Píše se rok 1964. Charismatický duchovní Flynn (Philip Seymour Hoffman) se pokouší alespoň trochu uvolnit přísná pravidla církevní školy svatého Mikuláše v Bronxu, na jejichž dodržování železnou rukou dohlíží sestra Aloysius Beauvierová (Meryl Streep), tamní přísná a tvrdá ředitelka. Komunitou zmítají prudké politické změny, na školu byl přijat první černošský student Donald Miller. Když se ale mladá a nevinná sestra James (Amy Adams) podělí se sestrou Aloysius o své obavy, že otec Flynn věnuje Donaldovi až příliš osobní péči, pustí se ředitelka do odhodlaného boje, jehož výsledkem by mělo být odhalení pravdy a vykázání kněze ze školy. Aniž by kromě své morální jistoty měla jediný důkaz, rozhodne se, že s ním poměří sílu svého přesvědčení v osobním souboji, který může mít katastrofální důsledky pro celou školu. (oficiální text distributora)

Sonnik

Další z nadprůměrných dramat, které se oběvujhí začátkem roku 2009. Pochyby jsou malé komorní dílo, ve kterém mě herecky zaujal bohužel jen dlouhonehťák Hoffman. Sestry mě přilíš nezaujaly a nominaci Donaldovy matky na plešouna taky nechápu. Přes tedy to všechno jsou pochyby nadprůměrné. Sice si to pěkně plují po povrchu a neřežou do živého. Ale to je právě jejich smysl. Nechat nás na pochybách. "I don't think Father Flynn did anything wrong. " ()

PeterNet

Velmi dobré drama v němž si zejména Meryl Streep koledovala o Oskarový hatrick. Vskutku grandiózní herecké výkony. ()

plechulka

Jeden z filmů, které neoslňují efektními záběry, kde je vizualita spíše tlumená a vše se soustřeďuje do děje a dialogů - podpořených skvělými hereckými výkony. Děj (jako u málokterého současného amerického filmu) docela vystihuje plakát k filmu - přestože se story točí kolem černošského chlapce, on sám je plátně pár minut. Dva hlavní aktéři - moderní kněž a rigidní řádová sestra - v podstatě soupeří "o duši" mladé a nezkušené sestry James. V tomhle filmu jednoznačné rozuzlení nečekejte, jako v životě má každý svůj díl pravdy a díl viny a není nikdo (kromě Boha?) kdo by rozsoudil či změřil jejich velikost. ()

Samuel7

Bohužel jsem byl tímto filmem trochu zklamán, přijde mi totiž že bez fantastických hereckých výkonů Meryl Streep, Philipa S. Hoffmana a Amy Adams by byl absolutně o ničem. Oni ten film vytvářejí, oni mu dávají tvář. Meryl je tradičně výborná, Philip byl velice přesvědčivý a sympatický, vůbec se mi nechtělo věřit tomu, že by měl spáchat nějaký špatný čin, a má oblíbená Amy Adams předvedla asi zatím svůj nejlepší počin, a už se těším na její filmy třeba za 10 let. Dokazuje, že je jednou z nejlepších mladých hereček současné scény. Vyzdvihnout musím také ještě hudbu dalšího mého oblíbence Howarda Shorea. Bez těchto skvěle vybraných herců by to bylo na dvě až tři hvězdy (scénář není vše) ,ti ale nezklamali, a tak dávám ještě ty čtyři :) ()

JimmyII

Minimalismus divadelního dramatu stojícího a padajícího s každým jedním slovem zůstal zachován, jen se přenesl do působivějších reálií šedavé, církevně upjaté katolické školy, v níž dojde k zásadnímu konfliktu pokrokového faráře Flynna a přísné sestry/ředitelky Aloysii. A Shanley umí herce vyburcovat k fantastickým výkonům, takže bouře mezi Philipem Seymourem Hoffmanem a Meryl Streepovou je opravdu silná, k tomu Amy Adams vystihující sestru pozorující konflikt a není schopna se rozhodnout, na čí straně je. Pochyby prostupují celým snímkem - Aloysia pochybuje o Flynnovi, Flynn pochybuje o klasickém přístupu k víře a sestra James pochybuje o tom, že to, co dělají je správné. Ale Shanley ví, že svět není jednoduchý, a tak se přísně jen skrze dialogy dostane divák k posunu - kdo teď pochybuje, o čem a proč, to stojí za odhalení v tomhle skvělém, nenápadném snímku. ()

Chasm

Doubt je pro mě prvním překvapením 81. ročníku Academy Awards. Divadelní původ je znát, a tedy vyniká především scénář plný vybroušených dialogů. No a z mocně nominovaného hereckého ansámblu mě nejvíc potěšila Amy Adams, jejíž dobrotivá sestra byla skoro dokonalá - její protiváha zde bohužel byla Meryl Streep, která byla nejméně přesvědčivá. 90% ()

danoo

Za nenápadnosťou sa môže skrývať hocičo. V tomto prípade sú to náznaky podnecujúce fantáziu, ktorá vedie k domnienkam spôsobujúcim znepokojenie, ktoré sa môže premietnuť do podozrenia vyvolávajúceho mnohé otázky, pričom odpovede na ne nebývajú také jednoznačné. A tušené priznanie prináša zase len nekonečné pochybnosti ani nie tak o pravde ako o správnosti jej subjektívneho riešenia... ()

