Mladý muž odjíždí z města na odlehlou venkovskou samotu, kde žil jako dítě. Počáteční idylku však naruší vztah s místní dívkou, mladíkův návrat k malířství, zjištění, že se dříve v okolí děly kruté události spojené s vraždami nacistů na sklonku války a zapomenutá místa v domě, související se vzpomínkami na jeho dětství… (Devadesát Dva)

Kozy9

Juraj Herz vyprodukoval natoľko svojskú snímku, že je takmer nemožné určiť či sa jedná o prvotriedny, inovatívny a hlavne nadčasový počin, alebo ide o úbohý pokus prchajúceho talentu. V praxi tma nadväzuje na množstvo prvkov psychologicko atmosferického hororu, ktoré sú pre Herza tak familiárne, nanešťastie sú v tomto prípade podané nepresvedčivo a tým strácajú na serióznosti, čím prichádzajú o hlbšiu pointu. Tma jednoducho vyznieva až moc prapodivne a prekvapivo amatérsky, akoby sa jednalo o režisérov debut. Zhrnutím avšak nejde o prepadák, skôr o taký menší prešlap, ktorý sa koniec koncov podaril. Keď nič iné ide o unikátny film, ktorý stoji za pozrerie. 75% ()

nooly

Opravdu hezky natočené i s dobrými hereckými výkony, ale na mě to jako celek jaksi nepůsobilo... Stačil jsem si ještě všimnout dobré a působivé hudby. ()

RedRain

Skoro tři *... Kdyby to Herz udělal přímočařejší a bez uměleckých ozvěn české nové vlny 60. let, tak snad... Něco fungovalo, něco ne. A české reálie jsou překážkou spíše proto, že češi nejsou zvyklí dívat se na jejich vlastní horory, tudíž to co by jim v angličtině nepřišlo divné, je v češtině nutí k pousmání. Dle mého názoru je to však spíše problém diváka, než filmu samotného. ()

--TMO--

Videl som to na LFŠ pred pár dňami. Nie. Toto som vážne nečakal. Rozhodoval som sa medzi "odpad" a 5*, ale bohužiaľ, ani jedno z týchto hodnotení by k tomu filmu nešlo. Sú zlé, veľmi zlé filmy, ktoré dopozerám s o to väčšou radosťou a ktorým dám napriek všetkej mizérii veľké hodnotenie. Sú to napríklad filmy Uweho Bolla, ktoré sú proste smiešne, sprosté, ale predsa ich vzhliadnem s akousi rozkošou bezintelektuálneho milovníka kinematografie. T. M. A. je však katastrofa. Snažil som sa zo začiatku držať späť, dával som tomu šancu, ale - N. I. E. Takto mizerný scenár a herecké výkony nepodávajú ani hrdinovia Bollových filmov. Tu ani nešlo o klišé, ako spomínajú mnohé recenzie. Tu šlo o totálnu mizériu, ako keby scénárista, režisér a zvukár doteraz nevideli ani desatinu hororov, ktoré vidí podpriemerný návštevník ČSFD. Proste je mi ľúto, jediná hviezda je za vcelku fajn vizuálne spracovanie. To bohužiaľ nieje schopné odstrániť demenciu scenára a chovania hrdinov. A to sa radšej ani nepustím do obsahu... toto vlastne žiaden obsah nemalo. ()

maoc

Konečně jeden český film, co není o malé zaprděné ukřivděné směšné (co se vám nehodí, to si škrtněte) české dušičce, ať už normalizačního či transformačního období. Za to dávám hvězdu navíc. Film evropského (světového) formátu. Pozor, teď nemluvím o kvalitě! Ta občas pokulhává: a) scénář není nijak moc originální, snad pouze v zapojení naší ne-až-tak-slavné historie b) některé scény budí spíše úsměv než strach, ale nešť, je to taky emoce c) chaotický Deus ex machina konec s poslední scénou, která to vyloženě zazdila (proč to nemohlo mít nějaký špatný konec nebo aspoň otevřený konec, bez poslední scény exodu duchů???) d) trapná lesbická scéna (a to se tady někomu líbila!!!), naprosto zbytečné sjíždění bílejch lajn, jako kdyby ten chlast nestačil Co se mi zase líbilo: a) neokoukaný hlavní představitel, který podle mne do role sedl vizáží b) fakt perfektní dům i ostatní exteriéry, skvělé vedlejší role a štěky c) 3A: amputace, atmosféra, Augustin ()

Fearoth odpad!

