• Dellamorte

Tak ahojte, rada by som s vami videlila svoj zážitok. Nikto mi na celej the báze nexcel povedať kde to premietajú, nikto ani po záverečnej nexcel posunúť linky na freeway tejto takéjže kultovky.Finaly som si vďaka užívatelovcovi the kultoviek ( nexce byť menovaný ) užila tú ozajstnú československo-ú hororovú hostinu the. V tesnom závese som absolvovala aj ZLO, The, takže zážitky musím hodiť do centrifúgy a vyčkať na rozbor. Nepochopila som ale Zuzkinu, tiež " debušé " Andyho účasť v tejto Ďuriho patlanine. Dlhého Míšu mám rada, ale toto nepotreboval, no a Radek si to zaslúžil. Nexcem vyšahať nejaký hybrid žaner, ale tha uznaj - "kamkové ZLO / bludná TMA / prep*čovaný BLAVAFILM s banánom po záruke, vo všetkom majú slováčiská prsty, az by sa SiBila DiVila.Musím končit a tiež ani radšej nehodnotiť. Ta ftedy do najsambližnej hooohooo stretávky pred vyprázdneným hoohoo kinom, The. Čafte.(11.1.2014)

• Mahalik

Čekal jsem psychedelickou cestu, která bude plná smyslu nedávajících obrazů, že to bude brutální návod, jak se zbláznit. Místo vytrženého mozku a mé vlastní degradace mysli, přišla otravná karikatura, kdysi uznávaného umělce, který chce točit, dokud bude žít. T.M.A. mohla být působivá, kdyby nebyla pod křídly WB. Herz opustil od své vlastní iniciativy a veze se na dementní komerční vlně, která končí i začíná u mojí generace puberťáků, kteří už jakoby ztratili cit pro originalitu, hlavně, když jsou tam prsa! Co víc, Herz si ke konci postavil hlavu a rozhodl se vnést do děje jemnou provokaci v podobě týrání dětí. Na Juraje příšerně laciný pokus! Ruce pryč!(29.11.2009)

• sullafelix

bohatá rozprava ako keby CS kinematografia ..vyprodukovala niekedy aspoň jediný dobrý horror ..... Čo ineho sa od tohto dalšieho zúfalého pokusu dalo čakať ?? !!! Zdá sa mi to rovnako absurdné, ako keby sme očakávali, že Gruzínsko vojensky pokorí Rusko .. proste tie pokusy treba raz a navždy zastaviť ... beztak to nikdy nevyjde ""!!!!!(15.8.2009)

Tak, opět se nám tady ukazuje, že uživatelé Česko-Slovenské filmové databáze mají na filmy minimálně dvojí metr. Prostě české a slovenské filmy jsou u vás v nemilosti... Ještě bych chápal, že třeba Bobule mají jen 69%... To je samozřejmé, protože tak extra dobrej film to není (ovšem na komedii z posledních let je to dosti úctyhodné), ale když se podívám na místní hodnocení třeba Tobruku, Normalu, Bathory a teď i tohoto filmu, tak je mi úplně jasné, že zatímco třeba americké stupiditě (a že jich za rok vyprodukují mraky) sem tam nějakou tu chybičku, a mimoto i pro američany dost tipickou absenci příběhu odpustíte, tak u českých filmů nejste ochotni tolerovat jediné zaškobrtnutí.... Já uznávám že T. M. A. není dokonalý film. K tomu má opravdu ještě daleko, ale když mají například všechny díly (když ovšem pominu jedničku která si to jako jediná zaslouží) odpornosti jménem Saw vyšší hodnocení, než tenhle film, tak se prostě musím ozvat... Právě tady se totiž projevuje ten dvojí metr... Saw 2 - 5 - 999, nebo kolik těch dílů nakonec bude si totiž tak nějak pořád hraje na to, že tam o něco jde, čímž dost neuměle maskuje, že jde jen o to, aby si nějakej sadistickej scénárista vybil svoje touhy aspoň na papíře a pak se mohl ukájet při pohledu na krev stříkající na obrazovku.... Proč tu mluvím o Saw??? Saw sice nemá být horor, ale s výjimkou prvního dílu je to šílenej horor, skouknout alespoň pět minut tý hnusný s*ačky... Jak už jsem říkal, T.M.A není dokonalý film. Když si vezmu například příšerně toporné herectví (minimálně při mluvení) Ivana Fraňka, absenci nějakého nosného příběhu, občasnou umělost dialogů nebo neskutečně násilný zlom v charakterech postav, kterého se dočkáme na konci, tak je jasné, že se tady někdo při natáčení asi koukal kde co lítá a ne co je ve filmu navíc... Ovšem po technické stránce (hudba, kamera, režie) a hlavně po stránce toho, co dělá horror hororem (pro neznalce horror=hrůza), tak já odcázel z kina rozhodně spokojen, ačkoliv to může být tím, že dnes už se kvalitní horory netočí (ano, tím mám na mysli i Stáhni mě do pekla, což je jen mírnej nadprůměr v záplavě ptákovin nejhrubšího zrna). Od tohoto filmu jsem si nesliboval nějaký zlom, doufal jsem že uvidím nějakou tu lekačku, dusnou atmosféru a občasné okusování si vlastních nehtů, a toho se mi dostalo... Takže vzhledem k vašemu hodnocení, které se odvíjí od toho, že české filmy hodnotíte špatně už ze zvyku, musím dát 5*, aby se aspoň někdo pokusil o menší nápravu....(16.10.2009)

• J*A*S*M

T.M.A. doplácí na to, že v sobě chtěla mít všechno. Jsou zde obsaženy prvky snad ze všech hororových subžánrů, od duchařiny po hixploitation, bohužel to k sobě moc nepasuje. Respektive formálně by to snad i pasovalo, ale scénář si s tím nedákaže smysluplně poradit. Kupříkladu nacistické vraždy dětí jsou zde opravdu jen a jen proto, aby zde byly. Naštěstí Herzovi se daří budovat tak dobrou atmosféru, že při sledování ta samoúčelnost nijak zvlášť neruší, divák si to začne uvědomovat až zpětně. Ona zmíněná atmosféra je značně specifická, nedá se přirovnat k americké hororové tvorbě, starému eurohororu, ani k Asii. Je to ryze české hororové prostředí, na které ale z filmů prostě nemůžeme být zvyklí, protože tu snad ještě nikdy nebylo. Ale dalo by se na něj (a snad i bude) dobře navazovat. Měl jsem z toho takovej pocit, jako jednou kdysi v podvečer na Šumavě, na louce s opuštěnou kapličkou a za deště. Herci jsou celkem obstojní, jen ta čeština zní někdy drobet divně (ale věřim, že cizinci by z toho mohli mít lepší pocit, stejně jako my, kdyby se T.M.A. vkusně nadabovala do angličtiny).(9.7.2009)

• - Terezu (Malgorzata Kozuchowska) nadabovala Sabina Laurinová. (BoredSeal)

• - Ve scéně, kdy veze Marek (Ivan Franěk) pošťačku autem do města, stěrače téměř nestíhají stírat, protože je obrovská průtrž mračen. Ve stejnou chvíli ho pošťačka upozorní na křížek, u kterého má zastavit. Když vystoupí, prší pouze nepatrně. (TheDave)

• - Hudební skupina, která se ve filmu objeví, je ve skutečnosti Lili Marlene. (Amras)