tak známa veličina v porovnaní s inými postavami z marvelovského univerza. Preto je tento animák skvelé intro do problematiky a z animovaných marveloviek, ktoré som doteraz videl, bola táto bez pochýb najpodarenejšia. Nebol som z nej však úplne „paf“, keďže ma moc tieto mystické veci neberú, ale aj tak celkovo určite spokojnosť. 85% ()

Fox85

Přerod sebestředného chirurga v trosku, a pak následně v mága, je vykreslený podobně jako v hraném filmu. Ale ta akce je tu taková nemastná neslaná a sráží dojem z jinak pohodového animáku ()

SG-1

"Zapomněla jsem, jak umíš být nepříjemný, když nemáš raní kafe a klystýr." -Dr. Gina Atwaterová- ()

Herráček

Trošku netradiční na Marvel... Poněkud jiný svět... Na druhou stranu možná proto je to lepší než spousta ostatních filmů komixového světa... Jistá inspirace Housem se nezapře, ale jen natolik, aby to ještě mělo své kouzlo... Pokud už vás unavili všemožní Supermani, Hulkové a podobný věci, je tohle krok správným směrem... ()

iXtr3m3

Nebolo to zlé, dokonca čas v chráme a Origin bol skvelý. Ale to "čarovné" zasadenie, nech je akokoľvek vysvetlené, to mi jednoducho nesedí. Iron Man je len jeden. ()

HiddenDragon

Jeden z mala vylozene magickych komiksovych hrdinu aneb jak povysenecky neurochirurg dospel k sebereflexi a zachranil svet. Marvel moc dlouhometraznich animaku netoci, coz je je velka skoda, protoze kdyz uz se do toho pusti jako v tomto pripade, neni to vubec spatne. Kupodivu si dokonce tvurci vybrali mene znameho superhrdinu, ale myslim, ze se jim budou venovat cim dal vic. Strange ceka vlastni hrany film (podobne jako u Ant-Mana), tak se snad mame na co tesit. Neni to silak ani maskovany mstitel, oplyva ale kouzelnymi schopnostmi a je vyucen (podobne jako napr. Batman) v tibetskem klastere, kde ho nauci poznat sva omezeni a prekazky, respektive ze prave zadna neexistuji. Padouchem je Dormammu, bytost snazici se dostat do naseho sveta skrze snovy svet deti. Vizual, predevsim nestvury a bitky, nezapre asijske animatory, ale je to v mezich, ktere jsou ok. Hudba je slabsi, ale pribeh typu "origin" (tedy jak to vse zacalo) me nikdy nezklame, a kouka se na to celkove dobre. ()

Asmodin

Zajímavé je sledování rozdílů mezi filmem animovaným a hraným. V porovnání je pro mě lepší hraná verze. ()

toi-toi

Ďaľší marvelovský hrdina predstavený, Doktora "Divného" je možné si odčiarknuť. Nejedná sa o najpodarenejší animák z dielne comicsových majstrov. No kto má rad seriály typu Naruto alebo Dragonball (čiže ja nie) bude vrcholne spokojný. Zvyšok divákov sa minimálne zabaví. ()

merigieren

Karate kid byl lepší i když tady máme navíc démonického nepřítele, kterého potřebujeme zabít :-) 3 x se podíváte do zpětného zrcátka a pokaždé uvidíte jinou potvoru ničící vše živé a za ní v těsném závěsu párek poskakujících lovců s meči a občas ochrannými kouzly. Jediná akční část se mi asi líbila až při závěrečném souboji. Jinak ten příběh založený na magii a představách se mi líbil, za něj by bylo 4-5* ale ten zbytek to trochu sráží. Nakonec to sou lepší 3*. ()

Hapretor

Málo nápadité, málo vtipné, málo akční, málo sympatické postavy, málo hlášek, málo všeho. Trapný animák. ()

Al44...

Velmi dobrý animovaný film, zajímavý příběh a dobré dialogy. Místy mi děj připomínal film Batman Begins. Je zde charismatický hlavní hrdina, horší je to už s hlavním záporňákem. Již se chystá filmové zpracování. ()

vikino1

Ač jsem fanoušek komixů, toto dílo od Marvelu mě neuchvátilo. Zřejmě jsem spíš na mechanické ničení, než na svět plný kouzel a čiré energie, která není ani vidět.... ()

frozen1

Zakaždým ma marvel prekvapí niečim novým.Síce to nebolo prvý raz čo som sa stretol s Doktorom Strangeom,ale to bolo v hre.Je to perfektne vymyslena postava , síce nehláškuje ako ostatný superhrdinovia ,ale povecme si na rovinu fakt musí byť všetko rovnake?U mňa za 5* lebo film podľa mňa spĺňa všetko čo očakávam od komixového filmu a vôbec nenudí čo sa občas stáva u niektorých filmov. ()

Shredder

Spociatku to vyzeralo celkom fajn, ale ako stopaz ubiehala, cim dalej tym viac som mal pocit, ze film dostali do ruk ludia, ktory o Marvel Universe nevedia absolutne nic a cele to reziruje Uwe Boll. Kratka stopaz so sebou prinasa aj neprirodzene zrychleny vyvoj, takze prakticky nic nedava skutocny zmysel. Z Barona Morda sa stal Mongol, ktoreho jedinou schopnostou je vycarovat mec, Dormammu z nejakeho dovodu vyzeralo ako Balrog, ktory lieta po oblohe a chrli ohen a cely dej je prepchany tymi najotrepanejsimi klise. Animovany Doctor Strange je podobnym fail ako filmovy Fantastic Four a zacinam mat pocit, ze DC na poli animovanych filmov nad Marvelom jednoznacne dominuju. ()

MindTuber

Velmi slušný animák o celkem málo známé komiksové postavě z Marvelovského universa, jímž se Marvel, právě touto postavou, dostává na led jinak zamrzlých, magických a mystických vod. Samozřejmě tedy v dobách jeho vzniku. V současné době se doktor Strange představuje ve svém vlastním marvelovském blockbusteru Doctor Strange a tím pádem se tento animovaný film může stát vaši vstupní branou do světa kouzel. Jinými slovy děj filmu nabízí představení osudu doktora Stephena Strange a jeho proměny z egocentrika v jednoho z nejmocnějších kouzelníků. Je bezva, že se atmosféra nese v temnějším duchu a Strangeova motivace není odbytá a zabírá slušnou dávku stopáže. Nakonec je to ale i na škodu, protože film by mohl trvat o krapánek déle, aby celý závěrečný souboj nepůsobil tak uříznutě. Lepší trojka. ()

Bezda22

Za začátku se mi to strašně líbilo a ta přímočarost a nikde nedrhnoucí příběh, to bylo fajn. Jenže to, co na začátku bylo super, už zhruba od půlky tak super nebylo a všechno to, ne-super dění vyvrcholilo závěrečnou bitvou, která byla ve stylu "Nějak ho zabij, je jedno, jakej to bude dávat smysl, hlavně rychle a jdem na párek"... Takže nakonec docela zklamání. Doctor Strange je skvělá postava, ale tenhle film je ve finále celkem odbytej a splácanej, že to ani není hezký... 3*... 55% ()

savatage

Docela jsem se o tohoto zpracování Doktora Strange nudil. Nebylo se čeho chytnout, co by udělalo tuhle podívanou zábavnou. ()