Píše se rok 1964. Charismatický duchovní Flynn (Philip Seymour Hoffman) se pokouší alespoň trochu uvolnit přísná pravidla církevní školy svatého Mikuláše v Bronxu, na jejichž dodržování železnou rukou dohlíží sestra Aloysius Beauvierová (Meryl Streep), tamní přísná a tvrdá ředitelka. Komunitou zmítají prudké politické změny, na školu byl přijat první černošský student Donald Miller. Když se ale mladá a nevinná sestra James (Amy Adams) podělí se sestrou Aloysius o své obavy, že otec Flynn věnuje Donaldovi až příliš osobní péči, pustí se ředitelka do odhodlaného boje, jehož výsledkem by mělo být odhalení pravdy a vykázání kněze ze školy. Aniž by kromě své morální jistoty měla jediný důkaz, rozhodne se, že s ním poměří sílu svého přesvědčení v osobním souboji, který může mít katastrofální důsledky pro celou školu. (oficiální text distributora)

Gardenboy

Zvláštna až uhraničivá kreácia Streepovej povyšuje tento film na niečo viac ako len príbeh. Ako to tu u viacerých zaznelo - herecký koncert, ktorý ma držal do poslednej chvíle, do poslednej scény ani nie tak pre príbeh, ktorý je banálny, jednoduchý a dal by sa vyrozprávať vo svižnejšom tempe za 20 filmových minút, ale práve kvôli mimoriadnym hereckým výkonom. Kvôli ním 4*. ()

bakeero

Ono se tam vlastně nic nestalo a šlo by to zkrátit cca na 20 minut. Takže proč tomu dávat nějaké vysoké hodnocení? Že tam hrajou dva skvělí herci? Podle mě tam nic zvláštního nepředvádí a celé je to nuda k uzoufání. Určitě tomu nepřidal ani dabing, ale WTF efekt při zlomové scéně "Já mám pochyby" byl u mě jeden z největších za poslední roky... ()

E lan

Ale ano, herecké výkony odpovídají velmi dobrému a slibnému obsazení Streepovou a Hoffmanem. Co ale naplat, když je scénář neskutečně slabý a nudný. To opravdu hra výrazů, slovní souboje nemají tu pravou šťávu aby udržely pozornost po celou dobu trvání. Nechápu za co tak vysoké hodnocení a proč 5 nominací na Oscara???? ()

cinemaboy7

Nikdo nemůže být na pochybách, že hlavní představitelé jsou ve svém oboru jedničky. Nikdo nemůže být na pochybách, že se jedná o velmi povedené komorní drama, kde si člověk není jistý ani minutou. Przní kněz v podání skvělého Philipa Seymour Hofmana své ministranty? Podaří se to ředitelce církevní školy v podání skvělé Meryl Streep dokázat? Komu jsem věřil nevím, ale užíval jsem si to naplno. ()

sehe

Po dopozeraní filmu mám pochyby,ako to vlastne medzi otcom Flynnom a 12 ročným černošským chlapcom v skutočnosti bolo,ale o to išlo,že každý má akési pochyby.Náhodne som natrafila na TV na Doubt a celkom ma pohltil.Meryl Streep dokonalá inkvizítorka a P.S.Hoffman, ako kňaz s modernejším prístupom.Výborný scenár,mimoriadne herecké výkony,skvelý film. ()

bono22vox

Dokonale obsazené drama o dvou lidech stejné víry, a přece rozdílného životního přesvědčení. Snímek, který vás ohromí hereckými výkony (nejen) ústředního dua a naštve absencí uspokojivých odpovědí... ()

mira.l

Tak tuhle pánbíčkářskou pitomost nezachránila ani sestra Meryl, mimochodem na slovo "sestra" jsem v průběhu filmu začal býti mírně alergický... Spousta řečí, povětšinou duchovně zbytečných (nebo zbytečně duchovních) a ... 52% filmu odehráno a nestalo se vlastně nic... a potom zjistíme, že jde o to, jestli je duchovní na chlapečky (jaké překvapení) nebo jestli je na chlapečky černoušek. Hmmm. Dvě hvězdičky - Za Meryl a Amy Adams. Mám trochu pochyby, jestli mělo smysl se na to vůbec koukat. ()

