Snímek zasazený do kulis 1. světové války sleduje Michaela Dunneho (Paul Gross), který se s těžkým zraněním vrací z Francie domů do Calgary. V místní vojenské nemocnici pozná citově i fyzicky zubožený Michael krásnou a tajemnou ošetřovatelku Sarah (Caroline Dhavernas). Láska na sebe nenechá dlouho čekat. Krátce na to vstupuje mladší bratr jeho milenky David (Joe Dinicol) nečekaně do armády a odjíždí bojovat do Evropy. Michael cítí jako svoji povinnost vydat se za ním a chránit ho. Oba muži se tak spolu s mnohatisícovým zástupem svých krajanů ocitají na válečném poli u Ypres v bitvě známé jako bitva u Passchendaele. Filmový příběh vypráví o vášni, odvaze, odhodlání a hrdinství těch, kdo v ní tehdy bojovali, i těch, kdo milovali. (oficiální text distributora)

Narayan

Škoda poměrně debilního scénaře, takové téma by si zasloužilo určitě něco lepšího. Dynamika bitev (teda vlastně tý jediný pořádný co tam je) se taky moc nevyvedla, a není to jen tím, že by nebylo dost kanadskejch dolarů. V některých místech je vidět, že se jima vůbec nešetřilo, bohužel nějak tomu všemu chybí správnej náboj. No a ten závěr...chápu, že film oslavující hrdinství musí bejt dojemnej, ale přeci jen by to šlo zakončit dojemně a zároveň aspoň trochu překvapivě a chytře. To se bohužel v tomhle případě fakt nepovedlo, a tak i celej film zanechává dost rozporuplné pocity, bohužel zavánějící těžkym průměrem. ()

Stíba

První polovina filmu včetně úvodního drobného bitevního střetnutí je příjemným lehce romantickým dramatem. Potom ale film sklouzne do nepříliš povedené bitevní části a člověk se začne docela nudit. Škoda, nebýt toho bylo by to určitě o dost příjemněnší. ()

IdaHutt

Paula Grosse jsem si před léty oblíbila při sledování TV seriálu Cesta za duhou. Film Bitva o Passchendaele však od kategorie "odpad" zachránila akorát úvodní a závěrečná válečná scéna. Naopak dva okamžiky právě z válečné fronty patří k tomu nejstupidnějšímu smetí: upachtěná soulož na pozadí bojů a (spoiler!!!) ukřižovaný raněný (mimochodem, mně velice nepříjemný zmetek), vzápětí hrdinně zachráněný potenciálním švagrem. Takhle mizerně to dopadá s věrohodností každého příběhu, pokud autoři vyjdou nikoli z reálně načrtnuté situace s reálně pojatými postavami, nýbrž si úvodem řeknou: co efektního bychom tam vrazili? Načež do změti apriorních senzačních výjevů teprve začnou patlat figury a vyrábět pro ně jakýsi "spojovací" děj. Jsem si jistá, že právě takhle vznikal scénář - a právě takhle vznikl tento špatný film. ()

Chip89

Mám moc ráda válečné filmy a vždycky mě stáhnou do děje. Tady u toho jsem se ze začátku výborně bavila a pak z toho vznikl uslazené a nesmyslné nic. Kdy hollywoodsky nese kříž na ramenou a zachraňuje mladšího bratra své lásky a nakonec umírá - mě to nepřišlo ani trošku dojemné, spíše trapné a nudné. Válečné záběry byly dobré asi dva, zbytek byl čistý průměr nebo podprůměr. Prostě asi jsem viděla až moc válečných filmů,aby mě tenhle bavil. A nebo druhá možnost, možná byl opravdu hodně špatný... No snad si brzo spravím chuť něčím zajímavějším.... tak 35% ()

Karmin

Nechápu, proč si tady řada komentářů stěžuje, že se tam málo válčí. Kdyby to peklo plné bahna,krve a mrtvol ohlodaných potkany zabralo celé 2 hodiny filmu, málokdo by to asi vydržel. Takhle se divák alespoň něco doví o tom, jak to měl mladý muž v té době těžké i v zázemí, kde každého, kdo dobrovolně nenarukoval, automaticky všichni ostatní považovali za zbabělce. A mít německé předky (což v Americe není zas tak těžké) znamenalo jen pohrdání a nenávist sousedů. ()

rublik05

Velká škoda, že je snímek pojatý více jako romantický film, než jako válečný. Začátek a konec by se dal hodnotit jako solidní filmařina, a také vcelku ucházející válečné drama. Zejména co se týče vyobrazení zákopových bojů a okolí, to se povedlo až mrazivě realisticky. V tomto ohledu musím tvůrce pochválit. Ovšem pokud se zaměříme na prostřední část, tak tady se dočkáme pouze neskutečného množství vztahů, citečků a lovestory. Tato část postrádá jakýkoliv náznak válečné atmosféry či napětí a v podstatě mě vůbec nebavila. Celkově mě snímek dost zklamal, čekal jsem mnohem lepší válečné drama, dostal jsem však romantické lovestory s válečnými prvky, což je veliká škoda, začátek a konec je velmi povedený. 4/10. ()

DJ Kritik

Emocionálne silný začiatok, s výbornou kamerou a scénami prechádza z bojiska 1. svetovej vojny do maleho mestečka v Kanade. Tam sa odohráva väčšia časť filmu, ktorá stavia na konverzácii a hľadaní samého seba. Romanticko - dramatický film Passchendaele je podobný filmu Ambush, ktorý je síce z neskoršej vojny, ale nosný príbeh je podobný. Nebyť toho, že scény z mestečka v Kanade pôsobia dojmom hallmarkovej produkcie je to jeden z tých lepších filmov. Každý máme svojho hrdinu a Kanaďania majú Michaela Dunne. Uniforma človeka zmení a väčšinou pridá na sympatii, ale uniforma zdravotne sestry v podaní Caroline Dhavernas je fascinujúci zážitok. Neskutočne krásne oči v sympatickej tvári.......... .......... ............ ................ ........ ....... .......... Akcia: **** Vtiahnutie do deja: ***** Realita: *** Kostými a scény: *** ()

helrohir

Ďalší film z obdobia prvej svetovej vojny, ktorý na jednej strane ponúka realistické bojové scény a dokonale vystihuje atmosféru zákopovej vojny, kde sa mnohokrát bojovalo do pol pása v bahne, ale na druhej strane nedokáže celý film postaviť na zmysluplnom príbehovom základe bez toho, aby sa opieral o gýčovú lovestory. Fakt ide o veľmi nevyvážený film, pričom mimo úvodu a zhruba záverečnej polhodiny sa prakticky nie je na čo pozerať (ak teda neulietavate na romantických filmoch od Pilcherovej :). 50%. ()

jack_scott

Snímek je velmi plochý, dějově i citově, a jeho jediná zajimavá scéna na konci to nezachrání. Příběh je průměrný, a zpracování také nápaditostí nevyniká...je zde cítit příliš rutina. Bojová scéna na konci je ovšem pětihvězdičková, a to nejen kvůli nedostatku podobných děl o první světové,ale především zkloubením realismu a záblesku nápadu. Celkově nemohu ale dát víc než *** a 65% ()

jessic

Průměrný snímek s působivou bojovou scénou z 1. světové války. Větší část filmu, ale probíhá v Kanadě, kde kromě konfliktu hrdiny s vlastenectvím Kanaďanů, kteří znají válku jen zprostředkovaně, bohužel příliš prostoru dostala nepovedená dvojitá love story. ()

Mawete

40% přijde vám to málo? Mně asi i moc. Asi bych měl ještě jednu hvězdičku strhnout. Začátek vypadal slibně, ale co přišlo potom... (omlouvám se za spoilery) Tak jsem se aspoň těšil na ten vychvalovaný konec. A co se to kua nestalo? Z režiséra plus hlavního klaďase se nám stává i kanadský Ježíš? No to snad ne. Ještě, že aspoň na konci chcípne. To zachránilo film před odpadem. Omlouvám se, ale tenhle film byl pro mě opravdu velké zklamání. ()

cz.arlie

Abych pravdu řekl, čekal jsem víc. Víc boje, víc příběhu, větší spád - nic z toho nedostálo mému doufání. Škoda přeškoda, film potenciál a prostor měl. Dávám horší tři hvězdy. ()

surprise

Hlavní hrdina byl asi až moc velkej správňák, ale jinak režisér namíchal kokteil "pro každého něco". Pro dámy romantiku, pro pány bitvu, pro náctileté něco touhy, pro historiky něco z historie. Celkově to drží pohromadě a zdá se mi tento způsob trávení večera jako vcelku vydařený. ()

HonziKaja

Někde jsem četl že Caroline Dhavernas má nejkrásnější oči v Kanadě. Pak se nedivím že Gross pak dělá takový kraviny jaký tam dělá. Ať už na plátně nebo za kamerou. ()

blendak1313

Nebýt z mého pohledu divného a hloupého zachování jedné postavy na konci, dám tomu filmu daleko víc. Jinak je to dobré válečné drama, kde půlku filmu vyplnují 2 lovestory mimo frontu. Začátek a konec se přímo odehrává na frontě, která působí neuvěřitelně věrohodně a autenticky. Škoda jen toho předvídatelné příběhu. ()