Jsem rád, že to mám zasebou, asi nejhorší film co jsem kdy viděl, popravdě je mi docela líto, když to píšu, ale abych byl objektivní, tak jediné čeho jsem se během filmu bál, bylo, že se kouknu a ještě nebudu za půlkou což se mi stalo několikrát, takže celkově jsem zděšený byl, jinak film postrádal originalitu možná pár efektů ale hlavně nějaké napětí. I když jsem si občas říkal, že se něco děje... možná bude nějaké vyvrcholení... bohužel, viděl jsem jen N.U.D.U. ()

Cortesz

Jedinej člověk, kterej by byl schopnej natočit v naší republice horor byl Herz, protože to za prvé umí a za druhé už nám to nejednou dokázal. Ovšem v případě tohoto snímku šeredně přestřelil. S hororem to má společného asi tři, čtyři scény, které se snaží být hororové, ale tímto končí. Po scénáristické stránce naprostý nesmysl s díramy, tak velkými, že to někdy i trhalo uši, po dějové stránce by to nebylo tolik k zahození, ovšem ale děj zabíjí právě ten scénář. Herecké obsazení také není nijak sympatické. Pořád si stojím zatím, že češi v současnosti neuměj natočit ani špatnej horor, protože tohle bylo vážně odpad. Ale smiluji se a dávám jednu hvězdu za snahu a za mé sympatie za předešlou tvorbu pana Herze. ()

Guinivieve

Už si pomalu zvykám, že jdu proti proudu. Mně se to totiž líbilo. Ten film má atmosféru! Ta mi u většiny hororů chybí. A musím pochválit kameru. Protože se jedná o duchařinu, nemám problém s nějakými nesrovnalostmi. To mi víc vadí film, který se tváří velmi reálně a pak tam pobíhá nesmrtelný probodaný prostřílený chlap a vesele likviduje všechno okolo. Pod dojmem zdejších komentářů jsem nic nečekala, takže pro mě velmi příjemné překvapení. ()

Solverino

Poměrně velmi slabé a dost nevěrohodné. Šablonovitý pokus o "americký" horor, bohužel nepovedený. Dávám jednu hvězdičku za sympatický pokus o soulož s "měkkým" - pěkná holčina, škoda, že jí "píchnou" něčím jiným a někam jinam :) ()

Bendiys

Tak to se nepovedlo. Postavy nepropracovane, bez jakekoli hloubky, jejich chovani a jednani je neuveritelne nahodile. Dej (jestli se tedy da vubec o nejakem deji mluvit) postrada atmosferu, poutavost. Strih i rezie za moc nestoji. Takovy film bych cekal od zacatecnika, ne od filmare, ktery ma zkusenosti na rozdavani a jehoz Spalovac mrtvol mel vse, co T.M.A postrada. To nsad nebylo ani mysleno vazne.... ()

ondey

Lenka Krobotová vždycky zaslouží hvězdičku..... a ten dům hrůzy sám o sobě další. To je ale bohužel celý seznam. Nějak to vůbec nedrží pohromadě. Chybí úvod, stať a celou dobu to vypadá jako závěr. Nechápete, proč postavy jednají tak, jak jednají, ani když odkryjete ta "hrůzná" tajemství. Nuda nuda šeď šeď a šroubovák. ()

dur.dur

Zoufalost. Tolik motivů z různých filmů na jednom místě a tak hrozná nepřesvědčivost. Jedna hvězda za ty hezký nahý ženský. ()

greymon

Studený temný film, který se nepovedl. Postrádám smysl filmu a děj nemohu nějak pochopit. Film moc nemohu pochválit snad jenom černější atmosféru, která k hororům paří. ()

Boudyy

Herz režií zachrańuje, co se dá, ale nestačí to. Dementní scénář, klišoidní zápletka i mnoho scén. Také nechápu, proč byl do role "historika" obsazen ten starý neherecký mamlas, kterému jsem nerozuměl ani slovo. Zrovna postava, která má vše vysvětlit, byla vybrana castingem hrozně blbě. Kdyby tam nebyl ten prostřih, odkud se vlastně ty děcka berou, tak bych se za Boha nedozvěděl, co se to tam, kurva, děje! No, sice jsem to dokoukal, protože jsem čekal nějaký zajímavý závěr, ale hovno, hovno, zlatá rybko. Protože je to v Čechách film jedním z prvních svého druhu, nebudu moc přísný a dám tři hvězdy. ()

Cucina_Rc

Velice příjemné sledování, pěkně zpracovaný námět. Co se týče hereckého obsazení, našlo by se pár chybiček, ale to nic nemění na kvalitě snímku. J.Herz opět nezklamal! ()

Forsetino odpad!

Totální prázdno... Exhibice zmatenosti a absence dějové linie vytvořily z tohohle filmu utrpení. Jestli žánr horor pochopili autoři tak, že hororem se stává sledování filmu, pak je to skvělé! Jinak jsem byl asi málo zfetovanej, abych pochopil. ()

Pitryx

No, začalo to velmi dobře, tak jak se mi to líbí, ale hned po dvaceti minutách takový spek??? To snad byli všichni vožralí?? Záběry v jakémže lijáku to nejedou, pak vystoupí a z ničeho nepadá ani kapka.. No technických chyb se nadělá… A kdo ví zda to nebyl úmysl. V každém případě jde o velmi zajímavý snímek, ve kterém se (možná zbytečně) prolíná více příběhů. Ve filmu je rozhodně několik velmi silných scén, nej bude asi ta z minulosti s dětmi. Mně se to prostě líbilo a podívám se ještě jednou. 201402249339/9624 ()

Zemřel herec Andrej Hryc

Zemřel herec Andrej Hryc