Mladý muž odjíždí z města na odlehlou venkovskou samotu, kde žil jako dítě. Počáteční idylku však naruší vztah s místní dívkou, mladíkův návrat k malířství, zjištění, že se dříve v okolí děly kruté události spojené s vraždami nacistů na sklonku války a zapomenutá místa v domě, související se vzpomínkami na jeho dětství… (Devadesát Dva)

Idealista

T.ěžce M.orbidní A.matéřina k tomu těžce bych přidal stravitelné. Tím morbidním nemyslím scény (u těch jsem dostával záchvaty smíchu) ale to že hororový fanda trpí . A amateřinou nemyslím technickou stránku ( ta má až evropskou kvalitu) nýbrž to že neví čím chce být . Herz takových 25 let nemá režisérské nápady ( spíše bych řekl že recykluje ty ze Spalovače mrtvol) . Jediné co vždy uměl byla atmosféra a i ta je vytvářena všude stéjně . Herz nikdy neměl žánrově celistvé filmy vyjimkou potvrzující pravidlo jsou Holky z porcelánu-komedie , Petrolejové lampy-psycho drama , Spalovač mrtvol- psycho podobenství. ()

oliveros

Od Herza pre Herza. Film asi nemôže mať širší dosah, keďže asi len sám Herz by vedel vysvetliť ono dianie. Zbytočnosť niektorých subdejových línií je taká silná, až je pojem logickosť zatiahnutý niekam do strašnej temnoty. Chaotické, kostrbaté, nezmyselné, pre mňa jednoducho absolútne zbytočné. Nič, čím by ma film zaujal, snáď len občasným pekným vizuálom. ()

Prubner odpad!

Někteří režiséři by měli zavčas přestat točit a jít do penze, než budou trapní. Juraj Herz toho měl nechat už někdy v polovině 90. let. Film T.M.A. dokládá jeho totální stařeckou tvůrčí nemohoucnost. Umí sice kouzlit s kamerou, ale práci s herci naprosto nezvládá. Herecké výkony jsou téměř bez výjimky strašné, v čele s Fraňkem (takové herecké dřevo jsem už dlouho neviděl). Ale on i ten scénář stojí za hovno. V tom strašidelném domě je možné úplně všechno, bez jakéhokoliv řádu, bez vnitřní logiky. Herz sem nacpal všechno, co ho napadlo, nebo co očíhnul v jiných hororech. A pořád mu to bylo málo, tak přidal ještě vraždící psychopatku, no vlastně pro jistotu hned dvě. Dialogy jsou příšerné (Marek: Co tu děláte ? Pošťačka: Jsem pošťačka, tak nosím poštu.) Postavy se chovají bez jakékoliv logiky, podle autorovy libovůle. No a ty naturalismy a nahotinky to už nezachrání, navíc jsou zcela samoúčelné (dívka prozkoumává deset minut celý dům nahá, aniž by ji napadlo si vzít aspoň župan). Naprosta sračka, pane Herzi. Prosím, nechte už toho režírování. ()

DooFooS

Příjemné překvapení. Pokus o mysteriózní horor v našich končinách není tak častý a když, tak je to k nekoukání, ovšem tohle není ten případ. Tady to funguje a navíc je spolu s filmem dodána i psychologická rovina, která taky není k zahození. Zkrátka poměr cena úroveň oproti zahraniční produkci bude na srovnatelné úrovni a shlédnutí tohoto snímku mě rozhodně nepohoršilo, naopak. ()

Romadoor

Ehmmm....jsem úplně blbý já nebo ten kdo tohle slátal? Asi tak nějak napůl, ale stejně pořád nevěřím vlastním očím. 1* za atmosféru vesnice (jak někdo zahraje na moji strunu obyvatele skorosudet, tak se neudržím) a další za Lenku Krobotovou (teda přiznávám, že za nahou). Původně jsem chtěl přihodit 1 * za velmi povedené přiblížení se béčkovým hororovým kouskům 80-tých let, ale to bych nesměl vidět konec a dojít k názoru, že ve plytkosti a velmi roztomilých, ale až moc častých nelogičnostech, je až moc přehrává. Nicméně musím uznat, že závěr byl šokující - ve své trapnosti samozřejmě. Jen několik povedených kousků na závěr (spoiler!) - jedu autem, leje, že vidim na 5 metrů před sebe, potom zastavím, vylezu, ani kapka a vůbec se nedivím....někdo je ve sklepě, teče do něj voda, hrozí úraz proudem, potom se voda (která se tam celou dobu poctivě hromadila) hrozně rychle ztratí ve škvírách podél padacích dveří na zemi a když se otevřou je voda pryč (asi je pod sklepem, pod sklepem, ještě další sklep)..jo a ten člověk ve sklepě taky zmizí pochopitelně...nebo třeba když je někdo 30 let (od svých 7) zavřený v blázinci a potom si prostě někde opatří železnou trubku, praští s ní ředitelku a bravurně vycouvá teréňákem z areálu a dojede až někam do řiti u hranic (ale tahle osoba asi měla na auta talent, když dokázala v 7 letech štípačkama poškodit právě brzdy - já bych to nezvládl ve svých 30-ti)....sakra už mi to nestojí za to....no nedá mi to a popíšu ještě jednu zásadní situaci: jsem vyšinutá dívka, přesvědčená, že muž, který v místnosti za oknem souloží s jinou, je mi určený - takže na to koukám, potom se (ale musím rychle) vplížím dovnitř a přemýšlím kde si na tu mrchu počkám - no jasně ve strašidelném sklepě s nápisem "Verboten!" na dveřích - tam ta holka určitě zajde! takže tam jdu a čekám...holka mezitím dojde do patra a vrátí se do pokoje, kde nechala Marka s kalhotami u kotníků, ale ten tam není (nebo se šla podívat na prázdný gauč do jiné místnosti) - co udělá? no přece půjde nahatá do sklepa! Marek se mezitím do pokoje vrátí (přenese) a ráno se tam (s kalhotama u kotníků, takže nemůže chodit) probudí. ach jo......tak se mi to nějak přes noc ještě rozleželo v hlavě a mažu 1* - když si na film vzpomenu vybavují se mi jen samé nelogičnosti, celková splácanost a taky to, že nevěřím v přirozenost ňader L. Krobotové, ach jo. ()

toomm

Tak pokus o český horor dopadl vysoko nad mé očekávání. Zpracování filmu je poměrně slušné, neokoukaní herci a docela dobrá hudba navazuje místy solidní atmosféru. Celý film bohužel ohromně zazdí scénář, konkrétně pak dialogy a některé opravdu směšné scény. Bohužel se také pan scénárista ani trochu neřídil heslem "V jednoduchosti je síla", a tak je T.M.A. neuvěřitelně dějově složitá a ve spoustě věcí nepochopitelná, ale i přesto slušná podívaná, která se v České kinematografii řadí mezi jasný nadprůměr. Srovnávat to však se světovou by byl holý nesmysl. 50% ()

CrazymanM

Já nevím,ale mě se to líbilo.Samozřejmě se nemůžeme rovnat se zahraničními produkcemi,kde mají na všechno spoustu peněz.Tenhle filmeček byl napínavej,zajímavej a tak nějak nechápu ty vaše špatný hodnocení.Byl jsem přichystanej na děsnou sračku,ale jsem spokojen. ()

route60 odpad!

Juraj Herz se asi zbláznil pro mě ohromné zklamáni čekal jsem napětí a přišla vata a prázdnota no nepovedlo se zde nic, herci jsou k smíchu a lze jen doufat že se už nikdy nepostí do takovéto ubohosti.15% ()

Mr.Keli

Blábol, natočený v zemi nikoho a ničeho. Nelze ubírat snímku fakt, že u nás to asi strašidelněji nejde. Zajímavých momentů je tu dostatek, ale jsou na hranici smíchu a strachu. Převažuje bohužel první zmíněná strana. V rámci českého filmu se jedná o klenot mezi horory. Základní chybou je nejspíše dějová linka (scénář). Působí schizofrenicky po všech stránkách. Ucelený děj, bez směsicí všeho žánrů by prospěl snímku podstatně lépe. 30% ()

Martanecek007 odpad!

