• Pilda17

Čekal jsem hrůzu, poněvadž české horory za nic nestojí a bohužel i toto nebyla výjimka. Ať se česka produkce zaměří na komedie, protože tento snímek má do hororu hodně daleko. Jestli ve filmu byli tři scény z lehka nechutné a z toho asi jen jedna lekačka, tak to je velká dálka do kvalitního hororu. Každopádně se není čemu divit, když nejsou finance na pořádné efekty. Rozhodně ale musím uznat, že jsem viděl i daleko horší horory z USA produkce, tak že na jedno zhlédnutí se to ještě dá přežít.. 4/10 = 40%(28.11.2009)

Vize vesnického "smíšeného zboží" na začátku filmu byla odvážná ( proč mi tam chybějí vietnamci? )....Nahuleno, žrádlo od toho smrdí !!!! Schwarzstein nemá pěknou minulost a za dveřmi z nápisem verboten se ukrývá něco zlého....a čerstvá krev to probudí....a světlo se pomalu mění ve T.M.U. Docela solidní český film z dobrým obsazením. Zvláště ženské role stojí za obdiv....Lenka Krobová ( Jedna ruka netleská nebo Karamazovi ) Zuzana Kronerová ( Lea nebo Venkovský učitel ) a hlavně moje favoritka Malgorzata Kozuchowska ( Kiler a ten druhý nebo Krvavá loupež ), už jen za ty holky to stojí za podívání. Hezký thriller z dobrou hudbou, napětím a spoustou šílenství. Ve filmu zazní píseň Žena ze stínadel http://www.youtube.com/watch?v=lHwiynBNzH0 skupiny Lili Marlene a zpěvačky Dáši Součkové.....teď můžeš klidně spát, už ti nic neschází, žena ze stínadel, vráží do zrcadel.....všichni, co tomu dávají odpad, ať se podívají do zrcadla.(4.12.2009)

Jsem na ČSFD přes dva měsíce a fakt, že filmové myšlení některých spolu komentátorů je ode mého hodně vzdáleno, se stává již přirozený. Ale o to určitě jde, nejedná-li se o tak velký rozdíl, jako zde. Podle mého názoru Juraj Herz dostál svých kvalit za éry minulé a za tento snímek se rozhodně nemusí stydět. Tohle je Herz 21. století s perfektní kamerou, prostorovým zvukem a skvělým způsobem rozloženým dějem. Dobře napsaný, skvěle zpracovaný. Téma je rozhodně v normě únosnosti. Juraj Herz je skvělej od 60tých let do dnes, což je v současných poměrech českého filmu absolutní ojedinělost. Nevím kdo jiný, kromě třeba pana Švankmajera, by měl v Česku natočit horor.(4.12.2011)

Přiznám se, že jsem ten film během tří dnů viděl dva a půl krát. Proč je otázka vcelku jednoduchá. Tahle blbost je tak zábavná, že se naní dá dokonce víckrát jak jednou podívat. Je to hrozná sračka...co se týče příběhu. Zpracování je ale docela slušný a to je velká škoda. Sere mě, že v naší zemi se z dobrých zdrojů dokáže udělat taková sračka, až bych brečel. Nevěřím ale, že by to tvůrci dokázali myslet vážně. Chlap přijede do toho baráku, vybije se mu mobil...ke konci filmu mu vyzvání....Zvedne ho a praví: Jakto že ses mi dovolala, vždyť já mám mobil vybitej.....Dále se mu v baráku objeví pes (podobnýho psa měl před třiceti lety, když byl malej harant a v tom domě žil). pes na něj vyběhne a chlap praví: No Zoró, co ty tady děláš, vždyť já tě snad třicet let neviděl....Pak přijede pošťačka a aniž by jí cokoliv řek tak přiběhne k psovi a praví: Ahooj Zoroo, ty vypadáš pěkně. A on na to...jakto že ho znáš jménem? Přičemž pošťačka odpoví: No, prostě znám. Ten film je hrozná prdel, fakt na to nemám víc slov. Jenže to točil Juraj Herz a natočil to docela dobře. Krom toho si nemůžu pomoct, ale ten film mi připomíná nějakou počítačovou hru. Když ale vydržíte do konce, užijete si závěrečnou scénu, která se mi hrozně líbila. Nevím proč, ale ten závěr je moc hezky natočenej. Bejt takhle dobře napsanej i scénář, tak je to kvalita. Proč, když už si Češi dávaj takovou práci s tím, to alespoň nenatočí pořádně.(17.2.2010)

• Phobia

Horor to teda byl, sledovat tohle panoptikum debilů, hovad a debilních hovad. Zdůrazňuji, že tím nemíním jedinou ze zúčastněných osob s Downovým syndromem, ba ani toho rotvajlera, jehož zjevení nebylo vysvětleno nebo zdůvodněno. Strach jsem rozhodně necítila, ani příjemné mrazení. Koukala jsem s čelistí povislou nepochopením, vzpomínala na Pejska a Kočičku, jak vařili dort, a každou chvíli ze mě vypadlo duchaplné "Cože?!", případně ekvivalent téhož: "Kde ta se tam dohajzlu vzala?!", "Proč tohle říkají/dělají?!" a mé oblíbené: "Cotohlemělokurvazaseznamenat?!". Zápletka je vachrlatá, chování a reakce všech postav jsou přinejlepším záhadné (spíše k posrání divné), atmosféra docela ušla - kulisy temné, depresivní, zchátralé. Bylo to přesně tak špatné, jak jsem dle zdejších ohlasů čekala, takže nejsem zklamána. 39%(5.12.2011)

• - Hudební skupina, která se ve filmu objeví, je ve skutečnosti Lili Marlene. (Amras)

• - Hlavním natáčecím místem byla Valeč v okrese Karlovy Vary. Jako Markův (Ivan Franěk) dům posloužil letohrádek ve valečském Zámeckém parku. (skudiblik)

• - Američtí distributoři se Juraje Herze pořád ptali, co znamená zkratka T.M.A. Nevěděl, jak jim to má vysvětlit, tak si nakonec dodatečně vymyslel název „The Mysterious Address“. (raininface)