Život novináře Stevea Lopeze se ocitl ve slepé uličce. Novinový průmysl je vzhůru nohama a jeho manželství je v troskách. Nedokáže si vybavit, co že to vlastně miloval na své práci. Jednoho dne se prochází po losangeleských ulicích, když vtom spatří muže, který podmanivě hraje na housle. Muž se jmenuje Nathaniel Ayers a je evidentní, že trpí psychickou poruchou. Během rozhovoru se Lopez od něj dozvídá, že studoval na slavné hudební škole Juilliard. Stevea zajímá, proč student prestižní školy skončil na ulici. Zjistí, že Ayers po dvou letech studia zanechal, protože u něj v raném věku propukla schizofrenie a sen o velkých koncertních síních se brzy rozplynul. Další den Steve Ayerse vyhledá a znovu mu řekne, že by o něm chtěl napsat sérii článků. Rozhodne se, že se pokusí změnit hudebníkův život, a vydává se do boje s větrnými mlýny. (TV Nova)

Ondr@932

Povedené drama se strhujícím příběhem, který sice mohl být ještě lépe zpracován, ale budiž i tak byl dobrý. A hlavně Jamie Foxx i Robert Downey Jr. zde byly skvělí. 70% ()

Biopler

Brečka. Medzi dvoma hlavnými postavami je veľký chlad a nič som im poriadne neuveril. Nepresvedčili ma, že takto to nejako v skutočnosti bolo. Scenár tiež nie je terno a Wright, čo sa týka réžie, ničím neoslnil. Sklamanie. ()

geek.ondra

Jamie Foxx a Robert Downey Jr útočí na Oscary a jdou přitom tak na jistotu že bych jim ve finále nepřál ani ty Glóby. Průměrná slátanina. 5/10 ()

Respex

Jsou to tři silné hvězdy. Joe Wright je určitě talent a tady dostal zajímavou látku. Hodně lidí se ohání sílou tématu, ale podle mě je to trochu přehnané. Downey Jr. je můj oblíbenec a Foxxe respektuji. Bohužel zde asi nebyla šťastná konstelace hvězd. Ani si nejsem jistý co bylo špatě. Je někde mezi 3 a 4. ()

jda23

Film, ktorý si nezaslúži súcit ani ospravedlňovanie. Téma je vynikajúca, ale zaobchádzanie je prázdne a nudné. Takto vizerá nedopečený nezdar vo vznešenej A kategórií. ()

xKatiex

Jeden z filmov, o ktorých premýšľam ešte druhý deň po zhliadnutí, hoci podobných filmov tu už boli stovky. Áno, Wright je občas gýčovitý, ale nie okato gýčovitý. Má u mňa bod za svoj kreatívny tím a ensamble hercov z predchádzajúcich počinov, ktorým sem-tam nájde malú postavičku. A veľké plus za Marianelliho hudbu. Mr Wright, you were right once again. ()

E lan

Vcelku pěkné a působivé drama bez nějakého přehnaného patosu. Přesto se nemohu ubránit pocitu, že se z nadějného námětu dalo vydolovat více. Na druhé straně Downey i Foxx hrají důstojné své partie... ()

wolfinek11

Roberta Downey Jr. mám opravdu moc ráda a i zde zvládl svou roli dobře. Děj mě opravdu upoutal. Ke konci filmu, kdy Nathanielovi začne více selhávat duševní zdraví, jsem se však v ději už trochu ztrácela. Retrospektiva, kterou autor poukazuje na život kdysi slavného hudebního génia, je dobrou součástí filmu. ()

Likan7

Síla lidskosti. Právě ta civilnost a lidskost je jeden z důvodů proč v roce 2011 tak excelovali Nedotknutelní. Nebo mnoho let přes Sólistou Schindlerův seznam, nebo další desítky filmů. Sólista by se k nim chtěl přidat, ale nemá na to. Jindy naprosto precizní Foxx mi tu přijde obyčejnější než obvykle, a i když není problém v Downeym samotným, jeho postava film neutáhne ani zdaleka. Z filmu se tím pádem ztrácí ta emoce, kterou právě mnoho jiných filmů dávkuje po tunách. Místo toho to je chladný, vykonstruovaný film, který by chtěl bodovat na Oscarech, ale místo toho to moc nikoho nezajímá, vůbec nedojme a většina diváků ty přepálený 2 hodiny odzívá. ()

crjules

Mily, film.....ktery me trochu prekvapil.Cekal jsem popravde neco jineho. Nicmene Downey Jr. hral vyborne a jeho lasku k hudbe mu absolutne verim http://www.youtube.com/watch?v=UG3-IQUgf0E //na svem solovem albu take nahral klavir a saxofon// . Jamie opet hraje muzikanta , opet se ponoril do role a neni to Ray!! Sceny kdy Nathaniel dostane darem violoncello, nebo je pozvany na zkousku koncertu jsou silne, krasne a dojimave. Vybrani Foxxe pro roli, bylo stastne. Sice tu byly sceny a podobny namet , ktere jsem uz nekdy videl ( jak tenka muze byt hranice mezi genialitou a silenstvim- Shine , ci pozvani boxera bezdomovce na boxersky zapas - Resurrecting The Champ ) , ale tady mi to nevadi. Stejne jako poukazani na bezdomovce jako na lidi (i kdyz jsem si rikal o cem ze to ten film je(?!) se da pochopit. Dalsi pribeh jednoho zivota. A takove fimy mam rad! Jeste pro zajimavost http://www.youtube.com/watch?v=907pVLbXdHg ()

Izz

Na Wrighta příliš současné,příliš obyčejné,příliš těsné... zkrátka příliš průměrné.Což mě mrzí o to víc,když si uvědomím,že jeden z nejzajímavějších modernistických filmařů současnosti měl k dispozici dva z nejspolehlivějších a nejhvězdnějších herců současného Hollywoodu... ()

Šňůra

Nesouhlasím s tím, že se jedná o film, který díky režisérovi a hercům měl velké ambice, ale stal se z něj jen průměrný a klišovitý snímek, kterých již bylo natočeno mnoho. Mě se právě líbil svou obyčejností. Vše přece nemusí končit ohromým happy endem nebo velkou tragédií. Že Jamie Foxx ve své postavě lehce schizofrénního muzikanta a bezdomovce nevzbuzuje soucit? No a co? Copak se musí vždy zmáčet hromada kapesníků slzami nad nešťastným osudem? Naopak, právě svou otravností byl Foxx velmi uvěřitelný. A Robert Downey Jr. mu byl velmi dobrým parťákem. Ne, není to oscarová pecka, ale to tyhle velmi pěkné obyčejné příběhy nebývají. ()

departed

Nudná pseudo-artovka, u který si stříknou jen vášniví muzikanti. Downey se do týhle role nehodil a podle jeho výrazů se při natáčení i nejspíš nudil. Asi potřeboval jen nějakou malinkatou výplň mezi Sherlockem a druhým Iron Manem. Pro mě osobně ztracený dvě hodiny života. Hádám, že jsem se emocionálně neponořil dostatečně hluboko, abych ocenil takto srdceryvný příběh. I tak jsem si ale z filmu odnesl dvě "zajímavé" informace - že mývaly ze zahrady odeženete kojotí močí a že v LA je přes 90k bezdomovců. ()

Burrows

Joe Wright potřetí a tentokrát průměrně. Co za to může? I přes slibnou látku je viníkem samotný scénář, jehož některá místa se zdají hluchá a příliš natahovaná. Flashbacky a Ayersovi "stavy" oživují profesní - "božský" - přátelský vztah mezi hlavními postavami a dodávají samotnému filmu na hloubce. Ústřední duo nemohlo být vybráno lépe, výborný casting. Downeyho můžu poslední dobou čím dál víc a Foxx zabalený do alobalu a tlačící nákupní košík, z kterého kouká kus palmy, nemá chybu. ()

Režisér Pokání a indická móda

Režisér Pokání a indická móda

15.03.2009

Indie je v kurzu. Kdo by se tomu po diváckém i oscarovém úspěchu Milionáře z chatrče divil, že? V šlépějích Dannyho Boylea se vydá Joe Wright, který se po „současněji laděném“ Sólistovi vrátí ke svým… (více)