Už moje "hvězdičkové" hodnocení vypovídá o tom, že sem nehodlám nic pěkného napsat. A to opravdu! Ať hledám, jak hledám, nenacházím v tomto "hororu" ani jednu věc, kterou bych vyzdvyhla. Trochu se i stydím za tento český výtvor. Nesčetné pokusy o vylekání diváka semnou ani jednou nic neudělaly. Českému národu očividně nenáleží točit filmy tohoto žánru. Již v komentářích zmíněné scény s uherákem a pobíhající méně inteligentní, nahé, ženské postavy jsou opravdu nehodící se. V některé chvíli jsem už tento film chtěla vypnout, poněvadž mi přišel už nepřiměřeně hororu moc erotický, úchylný a trapný. Půlka filmu o sexu, uheráku... druhá půlka o ničem. Ani ponurost - tmavost filmu nedokázala z tohoto filmu udělat horor ani zdaleka. Spousta nereálností, ale opravdu velikých nereálností, snad by bylo lepší to nazvat lidově "kraviny" provázeli celý tento film. To vedlo k tomu, že si člověk během celého filmu uvědomuje, jak je to nereálné a v tom případě ho opouští možný strach. Zakončím to tím, že někomu může "horor" T.M.A. přijít na chuť, ale pro mě to není ani "Béčkovej" film, je hluboko pod tímto stupněm. Nedoporučuji ho... Házím rovnou do odpadu! ()

opox

Velký starý dům, ve kterém se dějí podivné věci a v průběhu příběhu se postupně odhaluje jeho temná minulost. Tohle už přece známe, ne? Ale proč to tedy nezkusit po česku s Jurajem Herzem... A ono to vůbec nebylo špatné, pořád lepší než koukat na některý americký výtvory, kde už člověka skoro nemá ani co překvapit. T.M.A. je skvěle zvládnutá co se týče vytváření napětí, které ale bohužel většinou nemá dlouhého trvání. K vidění je i několik vcelku povedených scén, atmosféra života na samotě je také dost dobře utvořená, pomáhají ji dokreslovat i někteří podivní vesničané. Na druhou stranu, ukousnutý salám nebo rozbité vodovodní potrubí asi nikoho moc nevyděsí, chování postav je místy absurdní a nepochopitelné - např. úplně nahá vyděšená holka jde sama do sklepa, kam před chvílí viděla jít mrtvé děcko zabité nacisty za druhé světové války. Pak nechápu třeba vůbec, kde se tam vzal ten pes, a proč vlastně? A proč vlastně hlavní aktér místo neopustil už dřív, když ho tam vlastně nic nedrželo? Samoúčelná scéna s vražděním dětí tam byla asi jen proto, že tam měla být. Takže závěrem asi tolik, že Herz odvedl velmi dobrou práci, ovšem příběh měl tolik trhlin, že na vyšší hodnocení to prostě nebude. A samotný závěr asi taky těžko někoho srazí na kolena... ()

Keen.lady

Na český film je to v rámci techniky dost solidní, jen děj a dialogy pokulhávají. Rozhodně mě zaujal, ještě jednou se na to mrknu, ale asi to bude naposledy :) ()

Alden_Larson

Úplná katastrofa to není, ale i tak to je hrozně velký nepořádek. Zápletka není moc zajímavá a místy mi přišla trochu stupidní. Herecké výkony byly ale docela dobré a některé praktické efekty vypadaly velmi dobře. Film ale používá příliš mnoho zvukových efektů, některé z nich jsou špatně zakomponované do prostředí a jeden zvukový efekt použili celkem jedenáctkrát (spočítal jsem si to). Prezentace celkově byla hodně bizarní, ale hodila se. Hudba měla pár otravných částí, ale jinak byla v pohodě. 4/10 ()

Joke_47

Mozna lito to komentovat... Ten film je naprosto o nicem... Presne jak uz tady zaznelo... Jenom tam lidi neumej dopijet caj...xD ()

Absinthka

Myslím, že tvůrci si spletli žánr. Místo hororu to je komedie. Dlouho jsem se u filmu takhle nezasmála, kdybych se smála sama, tak si řeknu, že jsem divná, ale on se smál celý sál, asi je divný spíše ten film. ()

Horác

Jsem rád, že se u nás někdo pustil na tuhle půdu (nebo spíš do tohoto sklepa:). Docela mě to vtáhlo, psycho atmosféra u mě vznikla, nějaké drobné kostrbatosti jsem neřešil a těšil jsem se z toho, že dívky jsou nahé a zdi ošuntělé, jak žánr velí. Nebýt předimenzovaného množství linií v závěru, těšil bych se ještě víc. ()

Zemřel herec Andrej Hryc

Zemřel herec Andrej Hryc