• J*A*S*M

T.M.A. doplácí na to, že v sobě chtěla mít všechno. Jsou zde obsaženy prvky snad ze všech hororových subžánrů, od duchařiny po hixploitation, bohužel to k sobě moc nepasuje. Respektive formálně by to snad i pasovalo, ale scénář si s tím nedákaže smysluplně poradit. Kupříkladu nacistické vraždy dětí jsou zde opravdu jen a jen proto, aby zde byly. Naštěstí Herzovi se daří budovat tak dobrou atmosféru, že při sledování ta samoúčelnost nijak zvlášť neruší, divák si to začne uvědomovat až zpětně. Ona zmíněná atmosféra je značně specifická, nedá se přirovnat k americké hororové tvorbě, starému eurohororu, ani k Asii. Je to ryze české hororové prostředí, na které ale z filmů prostě nemůžeme být zvyklí, protože tu snad ještě nikdy nebylo. Ale dalo by se na něj (a snad i bude) dobře navazovat. Měl jsem z toho takovej pocit, jako jednou kdysi v podvečer na Šumavě, na louce s opuštěnou kapličkou a za deště. Herci jsou celkem obstojní, jen ta čeština zní někdy drobet divně (ale věřim, že cizinci by z toho mohli mít lepší pocit, stejně jako my, kdyby se T.M.A. vkusně nadabovala do angličtiny).(9.7.2009)

• iolaos

jasný doklad o tom, v jaké bezbřehé brindě se nachází současný český horror. Ale bylo by nefér nedodat, že po shlédnutí jsem byl vytočený jen minimálně, což je na cz kinematografii oslnivý úspěch .. Nezbývá než věřit, že se zablýská na lepší časy prostě jindy, flintu do žita bych až tak neházel... akorát pane Herzi, už spíše odpočívejte, než točte... s horrory jste to neuměl nikdy, bez urážky...slabých až trapných 3/10 (videno na LFS2k9)(2.8.2009)

SPOILER: Guláš, guláš, guláš, guláš, guláš, guláš, guláš, dobrá hudba, guláš, guláš, guláš, guláš, prkenný hrdina, guláš, guláš, guláš, guláš, pryč se sexem, guláš, guláš, guláš, guláš, stylové obrazy, guláš, guláš, guláš, guláš. KONEC SPOILERU. Kam se poděla paní v červeném kostýmu? Byl nějaký důvod, proč se v hlavním ději objevil ten postižený šlapač měchů? Film jako by se tvářil, že po nás chce, abychom mysleli, ale potom to sám nějak popírá. Utípnout kousek úvodu a přidat víc psycha. Jo a taky to trochu přebrat vidlema, protože některé věci tam opravdu nemusely být. Mám na mysli hlavně lacinou erotiku, zachmuřené domorodce myslící si "Někdo by mu to měl říct, že by měl odejít", tajemné záběry na dům a hrdinu z pohledu neznámého funícího šmíráka, magické obětní kameny a tak. Kdyby to bylo víc sevřenější, provázanější. Když si jeden ukousne celou štangli salámu, tak mu něco musí zůstat trčet z huby a potom to i spadne na podlahu. Pankáči, co seděli přede mnou a stihli jít za film dvakrát na záchod, se nakonec pozvraceli na autobusové zastávce. Ale to bylo asi tím vínem, co do sebe lili. Tři hvězdičky proto, že se to dle mého názoru nelíbí většině kvůli tomu, že je to české /kromě toho, že je to divné/. - 2009. --- Na IMDB jsem si přečetla zajímavé přirovnání k italským giallo hororům, zajímavé proto, že to velmi přesně sedí. Pochybné herectví, sex, mix dětských písniček a nervydrásající hudby, prokletý dům, dávný přítel z dětství, traumatická ztráta paměti, zničehožnic náckové, vesnice plná násilníků, zarostlých samorostů a znetvořených dětí, už tomu chybí jenom víc červená krev. Zajímalo by mě, jestli to pan Herz ví, že vlastně natočil giallo. - 2017(12.8.2009)

• Dadel

Juraj Herz je bohužel dávno senilní, jak dokazuje např. tento rozhovor nebo právě film Tý Em Ej. Oprýskané zdi, oškliví herci a zelený filtr ještě nedělají z filmu horor, to by musel mít film lepší scénář, takhle jedna hloupá a směšná scéna střídá druhou. Největším hororem je tak příšerná agroalternativní hudba v úvodní scéně a v závěrečných titulcích (nepřekvapivé zjištění, že scénárista filmu je zároveň členem oné kapely je už jen třešničkou na dortu)(21.11.2009)

• Campbell

tak tady Herz dokonale ztroskotal. Horory z Česka hodnotím trošku jinak než klasický horory přeci jen jich moc nemáme, ale když uděláme tak máme sem tam kvalitu(Vlčí bouda) ale taky se nevede a máme poměrně průsery(Total detox). Tohle se veze na vlně průseru, neříkám že to bylo bůh ví jak špatné ale celé to působilo docela suše a o ničem, a myslím že film byl šel klidně sestříhat do 40 minutového filmu. Ale na druhou stranu musím pochválit 2 věci a to je špičkovej Franěk který hraje fakt výborně a všechno jsem mu žral a ta druhá věc je slušná atmosféra která je sice zabita nudou ale vykukuje odevšaď.(14.1.2013)

• - Hudební skupina, která se ve filmu objeví, je ve skutečnosti Lili Marlene. (Amras)

• - Režisér Juraj Herz uvedl, že název vyplynul z interpretace amerických producentů, kteří film nazývali T. M. A., nikoli jako české slovo tma. (Ravi)

• - Když prodavačka v obchodě přinese stojícím mužům u pultu piva, položí je na jeho okraj, protože muži mají ještě nedopito. Avšak v dalším záběru, kde se jen změnila kamera a ne čas, tři nová piva na okraji pultu nejsou. (TheDave)