Lichty

Až mě mrazí z toho, jak je Shanleyho film jiný, než zbytek letošní filmové produkce. To bohužel nemohu brát úplně jako pozitivum, neboť i přes Hoffmana, Adamsovou a úžasnou Streepovou je celá stopáž Pochyb v podstatě (omlouvám se za ten výraz) o hovně. V divadle to každopádně musí být strhující. ()

mimozakon

Filmy s náboženskou tématikou sa mi nepáčia, tak isto s filmy o pedofilných gayoch nie sú pre mňa, a keď to niekto spojí ? Nuda až moc. ()

TSZ

Konverzační drama z církevního prostředí se odehrává v šedesátých letech minulého století v USA na katolické škole.Na této instituci probíhá střet mezi jakousi hlavní sestrou či jeptiškou (nebo co to je,nosí takový ten černý "Batmanovský" úbor),která je zastánkyní všech přísných křesťanských tradic a novátorsky založeným knězem,který má většinu těchto tradic silně na háku.Protože tohoto kněze hraje Philip Seymour Hoffman tak se zde následně objeví podezření ze zneužívání dětí a pak...no pak už je brzo konec.Herecky zde samozřejmě není nikomu co vytknout,tvůrcům filmu bych však rád vytkl závěr, který působí silně uspěchaným dojmem a docela mi zkazil jinak celkem slušný dojem z celého snímku. ()

wito

komornejšie ladený príbeh, ktorý ma skvelé obsadenie, výborné dialógy, ktoré dávajú vyniknúť hereckému talentu hlavných postáv. ()

doGof...

May I ask what you are writing down with that ball-point pen? I bez přímích důkazů lze podezřelého usvědčit. Presumpce neviny? Na tu se tu nehraje, Meryl Streep má přeci zkušenosti a je si 100% jistá. Nevtíravé a nenásliné striktní drama, kdy jeden má jasno, druhý je naivní a nechal by se opít rohlíkem, třetí nic neudělal, všichni mají odlišný pohled na víru. Která cesta je ovšem ta správná a stojí za to bičovat někoho kdo vede tak okázalé kázání? Skvělý film ale něco tomu chybí. Nebýt tří dokonalých herců, nesetkaly by se Pochyby s takovou úspěšností jaká je jim přisuzována. Brilantní scénář, režie rozpačitá. V podobě mysteriózních věcí, které jsou pro tuto půdu jako stvořené se až na dvě prasklé žárovky v této rovině nic neodehrává. Škoda. Jediný kontroverzní rozhovor z celého příběhu a ten nejdůležitější je udělán ležérně, bez náboje a vzhledem k vyvíjecím okolnostem i bohužel bez emocí. Navíc poslední věta, myšlenka celého počinu mohla býti zvtvárněna s větší důstojností, v tomto provedení se vytratí do neznáma. I have doubts. I have such doubts. [8/10] ()

Looka

65% Nějak jsem se nemohl identifikovat s pohnutkami ani jedně osoby v tomhle filmu. Celé mi to přišlo až moc nudné. ()

Tosca

Je zvláštní, že film se zajímavým dějem, závažným tématem, pěknou hudbou i kamerou a skvělými hereckými výkony může diváka zanechat tak chladným. Režie je velmi odtažitá, jakoby se režisér, který je i autorem scénáře podle vlastní divadelní hry (Pulitzerova cena), bál emocí nebo toho, aby nebyl obviněn, že nemá od tématu a od vlastního díla dostatečný odstup. A přitom film klade tolik závažných otázek! Nejsilněji na mě zapůsobila scéna s chlapcovou černou matkou (Viola Davis) a její rozmluva se sestrou Aloysius (Meryl Streep). Viola Davis je sice na plátně asi jen 10 minut, ale co tam předvede, to bylo opravdu na nominaci na Oscara. Ta jediná ze mě dostala jakési emoce a zaujetí, při vší úctě a obdivu k Meryl Streep... ()

Tanner

Oceňuju zejmna to, že divák celou dobu neví, kde je vlastně pravda, a tak si může souboj vychutnávat opravdu naplno, neví, komu věřit, a sám si takové své pochyby prožívá. Je to samozřejmě i díky mimořádně přesvědčivým a dobrým hercům. ()

Grissom

Určite to neosloví každého ale malo to niečo do seba...jednoznačne ťahá celý film Meryl Streep ale slušne sa drží Aj Philip S.Hoffman, ktorý ma čoraz viac presviedča o svojich hereckých kvalitách...narozdiel od ostatných Amy Adams ma veľmi neoslnila......celkový dojem:zaujímavá dráma:-) ()

Philip Seymour Hoffman 1967 - 2014

Philip Seymour Hoffman 1967 - 2014