_DAVE_

Asi jsou tam fajn herecké výkony, Meryl tam vypadá tak asexuálně, že bych o ni ani kolo neopřel, ale byla to hrozná nuda nuda nuda.. ()

Raven0

Zábavné křesťanské psychologické drama? Ale proč by ne? Pochyby jsou filmem, který musí zaujmout. Už jen hvězdami, které v něm hrají (podle mého by měl Hoffman Oscary obracet vidlemi, protože jeho výkony mě vždy strhnou). To nejlepší je zde ale nejednoznačný, pomalu plynoucí, avšak nadmíru zajímavý příběh. Sympatie se přelévají z jedné strany na druhou, člověk chápe postoje a argumenty obou hlavních protivníků... Bloumá, je nejistý, napjatý, na které straně je pravda? Jiskřivé, energií nabité dialogy, u kterých běhá mráz po zádech... A nakonec rozuzlení, které v divákovi zanechá tíživé... Pochyby. ()

LadyDevil

Musím přiznat, že jsem čekala trochu víc. Výkon Meryl a pana faráře je samozřejmě vynikající, tématika taky zajímavá, ale něco mi tam chybělo. Jakási jiskra navíc.. ()

venison

„Pochyby“ jsou hodně nenápadný, pochmurný a mdlý film.. Pokud jde o prostředí.. Díky černobílé barvě, která celý film provází v podobě kněžských hábitů, velmi barvitě vynikl herecký um :-) Siná trojka Meryl Streep, Philip Seymour Hoffman, Amy Adams ve svých postavách jako vždy excelují.. Příběh o přesvědčení, pomluvách, pochybách, pravdě, podezření atd. Nakonec bylo úplně jedno, jestli byl Hoffman vinen nebo ne, ale šlo o princip obvinění, přesvědčení a na závěr i o pochybách.. Uvnitř lidí není nic černobílé.. ()

Pavlínka9

Skvělá trojice herců, který každý fascinuje něčím jiným :) Meryl Streep jako pyšná, závistivá a nenávistná ředitelka, Amy Adams jako dívenka, kterou pomalu odfoukne vítr a Philip Seymour Hoffman jako muž, který káže ostatním a i o půlnoci byste za ní mohli přijít s prosbou. Ale pro mě bylo samo o sobě důležité to téma "pochyb". Co všechno je člověk schopen udělat, když pochybuje? Jak to v něm dokáže "uzrát", aby neudělal zbytečně velikou škodu ostatním a jak poté naložit s něčím, o čem si myslíte, že máte pravdu, ale důkaz chybí? Tento film je takový krátký, je to podle mě jen "nakouknutí" do církevní školy, kdy děti hrají vedlejší roli, jelikož ať se tam mluví o čemkoliv, nikdy nic víc neuvidíte. Je to pošmurné, tajemné, depresivní a dost nejisté...Skvělé prostředí na pochyby ;) ()

asirtes

To, čo začína ako bežná dráma z prostredia katolíckej církvy postupne graduje do zaujímavo komplikovaného psychologického labirintu, ktorý pozorného diváka odmení tým, že skončí na pochybách. Obzvlášť potešil fakt, že mimo Philipa Seymoura sa dali na film ukecať aj Amy Adams a hlavne Meryl Streep. Tá tu predvedla nechutne kvalitný herecký výhon a záverečnou scénou ma úplne odrovnala! ()

Mytologie

Zajímavý konverzační drama z prostředí katolický školy otevírá problém pravdy a viny. Na jedné straně si vás získává otec Flynn svým přáteským vystupováním a vztahem k žákům, blbý je, že zneužívá malýho afroamerickýho chlapce. Jeho protipól představuje nesnesitelná despotická ředitelka sestra Aloysius v podání skvělé Meryl Streepové, která ho chce dostat ze školy bez jakýchkoli důkazů. Třetí postavou je mladá všímavá učitelka sestra James, která si všechno bere (hlavně středověký metody výuky a šílený názory ředitelky), snaží se žáky nejenom naučit, ale taky jim porozumět. Jednou něco uviděla, rozkryla strašlivý tajemství a zapojila se tak nechtíc do bitvy o školu a její osud. ()

ella

Já se u tohohle filmu strašně zlobila nad nespravedlností a drbama. Ale ten Hoffman mě dostal. Pochybuju o čestnosti jeho postavy, rozhodně ale ne nad jeho exceletním herectví, tomu fakt věřím. ()

skretik

Čo sa mi páči, ten film Vás fakt necháva na pochybách... len škoda toho konca, ja by som to sekla tým záberom na zasneženú ulicu - a potom len titulky :) ()

Philip Seymour Hoffman 1967 - 2014

Philip Seymour Hoffman 1967 - 2014