Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Psema
  ***

  Herz na to pořád má a i za mrzký peníz natrhává s přehledem řitní otvor všem americkým hororovým rychlokvaškám nejen z produkce Michaela Baye. T.M.A. je scenáristicky překombinovaná a v závěru nedává prakticky žádný smysl, ale Franěk má charisma o rozloze indických slumů, Herz buší do atmosférického bubínku pokaždé, kdy k tomu dostane příležitost, a hned několik scén bych se nebál označit za ledově mrazivou šou. A že se opírá o provařená klišé? Koho to zajímá, když to stále skvěle funguje. Dětský sbor mi bude znít v hlavě přinejmenším do rána. 6+, v rámci českého rybníčku ještě o fous víc.(9.7.2009)

 • Tuxedo
  **

  Tak moc se snaží být T.M.A. hororem (a vypůjčuje si proto vzájemně neslučitelné aspekty z různých zákoutí žánru), že nakonec nefunguje prakticky v žádném ohledu, vyjma toho technického. Budování atmosféry, ujasnění zásadního schématu a motivace postav, stejně jako jejich charakter, jsou totiž jaksi doménou jiného vesmíru, než toho, ve kterém se momentálně pohybuje Juraj Herz. (44. MFF KV - 7.7.08)(16.7.2009)

 • Pluhy
  odpad!

  Přední český režisér Juraj Herz zabodoval v mých očích především díky nejlepšímu českému filmu - Spalovači mrtvol. Dokázal že i za mrzký peníz, v době zužované komunistickým režimem, se dá natočit perfektní a hrůzunahánějící horror. Po čtyřiceti letech přichází se svým comebackem, který mě však jednoznačně zklamal. Z všeobecných reakcí jsem před shlédnutím očekával tuctový americký horror - realita byla horší, dočkal jsem se pouze klišovitého ztvárnění nepříliš zajímavého scénáře a toporných dialogů. Hlavní postava přijíždí po třiceti letech do opuštěného strašidelného domu, ze spaní ho budí děsivé sny, rádio se samo zapína, mobil se sám nabíjí, uherák se sám ukousne, duchové se prohánějí po chodbách a celý strašidelný dům stojí (nikoliv na indiánském pohřebišti) na židovském obětním doupěti. Nejhorší je, že mi po celou dobu filmu ani jednou neprojel mráz po zádech a spíše se budete smát nad povrchním jednáním postav a absurditou scén. Hodnotit tak mohu pouze statečnost pana Herze, že si vzal znovu takové sousto jako je horror. Dále pak brouky, které vám nasadí příběh do hlavy. Jinak Lenka Krobotová je docela kočka.(11.8.2010)

 • Mahalik
  *

  Čekal jsem psychedelickou cestu, která bude plná smyslu nedávajících obrazů, že to bude brutální návod, jak se zbláznit. Místo vytrženého mozku a mé vlastní degradace mysli, přišla otravná karikatura, kdysi uznávaného umělce, který chce točit, dokud bude žít. T.M.A. mohla být působivá, kdyby nebyla pod křídly WB. Herz opustil od své vlastní iniciativy a veze se na dementní komerční vlně, která končí i začíná u mojí generace puberťáků, kteří už jakoby ztratili cit pro originalitu, hlavně, když jsou tam prsa! Co víc, Herz si ke konci postavil hlavu a rozhodl se vnést do děje jemnou provokaci v podobě týrání dětí. Na Juraje příšerně laciný pokus! Ruce pryč!(29.11.2009)

 • Malarkey
  ***

  Přiznám se, že jsem ten film během tří dnů viděl dva a půl krát. Proč je otázka vcelku jednoduchá. Tahle blbost je tak zábavná, že se naní dá dokonce víckrát jak jednou podívat. Je to hrozná sračka...co se týče příběhu. Zpracování je ale docela slušný a to je velká škoda. Sere mě, že v naší zemi se z dobrých zdrojů dokáže udělat taková sračka, až bych brečel. Nevěřím ale, že by to tvůrci dokázali myslet vážně. Chlap přijede do toho baráku, vybije se mu mobil...ke konci filmu mu vyzvání....Zvedne ho a praví: Jakto že ses mi dovolala, vždyť já mám mobil vybitej.....Dále se mu v baráku objeví pes (podobnýho psa měl před třiceti lety, když byl malej harant a v tom domě žil). pes na něj vyběhne a chlap praví: No Zoró, co ty tady děláš, vždyť já tě snad třicet let neviděl....Pak přijede pošťačka a aniž by jí cokoliv řek tak přiběhne k psovi a praví: Ahooj Zoroo, ty vypadáš pěkně. A on na to...jakto že ho znáš jménem? Přičemž pošťačka odpoví: No, prostě znám. Ten film je hrozná prdel, fakt na to nemám víc slov. Jenže to točil Juraj Herz a natočil to docela dobře. Krom toho si nemůžu pomoct, ale ten film mi připomíná nějakou počítačovou hru. Když ale vydržíte do konce, užijete si závěrečnou scénu, která se mi hrozně líbila. Nevím proč, ale ten závěr je moc hezky natočenej. Bejt takhle dobře napsanej i scénář, tak je to kvalita. Proč, když už si Češi dávaj takovou práci s tím, to alespoň nenatočí pořádně.(17.2.2010)

 • - Hlavním natáčecím místem byla Valeč v okrese Karlovy Vary. Jako Markův (Ivan Franěk) dům posloužil letohrádek ve valečském Zámeckém parku. (skudiblik)

 • - Do domu, v ktorom sa film natáčal, priviedli aj skutočného vyháňača diabla, ktorý povedal, že sa v minulosti v dome niekto obesil a jeho duša tam stále je. (Raccoon.city)

 • - Terezu (Malgorzata Kozuchowska) nadabovala Sabina Laurinová. (BoredSeal)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace