Vize vesnického "smíšeného zboží" na začátku filmu byla odvážná ( proč mi tam chybějí vietnamci? )....Nahuleno, žrádlo od toho smrdí !!!! Schwarzstein nemá pěknou minulost a za dveřmi z nápisem verboten se ukrývá něco zlého....a čerstvá krev to probudí....a světlo se pomalu mění ve T.M.U. Docela solidní český film z dobrým obsazením. Zvláště ženské role stojí za obdiv....Lenka Krobová ( Jedna ruka netleská nebo Karamazovi ) Zuzana Kronerová ( Lea nebo Venkovský učitel ) a hlavně moje favoritka Malgorzata Kozuchowska ( Kiler a ten druhý nebo Krvavá loupež ), už jen za ty holky to stojí za podívání. Hezký thriller z dobrou hudbou, napětím a spoustou šílenství. Ve filmu zazní píseň Žena ze stínadel http://www.youtube.com/watch?v=lHwiynBNzH0 skupiny Lili Marlene a zpěvačky Dáši Součkové.....teď můžeš klidně spát, už ti nic neschází, žena ze stínadel, vráží do zrcadel.....všichni, co tomu dávají odpad, ať se podívají do zrcadla.(4.12.2009)

• JFL

Dramaturgická, scenáristická i herecká katastrofa, která pouze vrší jedno zhovadile realizované klišé za druhým a nejvíce připomíná horečnatý sen rádoby umělce, který v drogovém opojení sjel kupu audiovize od hammerovských adaptací Poea přes "Terminátora 3" až po legendární skeč o českém pohostinství z pořadu "22". Esencí filmu je postava mladé fanynky hlavního hrdiny, která uvnitř sekvence z jednoho večera projde tolika diametrálně odlišnými charakterovými polohami a náladami, kolik je jen do rozjařeně impotentního koksáckého scénáře možné nacpat. Český rodokmen film definitivně stvrzuje nemohoucným šmíráctvím, upocenou rádoby erotikou a neochotou udělat čistou žánrovku. Jako ve většině českých produkcí se mísí samoúčelné a nekoncepčně užité žánrové prvky (nesmyslná gore scéna amputace, hrstka nemotivovaných lekaček - nutno dodat, že kromě nich ve filmu žádné jiné lekací momenty nejsou) s bezzubou snahou o přesah (přízrak nacistických zvěrstev stojí jen krůček od přiznaně brakové polohy filmů o náckovských zombiích). Bohužel film sálá egomaniakálně zbytnělými ambicemi, takže jeho nablblost není zábavná, ale mrazivá a vyčerpávající. Definitivně odzbrojující pasáží je sekvence s estrádním duem policistů. A ponaučení z filmu? Lesbičky jsou zlo, protože znásilňují naivní děvčata, ale pořádný samec (který vypadá jak vekslák) je dokáže vrátit na správnou cestu. Po technické stránce je záslužná práce kamery, ale zvukový mix s tristními postsynchrony dost scén potápí.(8.7.2009)

• snoopik

Pokud to měla být parodie na horor tak se to povedlo. Až na dva záchvěvy strachu to bylo nudné. postavám okolí nahráva tak uměle že to dojde každému a opravdu mě scéna řezání nohy nevyděsila. Byla nechutná a odporná a příliš dlouhá. To je vše na co se dnes český horor zmůže? T.M.A. a nebo Normal ? Kde se musel udělat trailer tak zajímavě aby na to přišel každý s očekáváním slona a vše se vešlo do malého mravence?(8.7.2009)

Dramaturgické peklo, v němž se 80% stopáže akorát poskakuje kolem horké kaše a kde postavy zcela nemotivovaně od základů mění svou náladu a chování klidně i čtyřikrát za scénu, zachraňuje velmi dobrá kamera a určitý cit pro atmosféru, který Herz naštěstí dosud nestratil. Narozdíl od Tetsua si myslím, že české reálie pohraničního zapadákova nepůsobí nechtěně legračně a v mezích hororové stylizace jsou naopak docela uvěřitelné.(14.12.2009)

• dopitak

Líbilo se mi: atmosféra, lokality, práce a záběry s mentálně postiženým Lojzíkem, vazba a odkaz k historii a děsivé nacistické minulosti domu. Naopak tragická je většina scénáře, naprosto šílené jsou dialogy. Chvílemi zajímavá je kamera, která však často sklouzává do rutiny. Hudební začátek škrtnout. Přimlouval bych se za vypracování nějaké filmařského kodexu platného alespoň pro českou kinematografii - záběry amputace by patřily mezi první scény, které bych ve filmovém průmyslu netoleroval.(21.1.2010)

• - Když prodavačka v obchodě přinese stojícím mužům u pultu piva, položí je na jeho okraj, protože muži mají ještě nedopito. Avšak v dalším záběru, kde se jen změnila kamera a ne čas, tři nová piva na okraji pultu nejsou. (TheDave)

• - Autor scénáře Martin Němec nebyl s výsledkem natáčení spokojen. (sator)

• - Hlavním natáčecím místem byla Valeč v okrese Karlovy Vary. Jako Markův (Ivan Franěk) dům posloužil letohrádek ve valečském Zámeckém parku. (skudiblik)