• chessbeer
  *****

  Film zdárně kopíruje Remarqueovu knížní předlohu, což je v tomto případě správné rozhodnutí, protože kniha je velkolepá. Dr. Ravic vykreslený téměř tak, jak jsem si ho podle knihy představoval. Noci jsou dlouhé a temné, calvados teče proudem, žije se naplno. Však také moc času nezbývá. Není téměř co vytknout, i když nějaké mouchy by se najít daly, ale to především proto, že jsem ovlivněn knihou, kterou film (pokud nechceme, aby trval desítky hodin) nemůže kvalitou stoprocentně nahradit - 5*.(2.5.2013)

 • IdaHutt
  *****

  Skvělý přepis Remarqueova románu s vynikajícími výkony Charlese Boyera a Ingrid Bergmanové. Srovnávala jsem s pozdějším televizním remakem (s A. Hopkinsem a L.-A. Downovou) a filmová verze jednoznačně vede o dvě koňské délky. Ačkoli by příběh sváděl k melodramatičnosti (jak se mj. stalo právě u televizního pojetí), je zachycen s neobyčejnou neokázalostí, o to však psychologicky věrohodněji a působivěji. Nabízí se i porovnání s jinou slavnou "válečnou romantikou" - Casablancou. Ani za ní Vítězný oblouk nepokulhává, ba dle mého názoru ji právě svou střízlivostí a absencí happyendu předčí, Bergmanová zde pak navíc dostala ještě větší možnost dokázat, jak úžasná je herečka. Nemluvě o Boyerovi, který se pro mě stal ideálním představitelem Ravica.(13.12.2011)

 • kinderman
  ****

  Remarque není čtenářsky můj šálek kávy, ale Milestone byl skvělý režisér a tenhle film má správnou atmosféru. I když je patrné, že se hodně stříhalo a spousta natočeného materiálu šla ven (celá dějová linie s Haakem působí podivně, obsazení Laughtona mi přijde absurdní) a Bergmanové dle jejích vlastních slov postava nesedla, pozornost milovníka klasického Hollywoodu si Vítězný oblouk udrží.(5.9.2015)

 • Bubble74
  *****

  Zatímco se fašistická smrtící chapadla rozlézají Evropou, věhlasný pařížský oblouk zhlíží majestátně na ztroskotance bez identity, kteří svoje jména střídají jako ponožky a zabíjí čas při šachových partiích v zatuchlých cimrách levných hotelů nebo v zakouřených bistrech. Věrný společník calvados spláchne vždy na jeden večer bolest z minulosti i strach z budoucnosti. V tomto světě, kde existuje jen nahořklá přítomnost není úrodná půda pro osudovou lásku. Dle mého skromného názoru se jeden z nejlepších románů všech dob dočkal vynikajícího převodu na plátno, který se dokázal značně přiblížit dokonalé atmosféře knihy. Navíc mě opravdu nadchlo fantastické obsazení rolí hlavních i vedlejších.(20.10.2012)

 • JohnyD
  *****

  Pekne prevedená/prerozprávaná Reamrqova kniha (moja najobľúbenejšia), ktorá sa sústerdí iba na dva hlavné motívy knihy a zbytočne nerozohráva všetky linky z knihy, čo už aj tak pri takmer 120 min. by nebolo možné. Boyer je vernou kópiou knižného Ravica, ktorého som si pri čítaní knihy nejako tak predstavoval. Bergmanová ako jeho Femme Fatale je neodolateľná v každom počasí a na postavu Joan sa hodí perfetktne. Škoda, že linka s Haakem, bola dosť odfláknutá, ale aj tak sa jedná o skvelý zážitok a ak nemáte radi Cassablancu kvôli jej záveru, tak Arch of Triumph si vychuntáte o to viac. 9/10.(29.11.2013)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace