Film zdárně kopíruje Remarqueovu knížní předlohu, což je v tomto případě správné rozhodnutí, protože kniha je velkolepá. Dr. Ravic vykreslený téměř tak, jak jsem si ho podle knihy představoval. Noci jsou dlouhé a temné, calvados teče proudem, žije se naplno. Však také moc času nezbývá. Není téměř co vytknout, i když nějaké mouchy by se najít daly, ale to především proto, že jsem ovlivněn knihou, kterou film (pokud nechceme, aby trval desítky hodin) nemůže kvalitou stoprocentně nahradit - 5*.(2.5.2013)

Skvělý přepis Remarqueova románu s vynikajícími výkony Charlese Boyera a Ingrid Bergmanové. Srovnávala jsem s pozdějším televizním remakem (s A. Hopkinsem a L.-A. Downovou) a filmová verze jednoznačně vede o dvě koňské délky. Ačkoli by příběh sváděl k melodramatičnosti (jak se mj. stalo právě u televizního pojetí), je zachycen s neobyčejnou neokázalostí, o to však psychologicky věrohodněji a působivěji. Nabízí se i porovnání s jinou slavnou "válečnou romantikou" - Casablancou. Ani za ní Vítězný oblouk nepokulhává, ba dle mého názoru ji právě svou střízlivostí a absencí happyendu předčí, Bergmanová zde pak navíc dostala ještě větší možnost dokázat, jak úžasná je herečka. Nemluvě o Boyerovi, který se pro mě stal ideálním představitelem Ravica.(13.12.2011)

Remarque není čtenářsky můj šálek kávy, ale Milestone byl skvělý režisér a tenhle film má správnou atmosféru. I když je patrné, že se hodně stříhalo a spousta natočeného materiálu šla ven (celá dějová linie s Haakem působí podivně, obsazení Laughtona mi přijde absurdní) a Bergmanové dle jejích vlastních slov postava nesedla, pozornost milovníka klasického Hollywoodu si Vítězný oblouk udrží.(5.9.2015)

Zatímco se fašistická smrtící chapadla rozlézají Evropou, věhlasný pařížský oblouk zhlíží majestátně na ztroskotance bez identity, kteří svoje jména střídají jako ponožky a zabíjí čas při šachových partiích v zatuchlých cimrách levných hotelů nebo v zakouřených bistrech. Věrný společník calvados spláchne vždy na jeden večer bolest z minulosti i strach z budoucnosti. V tomto světě, kde existuje jen nahořklá přítomnost není úrodná půda pro osudovou lásku. Dle mého skromného názoru se jeden z nejlepších románů všech dob dočkal vynikajícího převodu na plátno, který se dokázal značně přiblížit dokonalé atmosféře knihy. Navíc mě opravdu nadchlo fantastické obsazení rolí hlavních i vedlejších.(20.10.2012)

Pekne prevedená/prerozprávaná Reamrqova kniha (moja najobľúbenejšia), ktorá sa sústerdí iba na dva hlavné motívy knihy a zbytočne nerozohráva všetky linky z knihy, čo už aj tak pri takmer 120 min. by nebolo možné. Boyer je vernou kópiou knižného Ravica, ktorého som si pri čítaní knihy nejako tak predstavoval. Bergmanová ako jeho Femme Fatale je neodolateľná v každom počasí a na postavu Joan sa hodí perfetktne. Škoda, že linka s Haakem, bola dosť odfláknutá, ale aj tak sa jedná o skvelý zážitok a ak nemáte radi Cassablancu kvôli jej záveru, tak Arch of Triumph si vychuntáte o to viac. 9/10.(29.11.2013)