Naděje umírá poslední. Z dílny bratrské dvojice vietnamských emigrantů Tony Bui (nar. 1973) a Timothy Linh Bui (nar. 1970) známe dva snímky, spjaté s jejich rodnou zemí. Jednak Tři sezóny (1999), líčící v propojených povídkách příběhy několika lidí žijících v Ho Či Minově městě, a pak Zelený drak (2000), v němž se odvíjejí osudy několika přistěhovalců, kteří se po ukončení války ve své zemi dostali do kalifornského uprchlického tábora. Ve filmové kariéře pak pokračoval pouze starší ze sourozenců, který se odpoutal od své etnické příslušnosti a natočil drama Čekání na zázrak, v němž sledoval několik obyvatel Los Angeles, jejichž zoufalé a osamělé osudy se v předvánoční době protnou. Striptérka Rose (Jessica Bielová), starající se o nemocného synka, plachý majitel pohřebního ústavu Qwerty (Eddie Redmayne), propuštěný kriminálník Jack (Ray Liotta), váhající nad pomstou, a bývalý kněz Charlie (Forest Whitaker), hledající sílu ukončit svůj život – to jsou hlavní protagonisté filmu, odehrávajícího se z velké části pod rouškou tmy. Melodramatické příběhy postav v sobě mají nepopiratelnou citovou působivost hlavně díky prestižnímu hereckému obsazení, které dokázalo překonat i některé scenáristické naschvály. Zvláštní zmínku si zaslouží práce francouzského kameramana Jonathana Sely, přesvědčivě zachycující v noirových odstínech noční zákoutí Los Angeles a svým namodralým laděním (jež zřejmě dalo filmu originální název) také citové rozpoložení hlavních aktérů snímku. (Česká televize)

Mybe

Film o osamelosti- takto by som zhrnul stručnú charakteristiku Powder Blue- o osamelosti jednotlivých protagonistov, o ich odlúčení sa od života. Takmer až poetický snímok, v ktorom pre mňa osobne dominovala Jessica Biel- už dávno som nevidel taký dobrý ženský herecký výkon- v každom zábere bola prirodzená, uveriteľná, skutočná a nemožno nedodať, že aj krásna... ()

wairau

Taková spousta dobrých herců, takové pozitivní kritiky, tak nádherná Jessica Biel..... A taková sračka! Nečekal jsem druhý Crash, ale rozhodně jsem ani nečekal takovou mozaiku hloupých a těžko i s přivřeným okem uvěřitelných příběhů. Očekával jsem film, který mě nenechá odtrhnout oči od obrazovky a dostal jsem jen nudu. Dvě hvězdičky za přece jen dobré herecké výkony, za Jessicu, za Patricka,za Raye a za ten závěr, ale prokousat se k němu bylo utrpení. ()

Black1e

Tak smutný film jsem už dlouho neviděla..Jessica Biel je nejen nádherná ženská, ale i skvělá herečka..beznadějnost z toho, že jí umírá dítě, z toho že má práci kterou nenávidí, z toho že je sama..to všechno jsem v tom filmu cítila. Líbilo se mi i budování vztahu s vlastním otcem, ale škoda že tak rychle zmizel a nebylo to rovinuto víc. Ten Querthy byl divný..opravdu divný, alespoň člověk názorně vidí, že když se snaží všem ve svém okolí vyhovět a chovat se slušně, dopadne nejhůř vždycky on sám. Jednotlivé linie příběhu se mi líbili, ale celkově bych uvítala větší propojenost mezi postavami a dějem. Nějaký zvrat, něco nečekaného.. ()

Digi_cz

Jen jeden příběh... Vítejte v mém světě, nesnesitelně erotickém světě Wild Velvet, takhle se Vám představí Velvet Larry (Patrick Swayze), který pozor hraje na výbornou a hned jeho tamní tanečnice Scarlet (Jessica Biel), započne svůj první tanec při baterkách. Jenže to vše předčí ta jízda v tom nákupním košíku (ne kecám). Jessica Biel předvádí společně s tancem, slzami, tak jak to ty ženské prostě umí docela nadprůměrný výkon... Celkové film nese jakou si deprimující atmosféru po celou dobu s ne moc dobrým koncem. ()

orgoj0143

Velice emotivní a výborně obsazený film, při kterém asi ani jedno oko nezůstane suché. Nemluvě o výborně zvolené hudbě, kde je jednoznačnou favoritkou Imogen Heap. Přestože film je jedno velké klišé, souhrn paralel dává ucelenou představu o potřebě být součástí celku a věřit, že ten celek vydrží věčně.. Jak by řekl ambivert: "Nemusím s lidmi mluvit, ale nemůžu bez nich být." Čekání na zázrak je film, který mi zůstane dlouho v hlavě už jen z důvodu načasování, kdy jsem se na něj poprvé podíval. Nemůžu říci, že právě vánoční svátky nepřispěly k tomu, že semnou tak citově zamával. Zázrak nemusí mít vždy podobu toho, co právě očekáváme a naše přání nemusí být hmatatelné. Hodnotím jednoznačně 5***** ()

Sejkorka

3,5 směrem dolů. Titulky, které jsem zvolil, byly chvílemi nečitelné. Nicméně moje vnímání filmu to neovlivnilo. Nejméně pochopitelný byl příběh faráře v podání Foresta Whitakera. Třeba je to těmi titulky, ale nezjistil jsem .... kecám, oni bourali, ona mrtvá, on zraněný .... Neměl sílu se zabít, nebo mu to nedovolil bůh ... Proč byl syn Rose v komatu ? Je pravděpodobné, že by se zamilovala do ousidera Qwertyho ? Za co seděl její otec ? JInak ale ok, dalo se na to koukat. PS : Zdá se mi, že která herečka z Hollywoodu netancoval u tyče, jako by nebyla. Ale Jessica, jak se polévá voskem, to nemá chybu. Jo a Švajcíka jsem taky nepoznal .... ()